هزینه ارتودنسی | قیمت ارتودنسی دندان 1403

هزینه ارتودنسی | قیمت ارتودنسی دندان 1403

تصویر شاخص هزینه ارتودنسی
5
(5)

ارتودنسی یکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است که به اصلاح انواع ناهنجاری‌های فکی و نامرتبی‌های دندانی می‌پردازد.

یک متخصص ارتودنسی پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی ادامه تحصیل خود را این رشته تخصصی ادامه داده است و پس از فارغ‌التحصیلی تمرکز و فعالیت خود را بر اصلاح انواع ناهنجاری‌های فکی و نامرتبی‌های دندانی گذاشته است.

در حال حاضر حدود 70 درصد از جمعیت ایران از نامرتبی‌های دندانی رنج می‌برند و بنا به دلایل مختلفی درمان‌های خود را برای اصلاح این نامرتبی‌ها به تعویق می‌اندازند. یکی از این دلایل هزینه‌ ارتودنسی دندان است که همیشه به عنوان یک دغدغه برای بیماران مطرح می‌شود.

در این نوشتار با ما همراه باشین تا شما را با هزینه‌های ارتودنسی و عواقب عدم شروع درمان‌های ارتودنسی آشنا کنیم.


هزینه ارتودنسی دندان چقدر است ؟ جدول قیمت ارتودنسی در سال 1403

هزنیه ارتودنسی در سال 1402
هزینه ارتودنسی در سال 1403 با توجه به افزایش قیمت ارز بیشتر شده است.

قیمت ارتودنسی دندان شما پس از معاینه اولیه با دکتر داودیان مشخص می‌گردد.

درمان‌های ارتودنسی طیف گسترده‌ای از خدمات را شامل می‌شوند و عواملی بسیاری در تعیین قیمت ارتودنسی دخیل هستند که پس از معاینه اولیه شما و در طی جلسه مشاوره ارتودنسی مشخص می‌شوند. با این حال برای آشنایی شما با میزان هزینه‌های ارتودنسی دندان، جدول زیر به عنوان مبنای قیمت ارتودنسی دندان در کلینیک سیمادنت خدمت شما ارائه می‌شود.

هزینه ارتودنسی دندان سیمادنت در سال 1403

قیمت انواع ارتودنسی دندان سیمادنتقیمت به ريال
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان750/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان800/۰۰۰/۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)850/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)200/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)100/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (یک فک)200/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (دو فک)300/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک400/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی نامرئی (براساس پیچیدگی درمان)900,000,000 – 1,000,000,000
فیس ماسک300/۰۰۰/۰۰۰
دستگاه فانکشنال400/۰۰۰/۰۰۰
هدگیر200/۰۰۰/۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک50/۰۰۰/۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک50/۰۰۰/۰۰۰
تعویض پلاک شکسته فانکشنال60/۰۰۰/۰۰۰
ریباند براکت معمولی5/۰۰۰/۰۰۰
ریباند براکت دیمون10/۰۰۰/۰۰۰
ریباند براکت سرامیکی10/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه)5/۰۰۰/۰۰۰
ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه) 10/۰۰۰/۰۰۰
تسریع ارتودنسی با لیزر(هرجلسه)
طول درمان: 10 جلسه یک روز در میان
20/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی4×2 دو فک400/۰۰۰/۰۰۰
تعویض نک پد10/۰۰۰/۰۰۰
تعویض فیس بو10/۰۰۰/۰۰۰
تنظیم لبه دندان (به ازای هر فک)10/۰۰۰/۰۰۰
دستگاه هایرکس20۰/۰۰۰/۰۰۰
هوک جراحی + قالبگیری استیج50/۰۰۰/۰۰۰
مینی اسکرو معمولی50/۰۰۰/۰۰۰
مینی اسکرو زایگوماتیک100/۰۰۰/۰۰۰
لیزر درمانی جهت کاهش مشکلات بیحسی بعد از جراحی فک (هرجلسه)
طول درمان: 15 جلسه یک روز در میان
20/۰۰۰/۰۰۰

ارتودنسی اقساطی در کلینیک دندانپزشکی سیمادنت

هرچقدر درمان‌های ارتودنسی در زمان‌های مناسب‌تری انجام شود، هزینه آن کمتر خواهد بود. گاهاً پیش می‌آید که با به تعویق انداختن درمان‌های ارتودنسی، هزینه‌های وارد شده به بیمار در ازای همین تعویق و تاخیر شروع درمان ارتودنسی چندبرابر می‌شود. با توجه به اهمیت شروع هرچه زودتر درمان‌های اتودنسی این امکان برای بیماران سیمادنت مهیا شده است که هزینه‌های درمان ارتودنسی خود را به شکل اقساطی و در یک بازه زمانی 6 تا 8 ماهه پرداخت کنند. برای آشنا شدن با شیوه پرداخت هزینه‌ ارتودنسی به شکل اقساط در کلینیک سیمادنت ویدئو زیر را مشاهده فرمایید.

توضیحات دکتر داودیان در خصوص عواقب به تعویق انداختن درمان‌های ارتودنسی و بیشتر شدن هزینه‌های درمان ارتودنسی
توضیحات تکمیلی در خصوص پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی در کلینیک سیمادنت

آیا من به درمان ارتودنسی نیاز دارم؟

مشاوره با یک متخصص ارتودنسی باتجربه


دکتر مسعود داوودیان

ارتودنسی، زیبایی و سلامت دندان‌ها را برایتان به ارمغان می آورد

درباره هزینه‌های ارتودنسی از دکتر داودیان سوال بپرسید.

گارانتی مادام العمر ارتودنسی


عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی دندان

قبل از شروع یک درمان ارتودنسی ممکن است سوالات زیادی درباره درمان برای بیمار پیش بیاید. یکی از این سوالات درباره هزینه ارتودنسی دندان است. بهتر است بدانیم هزینه ارتودنسی دندان به عوامل و فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد که در ادامه به بیان تمامی این موارد خواهیم پرداخت. البته بدیهی است که در کنار تمامی مواردی که ذکر می‌شود، تورم و افزایش هزینه‌های متریال و دستگاه‌های مورد نیاز بر افزایش هزینه‌های ارتودنسی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی
اینفوگرافیک عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی

نوع دستگاه‌های ارتودنسی دندان

اولین و شاید مهمترین فاکتور تعیین کننده هزینه ارتودنسی دندان شما، نوع دستگاه و سیستم ارتودنسی مورد استفاده برای شماست. همانطور که گفته شد دستگاه‌ها و روش‌های متفاوتی برای ارتودنسی دندان شما وجود دارد. از ارتودنسی ثابت تا ارتودنسی نامرئی و حتی ارتودنسی متحرک از روش‌های رایج انواع درمان‌های ارتودنسی هستند.

پیچیدگی‌های درمان

از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار بر ارتودنسی دندان پیچیدگی‌های درمانی ارتودنسی است که برای هر فرد با دیگری متفاوت است. اگر ناهنجاری فکی یا نامرتبی‌های دندانی خفیف باشند، درمان ارتودنسی زمان به نسبت کمتری می‎‌برد که همین عامل سبب کاهش هزینه‌های نهایی ارتودنسی برای بیمار می‌شود. در سمت دیگر اگر مشکل دندان‌های شما که نیاز به درمان ارتودنسی دارند شدیدتر باشد، به دنبال آن درمان طولانی‌تر و سخت‌تر خواهد بود و این سختی درمان درمانگر شما را مجبور می‌کند تا از دستگاه‌های جدیدتر و درمان‌های تخصصی‌تر برای شما استفاده کند که همین موضوع سبب افزایش قیمت ارتودنسی دندان شما می‌شود.

طول درمان ارتودنسی

درمان‌های طولانی ارتودنسی نیازمند چکاپ‌های دوره‌ای متعدد هستد. پس هرچه درمان طولانی‌تر شود، نیاز بیمار به ویزیت‌های پیاپی با دکتر ارتودنسی خوب بیشتر می‌شود که همین موضوع سبب افزایش هزنیه ارتودنسی بیمار است.

میزان تخصصی و مهارت درمانگر

مسلماً زمانی که درمانگر یا متخصص ارتودنسی تجربه و مهارت بیشتری در درمان بیماران داشته باشد، طرح درمان صحیح تعیین کرده و پیچیدگی‌های درمان را به درستی پیش‌بینی می‌کند. همین مسئله سبب کاهش احتمال بروز خطا در طول درمان ارتودنسی شده و از تحمیل هزینه‌های مازاد به بیمار جلوگیری می‌شود. درجه اهمیت این مسئله در زمان انتخاب درمانگر میان متخصص ارتودنسی و یا دندانپزشک عمومی چند برابر می‌شود. قطعاً درمان نزد یک متخصص ارتودنسی آسودگی خاطر بیشتری به همراه دارد و به همان نسبت هزینه درمان هم افزایش پیدا می‌کند.

نوع مرکز درمانی

انتخاب اینکه درمان خود را در یک کلینیک دندانپزشکی یا مطب متخصص ارتودنسی انجام دهید، بر هزینه نهایی ارتودنسی موثر خواهد بود. معمولاً هزینه‌های ارتودنسی در کلینیک‌های دندانپزشکی کمتر از مطب خواهد بود.

هزینه‌های درمان ارتودنسی برای دندانی با نامرتبی خفیف کمتر است
یک نامرتبی دندانی خفیف که با هزینه ارتودنسی کمتری درمان می‌شود!
هزنیه درمان ارتودنسی برای نامرتبی‌های شدید دندانی بیشتر است
یک نامرتبی دندانی شدید که با هزینه ارتودنسی زیادی درمان می‌شود!

هزینه ارتودنسی یک فک

دندان‌ها به مانند حلقه‌های زنجیر به هم وصل هستند و ارتباط پیچیده‌ای با یکدیگر دارند. در ارتودنسی به دنبال اصلاح روابط بین دندان‌ها و برگرداندن نظم و ترتیب به آن‌ها هستیم. به طور کلی به غیر از موارد خاص امکان ارتودنسی یک فک یا حتی ارتودنسی یک دندان برای شما وجود ندارد.

در موارد خاصی که با نظر دکتر داودیان امکان ارتودنسی یک فک برای شما وجود داشته باشد، هزینه این درمان نصف هزینه‌های درمان ارائه شده خواهد بود که بابت پیچیدگی‌های درمانی نیز مبلغی به آن اضافه خواهد شد.

 

 

توضیحات دکتر داودیان درباره ارتودنسی یک فک

 

با توجه به توضیحات دکتر داودیان درباره ارتودنسی یک فک یا ارتودنسی یک دندان، اگر می‌خواهید از هزینه ارتودنسی فک بالا یا هزینه ارتودنسی فک پایین خود و امکان انجام این درمان توسط دکتر داودیان اطلاع پیدا می‌کنید، می‌توانید از راه‌های زیر با دکتر داودیان در ارتباط باشید.


هزینه انواع مختلف درمان‌های ارتودنسی

همانطور که پیشتر گفته شد، درمان‌های ارتودنسی با دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی قابل انجام است. در شرایطی که بیمار به یک ناهنجاری فکی یا نامرتبی دندانی دچار است و به یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کند، متخصص با تکیه بر تجربه و دانش خود بهترین روش درمان ارتودنسی را به او پیشنهاد می‌کند. طبیعی است که هرچه دستگاه‌های ارتودنسی که برای بیمار استفاده می‌شوند جدیدتر باشند، میزان هزینه بیشتر خواهد بود. سه روش ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و ارتودنسی نامرئی به عنوان روش‌های ارتودنسی شناخته می‌شوند که در ادامه همین نوشتار به بررسی هزینه درمان هرکدام از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

هزینه ارتودنسی ثابت

ارتودنس ثابت به عنوان یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین درمان‌های ارتودنسی شناخته می‌شود. در این روش ارتودنسی، نامرتبی دندان‌ها با استفاده از براکت‌ها و سیم‌های فلزی درمان می‌شود. با توجه به دستگاه‌ها و ابزارهایی که در این روش درمانی ارتودنسی استفاده می‌شوند، طیف گسترده‌ای ای انواع ناهنجاری‌های خفیف تا شدید دندانی با استفاده از این روش ارتودنسی قابل درمان هستند. با توجه به پیچیدگی‌های درمانی بازه قیمت ارتودنسی ثابت از 55 میلیون تا 65 میلیون تومان خواهد بود.

اگر برای درمان ارتودنسی با براکت‌های فلزی نیاز به کشیدن دندانی باشد، هزینه ارتودنسی حدوداً 60 میلیون تومان و اگر نیازی به کشیدن دندان در ارتودنسی ثابت نباشد، تعرفه درمان ارتودنسی ثابت 55 میلیون تومان خواهد بود.

هزینه ارتودنسی ثابت با کشیدن دندان و بدون کشیدن دندان
هزینه ارتودنسی ثابت با کشیدن دندان و بدون کشیدن دندان

هزینه ارتودنسی ثابت با براکت‌های سرامیکی

در صورتیکه بیمار بخواهد براکت‌های و سیم‌های فلزی در درمان‌های ارتودنسی ثابت، کمتر در معرض دید باشند و با توجه به شرایط بیمار امکان استفاده از ارتودنسی نامرئی با پلاک‌های شفاف وجود نداشته باشد، بیمار مطابق نظر درمانگر خود می‌تواند از براکت‌های سرامیکی برای درمان ارتودنسی خود استفاده کند. هزینه ارتودنسی سرامیکی ( ارتودنسی با براکت‌های سرامیکی همرنگ دندان) کمی بیشتر از ارتودنسی فلزی است و بیمار برای استفاده از این ارتودنسی باید هزینه درمان با ارتودنسی ثابت دو فک را بپردازد و به ازای هر فک مبلغ 20میلیون تومان به هزینه ارتودنسی بابت براکت‌های سرامیکی اضافه خواهد شد.

ارتودنسی سرامیکی 20 میلیون تومان گرانتر از ارتودنسی ثابت است . به ازای هر فک

هزینه ارتودنسی متحرک

همانطور که از نام این روش ارتودنسی پیداست این دستگاه ارتودنسی بر خلاف ارتودنسی ثابت قابلیت جدا شدن از دهان را در طول درمان دارا است.

از این روش ارتودنسی بیشتر برای نامرتبی‌های خفیف دندانی استفاده می‌شود. هزینه ارتودنسی متحرک در کلینیک تخصصی سیمادنت حدوداً 30 میلیون تومان برای هر 2 فک است.

هزینه ارتودنسی متحرک
هزینه ارتودنسی متحرک

هزینه ارتودنسی نامرئی

همانطور که از نام این روش ارتونسی پیداست، دستگاه‌ها و ابزارهایی که برای مرتب کردن و رفع نامرتبی‌های دندانی در این سیستم استفاده می‌شوند، از جنس پلاستیک شفاف بوده و تقریباً همرنگ دندان به حساب می‌آیند. در نظر داشته باشید که از ارتودنسی نامرئی برای رفع نامرتبی‌های خفیف دندانی استفاده می‌شود. هزینه ارتودنسی نامرئی کاملاً به شرکت سازنده و ارائه کننده الاینرهای شفاف ارتودنسی وابسته است و در حال حاضر به دلیل عدم حضور مستمر این شرکت‌ها یا نماینده‌های آن‌ها در ایران، هزینه سفارش الاینرها یا پلاک‌های ارتودنسی به این شرکت‌های معتبر (شرکت اینویزیلاین) بسیار سنگین و گران خواهد بود. به این هزنیه‌های گران ساخت و شخصی‌سازی پلاک‌های ارتودنسی باید هزینه‌های ارسال آن‌‌ها را از کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی یا کشورهای اروپایی را اضافه کرد.

هزینه ارتودنسی نامرئی
هزینه ارتودنسی نامرئی به هزینه های ساخت الاینر یا پلاک های ارتودنسی توسط شرکت سازنده وابسته است.

قیمت ارتودنسی دیمون

در ارتودنسی دیمون از براکت‌هایی استفاده می‌شود که به صورت خودکار و کشویی از طریق سیم‌هایی که به آن‌ها متصل هستند، باز و بسته می ‌شوند. در ارتودنسی دیمون به دلیل مکانیزم جابه‌جایی خودکار برخلاف براکت‌های سنتی دیگر نیازی به تنظیم و سفت کردن مرتب براکت‌ها وجود ندارد. از جمله مزایای استفاده از ارتدنسی دیمون می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. از نظر ظاهری ارتودنسی دیمون ظاهری بهتر نسبت به ارتودنسی سنتی دارد.
 2. به دلیل تنظیم خودکار براکت‌ها در ارتودنسی دیمون تعداد مراجعات به کلینیک دندانپزشکی کمتر می‌شود.
 3. به دلیل مکانیزم پیشرفته جابه‌جایی براکت‌های دیمون، اصطکاک دندان‌ها کاهش پیدا می‌کند و همین امر منجر به کاهش طول درمان به اندازه حداقل 6 ماه می‌شود.
 4. احساس درد و ناراحتی در ارتودنسی دیمون به دلیل سایش کمتر براکت‌ها بر روی دندان‌ها بسیار کمتر از ارتودنسی سنتی خواهد بود.

هزینه ارتودنسی دیمون به نسبت روش‌های دیگرارتودنسی بیشتر خواهد بود و این مسئله به علت مزایایی است که این نوع ارتودنسی برای فرد به همراه دارد. با این وجود به دلیل مکانیزم پیشرفته مورد استفاده در ارتودنسی دیمون، می‌توان گفت این روش با وجود گران بودن ولی بسیار مقرون به صرفه است زیرا تعداد مراجعات بیمار به مرکز دندانپزشکی و همچنین طول دوره درمان بسیار کاهش پیدا می‌کند. هزینه ارتودنسی دیمون در سال 1403 به ازای هر فک 20 میلیون تومان اضافه می شود.

هزینه ارتودنسی دیمون

چرا ارتودنسی دیمون گران تر است؟

زمانی که بیماران جهت انجام ارتودنسی دیمون مراجعه می‌کنند، یکی از اولین سوالات آن‌ها علت بیشتر بودن هزینه ارتودنسی دیمون در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی است؛ در فایل صوتی زیر دکتر داودیان متخصص ارتودنسی به این سوال پاسخ داده‌اند.

هزنیه نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی

از آنجاییکه درمان ارتودنسی یک درمان برگشت پذیر است، پس از خارج کردن دستگاه‌های ارتودنسی از دهان ممکن است به علت قطع شدن نیروهایی که به دندان‌ها وارد می‌شدند، دندان‌های تمایل به بازگشت به شرایط و مکان‌های اولیه خود را دارند. برای جلوگیری از این پیشآمد احتمالی لازم است تا با نظر متخصص ارتودنسی خود، از یک نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی استفاده کنید. ریتینرهای ارتودنسی به دو شکل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • ریتینر ثابت ارتودنسی
 • پلاک متحرک ارتودنسی

هزنیه ریتینر ثابت ارتودنسی

در این روش، موقعیت اصلاح شده دندان‌ها بعد از ارتودنسی توسط یک رشته سیم مخصوص که از پشت به دندان‌ها متصل می‌شود، حفظ می‌شود.

هزینه ریتینر ثابت هزینه نگهدارنده ثابت

هزینه نگهدارنده متحرک ارتودنسی

نگهدارنده متحرک ارتودنسی که نام پلاک ارتودنسی نیز شناخته می‌شود توسط قالب‌هایی که از دندان‌های شما پس از ارتودنسی گرفته می‌شود، تهیه می‌شوند. همانطور که از نام این روش ارتودنسی پیداست، پلاک متحرک این قابلیت را دارد که از روی دندان‌های بیمار در مواقعی مثل غذاخوردن و مسواک زدن برداشته شود.

پرسش‌های پرتکرار بیماران درباره هزینه ارتودنسی!

تعرفه ارتودنسی دندان بر اساس نوع ناهنجاری و طرح درمان به ازای هرفک متغیر خواهد بود. قیمت نهایی درمان ارتودنسی بعد از مشاوره و معاینه کلینیکال تعیین می‌شود.

نوع و شدت ناهنجاری، سن بیمار، تخصص و تجربه دندانپزشک، طول درمان و پیچیدگی‌های درمان ارتودنسی عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی خواهند بود.

بله، ارتودنسی به 3 روش ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک و ارتودنسی نامرئی قابل انجام است که هرکدام هزینه خود را دارند

به این صفحه امتیاز دهید!

برای امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. امتیاز: 5

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهد.

 • احمد گفت:

  چرا هزنیه ارتودنسی انقدر بالاست؟ بابا ما از کجا بیارییم یدفعه 30 میلیون پرداخت کنیم؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   ارتودنسی بسیار تخصصی میباشد ودر صورتیکه متخصص ارتودنسی انجام ندهد پیامدهای بسیاری خواهدداشت.به همین دلیل هزینه های ارتودنسی نسبت به خدمات دیگر بالاتر میباشد.
   باسپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • وحید بابایی گفت:

  من‌ محتوای شما را خواندم اما هزینه ارتودنسی تک دندان را ندیدم، میشا بفرمایید عزینه ارتودنسی تک دندان در مجموعه شما چقدر است؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   ارتودنسی برای هم تراز نمودن دندان های فک بالا و پایین انجام میشود بنابراین ارتودنسی برای یک دندان قابل انجام نیست . جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 • زهرا مشتاق گفت:

  امکان پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی در کلینیک سیمادنت هست؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   امروزه جهت رفاه حال بیماران، در این مجموعه، ارتودنسی به صورت اقساط انجام می شود بنابراین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از دندان های خود عکس گرفته و به واتساپ ارسال نمایید.
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 • فاطمه حسنی گفت:

  خسته نباشید
  دندونام کمی نامرتب هستش میشه لطفا هزینه ارتودنسی رو بگید
  ممنون

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ارتودنسی، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد پس برای اطلاع از قیمت می توانید مقاله زیر را در رابطه با هزینه ارتودنسی مطالعه نمایید. و عکس های دندانی خود را به واتساپ دکتر داودیان ارسال کنید تا بررسی های دقیق تر انجام شود.
   دکتر داودیان

 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

  سلام من میخوام دندونام رو صاف کنم میخواستم هزینه ارتودنسی رو بدونم و این که شرایط اقساط هم دارید؟

 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

  سلام
  تعرفه ارتودنسی برای تک فک یا همون دوفک یکیه؟؟ چون من فقط دندون نیش بالام چرخش داره میخام اونو صافش کنم
  ممنون میشم پاسخ بدید


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیما دنت
  مشاوره آنلاین
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  دریافت نوبت