خدمات ما
بیشتر
ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما به صورت مختصر و مفید توضیح دهیم که ارتودنسی دیمون چیست؟ چه تفاوت‌هایی با ارتودنسی معمولی دارد و مزایا و معایب آن چیستند. اگر که به فکر مرتب کردن دندان‌های خود با ارتودنسی هستید، اما روش‌های معمول را مورد اعتماد نمی‌دانید، بهتر است با روش جدید دیمون آشنا شوید؛ چرا که با استفاده از تکنولوژی و البته متخصصین حرفه‌ای شاهد رخ داد عملی حرفه‌ای تر و قابل اطمینان هستیم. در بین روش‌های مرسوم ارتودنسی شاهد نکته‌ای هستیم که روش دیمون به عنوان جایگزینی برای انواع مختلف  ارتودنسی نامرئی و سنتی برای دندان‌ها استفاده می‌شود. چرا؟ با ما همراه باشید.

اگر که به انجام انواع عمل‌های صورت و دهان مثل ارتودنسی علاقه‌مند هستید می‌توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و ارتباط گیری با پشتیبانی از متخصص ارتودنسی مشاوره بخواهید.

ارتودنسی دیمون چیست؟

در روش دیمون شاهد هستیم که به جای استفاده از بریس‌های معمولی و مرسوم دیگر روش‌های ارتودنسی، از بریس‌هایی با نام سلف لیگیتینگ استفاده می‌شود. سازندگان بریس‌های سلف لیگیتینگ ادعا می‌کنند که درمان شدن دندان‌های شما با بریس‌های سلف لیگیتینگ باعث می‌شود که این کار سریعتر و با درد کمتری صورت گیرد. همچنین یکی دیگر از نکاتی که مورد توجه است این می‌باشد که برای نصب این بریس‌ها نیازی به آماده سازی‌هایی مانند کشیدن دندان نمی‌باشد.

 

ارتودنسی دیمون

پس همانطور که متوجه شدید استفاده از این بریس‌ها باعث می‌شود که شما مشکلات زیادی را تجربه نکنید و با آسانی ارتودنسی را انجام دهید. استفاده از این فناوری باعث می‌شود که شما علاوه بر راحتی نصب بتوانید از تکنولوژی پیشرفته‌تر و قابل اعتماد‌تری استفاده کنید چرا که سلامت شما و دهانتان از همه چیز مهمتر است. استفاده‌ی از این بریس‌ها بسیار زیاد می‌باشد که در بخش زیر به ذکر مهمترین‌ آن‌ها می‌پردازیم:

  • _ حل مشکلاتی از قبیل ازدهام دندان‌ها یا کراوود
  • _ حل موارد خفیف تا شدید مال اکلوژن
  • _ مورد استفاده برای دندان‌های کج

مزایای استفاده از بریس‌های  ارتودنسی دیمون

علاوه بر نکات گفته شده شاهد این هستیم که استفاده از بریس‌های دیمون مزایای دیگری نیز دارد که در بخش زیر به ذکر آن‌ها پرداخته‌ایم:

  • _ لبخند کاملتر
  • _ تعادل بهتر صورت
  • _ خطوط صاف‌تر گونه‌ها
  • _ کاهش مثلث‌های تیره در گوشه‌های دهان شما
  • _ پروفایل‌های بهتر برای جوانترها

 

ارتودنسی به روش دیمون

انواع بریس‌های دیمون

بریس‌های دیمون به علت محبوبیت بالا و استفاده‌ی زیاد در انواع مختلفی وجود دارند تا بتوانند رنج وسیعی از کاربری‌های مختلف را پوشش دهند. در این بخش به ذکر 2 نوع مختلف آن‌ها می‌پردازیم:
بریس‌های فلزی دیمون: همانطور که گفتیم این نوع از بریس‌ها در دو شکل مختلف وجود دارند، نوع اول آن‌ها بریس‌های فلزی دیمون می‌باشد. این بریس‌ها شباهت بسیار زیادی به بریس‌های فلزی سنتی دارند، البته تفاوت مشهودی بین آن‌ها وجود دارد که در اصل داشتن قلاب‌های کوچکی برای نوارهای پلاستیکی است. با استفاده از این بریس‌ها شما می‌توانید از مکانیزم سلف لیگیتینگ نیز استفاده کنید که نکته‌ی فوق‌العاده‌ای است.

بریس‌های شفاف دیمون: دسته‌ی دوم این بریس‌ها، بریس‌های شفاف دیمون می‌باشند. جنس این بریس‌ها از سرامیک می‌باشد و در اصل شبیه بریس‌های شفاف سنتی هستند و به علت داشتن براکت شفاف کمتر روی دندان‌های شما دیده می‌شوند. تفاوت اصلی بین بریس‌های سرامیکی دیمون با مارک‌های دیگر، کمبود قطعات فلزی قابل رویت و اتصالات الاستیک است که این باعث می‌شود کمتر به چشم بیایند.

تفاوت بریس‌ ارتودنسی دیمون با بریس‌ معمولی

همانطور که متوجه شدید، تفاوت‌های هرچند کوچکی بین بریس‌های سیستم دیمون و بریس‌های معمولی وجود دارند. اما یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌هایی که وجود دارد، این است که بریس‌های دیمون سلف لیگیتینگ هستند، در حالی که بریس‌های معمولی برای سفت شدن نیاز به مراجعه‌ی دوره‌ای به دکتر ارتودنسی دارند. سیستم دیمون به تدریج و با استفاده از مکانیزم کشویی سفت می‌شود تا دندان‌های شما صاف گردد. یکی دیگر از تفاوت‌های موجود گرانتر بودن بریس‌های دیمون می‌باشد که شاهد افزایش قیمتی 7 الی 12 درصد نسبت به روش معمولی هستیم.

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم از خواندن موارد گفته شده لذت برده باشید. جهت دریافت مشاوره در زمینه انواع ارتودنسی همچون ارتودنسی ثابت، ایمپلنت، لمینت و … می توانید با مراجعه به صفحه تعیین وقت اقدام به دریافت نوبت اینترنتی نمایید. همچنین جهت اطلاع از هزینه انواع ارتودنسی همچون هزینه ارتودنسی متحرک، نامرئی و ثابت می توانید به صفحه تعرفه دندانپزشکی مراجعه فرمایید.

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی