متخصص عصب کشی دندان | ویژگی‌های بهترین متخصص درمان ریشه

متخصص عصب کشی دندان | ویژگی‌های بهترین متخصص درمان ریشه

تصویر شاخص متخصص عصب کشی

یک دندان‌درد شدید می‌تواند روند عادی زندگی شمارا مختل کند. یک دندانپزشک متخصص عصب کشی می‌تواند با استفاده از روش‌های درمانی پیچیده‌ای که فراگرفته است، بافت‌های داخل دندان را که سبب ایجاد درد می‌شوند، درمان کند.

یک دندانپزشک متخصص عصب کشی آموزش دیده است که دلایل درد دندان‌ها را تشخیص دهد و آن‌ها را درمان کند. به طور مثال تشخیص و درمان آبسه‌های دندانی (عفونت دندان) عمده فعالیت این متخصصان است. این متخصصان تربیت شده‌اند تا با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به دندانپزشکان عمومی درمان‌های عصب کشی دندان را انجام دهند.


متخصص عصب کشی دندان کیست؟

آناتومی ریشه دندان

بیایید از اینجا شروع کنیم که اصلاً به چه کسی متخصص عصب کشی دندان گفته می‌شود؟

یک متخصص عصب کشی دندان، دندان‌پزشکی آموزش دیده و مجرب است که بیشتر توجه خود را بر بیماری‌ها و مشکلات پالپ دندان‌ها (درون دندان) متمرکز کرده است. این متخصصین با استفاده از روش‌های درمانی نوین و به‌روز  بافت‌های آسیب‌دیده درون پالپ دندان را درمان می‌کنند. درمان دندان‌ درد بیمار با هدف حفظ دندان آسیب دیده مهمترین فعالیت این دندانپزشکان است.

حال که صحبت از پالپ دندانی می‌شود بهتر است با این مفهوم بیشتر آشنا شوید!

پالپ دندانی چیست؟

در انتهای فضای داخلی عاج دندان، تعدادی مویرگ و عصب‌های حساس وجود دارند که به آن‌ها پالپ دندان گفته می‌شود. بر خلاف قسمت خارجی دندان که قابل رویت است و مینای دندان شناخته می‌شود، پالپ دندانی قابل رویت نیست و برای دسترسی به آن باید تاج دندان تخریب شود.

پالپ دندان وظیفه حفظ و حراست از بافت‌های حساس دندان را بر عهده دارد همچنین اعصاب و رگ‌های موجود در پالپ دندان نقش بسیار مهمی در رشد دندان‌های شیری کودک و جایگزینی آن‌ها با دندان‌های دائمی دارند.

پوسیدگی دندان‌ها (بر اثر عدم رعایت بهداشت دهانی-دندانی) یا شکسته شدن دندان‌ها می‌توانند سبب آسیب به بافت پالپ دندان و اعصاب موجود در آن شوند.

آسیب به بافت اعصاب دندانی معمولاً با دردهای شدید همراه است و غالباً این درد به حدی شدید است که فرد نیاز به مداخلات سریع و اورژانسی درمانی دارد.


تفاوت یک متخصص عصب کشی با دندانپزشک عمومی

تمام متخصصین عصب کشی، دندانپزشک هستند ولی عکس این موضوع صادق نیست یعنی از میان تمامی دندانپزشکان تنها 3 درصد از آن‌ها تحصیلات خود را دوره تخصصص به عنوان یک متخصص درمان ریشه ادامه داده‌اند.(منبع)

پس  از اتمام دوره عمومی دندانپزشکی و پس از قبول در آزمون تخصصی دندانپزشکی، یک دندانپزشک متخصص ریشه حدوداً 3 سال را به شکل متمرکز بر یادگیری عمیق مفاهیم و موضوعات این رشته می‌گذراند.

در دوره تخصص درمان ریشه دندان، یک دندانپزشک به شکل متمرکز فرا می‌گیرد که چگونه درد‌های دندانی را تشخیص داده و بهترین روش درمانی را برای آن انتخاب کند.

یک دندانپزشک عمومی
متخصص عصب کشی

متخصص عصب کشی یا متخصص درمان ریشه

عصب کِشی یا عصب کُشی؟ هنوز هم بین دندانپزشکان درباره عبارت صحیح درمان ریشه دندان اختلاف نظر وجود دارد. برخی از دندانپزشکان به این درمان به علت خارج نمودن عصب‌های درگیر در پالپ دندان و تمیزسازی فضای آن، عصب کِشی می‌گویند و برخی دیگر بر این باور هستند به علت اینکه در انتهای این درمان عصب‌های دندانی به دست دندانپزشک کارایی خود را از دست می‌دهند پس این درمان عصب کُشی نام دارد.

در حالی که هر دو عبارت به شکل صحیحی به روند درمان درد دندانی ناشی از عفونت پالپ دندان اشاره دارد، اما بهتر است این درمان، به نام درمان ریشه شناخته شود و دندانپزشک متخصص عصب کشی را از این به بعد متخصص درمان ریشه دندان بنامیم.


خدمات یک متخصص درمان ریشه دندان

چه درمان‌هایی توسط یک متخصص عصب کشی دندان ارائه می‌شود؟

یک دندانپزشک متخصص عصب‌کشی که گاهاً به عنوان یک متخصص درمان ریشه دندان نیز شناخته می‌شوند، درمان‌های عصب‌کشی را برای بیماران انجام می‌دهند. این تمرکز بر ارائه خدمات دندانپزشکی و محدود کردن آن به برطرف کردن مشکلات ریشه دندان‌ها در کنار تحصیلات آکادمیک تخصصی سبب شده است که این دندانپزشکان برای درمان مشکلات ریشه دندان خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنند.

این دندانپزشکان توانایی تشخیص منشا درد دندانی را دارند، همچنین برخی از جراحی‌های دهان و دندان نیز به دست یک دندانپزشک متخصص عصب‌کشی انجام می‌شود.

 • درمان مجدد ریشه دندان : خارج کردن و جایگزین کردن موادی که در فرآیند عصب‌کشی پیشین دندان مورد استفاده قرار گرفته است. این جراحی و درمان به این دلیل انجام می‌شود که در درمان درد‌های ریشه دندان شکست خوده و نتوانسته است درد‌های دندانی را التیام ببخشد.
 • جراحی‌های اورژانس دندانی : بازسازی و درمان مصدومیت‌های پیچیده و شدید دندانی که باعث عفونت پالپ دندان شده‌اند، از خدماتی است که یک متخصص عصب‌کشی دندان ارائه می‌کند.
 • کشیدن یا خارج کردن دندان: در مواردی که لازم است دندانی کشیده شود، یک دندانپزشک متخصص درمان ریشه می‌تواند به نحو احسنت آن‌را انجام دهد.
 • جراحی ایمپلنت دندان : این دندانپزشک برای کاشت انواع ایمپلنت نیز آموزش دیده است
 • جراحی‌های ریشه دندان : جراحی‌های اپیکواکتمی و سایر جراحی‌های تخصصی از اقداماتی است که دندانپزشک متخصص درمان ریشه ارائه می‌کند.
کاور دکتر جولهر

دریافت مستقیم نوبت عصب کشی دندان از سیمادنت

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

چه بیماری‌هایی توسط دندانپزشک متخصص درمان ریشه، درمان می‌شوند؟

(برای درمان چه بیماری‌هایی به دندانپزشک متخصص عصبکشی دندان مراجعه کنیم؟)

پیشتر گفتیم که تمرکز اصلی این دندانپزشکان بر برطرف کردن مشکلات پالپ دندان‌ها متمرکز است. برخی از این مشکلات عبارتند از:

 • پوسیدگی دندان
 • آبسه دندان
 • ترومای دندان
 • ترک خوردن دندان

روند معاینه یک دندان توسط دندانپزشک متخصص ریشه چگونه است؟

از آنجایی که این دندانپزشک برای درمان و برطرف کردن مشکلات ریشه دندان آموزش دیده است، با توجه به مشکل و درد شما به دنبال منشاء آن می‌گردد. بررسی علائم و نشانه‌های بیماری در شما نیز از اصلی‌ترین اقدامات درمانی است که یک دندانپزشک متخصص ریشه برای تشخیص منشاء درد دندانی به کار می‌گیرد.

بررسی رادیوگرافی اشعه ایکس به عنوان یک روش تشخیصی-درمانی، در تشخیص سریعتر بیماری و منشا مشکل و درد به دندانپزشک کمک می‌کند.

بررسی حساسیت‌های دندانی به کپمرس‌های سرد وگرم و ضربات ریزی که به لبه دندان وارد می‌کنند، به عنوان یک روش تشخیصی مکمل به دندانپزشکان متخصص عصب کشی کمک می‌کند.


عصب کشی دندان یا درمان ریشه چیست؟

در طول درمان ریشه دندان یا همان عصب کشی دندان، یک متخصص درمان ریشه، بافت‌های آسیب دیده درون پالپ دندان را از فضای خود خارج می‌کند. خارج کردن بافت‌های عفونی و آسیب‌دیده می‌توانند سبب کاهش درد شوند.

دکتر جولهر- دندانپزشک متخصص عصب کشی سیمادنت
نقل و قولی مختصر از دکتر مجتبی جولهر دندانپزشک متخصص درمان ریشه سیمادنت

آیا سیمادنت برای درمان ریشه گارانتی ارائه می‌کند؟!

در صورتی که درمان ریشه (عصب‌کشی) به صورت کامل توسط دندانپزشکان کلینیک تخصصی سیمادنت انجام شود، گارانتی 5 الی 10 ساله به بیمار ارائه می‌شود که در ویدیوی زیر به صورت دقیق به این مسئله اشاره شده است.


عصب کشی دندان چگونه انجام می‌شود؟

با روند درمانی عصب کشی دندان آشنا شوید!

یک متخصص عصب کشی دندان از یک میکروسکوپ مخصوص و با استفاده از ابزارهای پیچیده، بافت داخل پالپ دندان را ترمیم و درمان می‌کند. در طول مدن زمان عصب کشی دندان شما روی کمرتان دراز کشیده‌اید و تحت داروهای بی‌حس کننده یا بیهوشی‌های خفیف کمتر متوجه درمان‌هایی می‌شوید که با استفاده از ابزارهای مختلف روی دندان‌های شما انجام می‌شود. در طول درمان عصب کشی، دندانپزشک شما اقدامات زیر را برای شما انجام می‌دهد:

 • بک بند دندانی (برزنت کوچک) روی دندان شما قرار می‌دهد تا ناحیه آسیب دیده و عفونی شما را ایزوله کند و از دهان و دندان‌های شما در برابر عفونت‌های دندان آسیب دیده محافظت کند.
 • با تخریب تاج دندان، از روی دندان یا پشت دندان به ریشه دندان یا همان پالپ دسترسی پیدا می‌کند.
 • بافت‌های آسیب دیده را از درون پالپ دندان خارج می‌کند.
 • فضای دورن پالپ دندان را ضدعفونی و تمیز می‌کند.
 • فضای تخریب شده را با مواد مخصوصی پر  می‌کند.

مشاوره ارتودنسی دندان به صورت رایگان توسط دکتر داوودیان در واتساپ

ویزیت آنلاین و رایگان دندان به عصب رسیده توسط دندانپزشک متخصص درمان ریشه

👈 عجیب و باور نکردنی، امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی درباره عفونت ریشه دندان و پرسش از دکتر متخصص!!

خیلی از مواقع پیش می‌آید که متوجه درد در دندان خود می‌شوید اما بنا به دلایلی امکان مراجعه به دندانپزشک را ندارید. کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت در راستای حفظ مسئولیت مدنی خود مبنی بر ارتقا سلامت و بهداشت دهانی-دندانی ایرانیان یک تصمیم عجیب گرفته است.

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت، قصد دارد به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی کنند که نیازمند درمان ریشه دندان خود بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری و در اپلیکیشن واتساپ صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که جلسات ویزیت آنلاین به صورت روزانه صورت خواهد گرفت. در هر روز، تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دندانپزشک متخصص عصب کشی سیمادنت ویزیت و معاینه خواهند شد.  


در چه مواقعی به دندانپزشک متخصص درمان ریشه مراجعه کنیم؟

وقتی هنر یک متخصص راهگشا می‌شود!!

در صورتی که دندان درد به سراغ شما آمد و با استفاده از روش‌های درمانی غیر تهاجمی موفق به برطرف کردن درد خود  نشدید و دردتان رو به بیشتر شدن رفت، وقت آن رسیده است که یک وقت معاینه از دندانپزشک متخصص ریشه خود بگیرید. در نظر داشته باشید که هرچه این درمان نزد دندانپزشک متخصص عصب کشی زودتر انجام شود، شانس حفظ بافت دندانی بیشتر است.

در موارد زیر به درمان‌های یک متخصص درمان ریشه نیاز دارید:

 • دردهای طولانی مدت و مزمن دندانیدرد ناگهانی دندان یا احساس درد در استخوان فک
 • درد ناگهانی دندان یا احساس درد در استخوان فک
 • حساس شدن دندان‌ها به سرما، گرما و ضربه
 • التهاب یا ورم کردن لثه در کنار ریشه دندان

برخی از عوامل و دلایل دندان درد شما مثل آبسه دندانی می‌توانند علاوه بر ایجاد درد‌های غیر قابل تحمل برای شما، سلامتی شما را هم تهدید کنند. پس اگر آبسه دندانی داشتید، تب کردید و تنفس برای شما سخت شد،یک وقت معاینه و ویزیت با دندانپزشک متخصص درمان ریشه سیمادنت، رزرو کنید.

متخصص عصب کشی دندان | ویژگی‌های بهترین متخصص درمان ریشه

دریافت مستقیم نوبت عصب کشی دندان با متخصص درمان ریشه سیمادنت

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

پزشکان متخصص درمان ریشه سیمادنت!

دکتر مجتبی جولهر

دکتر جولهر یک اندودنتیست هستند یعنی دندانپزشک متخصصی که به صورت تخصصی، با دانش، مهارت و تجربه بالا به درمان مشکلات پالپ دندان (در زیر تاج دندان و ریشه ها) می پردازد. با اینکه دندانپزشکان عمومی نیز می توانند مشکلات خفیف ریشه دندان را درمان کنند اما این متخصصانی همچون دکتر جولهر هستند که به صورت تخصصی و تضمینی مشکلات ریشه را درمان و برای همیشه برطرف می کنند.

متخصص عصب کشی دندان | ویژگی‌های بهترین متخصص درمان ریشه
 • علیرضا ترابی گفت:

  سلام خسته نباشین من دوماه پیش دندون 6بالاموکه دردمیکردپرکردم بعدازدوهفته ازدردشدیدلق شدرفتم یه دکتردیگه وگفتن بایدعصب کشی میشده نه پربعدبرام عصب کشی کردن همون موقع الان یک ماه میگذره بعضی وقتاحس ناخوشاینددارم دندونم فشارمیدم روهم یاچیزی بجوم حس خوبی ندارم بالایک عقل خراب دارم ممکن به خاطرعقل یانه چیزدیگه ایی؟؟

  • لطفا جهت بررسی دقیق تر به متخخص دندانپزشک مراجعه نمایید ، همچنین برای دریافت مشاوره به واتساپ سیمادنت پیام ارسال نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • جمشید رازی گفت:

  سلام دندان درد داشتم که لپم باد کردو دندونم عف تم دندان پزشک عرض ۵ دقیقه یه ذره دندونمو تراش داد پانسمان گذاشت و مترانید ازوال و پنیسلین داد گف هفت روز دیگه بیا تا عصب کشی کنم و پرکنم اما سوالم اینه لثه کنار دندانم ورم داره و کمی درد انگار مایعی زیرشه اما احساس میکنم چون پانسمانه خارج نمیشه ایا این عفونته ؟ هنوزم لپم باد داره ایا باید برم پانسمانو بتز کنه و تمیزش کنه میترسم هفته بعد با عفونت پرش کنه دکتر بی توجهیه چکار کنم ؟

  • با سلام

   به پزشک خودتان مراجعه شود این دندان نیاز به معاینه حضوری دارد.

   با تشکر

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • حسین رازی گفت:

  سلام.من از روز بعد عصب کشی دندان آسیاب بالا سرگیجه دارم، جوری ک سرم رو میچرخونم سرم گُنگ هستش.تنمم بعضی اوقات گرم میشه،آیا بخاطر عصب کشیه دندونمه این علائم؟ و بااین حال میتونم برم پر کنمش؟سفکسیم هم استفاده میکنم

  • با سلام

   برای بررسی بهتر و دقیق تر مساله لطفا اخرین عکس رادیوگرافی پس از انجام درمان ریشه را به شماره واتساپ ارسال نمایید.
   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیما دنت
  مشاوره آنلاین
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  دریافت نوبت
  سیمادنت
  هزینه دندانپزشکی