روکش دندان + عمر انواع روکش دندان | قیمت روکش دندان

روکش دندان + عمر انواع روکش دندان | قیمت روکش دندان

روکش دندان
0
(0)

یکی از قسمت‌های اصلی دندان، تاج دندان است. تاج دندان ممکن است به دلیل عوامل مختلفی تخریب شده و از بین برود، این قسمت از بافت دندان توانایی ترمیم خود را ندارد و در صورت تخریب برای ترمیم آن باید به دندانپزشک مراجعه کرد. روکش دندان به عنوان آخرین انتخاب دندانپزشک برای حفظ دندان، برای بیمار تجویز می‌شود.

در واقع در شرایطی که با سایر روش‌های درمان دندانپزشکی مانند پر کردن دندان، تاج دندان قابل ترمیم نباشد لازم است به سراغ روکش دندان یا بازسازی تاج مصنوعی دندان رفت.

قالبگیری دیجیتال برای روکش دندان در کلینیک سیمادنت
قالبگیری دیجیتال برای روکش دندان در کلینیک سیمادنت

روکش دندان چیست؟

روکش دندان در سیمادنت

بیایید از اینجا شروع کنیم که اصلاً به چه چیزی روکش دندان می‌گوییم و چرا از آن استفاده می‌کنیم؟

روکش دندان یا همان تاج دندان مصنوعی، به عنوان یک پروتز دندانی شناخته می‌شود که برای هر فرد شخصی سازی می‌شود. این بدان معناست که وسعت، شکل و شرایط تخریب تاج دندان مشخص می‌کند که روکش دندان چگونه باید برای یک فرد ساخته شده تا بتواند به عنوان جایگزین تاج دندان طبیعی، روی ریشه دندان قرار گرفته و کل دندان را در برگیرد. روکش دندان به عنوان یک پروتز در لابراتورهای مجهز و با استفاده از مواد و تجهیزات خاصی ساخته می‌شود تا بهترین شباهت را از نظر ظاهر با دندان طبیعی داشته باشد و بهترین عملکرد به عنوان یک جایگزین تاج دندان را داشته باشد.

منظور از پروتز دندانی چیست؟

پروتزها اندام‌های مصنوعی هستند که توسط متخصصین برای جایگزین شدن اندام‌های از دست رفته استفاده می‌شوند. متخصصین همواره تلاش می‌کنند که این پروتزها بیشترین شباهت را به اندام‌های هدف داشته باشند. در مورد پروتز‌ دندان نیز دقیقاً مفهوم پروتز به همان شکل تعبیر می‌شود. هر ابزار یا وسیله‌ای که به قصد جایگزینی دندان از دست رفته یا بافت آسیب‌ دیده دندان مورد استفاده قرار بگیرد به عنوان یک پروتز دندانی شناخته می‌شود. طیف وسیعی از پروتزهای دندانی در صنعت بهداشت و درمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، از انواع ایمپلنت‌ها تا لمینت‌ها که همه و همه پروتزهایی هستند که برای بیماران بسته به شرایط مختلف ساخته و استفاده می‌شوند. در این نوشتار به بررسی و معرفی یکی از پرکاربرترین انواع پروتزهای دندانی به نام روکش دندان خواهیم پرداخت.

برای مطالعه مقاله متخصص ارتودنسی کلیک کنید.


در چه مواقعی از روکش‌ دندان استفاده می‌شود؟

همانطور که ذکر شد، روکش دندان به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های تاج دندان آسیب دیده و تخریب شده شناخته می‌شود. تاج دندان ممکن است در شرایط‌ مختلفی دچار آسیب شود؛ با تشخیص دندانپزشک در این شرایط می‌توان با استفاده از روکش دندان، تخریب و ظاهر نامناسب تاج دندان را اصلاح نمود. از پوسیدگی‌های عمیق دندانی و شکستگی‌های وسیع و گسترده دندان به عنوان اصلی‌ترین دلایل استفاده از روکش دندان نام برده می‌شود.

در چه مواردی از روکش دندان استفاده می شود
اینفوگرافیک کاربرهای روکش دندان

درمان شکستگی‌های بزرگ دندانی با روکش دندان

یکی از مواقعی که درمان با روکش دندان به تشخیص پروتز دندانی برای بیمار تجویز می‌شود، شکستگی‌های وسیع و گسترده دندانی است که در آن‌ها قسمت زیادی از تاج دندان تخریب شده است. این شکستگی می‌تواند به حدی باشد که امکان ترمیم دندان با سایر روش‌های درمانی همانند پر کردن میسر نباشد. از دلایل شکستگی تاج دندان‌ها می‌توان به جویدن خوراکی‌های سفت یا آسیب‌های محیطی مانند برخورد جسم سخت با دندان اشاره کرد.

روکش دندان برای دندان شکسته
کاربرد روکش دندان برای پوسیدگی بسیار عمیق

درمان تاج دندان تخریب شده به علت پوسیدگی‌های گسترده

اگر دندانی دچار پوسیدگی شود و بیمار برای درمان پوسیدگی دندان خود به دندانپزشک مراجعه نکند، این پوسیدگی می‌تواند گسترش یافته و بیش از نیمی از پهنای دندان را فرا بگیرد. در چنین شرایطی که تاج دندان به این حجم از تخریب رسیده باشد، دندانپزشک به سراغ استفاده از روکش دندان می‌رود.

عصب کشی دندان

در صورت نفوذ پوسیدگی به پالپ یا مغز دندان، نیاز به عصب کشی دندان وجود دارد. درمان ریشه توسط متخصص عصب کشی انجام می‌شود. زمانی که دندانی که عصب کشی می‌شود بسیار حساس و شکننده می‌شود. در نتیجه برای محافظت از این دندان، در بیشتر موارد باید دندان را روکش کرد.

روکش دندان برای دندان عصب کشی شده
روکش دندان برای اصلاح رنگ و فرم دندان

بد رنگ بودن دندان

برخی از مواقع استفاده از روکش دندان به دلیل ظاهر نامناسب و بد رنگی دندان است. در چنین مواردی از آنجا که نمی‌توان با روش‌های مرسوم اصلاح ظاهر دندان مانند بلیچینگ و یا حتی لمینت، رنگ دندان را اصلاح کرد باید به سراغ روکش دندان باید رفت.

بریج یا پل دندان

همانطور که از نام این پروتز پیداست، بریج دندان یک روکش دندان به هم پیوسته است و در شرایطی که امکان جایگزین کردن دندان از دست رفته بیمار با ایمپلنت یا سایر روش‌ها وجود نداشته باشد، دندانپرشک از بریج دندانی استفاده خواهد کرد و یک تاج دندان مصنوعی را برای بیمار درست خواهد کرد.

کاربرد روکش دندان به عنوان بریج
روکش دندان برای ایمپلنت

ایمپلنت دندان

بخشی از ایمپلنت دندان به عنوان روکش ایمپلنت شناخته می‌شود. در شرایطی که بیمار کاندید درمان جایگزین کردن دندان از دست رفته خود با ایمپلنت است، پس از جراحی کاشت پایه ایمپلنت روی لثه بیمار و گذشت زمانی مشخص (حدوداً 3 ماه) و پس از اطمینان از قبول پایه‌ ایمپلنت توسط لثه و فک بیمار توسط دندانپزشک، روکش ایمپلنت به عنوان جزئی از درمان ایمپلنت روی پایه‌های ایمپلنت نصب شده در مرحله قبل، قرار می‌گیرد.


نقل قول درباره عوارض روکش نکردن دندان
نقل قول درباره عوارض روکش نکردن دندان

ترمیم تاج دندان آسیب دیده با روکش دندان چگونه انجام می‌شود؟

وقتی در اثر یک درمان دندانپزشکی تاج دندان شما آسیب می‌بیند یا در اثر یک شکستگی از بین می‌رود، کاندید درمان و جایگزینی تاج تخریب شده دندان با استفاده از روکش دندان خواهید بود. در چنین شرایطی در نظر داشته باشید که روند ساخته شدن روکش دندان توسط لابراتور مخصوصی که روکش به آن سفارش شده است، ممکن است 3 هفته تا یک ماه زمان ببرد. در طول این مدت ممکن است که نیاز باشد که شما برای امتحان پروتز دندانی ساخته شده 2 تا 3 بار به مطب دندانپزشک خود مراجعه کنید.

روکش دندان با پست و کور

در مواردی که تاج دندان به شدت تخریب شده یا بخش زیادی از ساختار دندان برداشته شده‌ باشد، گاهاً بعد از عصب کشی دندان، دیگر نمی‌توان به راحتی از روکش دندان استفاده کرد. در چنین مواردی لازم است از ساختاری به نام پست و کور دندان استفاده کرد.

پست میله‌ای است که در داخل کانال دندان قرار می‌گیرد و بار کور یا هسته دندان را تحمل کرده و در نتیجه اصطلاحاً گیر روکش دندان ساخته می‌شود. نهایتاً روکش دندان بر روی این ساختار قرار می‌گیرد.

ویدیوهای روکش دندان کلینیک سیمادنت

انواع روکش دندان

انتخاب یکی از انواع روکش‌های دندانی به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد که زیبایی و استحکام 2 فاکتور مهم در این رابطه می‌باشند. در شرایطی که بیمار کاندید درمان با روکش دندان است و نمی‌داند که کدامیک از انواع روکش‌های دندانی برای وی مناسب است، لازم است حتماً با متخصص پروتزهای دندانی که مشورت داشته باشد.

انواع روکش دندان
اینفوگرافیک انواع روکش‌های دندان
روکش دندان تمام سرامیکی

روکش دندان تمام سرامیکی

این نوع از پروتز‌های دندانی با استفاده از سرامیک‌های همرنگ دندان ساخته می‌شوند. شاید مهمترین دلیل استفاده گسترده از این نوع روکش دندان توسط بیماران و دندانپزشکان همین مزیت زیبایی آن است. به ندرت پس  از نصب این نوع روکش دندان به جای تاج دندان تخریب شده، می‌توان متوجه حضور آن شد. از نظر میزان مقاومت، این نوع از روکش دندان نسبت به سایر روکش‌های دندانی مقاومت کمتری داشته و آسیب‌پذیرتر است و با توجه به مزیت زیبایی این روکش، برای جایگزینی تاج دندان تخریب شده دندان‌های جلویی که در معرض دید قرار دارند و طرح لبخند یک فرد را تشکیل می‌دهند، بهترین گزینه هستند.

روکش دندان فلزی | روکش طلا

فلزهای اصلی تشکیل دهنده این روکش دندان، طلا پلاتین، کبالت و کروم است. این روکش‌ دندان به دلیل استفاده از فلز‌های سخت به عنوان اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده، در برابر فشار و نیروهای خارجی بسیار مقاوم هستند. با توجه به مواردی که درباره کیفیت ساخت روکش دندان فلزی گفته شد، از این روکش دندان می‌توان به عنوان یک روکش دندان مناسب برای دندان‌های عقبی که وظیفه اصلی جویدن را عهده‌دار هستند نام برد.

روکش دندان طلا به دلیل تراش کمتر دندان و تطابق پذیری با لثه سبب افزایش طول کمر دندان نیز می‌شود و از آن محافظت می‌کند. همچنین نفوذ باکتری و آلودگی در فلز طلا بسیار کم بوده و به همین خاطر برای روکش دندان فلزی بسیار مناسبی است. هرچند استفاده از روکش فلزی دندان به عنوان یک روکش دندان مقاوم گزینه منطقی به نظر می‌رسد، اما رنگ تیره و البته هزینه زیاد آن (روکش طلا) این روکش‌ها به دلیل استفاده از فلزات سنگین سبب می‌شود که بیماران کمتر به سراغ استفاده از این پروتز دندانی بروند.

روکش دندان فلزی | روکش دندان طلا
روکش دندان زیرکونیوم (روکش دندان زیرکنونیا)

روکش دندان زیرکونیوم

یکی دیگر از انواع روکش‌های دندانی، روکش زیرکونیوم است. روکش‌های زیرکونیوم یا زیرکونیا از دی اکسید زیرکونیوم (ZrO2) ساخته شده است و ساختاری غیر فلزی و کریستالی دارد. برای ساخت روکش‌های زیرکونیوم از تکنولوژِ و ابزار پیشرفته‌ای استفاده می‌شود.

روکش های زیرکونیوم از بهترین روکش‌ها محسوب می‌شوند زیرا هم استحکام بسیار بالایی دارند و همچنین به لحاظ زیبایی حرف اول را می‌زنند. همانطور که گفته شد برای روکش دندان‌های جلو بهتر است از روکش‌های سرامیکی یا انواع روکش‌های زیرکونیوم استفاده کرد.

روکش دندان فلزی-سرامیکی (PFM)

این مدل از روکش‌های دندانی به عنوان نمونه‌ای برگزیده از روکش‌های دندانی به شکل وسیعی در خدمات درمانی دندانپزشکی استفاده می‌شوند. این روکش‌ دندان پایه‌ای از جنس فلز دارد که توسط یک سرامیک پوشیده شده است. با توجه به همین موضوع می‌توان انتظار یک روکش دندان مقاوم مانند روکش فلزی و یک روکش دندان زیبا مانند روکش دندان سرامیکی را از این مدل از روکش‌های دندانی داشت. این نوع روکش‌ دندانی به دلیل مقاومت بالایی که دارد برای دندان‌ قروچه بسیار مناسب است.

روکش دندان سرامیکی و فلزی (pfm)

تفاوت های روکش سرامیکی با معمولی

هر کدام از روکش‌های سرامیکی و معمولی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند. در روکش معمولی شما شاهد یک فریم فلزی خواهید بود که بر روی آن پرسلن یا همان کاشی چینی قرار خواهد گرفت. در واقع وجود این ماده باعث فرم گرفتن روکش خواهد شد. در صورتی که شما از روکش معمولی استفاده کنید، ممکن است که بعد از گذشت مدت زمانی، لبه فلزی از قسمت لثه کاملا مشخص شود و عوارضی همچون کبودی لثه یا ایجاد هاله خاکستری به وجود بیاید.

در حال حاضر با وجود محصولات جدید در این بخش، می توان از زیرکونیا به جای فریم فلزی بهره‌مند شد. به صورت کلی زیرکونیا دارای رنگ سفید است که به همین علت مشکلاتی مانند کبودی را ایجاد نخواهد کرد. در واقع زیرکونیا همان روکش سرامیکی است که عوارض بسیار کمتری را برای شما به دنبال دارد. میزان استحکام و ماندگاری روکش سرامیک بسیار زیاد است و تا مدت‌ها باقی خواهد ماند.

به نظر می‌رسد که استفاده از روکش سرامیکی زیبایی بیشتری را به همراه دارد پس بهتر است که حتما آن را امتحان کنید. در روکش سرامیکی شما زیبایی و درخشندگی بیشتری را می‌بینید که نشان دهنده کیفیت بالای آن است. مهم‌ترین مزیت روکش سرامیکی این است که در برابر تغییرات دمایی حساس نیست و شما را اذیت نمی‌کند. این در حالی است که به کار بردن روکش معمولی باعث می‌شود که در هنگام خوردن غذاهای داغ یا خنک، حساسیت در روکش‌ها بروز کند.

دریافت مشاوره روکش دندان با متخصص روکش دندان سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden


آماده‌سازی دندان برای روکش چه مراحلی دارد؟

معمولاً، به دو بار مراجعه به دندانپزشک نیاز است. نخست، از دندان و استخوان‌های اطراف آن عکس رادیولوژی گرفته می‌شود. اگر دندان پوسیدگی داشته یا احتمال آسیب‌دیدگی یا عفونت مغز آن وجود داشته باشد، ابتدا دندان باید عصب‌کشی شود.

با ساییدن رو و کناره‌های دندان مورد نظر، فضا برای قرار گرفتن روکش فراهم می‌شود. مقدار حجمی که از دندان برداشته می‌شود به نوع روکش بستگی دارد. روکش‌های تمام فلزی نازک بوده و در مقایسه با روکش‌های تمام سرامیکی یا روکش‌های PFM نیاز کمتری به ساییدن و برداشتن حجم دندان دارند. اگر حجم زیادی از دندان، به دلیل پوسیدگی یا آسیب‌دیدگی، از بین رفته باشد، با استفاده از یک ماده پرکننده به حجم دندان اضافه می‌شود، البته تا حدی که بتواند روکش را نگه دارد.

بعد از اصلاح شکل دندان، با استفاده از یک خمیر قالبی از دندان مورد نظر تهیه می‌شود. از دندان‌های اطراف و ردیف مقابل دندان مورد نظر نیز قالبی تهیه می‌شود. این کار برای اطمینان از این انجام می‌شود که روکش نصب شده تأثیری بر بایت بیمار ندارد.

قالب‌ها به یک لابراتوار دندانپزشکی فرستاده می‌شوند. لابراتوار، روکش‌ها را ساخته و معمولاً ظرف 2 تا 3 هفته آن‌ها را به مطب دندانپزشکی تحویل می‌دهد. در اولین مراجعه، دندانپزشک برای پوشاندن و محافظت از دندان آماده شده در طول مدت ساخته شدن روکش دائمی، یک روکش موقت برای دندان می‌سازد.

در مراجعه دوم، روکش دائمی نصب می‌شود. برای این کار نخست، روکش موقت برداشته شده و میزان فیت بودن و رنگ روکش دائمی بررسی می‌شود. اگر مشکلی وجود نداشت (در صورت نیاز) با استفاده از بی‌حسی موضعی دندان بی‌حس شده و روکش دائمی با استفاده از نوعی سیمان بر روی دندان چسبانده می‌شود.

قالب گیری دیجیتال برای ساخت روکش دندان

در روش‌های جدید، روکش‌ها ظرف یک روز در یک لابراتوار دندانپزشکی ساخته می‌شوند. البته اگر در مطب دندانپزشکی تجهیزات کافی وجود داشته باشد، در خود مطب نیز می‌توان روکش‌ها را ساخت. در این روش‌ها نیز، مانند روش‌های سنتی آماده‌سازی دندان، پوسیدگی‌ها برداشته شده و شکل دندان برای قرارگیری روکش بر روی آن اصلاح و تغییر داده می‌شود. از اینجا به بعد، مراحل ساخت روکش با روش‌های قدیمی تفاوت دارد. در این مرحله، با استفاده از یک اسکنر، تصاویری دیجیتالی از دندان و اطراف آن تهیه می‌شود. به وسیله یک نرم‌افزار رایانه‌ای از دندان یک مدل سه‌بعدی ساخته می‌شود. به این روش ساخت روکش، روش طراحی و تولید رایانه‌ای (CAD/CAM) گفته می‌شود. در کمتر از 15 دقیقه، روکش برای نصب روی دندان آماده می‌شود.


مراقبت‌های بعد از روکش دندان

 • باید توصیه شود که اگر بعد از گذاشتن روکش بهداشت دهانی خوبی نداشته باشید روکش ها آسیب می‌بینند و همچنین عدم مراجعه مرتب به دندانپزشک جهت بررسی وضعیت روکش ها و دهان روکش شما می‌تواند از عمر مفید و طولانی بی بهره باشد.
 • برای نگهداری و مراقبت از روکش لازم است در طول روز دوبار دندان‌ها را با نخ دندان و مسواک و خمیر غیر ساینده تمیز کرد. از کشیدن نخ دندان به سمت بالا یا پایین در بین روکش‌ها باید خودداری کرد و نخ دندان را از جلو به عقب بین دندان‌ها حرکت داد.
 • از خوردن غذاهای سفت که احتیاج به نیروی زیادی برای گاز زدن دارند و همچنین از شکستن یا جویدن هر شی سختی با دندان‌های روکش دار باید اجتناب کرد.
 • اگر فرد دندان قروچه دارد باید برای جلوگیری از آسیب به روکش دندان از نایت گارد استفاده کند.
 • استعمال سیگار برای روکش ها بسیار مضر بوده و باعث آسیب به روکش دندان می‌شود.
روکش دندان + عمر انواع روکش دندان | قیمت روکش دندان

هزینه روکش دندان

قیمت روکش دندان مورد استفاده برای پوشاندن آسیب‌دیدگی یک دندان یا ترمیم ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، طوری که قیمت نصب هر روکش با دیگری متفاوت است. فرایند آماده‌سازی، تعداد روکش‌های مورد نیاز، مواد مورد استفاده برای ساخت روکش و سایر عوامل باعث می‌شوند قیمت تهیه و نصب روکش برای هر بیمار متفاوت باشد.

لیست قیمت انواع هر واحد پروتز دندان در سیمادنتعمومی (هزینه به ریال)تخصصی (هزینه به ريال)
پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایه40/۰۰۰/۰۰۰50/۰۰۰/۰۰۰
پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیک30/۰۰۰/۰۰۰35/۰۰۰/۰۰۰
پست و کور ریختگی20/۰۰۰/۰۰۰28/۰۰۰/۰۰۰
روکش تمام سرامیک55/۰۰۰/۰۰۰70/۰۰۰/۰۰۰
لمینت60/۰۰۰/۰۰۰از 80,000,000
 تا 110,000,000 
(بسته به لابراتوار)
چسباندن روکش‌های قدیمی (فاقد گارانتی)6/۰۰۰/۰۰۰8/۰۰۰/۰۰۰
خارج کردن روکش‌های قدیمی (فاقد گارانتی)8/۰۰۰/۰۰۰10/۰۰۰/۰۰۰
جدا کردن روکش‌های بهم چسبیده8/۰۰۰/۰۰۰10/۰۰۰/۰۰۰
چسباندن بریج قدیمی (فاقد گارانتی)8/۰۰۰/۰۰۰10/۰۰۰/۰۰۰
خارج کردن پست و کور ریختگی10/۰۰۰/۰۰۰15/۰۰۰/۰۰۰
مریلند بریج45/۰۰۰/۰۰۰50/۰۰۰/۰۰۰

مطمئن‌ترین راه برای تخمین هزینه‌های نصب روکش دندان مشاوره با یک دندانپزشک خوشنام است. توصیه می‌شود از انتخاب ارزانترین دندانپزشک و ارزانترین ماده ساخت روکش اجتناب کنید، زیرا انتخاب چنین گزینه‌هایی باعث می‌شود خدماتی با کیفیت پایین‌تر دریافت کرده و وقت بیشتری از شما تلف شود؛ همچنین در دراز مدت ناراحتی‌ها و هزینه‌های بیشتری را متحمل خواهید شد.


سوالات متداول روکش دندان

تفاوت روکش دندان و لمینت چیست؟

می‌توان گفت تفاوت لمینت و روکش دندان در میزان پوشانندگی دندان است. لمینت دندان سطح جلویی دندان و روکش دندان تمام دندان را می‌پوشاند.

آیا همیشه بعد از عصب کشی باید دندان را روکش کرد؟

الزاماً همیشه بعد از درمان ریشه نیازی به روکش دندان نخواهد بود. تنها در صورتی که بیش از نیمی از تاج دندان دچار تخریب شده باشد، دیگر نمی‌توان آن را ترمیم کرده و باید از روکش دندان استفاده نمود تا دور تا دور دندان را در بر گرفته و دندان را در برابر نیروهای افقی و عمودی مستحکم کرده و مانع شکستن دندان شود.

روکش‌های دندان چقدر دوام دارند؟

به طور متوسط، روکش‌های دندان بین 5 تا 15 سال دوام دارند.‌ دوام یک روکش به مقدار عوامل ساینده و فرساینده که روکش در معرض آن‌ها قرار می‌گیرد، میزان رعایت اصول بهداشت دهان و دندان و همچنین عادات دهانی شخص بستگی دارد (برای مثال، باید از عاداتی مانند دندان قروچه یا فشردن دندان‌ها به یکدیگر، جویدن یخ، جویدن ناخن‌ها و استفاده از دندان برای باز کردن بسته‌ها اجتناب کرد).


مشاوره حضوری برای روکش دندان در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی برای روکش دندان در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری برای روکش دندان در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی برای انجام روکش دندان در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک سیمادنت ستارخان

به این صفحه امتیاز دهید!

برای امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. امتیاز: 0

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهد.

 • دکتر DBA گفت:

  زیبا ، خلاصه ، فصیح
  لب کلام
  بینهایت ممنون

 • فرید گفت:

  خیلی جامع بود
  ممنون از سایت خوبتون

 • دوست گفت:

  سلام. چرا برای تراشیدن دور دندان تا داخل لثه رو می تراشن؟ این کار باعث میشه باکتری بره زیر لثه و بو و خرابی ایجاد کنه!

  • کلینیک دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   اگر در این فرآیند حریم لثه حفظ شود، خیر مشکلی به وجود نمی اید. با این وجود بهتر است با یک متخصص لثه چک شده و یا دندانپزشک شما تجربه و تخصص کافی در این رابطه را داشته باشد.

 • سعید گفت:

  سلام…
  توضیحات شما کامل و جامع بود…
  من دندونامو روکش سرامیکی کردم،چجوری باید بفهمم که روکش سرامبکی بوده یا معمولی؟
  خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید🙏

  • کلینیک دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام دوست عزیز
   تشخیص این مسئله برای شما امکان پذیر نبوده و تنها دندانپزشک می‌تواند این مورد را تشخیص بدهد.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیما دنت
  مشاوره آنلاین
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  دریافت نوبت