متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی
5
(8)

متخصص ارتودنسی کیست؟

متخصص ارتودنسی کسی است که بعد از دریافت مدرک دندانپزشکی عمومی طی 6 تا 7 سال و قبولی در آزمون مربوط به متخصص ارتودنسی، بعد از 3 تا 4 سال موفق به دریافت عنوان متخصص ارتودنسی می گردد.

ارتودنتیست دقیقاً همان کسی است که می‌تواند شما را از دندان‌هایی نامرتب به لبخندی زیبا برساند. نامرتبی دندان‌ها و یا شکل نامناسب فک‌ها، علاوه بر اینکه ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کند، در تکلم و غذا خوردن نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

بنابراین باید در مرحله اول به دنبال یک متخصص ارتودنسی حرفه‌ای و با تجربه باشید تا با تلفیق دانش و هنر خود شما را در نهایت به دندان‌هایی مرتب و لبخندی زیبا برساند. ارتودنسی به عنوان یک درمان زمانبر شناخته می‌شود و اگر برای این درمان به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه نکنید ممکن است با وجود گذراندن دوره درمان طولانی نه تنها به هدف مطلوب خود نرسید بلکه ممکن است با مشکلات جدیدی نیز مواجه شوید. بنابراین به اندازه کافی در انتخاب متخصص ارتودنسی خود دقت و وسواس به خرج دهید!


در این نوشتار شما با ویژگی‌های یک دندانپرشک متخصص ارتودنسی آشنا خواهید شد و ما به شما خواهیم گفت که چگونه یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنید تا بهترین نتیجه را از درمان ناهنجاریی‌های فکی و نامرتبی‌های دندانی خود بگیرید و شما را با دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی و مدیریت کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت آشنا خواهیم کرد.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک

متحصص ارتودنسی بعد از گذراندن 6 سال دوره‌ی عمومی، به طور تخصصی دوره ارتودنسی که 3 تا 4 سال است را میگذراند. پس از گذراندن این دوره متخصص ارتودنسی میتواند به بهبود صورت و لبخند افراد کمک کند و ناهنجاری‌های دهان و دندان آن‌ها را برطرف کند اما دندانپزشک عمومی تنها کارهای عمومی مانند:

 • درمان پوسیدگی دندان
 • روت کانال یا عصب‌کشی
 • درمان بیماری لثه
 • روکش دندان
 • بریج یا پل دندانی
 • ونیر دندان
 • سفید کردن دندان یا به عبارت دیگر بلیچینگ

را می تواند انجام دهد.در مقایسه با موارد یاد شده، بهترین دکتر متخصص ارتودنسی، تخصص کافی در زمینه ی اصلاح نامرتبی دندان دارد و می تواند با مهارت و تجربه ای که در طول دوره های مختلف دریافت کرده است به راحتی مناسب ترین اصول برای از بین بردن نامرتبی دندان ها در اولویت قرار دهد.
برای بهبود لبخند و از بین بردن ناهنجاری ها بهتر است حتما به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه شود تا درمان به صورت تخصصی و بهترین شکل صورت بگیرد.

چرا نباید برای ارتودنسی به دندانپزشک عمومی مراجعه کرد؟

متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی است که بعد از اتمام دوره 6 تا 7 ساله دندانپزشکی عمومی و آشنا شدن با اصول اولیه و پایه تمامی تخصص‌های دندانپزشکی، پس از قبولی در آزمون مجدد پذیرش در رشته تخصصی ارتودنسی، یک دوره تخصصی 3 تا 4 سال دیگر را پشت سر می‌گذارد تا بتواند مشکلات مرتبط با نامنظمی دندان‌ها و یا ناهنجاری‌های فکی را با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های مختلف ارتودنسی مانند ارتودنسی ثابت، متحرک یا ارتودنسی نامرئی درمان کند.

ارتودنسی یک درمان تخصصی است که با توجه به نوع و شدت ناهنجاری دندانی و فکی بیمار ممکن است کیس به کیس طرح درمان متفاوتی ارائه شود.

از آنجایی که یک متخصص ارتودنسی در طی دوره تخصصی که گذرانده است با انواع پیچیدگی‌های درمان مشکلات دندانی و فکی آشنا شده است و همچنین بر بکارگیری انواع ابزارهای مناسب برای درمان هر یک از ناهنجاری‌ها تسلط کافی دارد، بهترین انتخاب به عنوان درمانگر بیمار شناخته می‌شود. حال اگر برای انجام ارتودنسی به دندانپزشک عمومی مراجعه شود، ممکن است به دلیل چالش‌هایی که در طول درمان بروز می‌کند، درمان با شکست مواجه شده و گاهاً مشکلات و ناهنجاری‌های جدیدی نیز برای بیمار ایجاد شود. بنابراین ریسک ارتودنسی توسط دندانپزشک عمومی را از بین برده و به سراغ بهترین متخصص ارتودنسی بروید.

یک متخصص ارتودنسی خوب چه درمان‌‌هایی را ارائه می‌دهد؟

انواع ناهنجاری‌های دندانی که یک متخصص ارتودنسی آن‌ها را درمان می‌کند!

یک متخصص ارتودنسی خوب می‌داند که چگونه باید ناهنجاری‌های فکی و نامرتبی‌های دندانی را درمان کند. یک ارتودنتیست با تجربه علاوه بر دانش شناخت و درمان ناهنجاری‌های فکی سابقه درمان تعداد زیادی بیمار با انواع ناهنجاری‌ها را دارد. در واقع بسیاری از ناهنجاری‌های دندانی به وضعیت نامطلوب قرارگیری دندان‌های فک بالا و پایین نسبت به هم اشاره دارد. متخصص ارتودنسی دقیقاً همان درمانگری است که به طور کامل با تشخیص و شیوه صحیح درمان این ناهنجاری‌ها آشنا است. از ناهنجاری‌های فکی و نامرتبی‌های دندانی قابل درمان توسط یک متخصص ارتودنسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فاصله بین دندان‌ها: در صورتی که فاصله بین همه دندان‌ها در یکی یا هر دو فک بیشتر از حد نرمال آن باشد و در نتیجه ظاهر نامطلوبی ایجاد کرده باشد، نیاز است که با درمان ارتودنسی دندان‌ها را به هم نزدیک کرده و فضای اضافی را از بین برد.

متخصص ارتودنسی برای درمان فاصله بین دندان ها
درمان فاصله بین دندان‌ها توسط متخصص ارتودنسی

ازدحام دندان‌ها: شلوغی و رو هم افتادن دندان‌ها یکی از مشکلات شایع دندانی است که می‌تواند ناشی از بزرگ بودن دندان‌ها یا کوک بودن فک‌ها باشد. این ناهنجاری علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب می‌تواند سبب مشکلات بیشتری از جمله التهاب لثه، دندان نهفته و نیز تکلم نامناسب شود.

متخصص ارتودنسی برای درمان ازدحام دندان‌ها
درمان شلوغی دندان‌ها توسط متخصص ارتودنسی

دیپ بایت: در هنگام قرارگیری فک‌ها بر روی هم، باید فک بالا در حدود یک الی دو میلیمتر جلوتر از فک پایین قرار بگیرد. در صورتی که دندان‌های جلویی فک بالا بیش از حد دندان‌های جلویی فک پایین را بپوشاند مشکل دیپ بایت یا اور بایت شدید بروز می‌کند.

متخصص ارتودنسی برای درمان دیپ بایت
درمان دیپ بایت توسط متخصص ارتودنسی

کراس بایت: این ناهنجاری به حالتی اشاره دارد که یک یا چند دندان جلویی فک بالا در پشت دندان‌های جلویی فک پایین قرار گرفته است. در حالتی دیگر از کراس بایت (کراس بایت خلفی) یک یا چند دندان عقبی فک بالا در پشت دندان‌های عقبی فک پایین قرار گرفته است.

متخصص ارتودنسی برای درمان کراس بایت
درمان کراس بایت توسط متخصص ارتودنسی

جلو بودن فک پایین (عقب بودن فک بالا): ناهنجاری‌های دندانی و فکی شدیدتر به وضعیت قرارگیری فک‌ها نسبت به هم اشاره دارد. جلو بودن فک پایین سبب قرارگیری دندان‌های فک پایین در جلوی دندان‌های فک بالا می‌شود که علاوه ظاهر نامناسب، مشکل تکلم و غذا خوردن را نیز به دنبال دارد.

متخصص ارتودنسی برای درمان جلو بودن فک پایین
درمان جلو بودن فک پایین توسط متخصص ارتودنسی

عقب بودن فک پایین (جلو بودن فک بالا): بر عکس حالت قبلی، ممکن است دندان‌های فک پایین با فاصله افقی قابل توجهی در پشت دندان‌های فک بالا قرار بگیرند. معمولاً علاوه بر اختلالات ژنتیکی، مشکلاتی در دوران بارداری و یا عادات غلط در دوران کودکی می‌تواند منجر به عقب رفتن فک پایین شود.

متخصص ارتودنسی برای درمان عقب بودن فک پایین
درمان عقب بودن فک پایین توسط ارتودنتیست

اپن بایت: در این نوع ناهنجاری، در هنگام بستن فک‌ها، دندان‌های جلویی فک بالا و پایین به هم نرسیده و از هم فاصله دارند. یکی از عاداتی که می‌تواند مشکل اپن بایت را ایجاد کند مکیدن انگشت یا مصرف طولانی مدت پستانک در کودکی است.

متخصص ارتودنسی برای درمان اپن بایت
درمان اپن بایت توسط متخصص ارتودنسی

دندان نهفته: وجود دندان نیش نهفته و یا دندان عقل نهفته یکی از شایع‌ترین مشکلات دندانی است. معمولاً در برخورد با دندان نیش نهفته در صورت تشخیص متخصص ارتودنسی می‌توان به وسیله ارتودنسی فضای کافی برای هدایت دندان نیش را به محصل صحیح آن ایجاد کرده و دندان‌ها را منظم نمود.

متخصص ارتودنسی برای درمان دندان نهفته
درمان دندان نهفته توسط متخصص ارتودنسی

درمان‌های ارائه شده توسط یک دکتر متخصص ارتودنسی

درمان هاي مختلفي توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی ارائه مي شود. كه شامل موارد زير مي باشد:

_ ارتودنسي دندان
_ بكارگيري دستگاه فانكشنال ارتودنسي
_ فيس ماسك
_ فضا نگهدار دندان
بهترین دکتر متخصص ارتودنسی با ارزيابي دقيق مشكل دندان و دهاني بيمار مي تواند مناسب ترين راهكار را در اولويت قرار دهد. قرار است به منظور بهره مندی از خدمات یاد شده هزینه ی قابل ملاحظه ای را پرداخت کنید ، به همین دلیل سعی کنید متخصصان کاردان در این زمینه را انتخاب کنید.

در بسیاری از مواردی که افراد از فرایند ارتودنسی انجام شده، رضایت کافی نداشته اند، بدون تردید با افرادی در ارتباط بوده اند که تخصص لازم را نداشته اند. دندانپزشکی که فقط چند واحد ارتودنسی را پاس کرده است ، تخصص لازم را برای ارائه ی خدمات درمانی مطلوب در زمینه ی ارتودنسی نخواهد داشت، این امر همچنین می تواند بازه ی زمانی برای درمان را نیز افزایش دهد.

انجام فرایند ارتودنسی برای افراد بزرگسال به مراتب به تخصص بیشتری نیازمند است زیرا در این دوران جابه جایی دندان ها و دسترسی به آرایش مطلوب برای قرار گیری آنها سخت تر می شود. بهترین دکتر متخصص ارتودنسی به صورت پیوسته دانش خود در زمینه ی ارتودنسی دندان را افزایش می دهد و این امر توانایی های او را در ارائه ی درمان با کیفیت بهبود خواهد ساخت.

ارتودنسی دندان توسط متخصص ارتودنسی

ارتودنسی دندان زمانی که توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی انجام می شود، نتایج دلخواه خواهد داشت زیرا یک فرد متخصص در این زمینه می تواند با درایت کافی ، اصول مناسبی را در پیش بگیرد. در این روش که به طور عمده به درمان ناهنجاری های دندان مربوط می شود، دکتر ارتودنسی با بهره مندی از راهکارهای متفاوت می تواند مناسب ترین روش را انتخاب کند. بی نظمی و ناهمواری های موجود در دندان ها با بکارگیری این روش به طور کامل و برگشت ناپذیر در بسیاری از مواقع برطرف می شود به همین دلیل دکتر ارتودنسی همواره به منظور برطرف سازی دندان های نامرتب به کار کیری ارتودنسی را در اولویت قرار می دهد.
دندان های کج و نامرتب ظاهر خوشایندی ندارد از سوی دیگر خرابی این نوع از دندان ها به دلیل اینکه روی هم افتاده اند و یا در حین مسواک زدن مشکلاتی در پی دارند، می تواند بیشتر باشد. همچنین خرابی و ناسالم بودن دندان ها می تواند سلامتی بدن را نیز با مشکل مواجه کند. ارتودنسی بهترین روش برای مرتب کردن دندانهای به هم ریخته است. به کارگیری این روش با همه ی مزایایی که دارند، چالش های خاصی نیز دارد. در صورت که در انتخاب ارتودنسی دچار هرگونه شک و تردید هستید می توانید با ما در تماس باشید و مشاوره ی لازم را به دست آورید.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی دارای انواع مختلفی می باشد و با توجه به میزان ناهنجاری های موجود در هر دو فک به طور همزمان قابل اجرا است. یکی از انواع روش های آن ، ارتودنسی ثابت می باشد. طول درمان این نوع از ارتودنسی ها در مقایسه با سایر انواع آن از جمله ارتودنسی متحرک کوتاه تر بوده و نتایج به دست امده از این روش به مقدار بسیار زیاد قابل قبول است. دلیل این امر آن است که براکت ها از روی اول به طور ثابت بر روی دندان قرار می گیرد و به راحتی می توان اقدامات لازم را در جابه جایی دندان ها در راستای دلخواه را کنترل کرد. اعمال نیرو و فشار پیوسته بر روی دندان ها در بکارگیری ارتودنسی ثابت توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند دوره ی درمان را کوتاه تر کند زیرا کافی است دندان ها از موقعیت فعلی خود جابه جا شوند، در این صورت به راحتی می توان با اعمال فشار آن را در راستا دلخواه حرکت داد.

ارتودنسی سرامیکی دندان

ارتودنسی های متحرک به دلیل این که در بازه های زمانی مختلف جابه جا میشوند ، به دوره ی درمان طولانی تری وابسته هستند. البته بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند با تخصص و تجربه ای که دارد، راهنمایی دقیق ر ا با توجه به شرایط بیمار در اختیار بیمار قرار دهد.
به کار گیری ارتودنسی ثابت سبب ایجاد درد غیر قابل تحمل برای شما نخواهد بود. البته بیشترین میزان درد را در ویزیت های انجام شده در اثر جابجایی سیم ، و تعويض كش ها احساس خواهيد كرد. در صورتي كه ميزان درد بيشتر باشد مي توانيد پزشك مربوط مي تواند مسكن هاي خاصي را براي از بين بردن درد تجويز دهد. بهدر به كار گيري ارتودنسي ثابت حتما بهداشت دندان را جدي بگيريد زيرا در اين صورت اثر بريس ها بر روي دندان ها باقي مانده و بعد از برداشته شدن مي تواند تصوير ناخوشایندی داشته باشد.

ارتودنسی متحرک

در مقابل ارتودنسي ثابت، ارتودنسي متحرك مي باشد كه در برخي از مواقع توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در اولويت قرار مي گيرد. طول درمان ارتودنسی متحرک با توجه به میزان ناهنجاری های موجود، متفاوت است. در برخی از مواقع نمی توان از مزیت این روش به منظور مرتب کردن دندان ها استفاده کرد. از جمله مهمترین آنها :

زمانی که دندان ها بسیار فشرده در هم قرار گیرند
کراس بایت شدید
اپن بایت شدید
وجود مشکلات در فک
نیاز به چرخش های چندگانه
بهره مندی از ارتودنسی متحرک توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی دارای مزایای ویژه ای نیز است که در برخی از مواقع پزشک مربوط می تواند با ارزیابی شرایط آن را در اولویت قرار دهد. از جمله مهمترین مزیت به کارگیری ارتودنسی متحرک می توان موارد زیر را نام برد:
_ آسانتر بودن رعایت نکات بهداشتی
_ اکان جدا کردن بریس ها
_ امکان تنظیم پلاک ها
_ احتمال آسیب دیدگی کمتر
_ قابل استفاده برای کودکان
با همه ی مزایای که برای به کار گیری ارتودنسی متحرک ، بهره مندی از این روش عاری از عیب نیز نیست. چالش های خاصی برای به کار گیری آن مطرح می شود ولی بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند با تجربه و تخصصی که دارد ، بررسی مطلوب انجام داده و متناسب با شرایط موجود این گزینه را در اولویت قرار دهد. از جمله مهمترین معایب به کارگیری ارتودنسی متحرک می توان موارد زیر را نام برد:

هزینه ی بیشتر آن
امکان شکستگی
قابل استفاده برای ناهنجاری های خفیف
تاثیر گذاری آن در صدا و حرف زدن

ارتودنسی نامرئی

در مقابل هر یک از روش های موجود برای ارتودنسی ، که در بخش های قبلی مورد مطالعه قرار گرفت. ارتودنسی نامرئی از دیگر روش های موجود است که برای صاف کردن دندان های نامرتب مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این روش در مقایسه با روش های دیگر دارای مزایای ویژه ای است که از جمله مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

_ راحتی
_ جذابیت بیشتر
_ آسودگی
_ قابل متحرک بودن
_ نیازمند کمترین میزان مراقبت
البته به کار گیری ارتودنسی نامرئی از نظر بهترین دکتر متخصص ارتودنسی دارای معایب و چالش هایی نیز می تواند باشد. از جمله مهمترین چالش ها در ارتودنسی نامرئی می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

_ قیمت بالا
_ ضمایم
_ قرار گیری به مدت 22 ساعت بر روی دندان
_ درد دندان
میزان دردی که در استفاده از ارتودنسی ممکن است به وجود آید ، به قدری نیست که طاقت فرسا باشد. درد یاد شده معمولا در روزهای نخستین ایجاد می شود و به محض اینکه دندان ها در راستای دلخواه جابجا می شوند، مسواک زدن در حین به کار گیری ارتودنسی نامرئی را جدی بگیرید. رعایت اصول بهداشتی در همه ی انواع ارتودنسی از جمله مهمترین نکاتی است که بیماران باید در نظر بگیرند. در این نوع ارتودنسی از آنجا که جنس پلاستیک به کار رفته شفاف است، به اندازه ی سایر روش ها ، مشخص نیست که فرد از ارتودنسی استفاده کرده است. در صورتی که بودجه ی کافی برای به کار گیری این نوع ارتودنسی را دارید، پیشنهاد ما آن است که آن را در اولویت قرار دهید. البته باز هم تاکید می کنیم متخصص مربوط در این زمینه می تواند به راحتی با ا توجه به میزان دندان های نامرتب به کارگیری آن را در اولویت قرار دهد.


آیا متخصص ارتودنسی برای بزرگسالان و کودکان متفاوت است؟

متخصص ارتودنسی، به صورت تخصصی برای برطرف کردن نامرتبی‌های دندانی و اصلاح ناهنجاری‌های فکی از کودکی تا بزرگسالی آموزش دیده است. بنابراین یک متخصص ارتودنسی متبحر با توجه به سن بیمار و وضعیت دندان‌ها  اقدام به درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی و فکی می‌کند. از سویی دیگر در دوران کودکی، زمانی که دندانپزشک اطفال وجود ناهنجاری‌های دندانی را در کودک تشخیص داد لازم است که طرح درمان و اصلاح نامرتبی دندانی صرفاً توسط متخصص ارتودنسی تعیین و انجام شود.


متخصص ارتودنسی خوب کیست و از چه خصوصیاتی برخودار است؟

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی یا به عبارتی بهترین دکتر ارتودنسی فردی است که تخصص کافی در زمینه ی ارتودنسی علاوه بر دندانپزشکی داشته باشد. دکتر ارتودنسی، بعد از اتمام تحصیلات خود در زمینه ی دندانپزشکی یک دوره ی جداگانه ای را تحت عنوان تخصص در زمینه ی ارتودنسی به دست می آورد. این امر سبب می شود که در مقایسه با سایر دندانپزشکان تخصص و تجربه ی کافی به دست آورد. در حال حاضر فقط دو درصد از دندانپزشکان فعال در کشور دارای تخصص ارتودنسی هستند. فرایند ارتودنسی امروزه با بهره مندی از تکنیک های مختلف و روش های کاربردی متنوع بسیار آسانتر شده است ولی دندانپزشکی می تواند اصول کار را به طور مطلوب دنبال کند که تجربه ی لازم داشته باشد. بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در برطرف سازی مشکلات مختلفی تجربه دارد که شامل موارد زیر می باشد :

 • برطرف سازی معایب دندان
 • مشکلات موجود در فک
 • معایب عضلات صورت

در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه ویژگی های بارز یک دندانپزشک فعال در زمینه ارتودنسی را نام برده و به شما کمک کنیم تا بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران را انتخاب نمایید، پس با ما همراه باشید.

ویژگی های یک متخصص ارتودنسی خوب

 • اخلاق، تعهد و وجدان کاری: با مراجعه و مشاوره با متخصص ارتودنسی می‌توان به این مسئله پی برد که آیا این فرد دارای تعهد شغلی و اخلاق حرفه‌ای است یا خیر؟ دندانپزشکی که از خصوصیات ذکر شده برخوردار است، به هیچ وجه در رابطه با وظایف خود سهل‌انگار نبوده و نسبت به ارائه مشاوره و خدمات درمانی بسیار دغدغه‌مند و دلسوزانه عمل خواهد نمود.
 • صرف وقت کافی برای بیمار و ارائه مشاوره خوب و کامل: یکی از بخش های فوق العاده مهم پروسه درمان ارتودنسی، مشاوره به بیمار می‌باشد. یک متخصص ارتودنسی خوب وظیفه دارد تا با بررسی مشکلات مراجعه کننده، مناسب ترین درمان را پیشنهاد و اجرا نماید. فرد دندانپزشک لازم است تا با فراهم نمودن محیطی آرام برای بیماران خود، این امکان را ایجاد کند که مشکلات دندانی خود را به روشنی شرح داده و درمان کند. برای شناخت یک ارتودنتیست مجرب و حرفه‌ای کافیست به نوع برخورد وی با بیمار توجه کنید آیا پزشک ارتودنسی مورد نظر شما برای تمامی بیماران خود وقت کافی گذاشته و به تمامی سوالاتشان پاسخ دهد یا خیر و آیا روند درمان ارتودنسی مورد نظر خود را می‌تواند به شکلی ساده و قابل فهم برای بیمار توضیح دهد و با شفافیت و صداقت درباره سوالات بیمار درباره ارتودنسی و هزینه ارتودنسی پاسخ دهد یا خیر؟
دکتر داودیان متخصص ارتودنسی

ابزارهای مورد استفاده توسط یک متخصص ارتودنسی

دستگاه فانشکنال ارتودنسی

دستگاه فانشکنال ارتودنسی

افرادی که با مباحث ارتودنسی درگیر هستند به احتمال زیاد تاکنون نام دستگاه فانکشنال ارتودنسی را شناخته اند. دستگاه فانکشنال یک دستگاه متحرکی است که از آن برای جلو آوردن فک ها استفاده می شود. دستگاه فانکشنال ارتودنسی به منظور اینکه بتواند بریس های لازم را بر روی دندان ها قرار دهد در اولین مرحله سعی می کند شرایط مطلوب را در دهان به منظور قرار دادن بریس ها در نظر بگیرد. این دستگاه ها در دو گروه متحرک و ثابت به فروش میرسند. هر کدام از انواع آن نیز دارای مزایای خاص خود هستند. اگر چه هدف اصلی از به کار گیری این دستگاه آن است که بی نظمی های موجود در دندان ها را از بین برد ولی در برخی از موارد می توان به منظور رفع ناهنجاری های موجود در فک نیز از آن استفاده کرد.
در صورتی که فک پایین بیمار عقب باشد می توان از کارایی آن به منظور تنظیم مشکلات در فک بهره مند شد. به منظور تمیز کردن این دستگاه نیز می توان از خمیردندان و مسواک استفاده کر، در این صورت باقی مانده ی غذا در داخل آن به راحتی جدا می شود. با توجه به اصول کار و کارهایی که قرار است از این دستگاه مد نظر قرار گیرد، دستگاه فانکشنال ارتودنسی دارای انواع مختلفی است.

فضا نگه دار دهان

فضا نگه دار دهان

فضا نگهدار دندان چیست و چه کارایی دارد؟ فضا نگهدار به عنوان وسیله ای پس از کشیدن دندان به کار میرود. زمانی که دندانی کشیده می شود، به منظور جلوگیری از حرکت دندان های مجاور می توان از این نوع از وسیله ها استفاده کرد. ا فضا نگهدار دارای انواع مختلفی است و با توجه به سن، تعداد دندان ، شرایط موجود مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند با توجه به شرایط موجود یکی از انواع مطلوب ان را انتخاب کند. به کار گیری این دستگاه می تواند از انجام ارتودنسی در سال های آتی جلوگیری کند زیرا مانع جابه جایی دندان ها می شود.
بهتر است بلافاصله بعد از کشیده شدن دندان از فضا نگهدار استفاده کرد. فضا نگهدار دندان می توانند ثابت و متحرک باشد. هر کدام از آنها نیز دارای انواع مختلفی هستند. در نظر داشته باشید که به کار گیری آن آسیبی برای دندان ها ایجاد نمی کند زیرا دندان ها را حرکت نمیدهد بلکه مانع حرکت آنها می شود. برخی از افراد ممکن نگران درد حاصل از بکارگیری آن باشند ولی لازم به ذکر است که فضا نگهدار دندان هیچ گونه دردی ندارد.

نگه دارنده متحرک

یکی از پرکاربردترین فضا نگهدار دندان، نگهدارنده های متحرک است که مشابه ارتودنسی متحرک در نظر گرفته می شود. شرایط استفاده از آنها به این صورت است که فرد حداقل 14 ساعت در روز باید این نوع از نگهدارنده ها را استفاده کند. بعد از هر وعده ی غذایی شستشوی آنها الزامی می باشد . در به کارگیری هرگونه نگهدارنده دندان لازم است به طور جدی اصول بهداشتی در اولویت قرار گیرد. در بسیاری از مواقع توصیه می شود، زمانی که این وسیله ها مورد استفاده نیستند به منظور جلوگیری از تغییر شکل آنها، باید آنها را در آب قرار داد. متریال پرکاربرد برای ساخت آنها آکریلیک می باشد، شرکت های مختلف این نوع از نگهدارنده ها را در استانداردهای گوناگون تولید می کنند. رایج ترین شرایط لازم برای به کارگیری آنها، کودکانی هستند که که دندان آنها کامل نشده است. از آنجایی متحرک هستند می توان در بازه های زمانی آنها را جدا کرد ولی این امر همچنین دردسرهای خاص خود را دارد.

نگه دارنده ثابت

نگه دارنده ثابت

فضا نگهدار ثابت با استفاده از برخی از چسب های پزشکی توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی به دندان چسبیده می شود و امکان جابجا کردن آنها موجود نیست به همین دلیل از آنها به عنوان فضا نگهدار ثابت یاد می شود. به کارگیری آنها برای کودکانی که دندان های عقب آنها افتاده است ، پیشنهاد میشود. این نوع از فضا نگهدارها دارای انواع مختلفی هستند که از جمله پرکاربردترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 1. فضا نگهدار ثابت باند و حلقه
 2. قوس نگهدارنده زبانی
 3. قوس ترانس پالاتال
 4. فضا نگهدار دیستال شو
  این وسیله همچنین می تواند یک طرفه و دو طرفه باشد. نگهدارنده هایی که یک طرفه هستند فقط از یک طرف و نگهدارنده هایی که دو طرفه می باشند توانایی این را دارند از دو طرف برای جلوگیری از جابه جایی دندان ها استفاده کنند.
وسایل نگه دارنده موقعیت فک ارتودنسی (پوزیشنر)

وسایل نگه دارنده موقعیت فک ارتودنسی (پوزیشنر)

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، از ارتودنسی نه تنها می توان برای جابه جایی دندان های نامطنم استفاده کرد، بلکه به کارگیری آن به منظور بهبود ناهنجاری دندان ها نیز بسیار کارساز است. زمانی که وسایل تغییر دهنده موقعیت فک تشخیص دهد که مشکل فک موجود با تصحیح یافتن دندان ها از بین نرود می تواند جراحی فک را به بیمار پیشنهاد دهد. انحراف فک در بیشتر مواقع ناشی از نامرتب قرار گرفتن دندان ها است و اگر اصول لازم در ارتودنسی به کار گرفته شود، تا حدود قابل ملاحظه ای می توان مشکل موجود را از بین برد. این انحراف یک مشکل اسکلتی است و به دلیل ان فک به یک سمتی کج می شود. در صورتی که در دوران کودکی تشخیص داده شود، به راحتی می توان با به کارگیری ارتودنسی راهکار مطلوب برای درمان آن به دست آورد.

وسیع کننده کام ارتودنسی

وسیع کننده کام ارتودنسی

استفاده از وسیع کننده زمانی می تواند کارساز باشد که به جای کشیدن دندان مد نظر قرار گیرد. البته استفاده از آنها عوارض خاصی نیز دارد و ممکن است توسط پزشک شما پیشنهاد نشود. وسیع کننده ها توانایی این را دارند که بسط لازم را در دندان ایجاد کنند. این نوع از وسیله های باید به مقدار کافی در دهان بمانند که بعد از جدا کردن آنها دیگر امکان برگشت به حالت قبلی نباشد. وسیع کننده ها در مواقع خاص می توانند ابزار مطلوب برای ارتودنسی در نظر گرفته شوند. که با تشخیص پزشک مربوط مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به متریال به کار رفته این نوع از وسیله ها دارای انواع مختلفی هستند. شکاف ایجاد شده در اثر آنها نیز با گذر زمان از بین خواهد رفت.


هزینه درمان ارتودنسی

هزينه ي ارتودنسي به پارامترهاي مختلفي وابسته است. هر كدام از فاكتورهاي موجود مي تواند هزينه ي نهايي را تا حدود قابل ملاحظه اي تحت کنترل قرار دهد. به منظور ارائه ي خدمات كاربر پسند در نظر داريم كه هزينه ي معقول براي ارائه ي خدمات ارتودنسي از شما درخواست كنيم. با ما مي توانيد از ارتودنسي بي عيب و بي نقص توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی برخوردار باشيد. در صورت نياز به هر گونه راهنمايي مي توانيد اطلاعات كامل را در جلسه ي مشاوره به دست آوريد. از جمله عوامل موثر در قیمت و هزینه ی نهایی ارتودنسی می توان موارد زیر را نام برد:

 • میزان ناهنجاری موجود در دندان ها
 • نوع تجهیزات به کار رفته
 • نوع ارتودنسی
 • کلینیک مراجعه شده
 • متخصص مد نظر

هر کدام از موارد موجود می تواند به مقدار قابل ملاحظه ای هزینه ی نهایی را تحت کنترل قرار دهد. به منظور کسب اطلاع بیشتر در مورد هزینه ی مربوط می توانید به اولین صفحه ی وب سایتمان مراجعه کنید، اطلاعات کامل تا حدودی درج شده است، البته در جلسه ی مشاوره ی قبل از درمان نیز پزشک مربوط می تواند با ارزیابی دقیق، راهنمایی کاملی در مورد هزینه ی موجود از شما درخواست کند.

هزینه ارتودنسی
هزینه ارتودنسی

مراجعه حضوری به مطب بهترین متخصص ارتودنسی در شمال تهران

از آنجا که انجام ارتودنسی به چندین مرتبه مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی نیاز دارد، لازم است علاوه بر توجه به میزان تخصص ارتودنتیست، بعد مسافت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی برای انجام ارتودنسی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی مرکز تخصصی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

مراجعه حضوری به مطب بهترین متخصص ارتودنسی درغرب تهران

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت شعبه‌ای دیگر نیز در غرب تهران داشته و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزدارن، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی و شروع دوره ارتودنسی نزد بهترین متخصص ارتودنسی را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک سیمادنت ستارخان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

متخصص ارتودنسی در تهران

با شما از اهمیت انجام درمان‌ها ارتودنسی صحبت کردیم و عواقب به تعویق انداختن درمان‌های ارتودنسی را برای شما توضیح دادیم . به شما گفتیم که بعد مسافت شما از متخصص ارتودنسی که انتخاب می‌کنید که عامل مهم در موفقیت درمان شماست. همچنین به شما گفتیم که با توجه به زمانبر بودن طول درمان ارتودنسی و نیاز به مراجعات مکرر بهتر است یک ارتودنتیست در نزدیک خود انتخاب کنید. دکتر داودیان، متخصص ارتودنسی و مدیریت کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت با راه‌اندازی دو مطب در شمال و مرکز تهران توانسته دغدغه بعد مسافت بیماران را برطرف نماید

دریافت نوبت ارتودنسی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

متخصص ارتودنسی غرب تهران

اگر ساکن غرب یا شمال غرب تهران و مناطقی مثل صادقیه، ستارخان، مرزدارن، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید و قصد مراجعه و ویزیت توسط دکتر داودیان، متخصص ارتودنسی در سیمادنت را دارید می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه کنید.

آدرس مطب ستارخان : خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

متخصص ارتودنسی شمال تهران

اگر ساکن مناطق شمالی تهران مانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و می‌خواهید توسط دکتر داودیان، ارتودنتیست سیمادنت ویزیت شوید، می‌توانید از خدمات مطب شریعتی استفاده کنید.

آدرس مطب شریعتی : شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

متخصص ارتودنسی جنوب تهران (مرکز تهران)

اگر ساکن مناطق جنوبی و مرکزی تهران مانند میدان انقلاب، میدان ولی‌عصر، سلسبیل،توحید وسایر محله‌های این مناطق هستید و می‌خواهید توسط دکتر داودیان، ارتودنتیست سیمادنت ویزیت شوید، می‌توانید از خدمات مطب ستارخان استفاده کنید.

آدرس مطب شریعتی : شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

برخی از سوالات پر تکرار از یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی

انجام ارتودنسی هیچگونه محدودیت سنی ندارد، اما پیشنهاد می‌شود که درمان‌های ارتودنسی در سنین پایین تر انجام شود.

درمان ارتودنسی به یک درمان طولانی و زمانبر است که نیازمند صبر و حوصله فراوان بیمار است. با اینکه طول درمان ارتودنسی متغیر است اما می‌توان بازه 8 ماه تا 3 سال را برای ارتودنسی با توجه به شرایط بیمار در نظر گرفت

خیر، ارتودنسی ابتدا به اصلاح ناهنجاری‌هایی که سبب بروز نامرتبی‌های دندانی می‌شود می‌پردازد و بعد از آن به عنوان یک درمان زیبایی به حساب می‌آید.

منابع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/249482

به این صفحه امتیاز دهید!

برای امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. امتیاز: 8

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهد.

 • بهناز شفیعی گفت:

  من کلا ادم وسواسی هستم . مدت زیادی دارم دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران میگردم اما هنوز نتونستنم دندانپزشکیو انتخاب کنم. واقعا انتخاب یک متخصص ارتودنسی خیلی سخته. فقط اینو فهمیدم که هرچی بیشتر می‌گردم وسواسم بیشتر میشه! شما معاینه آنلاین دارین؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   درمان ارتودنسی بسیار تخصصی ومهم میباشد لذا بهتر است درمان خود را پیش متخصص ارتودنسی انجام دهید.برای مشاوره بیشتر عکسهای رادیوگرافی خود را به شماره واتساپ ارسال نمایید.
   باسپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • علی مصفا گفت:

  با این تفاسیری که خوندم ارتودنسی طول درمان ارتودنسی خیلی زیاده، بهترین متخصص ارتودنسی ایران هم به نظرم به زمان نیاز داره برای اصلاح دندون ها. متوسط زمان درمان ارتودنسی چقدره؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   طول درمان ارتودنسی هر فرد متفاوت است و بستگی به نوع درمان، نوع ناهنجاری، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد. پس برای اطلاع از طول درمان و نوع ارتودنسی لطفا عکس های دندان خود را به واتساپ ارسال نمایید.
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 • رامین نیازی گفت:

  سلام وقت بخیر، من 18 سالمه و فک بالایی سمت چپم تقریبا یه سانتی متر رفته بالا و دندونام به هم نمیرسن وقتی که دهنمو ببند، نمیتونم از این قسمت غذا له کنم، وقتی که حرف میزنم زبونم از همون جا میزنه بیرون و وقتی هم که میخوندم باز زبونم معلومه و این باعث شده زیاد نخندم و زیاد حرف نزنم و اعتماد به نفسم اونه خیلی پایین، ببخشید این مشکل حل میشه الان؟ و چطوری؟، میشه زود جواب بدین

  • سلام

   ارتودنسی، علاوه بر صاف و مرتب نمودن دندان ها و بهبود مشکلات ظاهری ، باعث رفع مشکلاتی فکی، جویدن و.. می شود .و اعتماد به نفس و عزت نفس فرد را بالا می برد. لذا جهت دریافت مشاوره دقیق تر به واتساپ سیمادنت پیام ارسال نمایید و مقاله زیر را در خصوص ارتودنسی مطالعه نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • شیما صفایی گفت:

  سلام من میخوام ارتودنسی کنم حداقل تایم ارتودنسی چقدر امکانپذیره

  • با سلام

   طول درمان ارتودنسی به عوامل متعددی از جمله سن بیمار، نوع ناهنجاری، و طرح درمانی که برای شما در نظر گرفته میشود بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ارتودنسی را مطالعه کنید و برای مشاوره دقیق تر به واتساپ سیمادنت پیام بفرستید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • سارا رضایی گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه و دندونام نامرتب هستن و میخام مرتب بشن ولی رفتم دکتر میگه که باید جراحی فک انجام بدم ولی من خیلی میترسم و نمی خام جراحی فک انجام بدم من میتونم بدون جراحی دندونام و مرتب کنم؟

  • جهت دریافت اطلاعات دقیق تر، به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید و یا عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • علی جعفری گفت:

  با سلام من دندونام کشیدم ولی باز استخون فکم پیداست باقیمانده استخوانها رو در بیارم یا ولش کنم

  • سلام

   لطفا هرچه سریع تر به متخصص دندانپزشک مراجعه نمایید و برای مشاوره دقیق تر، به واتساپ سیمادنت پیام ارسال نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • شهلا اصغرزاده گفت:

  سلام من چن سال پیش ارتو دنسی انجام دادم و ب خاطر مشکلات زیادی ک پیش اومد نتونستم ادامه بدم و تمام براکت ها در اومد و جای چسب مونده و نمیتونم ب دکتر دندانپزشکی ب دلیل مشاجراتی که پیش اومد مراجعه کنم پیشنهاد شما برای از بین بردن چسب ها چیه؟

  • سلام

   لطفا یه متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • زیبا صفری گفت:

  سلام آیا ارتودنسی فقظ برای زیبایی است؟

  • سلام
   ارتودنسی، علاوه بر صاف و مرتب نمودن دندان ها، باعث بستن فاصله های میان دندانی ،کاهش سایش دندان ها، کمک به هدایت رشد فک، وسیع شدن کام ، و همچنین باعث اعتماد به نفس فرد می شود. جهت دریافت اطلاعات دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • زهرا سادات جعفری گفت:

  سلام ممنون میشم هزینه ارتودنسی را بفرمایین و اینکه آیا امکان پرداخت اقساطی هم هست؟

  • سلام

   ارتودنسی یکی از راه های صاف و مرتب نمودن دندان ها می باشد، که هزینه آن بستگی به نوع ارتودنسی، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد، لذا جهت دریافت اطلاعات دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نموده.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • احمد نظری گفت:

  میخاستم بدونم آیا هر دو فک من نیاز به جراحی داره یا فقط فک پایین

  • سلام

   لطفا جهت بررسی دقیق تر توسط متخصص، عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • شهلا سهرابی گفت:

  سلام من ۱ سال که ارتودنسی کردم و ناحنجاری دندونام زیاد تغیری نکرده و دندون جلوییم یکیش کج شده و متاسفانه اشتباهی که کردم دکترم متخصص نیست و میخوام پزشکم عوض کنم و میدونم که خیلی اشتباه کردم آیا امکانش هست که این اتفاق بیفته؟واقعا نیاز که پیش متخصص برم،ممنون میشم کمکم کنید🥺🙏🏻

  • با سلام
   بله جهت بررسی و درمان به کلینیک سیمادنت مراجعه کنید.
   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • علی فرخنده گفت:

  سلام وقت بخیر ، برای اطلاع از هزینه های اولیه جهت ارتودنسی می خواستم اطلاع داشته باشم و تقریبا ده سال پیش یک بار همین درمانگاه ارتودنسی کردم لطفا یک بازه قیمتی او

 • سینا جعفری گفت:

  سلام وقت بخیر ، برای اطلاع از هزینه های اولیه جهت ارتودنسی می خواستم اطلاع داشته باشم و تقریبا ده سال پیش یک بار همین درمانگاه ارتودنسی کردم لطفا یک بازه قیمتی بفرمایید ممنون میشم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیما دنت
  مشاوره آنلاین
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  دریافت نوبت