خدمات ما
بیشتر
کشیدن و جراحی دندان عقل نهفته

کشیدن و جراحی دندان عقل نهفته

کشیدن دندان عقل نهفته

عناوین

کشیدن و جراحی دندان عقل یکی از پرمخاطب‌ترین درمان‌های دندانپزشکی است. جراحی دندان عقل نهفته یک جراحی دندانپزشکی است که یک متخصص دندانپزشکی، یک یا چند دندان عقل بیمار را از دهان و فضا فک او خارج ‌می‌کند.

رشد دندان عقل در حدود 9 سالگی شروع می‌شود و در حالت طبیعی و عادی این دندان باید در سنین بین 17 تا 21 سالگی از استخوان فک خارج شود.  اگر فضای کافی برای رشد این دندان وجود نداشته باشد و دندان عقل دچار نهفتگی در بافت لثه شود، باعث دردهای شدید، عفونت‌های گسترده و سایر مشکلات بهداشتی- دندانی می‌شود. در این شرایط دندان عقل باید کشیده شود و اگر شرایط دندان برای کشیده شدن مناسب نبوده و نهفتگی دندان پیچیده باشد، دندانپزشک با جراحی دندان عقل نهفته را از دهان بیمار خارج می‌کند.


دندان عقل؟ منظور ما کدام دندان است؟

کشیدن و جراحی دندان عقل نهفته

بیایید از اینجا شروع کنیم که اصلاً دندان عقل چیست و ریشه مشکلاتی که برای این دندان ایجاد می‌شود از کجاست؟

آخرین دندانی که از لثه‌ها خارج می‌شود، دندان عقل است. رشد دندان از حدود سن 9 سالگی شروع شده و تا سن 25 سالگی ادامه می‌یابد. در برخی از افراد ممکن است اصلا فرآیند رشد دندان عقل شروع نشود و در برخی دیگر رشد دندان عقل مانند سایر دندان‌ها کامل خواهد بود.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت، یکی از خدمات ما به مراجعین، جراحی و کشیدن دندان عقل نهفته است. بسیاری از افراد با این مشکل درگیر هستند و دچار نهفتگی دندان عقل می‌شوند. دندان عقل اگر فضای کافی برای رشد نداشته باشد تا به شکل کامل رشد خود را تکمیل کرده و از لثه خارج شود ممکن است دچار نهفتگی شود.

یک  دندان عقل نهفته ممکن است:

 • در جهت اشتباه به سمت دندان مجاور رشد کند.
 • در جهت اشتباه و به سمت انتهای دهان رشد کند.
 • در جهت و زاویه صحیح نسبت به سایر دندان‌ها رشد کند اما به طور کامل از فک خارج نشود.
 • به دلیل گیر کردن در استخوان فک، دچار نهفتگی شود.

آیا کشیدن دندان عقل الزامی است؟!

معمولا به محض اینکه اسم دندان عقل به میان می‌آید اکثر افراد تصور می‌کنند که کشیدن دندان عقل اجباری است؛ با این وجود در صورتی که دندان عقل شما شرایط زیر را داشته باشد نیازی به کشیدن آن نخواهد بود:

 • دندان عقل سالم باشد.
 • دندان عقل کاملا رشد کرده و از لثه بیرون زده باشد (به عبارتی دیگر نهفته نباشد.)
 • جایگاهی که دندان عقل بیرون زده است، کاملا درست بوده و مشکلی برای سایر دندان‌ها به وجود نیاورد.
 • دسترسی به دندان عقل به خوبی میسر بوده و بتوان بهداشت لازم برای آن از جمله مسواک و نخ دندان را رعایت کرد.

داستان دندان عقل به همین جا ختم نمی‌شود و ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که لازم باشت دندان عقل کشیده شود؛ در این مورد شما می‌توانید نظر متخصصین دندانپزشکی و ارتودنسی را به طور دقیق مطالعه نمایید.

دندان عقل سالم بدون کشیدن

کشیدن دندان عقل از دید متخصص ارتودنسی

یک متخصصص ارتودنسی بر این باور است که کشیدن دندان عقل همیشه الزامی نخواهد بود ولی در صورت نهفته بودن آن حتما باید کشیده شود؛ در صورت نگه داشتن دندان عقل نهفته احتمال ایجاد التهاب و عفونت بالا رفته و حتی با فشار آوردن به دندان‌های دیگر، سبب پوسیدگی سایر دندان‌ها می‌شود. حال سوال بعدی این است که دندان عقل نهفته باید قبل و یا بعد از ارتودنسی کشیده شود؟ معمولا دندان عقل بعد از ارتودنسی کشیده می‌شود ولی با این وجود در موارد معدودی با شرایط زیر لازم است دندان عقل پیش از ارتودنسی خارج شود:

 • حرکات ارتودنسی با حضور دندان عقل دچار تداخل شود؛ همانطور که پیشتر ذکر شد، در صورت رشد کامل دندان عقل و عدم ایجاد تداخل با حرکات ارتودنسی نیازی به کشیدن آن وجود نخواهد داشت.
 • دندان عقل به صورت نیمه نهفته رشد کرده و بخشی از تاج دندان عقل به دهان راه پیدا کرده باشد؛ در چنین شرایطی به دلیل افزایش احتمال التهاب زود هنگام، لازم است ابتدا به صورت اورژانسی، دندان عقل کشیده شده و سپس به سراغ انجام ارتودنسی رفت.
کاور دکتر مسعود داودیان

کشیدن دندان عقل از دید دندانپزشکان

قبل‌تر اشاره شد که دندان عقل سالم و دارای رشد کامل، معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کند و می توان آن را نگه داشت؛ با این وجود به گفته متخصصین دندانپزشکی گاهی اوقات زمانی که دندان عقل شرایط زیر را داشته باشد جهت جلوگیری از بروز مشکلات و عوارض بعدی، کشیدن آن الزامی خواهد بود:

 • دندان عقل کج بوده و سبب آسیب رسیدن و ایجاد پوسیدگی دندان‌های مجاور شود.
 • دندان عقل در جویدن غذا نقشی نداشته باشد.
 • در فک دیگر، دندانی در مقابل دندان عقل وجود نداشته باشد؛ در نتیجه نگه داشتن این دندان با وجود حفره خالی در مقابل آن هیچ توجیهی نداشته و لازم است که دندان عقل کشیده شود.
 • بخشی از دندان عقل (دندان عقل نیمه نهفته) و یا کل آن نهفته باشد؛ در بسیاری از موارد متاسفانه دندان عقل فضای کافی برای رشد و بیرون زدن از لثه را ندارد در نتیجه همه یا بخشی از دندان به صورت نهفته در فک باقی می ماند.
کاور دکتر ساسان ترابیان

انواع دندان نهفته عقل

دندان نهفته به چه دندانی گفته می‌شود؟

نهفتگی به معنای پنهان بودن است! بنابراین دندان نهفته به حالتی اطلاق می‌شود که در آن دندان به طور کامل از لثه بیرون نمی‌زند و بخشی از آن و یا حتی کل دندان به طور کامل در زیر لثه پنهان باقی می‌ماند. نهفتگی دندان می‌تواند به اشکال مختلف بروز کند از جمله اینکه دندان نهفته در داخل استخوان فک، داخل لثه و نیز به صورت عمودی و یا حتی افقی قرار بگیرد. معمولا نهفتگی دندان در دندان‌های عقل و دندان‌های نیش بیشتر دیده می‌شود.

با دندان نهفته چه باید کرد؟

طبق نظر متخصصان دندانپزشکی و ارتودنسی، در صورت تشخیص وجود دندان نهفته از جمله دندان نهفته عقل و یا نیش حتما لازم است که این دندان خارج شود. در واقع جراحی دندان نهفته و در صورت نیاز انجام درمان ارتودنسی جهت بهبود قوس دندانی الزامی خواهد بود. برخی دندانپزشکان کشیدن دندان عقل نهفته را به‌ عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر مشکلات بالقوه آتی توصیه می‌کنند، حتی اگر آن دندان در حالت فعلی مشکلی نداشته باشد!

 عوارض عدم درمان و جراحی دندان نهفته عقل

علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد، وجود دندان عقل نهفته سبب ایجاد درد و علائم در بیمار می‌شود، دندانپزشکان معتقدند که حتی اگر دچار نهفتگی دندان عقل بدون علامت نیز هستید، باز هم نسبت به جراحی و خارج کردن دندان‌های عقل خود اقدام کنید. در صورتی که دندان عقل نهفته کشیده نشود، ممکن است مشکلات زیر را برای بیمار ایجاد کند:

 • درد و ایجاد ناراحتی
 • گیر کردن مواد غذایی در پشت دندان عقل نهفته
 • عفونت و بروز سایر بیماری‌های لثه مانند ایجاد کیست
 • پوسیدگی دندان عقل نهفته (در دندانی که به شکل جزئی و مختصر نهفته است)
 • آسیب به دندان‌ها و استخوان‌ بافت‌های مجاور
 • پیچیده‌تر کردن درمان‌های ارتودنسی برای برطرف کردن ناهنجاری‌های فکی و نامرتبی‌های دندانی

چالش‌های پیش‌رو در جراحی دندان عقل نهفته چیست؟

ممکن است برای خارج کردن دندان عقل نیاز به هیچگونه درمان خاصی نداشته باشید، در اینصورت یک دندانپزشک عمومی می‌تواند دندان عقل نهفته شما را بکشد اما کشیدن دندان عقل در موارد پیچیده نیاز به جراحی‌های دهانی دارد که در آن جراح و متخصص لثه با ایجاد یک برش روی بافت لثه می‌تواند به دندان نهفته دسترسی پیدا کند. این جراحی به ندرت می‌تواند با پیچیدگی‌های زیر همراه شود:

 • فضای خالی ایجاد شده بعد از کشیدن دندان عقل و  از بین رفتن لخته‌های خونی تشکیل شده در محل زخم، دردناک می‌شوند.
 •  فضای خالی ایجاد شده بعد از کشیدن دندان عقل می‌تواند به علت نفوذ باکتری و مواد غذایی دچار عفونت شود
 • کشیدن دندان عقل با روش جراحی ممکن است سبب آسیب به بافت دندان‌های مجاور، اعصاب، استخوان‌ها و سینوس‌ها شود.
کشیدن دندان عقل نهفته
جراحی دندان عقل نهفته

آماده شدن برای جراحی دندان عقل

در شرایطی که نهفتگی دندان عقل پیچیده نباشد، یک دندانپزشک عمومی می‌تواند نسبت به کشیدن و خارج کردن دندان عقل نهفته اقدام کند، اما اگر این نهفتگی عمیق و پیچیده باشد، دندانپزشک ممکن است شما را به یک فوق تخصص جراحی لثه ارجاع دهد. از آنجاییکه ممکن است درد جراحی در این درمان زیاد باشد، جراح شما علاوه بر بی‌حس کردن نواحی اطراف دندان عقل، ممکن است با استفاده از یکی از انواع داروهای آرامبخش شما را به خواب عمیق ببرد تا در طول جراحی درد کمتری حس کنید.

جراحی دندان عقل معمولا به عنوان یک جراحی بدون نیاز به بستری شناخته می‌شود. این بدان معناست که پس از انجام درمان جراحی برای شما، بدون نیاز به مراقبت خاصی می‌توانید در منزل دوره نقاهت را طی کرده و استراحت کنید.

به منظور آماده شدن شما برای جراحی دندان عقل، دندانپزشک یا جراح شما مواردی را که باید پیش از مراجعه برای انجام جراحی و در روز جراحی انجام دهید به شما اطلاع می‌دهد. بهتر است پیش از انجام جراحی سوالات زیر را از جراح در جلسه مشاوره از جراح خود بپرسید تا با آمادگی بیشتری برای جراحی دندان عقل در مطب حاضر شوید.

 • آیا نیاز به همراه دارم؟ مشکلی برای رانندگی قبل و بعد از جراحی دندان عقل برای من وجود خواهد داشت؟
 • چه زمانی باید برای انجام جراحی به مطب مراجعه کنم؟
 • آیا باید رژیم غذایی خاصی را پیش از جراحی رعایت کنم؟
 •  آیا می‌توانم داروهای بدون نسخه‌ای که روزانه مصرف می‌کنم را پیش از جراحی نیز ادامه دهم؟ داروهایی مثل آسپرین؟
 •  آیا لازم است داروهای خاصی را که مصرف می‌کنم قبل از انجام جراحی  قطع کنم؟
جراحیدندان نهفته عقل در سیمادنت

دریافت مستقیم نوبت مشاوره کشیدن دندان عقل با دکتر ترابیان

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

روش‌های آرامبخشی در جراحی دندان عقل

ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد نسبت به رفتن به مطب دندانپزشکی احساس ترس و ناراحتی داشته باشید. با این حال، به لطف دندانپزشکی مدرن، ترس و اضطرابی که ممکن است با مراجعه به دندانپزشک ایجاد شود را می‌توان به راحتی از طریق بیهوشی طی جراحی تسکین داد، به خصوص زمانی که به روشی مانند کشیدن دندان عقل نیاز است.

پس از آماده شدن شما برای انجام جراحی دندانپزشک کار خود را با بیحسی یا بیهوشی شما شروع می‌کند. جراح متخصص لثه یا دندانپزشک شما ممکن است آرامبخشی و بی‌حسی موضعی را برای شما تحت یکی از 3 شرایط زیر انجام دهد، انتخاب هرکدام از این روش‌های آرامبخشی به میزان و چگونگی نهفتگی و پیچیدگی‌های درمان ارتباط دارد.

کشیدن دندان عقل نهفته در سیمادنت

دریافت مستقیم نوبت مشاوره جراحی دندان نهفته عقل با دکتر غارتی

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

تزریق داروی بی‌حسی

جراح یا دندانپزشک شما ممکن است با تزریق یک یا چند ماده بی‌حس کننده در اطراف بافت دندان عقل، شرایط را برای کشیدن دندان فراهم کند. پیش از تزریق بی حس کننده، دندانپزشک با استفاده از یک ماده بی حسی موضعی مانند لیدوکائین محل تزریق را بی حس می‌کند تا درد کمتری در هنگام تزریق حس کنید. در طول درمان کشیدن دندان عقل آگاه و هوشیار هستید و گهگاهی ممکن است فشارهایی را که دندانپزشک به دندان شما وارد می‌کند را حس کنید.

خواب عمیق تحت آرامبخشی

دندانپزشک یا جراح لثه برای جراحی کشیدن دندان عقل ممکن است هوشیاری شما را با استفاده از آرامبخش‌هایی که به شما تزریق می‌کند، کمتر کند. این آرامبخش‌ها هوشیاری و آگاهی  شما را در طول مدت جراحی کمتر کرده و شما هیچگونه درد و فشاری را در طول انجام جراحی برای کشیدن دندان عقل حس نخواهید کرد و یادآوری آنچه در جراحی دندان عقل به شما گذشت برای شما سخت خواهد بود. علاوه بر تزریق آرامبخش ممکن است جراح از بیحسی موضعی هم برای کشیدن دندان عقل استفاده کند.

بیهوشی عمومی

در شرایط خاصی، ممکن است برای جراحی دندان عقل نهفته به شما درمان و جراحی تحت بیهوشی عمومی پیشنهاد شود. در این مرحله تحت داروهای بیهوشی آگاهی و هوشیاری شما کاملا گرفته می‌شود. در طول بیهوشی علائم حیاتی شما به شکل کامل توسط جراح و تیم درمان مانیتور می‌شود، علائمی مانند ضربان قلب، فشار خون، میزان اکسیژن خون و …. . با جراحی کشیدن دندان عقل تحت بیهوشی عمومی هیچگونه دردی را شما حس نخواهید کرد.

کاور دکتر هاوش غارتی
کاور دکتر ساسان ترابیان

دریافت مستقیم نوبت مشاوره جراحی دندان عقل نهفته از کلینیک سیمادنت

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

جراحی دندان عقل چگونه انجام می‌شود؟

در صورتی که دندان عقل ساده باشد، بدون نیاز به هیچ‌گونه عمل جراحی و به‌طور معمولی تحت یک بی‌حسی موضعی کشیده می‌شود. اما درصورتی‌که دندان عقل نهفته باشد، برای کشیدن آن نیاز به عمل جراحی وجود دارد. عمل جراحی دندان عقل می‌تواند تحت یک بی‌حسی موضعی یا بیهوشی کامل انجام شود.

در طول جراحی برای خارج کردن دندان عقل نهفته، دندانپزشک یا جراح شما اقدامات زیر را برای شما انجام می‌دهد:

 • یک برش روی لثه ایجاد می‌کند تا به دندان نهفته و استخوان فک دسترسی پیدا کند. (در برخی موارد ممکن است نیاز باشد استخوان دندان نیز کشیده شود تا بتوان دندان عقل را بالا آورد و کشید.)
 • استخوان‌هایی از فک را که مانع دسترسی به دندان عقل نهفته است را خارج می‌کند.
 • دندان عقل نهفته را به تکه‌های کوچک تقسیم می‌کند تا راحت‌تر بتواند آن‌ها را از لثه خارج کند.
 • دندان عقل نهفته به شکل  کامل از بافت لثه خارج می‌شود.
 • محل جراحی از وجود هرگونه استخوان و بافت دندانی خرد شده تمیز و ضدعفونی می‌شود.
 • محل برش ایجاد شده روی لثه بخیه زده می‌شود تا فرایند بهبود سریعتر و دوره نقاهت کمتر شود.
 • محل زخم به منظور کنترل هرگونه خونریزی احتمالی پانسمان می‌شود.
کشییدن دندان عقل نهفته

مراقبت‌های بعد از جراحی دندان عقل

اگر جراحی کشیدن دندان عقل نهفته برای شما تحت بیهوشی و آرامبخشی انجام شود، پس از اتمام مراحل جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می‌شوید و اگر کشیدن دندان عقل برای شما با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام شده باشد، زمان ریکاوری شما به مدت کوتاهی که روی یونیت دندانپزشکی نشسته‌اید محدود می‌شود.

خونریزی بعد از جراحی دندان عقل

ممکن است تا یک روز بعد از انجام جراحی دندان عقل، خونریزی‌هایی را از محل جراحی داشته باشید. برای جلوگیری از بیشتر شدن خونریزی از خارج کردن لخته‌های خونی تشکیل شده روی زخم خودداری کنید. پانسمان را هم مطابق راهنمایی‌ها و دستورات مراقبتی جراح تعویض کنید.

کنترل درد بعد از کشیدن دندان عقل

با استفاده از مسکن‌های بدون نسخه می‌توانید تا حدودی درد را کنترل کنید. ضمنا اگر در طول جراحی برای خارج کردن دندان عقل جراح مجبور شده باشد که بافتی از استخوان فک را نیز خارج کند، مسکن‌های قویتری را برای شما تجویز خواهد کرد، ضمنا کمپرس سرد در ناحیه جراحی شده نیز می‌تواند به کاهش التهاب‌ها کمک کند.

کنترل ورم دندان عقل کشیده شده

بعد از اتمام جراحی ممکن است روی گونه‌های خود و در محل جراحی احساس ورم کنید. برای کنترل ورم از کمپرس سرد استفاده کنید. ورم‌هایی که در حدود 2 تا 3 روز بعد از جراحی پدیدار می‌شوند، نیاز به مدت زمانی معین و مشخص برای ناپدید شدن و تکسین پیدا کردن دارند.

از سرگیری زندگی روزمره بعد از کشیدن دندان عقل

حتما در روز بعد از جراحی استراحت کنید و فعالیت‌های خود را از یک روز بعد پیگیری کنید. حداقل یک هفته از انجام هرگونه فعایت سنگین که ممکن است سبب از بین رفتن لخته‌های خونی موضع جراحی شده یا باز شدن بخیه‌ها شود خودداری کنید.

جراحی دندان عقل و نوشیدنی‌های قابل خوردن

بعد از جراحی مقدار زیادی آب بنوشید. از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و گازدار تا 24 ساعت پس از جراحی خودداری کنید. برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید زیرا فشاری که برای مکیدن نوشیدنی با نی به دندان‌های شما وارد می‌شود ممکن است سبب خونریزی شود.

رژیم غذایی بعد از کشیدن دندان عقل

فقط از غذهای نرم استفاده کنید. غذاهایی مانند سوپ و آش. از جویدن موا غذایی سفت خودداری کنید. غذاهای تند و داغ ممکن است سبب تحریک موضع  جراحی شوند.

مسواک زدن بعد از جراحی

دندان‌های خود را مسواک نزنید. به شستوی دهان با آب یا محلول ضدعفونی کننده اکتفا کنید. بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی‌، می‌توانید مسواک زدن دندان‌های خود را شروع کنید. از اعمال هرگونه فشار به ناحیه جراحی شده و نواحی اطراف آن خودداری کنید. با قرقره آب و نمک دوره نقاهت را کوتاه‌تر کنید.

مصرف دخانیات

 اگر سیگار می‌کشید، حداقل برای مدت 72 ساعت آن را کنار بگذارید. استعمال قلیان و سایر دخانیات را حداقل تا یک هفته محدوود کنید. مصرف دخانیات بعد از جراحی می‌تواند فرایند بهبود و تسکین زخم را طولانر کرده و سبب بروز عفونت شود.

بخیه‌ها

 اگر از بخیه‌های جذب شونده برای شما استفاده شود، باید این بخیه‌ها در طول یک هفته ناپدید شوند و اگر از بخیه‌های معمولی برای شما استفاده شده است، برای برداشتن بخیه‌ها با دندانپزشک خود هماهنگ شوید.


مشاوره ارتودنسی دندان به صورت رایگان توسط دکتر داوودیان در واتساپ

ویزیت آنلاین و رایگان کشیدن و جراحی دندان عقل در واتس آپ

👈 عجیب و باور نکردنی، امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی درباره نهفتگی دندان عقل در واتس آپ!!

خیلی از مواقع پیش می‌آید که متوجه می‌شوید که دندان عقل نهفته شما سبب ایجاد درد شده است اما بنا به دلایلی امکان مراجعه به دندانپزشک را ندارید. کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت در راستای حفظ مسئولیت مدنی خود مبنی بر ارتقا سلامت و بهداشت دهانی-دندانی ایرانیان یک تصمیم عجیب گرفته است.

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت، قصد دارد به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی کنند که نیازمند درمان‌های نهفتگی دندان عقل هستند ولی امکان مراجعه حضوری را ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری و در اپلیکیشن واتساپ صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که جلسات ویزیت آنلاین به صورت روزانه صورت خواهد گرفت. روزانه، تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دندانپزشک متخصص عصب کشی سیمادنت ویزیت و معاینه خواهند شد.  

دریافت مستقیم نوبت مشاوره جراحی دندان عقل

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کشیدن دندان عقل در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت یکی از مراکز برجسته در ایران برای کشیدن دندان عقل است. دندان عقل معمولاً در طول دوران نوجوانی یا نزدیک سن بیست سالگی شروع به رشد می‌کند، اما در برخی موارد ممکن است تا سن سی‌سالگی یا بیشتر از آن طول بکشد. اگرچه در بعضی موارد دندان عقل بدون ایجاد هیچ‌گونه مشکل یا ناراحتی رشد می‌کند، اما عدم وجود فضای کافی در دهان برای رشد می‌تواند باعث مشکلاتی برای دیگر دندان‌ها شود. از این‌ رو دندان‌های عقل در اکثر موارد باید کشیده شوند.
دندان عقلی که به‌صورت کج درآمده باشد به دندان‌های اطراف خود فشار و آسیب وارد می‌کند. همچنین به فک و حتی به عصب‌های اطراف خود نیز آسیب وارد می‌کند. اگر وضعیت و مکان دندان عقل مناسب نباشد، این دندان در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرد؛ زیرا ذرات مواد غذایی بین دندان عقل و دیگر دندان‌های آسیا باقی می‌مانند و باعث پوسیدگی آن می‌شوند.

دندانپزشکان سیمادنت که نهفتگی دندان عقل را درمان می‌کنند

دکتر هاوش غارتی

دکتر غارتی متخصص و جراح بیماری های لثه در کلینیک تخصصی سیمادنت هستند. ایشان بورد تخصصی پریودنتولوژی خود را در سال ۱۳۹۰ اخذ کردند. آن دسته از بیماران و مراجعان گرامی که برای مشکلات مربوط به لثه، جراحی دهان و دندان و کاشت ایمپلنت به سیمادنت مراجعه می‌کنند توسط ایشان ویزیت می‌شوند.

دکتر هاوش غارتی در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان فارغ التحصیل دندانپزشکی در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. ایشان یکی از باتجربه ترین دندانپزشکان عمومی در کلینیک دندانپزشکی سیمادنت هستند.

دکتر ساسان ترابیان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

جراحی دندان عقل نهفته در شمال تهران

از آنجا که بعد مسافت برای بسیاری از افراد مهم است بهتر است برای جراحی دندان عقل خود کلینیک دندانپزشکی را تا حد امکان نزدیک به محل سکونتتان انتخاب کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
کلینیک شریعتی سیمادنت

کشیدن دندان نهفته عقل در غرب تهران

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت شعبه‌ای دیگر در غرب تهران داشته و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزدارن، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی جهت جراحی و کشیدن دندان عقل را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
کلینیک سیمادنت ستارخان
نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی