خدمات ما
بیشتر
ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) چیست؟ هزینه و مزایا

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) چیست؟ هزینه و مزایا

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) چیست؟ هزینه و مزایا

فهرست مطالب ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) چیست؟ هزینه و مزایا

نخستین تصویری که با شنیدن واژه ارتودنسی در ذهن اکثر ما شکل می‌گیرد، سیم‌ها و پلاک‌هایی فلزی است که با کش‌های رنگی در جای خود نگه داشته می‌شود. خوشبختانه امروزه روش‌هایی با وضوح کمتر ابداع شده است که لبخندی زیبا را بدون جلب توجه اطرافیان به ارمغان می‌آورد.

ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت از همکاری دندانپزشکان مجربی بهره می‌گیریم که در زمینه ارتودنسی و مرتب کردن دندان‌ها از مهارت بالایی برخوردار هستند و طیف وسیعی از بریس‌های مختلف ارتودنسی نامرئی را ارائه می‌دهند. دندانپزشکان سیمادنت مزایا و نقاط ضعف احتمالی هر روش را توضیح می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا بهترین بریس را انتخاب کنید. اگر دندان‌هایتان بیش از حد به هم فشرده است یا بالعکس فاصله زیادی بین آنها وجود دارد یا این که از نحوه روی هم قرار گرفتن آنها راضی نیستید، به خانواده بزرگ سیمادنت بپیوندید تا با بهره‌مندی از تخصص بالای دندانپزشکان ما و پیشرفته‌ترین تکنیک‌ها از داشتن لبخندی طبیعی و زیبا لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که فقط یک متخصص ارتودنسی می‌تواند ارزیابی دقیق از وضعیت دندان‌های شما انجام داده و بهترین درمان را برای شما انتخاب کند. جهت رزرو نوبت دندانپزشکی و دریافت مشاوره میتوانید از طریق شماره 26710760 66520980 تماس حاصل نمایید. همچنین می‌توانید سوالات خود را از طریق تلگرام با ما مطرح کنید.

اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی چیست؟ 

 

اینویزیلاین یا ارتودنسی نامرئی چیست؟ 

 در گذشته برای مرتب کردن دندان‌ها که در اصطلاح دندانپزشکی ارتودنسی نامیده می‌شود، از براکت‌های فلزی و سیم‌هایی استفاده می‌شد که به شدت جلب توجه می‌کردند. حال آن که در ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته از پلاک‌هایی استفاده می‌شود که عملاً نامرئی است. پلاک‌های شفاف ارتودنسی نامرئی لبخندی زیبا و رویایی را خلق می‌کند که همواره در آروزی آن بودید. به علاوه از آنجایی که اینویزیلاین به معنای واقعی کلمه نامرئی است، اطرافیان متوجه نمی‌شوند که تحت درمان ارتودنسی قرار دارید.

متقاضیان ارتودنسی نامرئی

 تمام افرادی که تمایل به مرتب کردن دندان‌های خود و اصلاح طرح لبخند دارند، متقاضی بالقوه ارتودنسی نامرئی به شمار می‌آیند. ما ارتودنسی نامرئی را به افراد مشهوری توصیه می‌کنیم که می‌خواهند تحت درمان بودن خود را از چشم دیگران مخفی نگه دارند. به علاوه اگر نارضایتی از وضعیت دندان‌ها اعتماد به نفس‌تان را خدشه‌دار ساخته است، حتماً برای بررسی مناسب بودن انجام ارتودنسی نامرئی به مزکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت مراجعه کنید.

مشکلات قابل اصلاح با ارتودنسی به روش نامرئی

ناهنجاری کراس‌بایت زمانی رخ می‌دهد که مشکل بی‌نظمی و هم‌محور نبودن در هر دو فک بالا و پایین وجود داشته باشد. در این حالت با بستن دهان یک یا چند دندان فک بالا پشت دندان‌های پایین قرار می‌گیرد. این مشکل در جلو و یا کنار دهان مشاهده می‌شود.

ناهنجاری کراس‌بایت

 بایت عمیق زمانی ایجاد می‌شود که دندان‌های بالا به حد قابل توجهی روی دندان‌های پایین را بپوشاند.

بایت عمیق | ارتودنسی نامرئی

آندربایت به حالتی گفته می‌شود که دندان‌های پایین، معمولاً به دلیل رشد نامناسب فک بالا، رشد بیش از حد فک بالا یا هر دو علت جلوتر از دندان‌های بالا قرار بگیرد.

آندربایت | ارتودنسی نامرئی

مشکل به هم فشردگی دندان‌ها زمانی پیش می‌آید که در فک فضای کافی برای قرارگیری تمام دندان‌ها وجود نداشته باشد.

به هم فشردگی دندان‌ها | ارتودنسی نامرئی

فاصله زیاد بین دندان‌ها نتیجه وجود فضای اضافی در فک است.

فاصله زیاد بین دندان‌ها | ارتودنسی نامرئی

مزایای ارتودنسی به روش نامرئی

 استفاده از این سیستم اصلاحی پیشرفته مزایای متعددی دارد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر است:

 • استفاده از تکنولوژی کد کم برای طراحی پلاک نامرئی
 • حق انتخاب
 • جلب توجه نکردن ارتودنسی نامرئی و پلاکهای شفاف
 • متحرک بودن
 • سهولت تمیز کردن پلاک

بیمارانی که تحت درمان با ارتودنسی نامرئی هستند، اعتماد به نفس خود را در روابط اجتماعی حفظ می‌کنند. پلاک ارتودنسی نامرئی به راحتی داخل دهان جا می‌گیرد، رسا بودن بیان را از بین نمی‌برد و شیوه گفتار را مخدوش نمی‌کند.

ارتودنسی به روش نامرئی

بسیاری از ما در جستجوی روشی برای مرتب کردن دندان‌های خود هستیم، ارتودنسی نامرئی راه‌حلی سریع، ساده و با هزینه مناسب را برای خلق لبخندی زیبا در اختیارمان قرار می‌دهد. روند درمان ارتودنسی نامرئی از چهار مرحله ساده زیر تشکیل می‌شود.

1ـ مراجعه به متخصص ارتودنسی

2ـ قالب گرفتن از دندان‌ها یا اسکن داخل دهان، دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی با استفاده از گچ مخصوص، تکنولوژی اسکن یا تهیه تصاویر سه بعدی از داخل دهان از دندان‌ها قالب می‌گیرد. تمام این روش‌ها کاملاً بدون درد است و تنها چند دقیقه زمان می‌برد.

قالب گرفتن از دندان‌ها

3ـ اطمینان از اندازه بودن پلاک، پلاک‌ها با دقت در لابراتوارهای تخصصی ساخته می‌شود. اولین پلاک از لابراتوار برای دندانپزشک فرستاده می‌شود تا اندازه بودن آن امتحان شود. بقیه پلاک‌ها پس از اطمینان از اندازه بودن پلاک اول ساخته می‌شود و درمان آغاز می‌گردد. 

اطمینان از اندازه بودن پلاک

4ـ اتمام درمان: دندانپزشک مراحل پیشرفت درمان ارتودنسی را تحت نظر دارد. گاهی لازم است در پایان درمان قالب دیگری از دندان‌ها برای ساخت نگهدارنده گرفته شود. از نگهدارنده به منظور حفظ نتیجه به دست آمده  استفاده می‌شود.

اتمام درمان

چگونگی حرکت کردن دندان‌ها

 • دندانپزشکان و متخصصین ارتودنسی سیمادنت حرکت دندان‌ها را با دقت و موشکافی طرح‌ریزی می‌کنند.
 • نمونه دقیقی از دندان‌ها با استفاده از تکنولوژی پیشرفته تهیه می‌شود.
 • هر حرکت دندان با استفاده از نرم افزار مخصوص ارتودنسی نامرئی تعیین می‌شود.
 • ما تصویر متحرک سه بعدی‌ از دندان‌ها تهیه می‌کنیم که روند حرکت دندان‌ها در طول درمان را نشان می‌دهد.
 • به این ترتیب بیمار متوجه می‌شود که دندان‌هایش در پایان درمان چه وضعیتی خواهد داشت و این فرصت را می‌یابد تا در خصوص نتیجه دلخواه و تغییرات احتمالی مد نظر خود با متخصص صحبت کند.

تاثیر ارتودنسی به روش نامرئی بر سبک زندگی 

تاثیر ارتودنسی نامرئی بر سبک زندگی 

 • بریس‌های شفاف ارتودنسی نامرئی توجه دیگران را جلب نمی‌کند.
 • طرح درمانی ارتودنسی به روش نامرئی مختص هر بیمار تهیه می‌شود.
 •   بریس‌های ساخته شده راحت‌ترین پلاک‌های ممکن هستند و قطر آنها به باریکی یک خط است.
 • ارتودنسی نامرئی روند انجام کارهای روزمره و وظایف شغلی را مختل نمی‌سازد.
 • هر گونه اختلال جزیی در گفتار یا ناراحتی پس از چند روز برطرف می‌شود.
 • پلاک را می‌توان به سادگی هنگام شرکت در مناسبت‌ها یا جلسات مهم برای مدت کوتاهی از دهان خارج کرد.
 • هیچ براکت یا سیم ناخوشایند و زشتی در دهان وجود ندارد و ارتودنسی کوچکترین لطمه‌ای به اعتماد به نفس شما نمی‌زند.
 • پلاک‌های شفاف ارتودنسی نامرئی را می‌توان هنگام غذا خوردن، مسواک زدن و کشیدن نخ دندان درآورد، تا بهداشت دهان و دندان بهتر رعایت شود و نیاز نباشد که برای تمیز کردن آنها به دندانپزشک مراجعه کنید.

معایب پلاک‌های ارتودنسی به روش نامرئی

1- پلاک‌های ارتودنسی نامرئی برای درمان تمام مشکلات دندانی مناسب نیست و گاهی لازم است برای اصلاح ناهنجاری‌های شدیدتر از بریس‌های فلزی استفاده کرد.

2 -هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته و مواد مرغوب بالا است. به علاوه پلاک‌ها باید هر دو هفته یک بار تعویض شود، که این کار برای برخی بیماران کلافه کننده است.

3- اهمال در استفاده از پلاک‌ها زمان درمان را طولانی‌تر می‌کند یا به عدم موفقیت آن می‌انجامد. حال آن که مشکل فراموشی در استفاده از پلاک در درمان با بریس‌های فلزی ثابت پیش نمی‌آید.

ارتباط با تلگرام

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی