دندانپزشک کودکان | انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

دندانپزشک کودکان | انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

عناوین

دندانپزشک کودکان پزشکی آموزش دیده در رشته تخصصی دندانپزشکی اطفال است. این دندانپزشک تجربه‌ی بالایی در درمان بیماری‌های دهان و دندان کودک دارد. بیشتر خانواده‌ها در صورتی که به یک دندانپزشک برای مشکلات کودک خود نیاز داشته باشند، از یک دندانپزشک عمومی کمک می‌گیرند. علیرغم اینکه یک دندانپزشک عمومی هم می‌توا نددر بیشتر مواقع شما را یاری کند، اما ممکن است نیاز به یک مشاوره تخصصی با دندانپزشک کودکان داشته باشید. یک دندانپزشک اصفال فارغ‌التحصیل همین تخصص دانشگاهی، به دلیل آموزش‌های تخصصی که گذرانده است، می‌تواند درمان‌های اختصاصی را برای کودکان و خردسالان به کار گیرد. در ادامه این نوشتار درباره این پزشک و خدماتی که دندانپزشک کودکان ارائه می‌کند، بیشتر صحبت خواهیم کرد.


متخصص دندانپزشک کودکان کیست؟

رشته دندانپزشکی کودکان یک دوره تخصص دندانپزشکی است که برای پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان کودکان در نظام آموزشی تعریف شده است. مطالب آموزشی که یک دندانپزشک کودکان در این دوره تخصصی فرا می‌گیرد، شامل موارد تدریس شده در برنامه دکتری عمومی دندانپزشکی اما در سطوح بالاتر و دیدی وسیع‌تر نسبت به سلامت دهان و دندان کودکان خواهد بود.

کودکان از حدود 6 ماهگی دندان در‌می‌آورند و تا سن 3 سالگی غالبا 20 دندان شیری در دهان کودک ظاهر می‌شود. دندان در آوردن کودکان می‌تواند با تب، بی‌اشتهایی، تحریک پذیری و بی‌خوابی همراه باشد. در چنین شرایطی است که برای برطرف کردن مشکل نیاز به یک دندانپزشک کودکان است تا بتواند در صورت ادامه دار شدن مشکل تب و بی‌قراری کودک، این مسئله را برطرف کند.

دندانپزشک کودکان سیمادنت

دندانپزشک کودکان سیمادنت- دکتر اباذریان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

چرا مراجعه به دندانپزشک کودکان؟

پوسیدگی‌های دندانی شایعترین بیماری دهان و دندان در کودکان هستند. مطالعات بالینی نشان می‌دهد که حدود 50 درصد کودکان، پوسیدگی‌هایی در دندان‌های شیری خود دارند. جالب است بدانید که شیوع این مشکل بهداشتی تا 5 برابر بیشتر از شیوع آسم و مشکلات تنفسی در کودکان است.

نقل قول دندانپزشک اطفال درباره پوسیدگی دندان‌های شیری
نقل قول دندانپزشک اطفال درباره پوسیدگی دندان‌های شیری

در عین حال که ممکن است خبری که به شما دادیم نگران کننده باشد، خبرهای خوبی هم برای شما داریم، خوشبختانه این مشکل قابل پیشگیری است و گروه خاصی از دندانپزشکان می‌توانند در جلوگیری از پیشرفت و ایجاد پوسیدگی دندان کودک یاری‌رسان باشند.

دندانپزشک کودکان دقیقا فردی است که به همین منظور آموزش دیده است. این دندانپزشک اطفال در تشخیص و درمان مشکلات دهانی-دندانی نوزادان،کودکان و نوجوانان مهارت بالایی دارد. این پزشکان علاوه بر درمان مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان کودک بر روند رشد دندان‌ها، فک و لثه‌های کودکان نیز نظارت خواهند داشت.

اولین دندان‌های یک کودک در حدود 6 ماهگی رشد خود را آغاز خواهند کرد و در سنین 6 تا 7 سالگی کودک دندان‌های شیری خود را از دست می‌دهد. با اینکه فرآیند بلوغ جسمی-جنسی کودک فارغ از روند رشد دندان‌‌های دائمی اوست، اما به همان میزان که روند بلوغ می‌تواند برای کودک و نوجوان حیاتی باشد، روند تکامل دندان‌ها نیز باید تحت نظر یک دندانپزشک کودک باشد.

اگر نوزاد شما روند تکامل رویش دندان‌هایش را به درستی طی کند، باید از حدود 1 سالگی زیر نظر یک متخصص دندانپزشک کودکان قرار گیرد تا روند رشد و تکامل دندان‌هایش زیر نظر گرفته شود.

همانطور که ذکر شد، یک دندانپزشک عمومی هم می‌تواند مشکلات دهان و دندان کودک را برطرف نماید، اما اگر بنا به شرایطی که کودک دارد، این دندانپزشک درمان را خارج از حوصله و چارچوب کاری خود ببیند، کودک را به یک دندانپزشک اطفال ارجاع می‌دهد.

همانند دندانپزشکان عمومی، دندانپزشکان کودک هم می‌توانند بسیاری از مشکلات و بیماری‌های دهانی-دندانی کودک را مدیریت کنند زیرا برای این شرایط آموزش دیده‌اند.

کودکان رفتارهای متفاوتی را در زمان درمان‌های دندانپزشکی نسبت به بزرگسالان از خود نشان می‌دهند. اضطراب و در نتیجه آن انجام رفتاهای پرخاشگرانه می‌تواند روند معاینه را برای یک دندانپزشک عمومی سخت و طاقت‌فرسا کند اما در نقطه مقابل یک دندانپزشک کودک فراگرفته است که چگونه در چنین شرایطی معاینه را انجام دهد تا کودک با حس اطیمنان بیشتری درمان‌های خود را انجام دهد. به طور کلی مراجعه به دندانپزشک کودکان مزایای زیر را برای بیمار دارد:

 • ایجاد حس اطمینان در کودک : دندانپزشک اطفال فراگرفته است که چگونه با رفتارهای خود مانند شیوه ایستادن، صحبت کردن و … به جای حس ترس در کودک، در او حس اعتماد و اطمینان ایجاد کند.
 • صحبت کردن با زبان کودک : دندانپزشکی که برای رفع بیماری‌ها و مشکلات دهان و دندان کودک آموزش دیده است، خوب می‌داند که باید با یک ادبیات و لحنی کودکانه و با به کارگیری لغاتی قابل فهم برای کودک مشکل را با او در میان بگذارد و او را برای درمان آماده کند.

با استفاده از روش‌های تماس زیر می‌توانید یک نوبت معاینه و ویزیت با دندانپزشک کودکان سیمادنت داشته باشید.


خدماتی که دندانپزشک اطفال ارائه می‌دهد!

دندانپزشک کودکان طیف وسیعی از خدمات دندانپزشکی را که ممکن است کودک به آن‌ها نیاز داشته باشد، ارائه می‌دهد. همانطور هم که گفتیم طیف بیمارانی که به یک دندانپزشک کودک مراجعه می‌کنند از نوزادان تا نوجوانان هستند و به همین دلیل گستره خدماتی که این دندانپزشک ارائه می‌دهد، بسیار زیاد است. اگر فکر می‌کنید که کودک شما نیاز به خدمات بهداشتی و دندانپزشکی دارد، می‌توانید از راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

لیست خدماتی که یک دندانپزشک اطفال ارائه می‌دهد:

 • معاینات عمومی بهداشت دهان و دندان
 • تمیز کردن دندان‌ها و فلورایدتراپی
 • تشخیص و ارجاع کودک به متخصص ارتودنسی کودکان در صورت ابتلا به یک ناهنجاری فکی یا نامرتبی دندانی
 • درمان پوسیدگی‌های سطحی
 • ترمیم شکستگی‌ها و آسیب‌های وارده فیزیکی به دندان‌های کودک
 • بررسی سلامت لثه‌های کودک
 • بررسی مشکلات بهداشتی-دندانی کودک که می‌توانند ناشی از بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت،آسم یا .. باشند.
درمان پوسیدگی دندان شیری کودکان توسط دندانپزشک اطفال
تمیز کردن و فلوراید تراپی دندان کودکان توسط دندانپزشک متخصص کودکان

آموزش بهداشت دهان و دندان به کودک

بخش مهمی از فعالیت‌های یک دندانپزشک کودک این است که کودک یا والدین او را برای محافظت از دندان‌‎هایش آموزش بدهد!

بهداشت دهان و دندان نقش مهمی را در سلامتی فرد چه در کودکی و چه در بزرگسالی ایفا می‌کند. دهان به عنوان اولین قسمت از سیستم گوارش بدن، نسبت به باقی قسمت‌های بدن، آسیب‌ پذیرتر است و به همین علت مکان مناسبی برای رشد انواع باکتری‌هاست. بعضی از این باکتری‌ها برای بدن ما بدون عارضه و زیان خاصی هستد و بعضی نیز عامل برخی بیماری‌‌های شایع نظیر پوسیدگی‌های دندانی هستند. هرچه آموزش رعایت بهداشت دهان و دندان به کودک و درمان پوسیدگی‌هایش را زودتر شروع کنیم، نتایج بهتری خواهیم گرفت.

رعایت بهداشت دهان و دندان از همان روزهای اول تولد آغاز می‌گردد. لازم است که لثه‌های کودک با یک گاز مرطوب یا یک پارچه نخی تمیز شود و در ادامه با رویش دندان‌های شیری حفظ بهداشت این دندان‌ها باید در اولویت والدین قرار بگیرید زیرا این دندان‌ها به محض رویش در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرند. کودک تا حدود 3 سالگی نیاز دارد که در مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان یاری شود، اگر به هر دلیل در انتقال آموزش‌ها و نکات رعایت بهداشت دهان و دندان به کودک مشکلی وجود داشته باشد، دندانپزشک متخصص اطفال می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

دندانپزشک کودکان فراگرفته است که چگونه با برخوردی صحیح و مطابق با اصول روانشناسی کودک، موارد بهداشتی دهان و دندان را به او بیاموزد. یک دندانپزشک اطفال خوب، در عین حال که به کودک این اطمینان را می‌دهد که از سلامت دهان و دندان‌هایش مراقبت خواهد کرد، در عین حال او را نسبت به عواقب عدم رعایت موارد بهداشتی دهان و دندان مانند مسواک نزدن، آگاه می‌کند.

بهترین دندانپزشک کودکان در تهران

در ویدئو زیر نحوه صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در کودکان به تصویر کشیده شده است.دندانپزشک کودکان و دندان‌های شیری

بسیاری از والدین به اشتباه تصور می‌کنند دندان‌های شیری به دلیل اینکه موقت هستند نیازی به مراقبت نداشته و به همین خاطر برای حفظ سلامت این دندان‌ها به دندانپزشک کودکان مراجعه نمی‌کنند! این تصور به کلی اشتباه بوده و از آنجا که دندان‌های شیری از محل رویش دندان‌های دائمی مراقبت می‌کنند، اهمیت بسیار زیادی داشته و به اندازه دندان‌های دائمی نیاز به مراقبت و درمان دارند.

ریشه بسیار از کجی‌ها و نامرتبی‌های دندان کودکان به عدم مراقبت صحیح از دندان‌های شیری برمی‌گردد. اگر دندان شیری زودتر از زمان مناسب افتاده و یا از دست برود، سبب می‌شود فضای خالی آن با دندان‌های مجاور پر شده و در نتیجه دیگر فضای مناسب برای رویش دندان‌ دائمی وجود نداشته باشد.

علائم پوسیدگی دندان کودک چیست؟

به دلایلی مانند مصرف مکرر قندها و شیرینی‌ها، گوارش ناسالم و یا رفلاکس معده، دندان‌های کودک دچار پوسیدگی می‌شود و درد ناراحت کننده‌ای برای کودک به همراه خواهد داشت؛ در صورتی که این پوسیدگی به موقع درمان نشود سبب گسترش عفونت و در نهایت از دست دادن دندان شیری می‌شود.

در این صورت به دلیل وجود این درد آزار دهنده، تغییراتی در رفتار و عادات غذایی کودک مشاهده شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کودک از جویدن کامل مواد غذایی خودداری می‌کند.
 • احساس درد دندان برای کودک آزار دهنده است و مدام بی‌قراری می‌کند.
 • تورم و قرمزی در لثه اطراف محل پوسیدگی قابل مشاهده است.
 • در صورت گسترش عفونت، تنفس کودک بدبو خواهد شد.

درمان پوسیدگی دندان کودک

در ابتدا دندانپزشک اطفال با معاینه و بررسی دقیق دهان و دندان‌های کودک از میزان پوسیدگی اطمینان حاصل می‌کند و در مرحله بعد با تراشیدن بخش‌های پوسیده، دندان را برای ترمیم و پر کردن آماده می‌کند و با استفاده از آمالگام و یا کامپوزیت دندان شیری کودک را پر می‌کند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden


با ترس کودک از مراجعه به دندانپزشک کودکان چه کنیم؟

سترس و اضطراب است. عدم همکاری و ترس ناشی استرس کودک اجازه نمی‌دهد که دندانپزشک کودکان با تمرکز کافی معاینه دندان‌های او را انجام دهد یا به درمان مشکلات دهان و دندان بپردازد. عوامل متعددی مانند پایین بودن سن کودک، خجالتی بودن، خاطرات تلخ از مراجعه‌های قبلی به دندانپزشکی، دریافت اطلاعات نادرست درباره نحوه کشیدن یا ترمیم دندان‌ها، ترس شدید از دستگاه‌های موجود در مطب و صداهای تولید شده توسط آن‌ها و ترس از آمپول بی حسی دندان در ایجاد احساس ترس و استرس در کودکان تاثیرگذار می‌باشند. اگر دندانپزشک کودکان با همکاری والدین نتوانند با استفاده از روش‌های علمی و تکنیک‌های تایید شده، ترس کودکان را کاهش دهند، امکان انجام معاینه و ترمیم دندان‌های شیری و دائمی کودکان در حالت عادی وجود نخواهد داشت و حتی اگر دندانپزشک با اصرار فراوان بخواهد دندان‌های یک کودک مضطرب را ترمیم یا معاینه کند، کیفیت نهایی کار به شدت پایین خواهد بود و یک خاطره تلخ دیگر در ذهن کودک نقش خواهد بست‌. در این مرحله چاره‌ای جز کاهش سطح هوشیاری کودک، یا همان بیهوشی یا خواب عمیق برای دندانپزشک وجود ندارد.

نقل قول دکتر اباذریان درباره ترس کودکان از مطب دندانپزشکی
نقل قول دکتر اباذریان درباره ترس کودکان از مطب دندانپزشکی

ترمیم دندان‌های کودک با بیهوشی : راهکار نهایی برای درمان مشکلات دندانی کودک

وقتی که دندانپزشک کودکان برای ترمیم دندان‌های کودک او را بیهوش می‌کند.

در صورتی که کودک به دلیل ترسی که از درمان‌های دندانپزشکی یا مطب دندانپزشکی دارد، همکاری‌های لازم را با دندانپزشک متخصص کودکان نداشته باشد، دندانپزشک نمی تواند تمرکز خود را بر ارائه یک درمان با کیفیت بگذارد. در چنین شرایطی دندانپزشک مجبور است برای حفظ سلامتی کودک و عدم بر هم خوردن درمان‌های خود، با استفاده ار آرامبخش‌های سبک، هوشیاری کودک را کم کند تا درمان‌های دندانپزشکی کودک با کیفیت بالایی برای او اجرا شود.

کشیدن دندان اضافه یک کودک تحت بیهوشی در کلینیک سیمادنت

نیاز به خدمات بیهوشی دنداپزشک کودکان دارید؟


چه توقعی از یک دندانپزشک کودک داشته باشیم؟

معاینه دندان‌های کودک با معاینه دندانپزشکی برای افراد بزرگسال متفاوت است. بر خلاف بزرگسالان، کودکان همیشه همکاری لازم را برای انجام معاینه و درمان نخواهند داشت. یک دندانپزشک کودک این موضوع را می‌داند و برای این شرایط، آموزش دیده است. یک کلینیک دندانپزشکی که می‌خواهد از کودکان میزبانی کند باید به تجهیزات خاصی مجهز شده باشد. در ادامه ویدئویی از درمان دندانپزشکی را برای کودکی که همکاری لازم را برای کشیدن دندان‌هایش با دندانپزشک خود در کلینیک سیمادنت نداشت را می‌‎بینیم که در نهایت پزشکان برای جلوگیری از آسیب‌های جسمی و روانی به کودک، درمان را تحت بیهوشی مختصر برای او انجام دادند.

دندانپزشک کودکان، پیشنهاد می‌کند که 6 ماه پس از رشد اولین دندان او را نزد یک متخصص دندانپزشکی کودک ببرید. معاینه اولیه کودک حدودا 30 تا 40 دقیقه زمان خواهد برد و معاینه و درمان به سن و شرایط دندان‌های کودک بستگی دارد.

پس از معاینه کودک می‌توانید از دندانپزشک کودک این توقع را داشته باشید که نسبت به مسائل زیر شما را آگاه کند.

 • بهداشت کلی دهان و دندان و بررسی عادت مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در کودک
 • بررسی میزان رشد و چگونگی تکامل دندان‌های کودک
 • نیاز کودک به دریافت هرگونه درمان دندانپزشکی کودک

نکته مهم در خصوص ویزیت یک متخصص دندانپزشکی اطفال ذکر این نکته است که تا زمانی که به بررسی ریشه دندان نیاز نداشته باشند، تهیه یک رادیوگرافی opg (اشعه ایکس) را تجویز نمی‌کنند.


دندانپزشک کودکان سیمادنت

دندانپزشک کودکان سیمادنت- دکتر اباذریان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden


بیماران یک دندانپزشک متخصص کودکان در چه بازه سنی قرار دارند؟

کودکان تا چه سنی می‌توانند از خدمات یک دندانپزشک اطفال بهره‌مند شوند؟

دندانپزشک کودکان می‌تواند بهداشت دهان و دندان کودک را از بدو تولد تا اواخر سنین نوجوانی زیر نظر داشته باشد و در صورت لزوم درمان‌های لازم را شروع کنند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر یک دندانپزشک را برای معاینات دندانی کودک خود انتخاب کنید، این فرد می‌تواند حتی در سنین بزرگسالی هم مشکلات دهان و دندان را تشخیص دهد و در صورت لزوم و توانایی مشکل را برطرف نماید. این فرد با توجه به تاریخچه‌ ای که از کودک می‌داند، بهترین فرد برای تشخیص مشکلات دهان و دندان کودک است.


ویژگی‌های یک دندانپزشک کودک خوب

یک دندانپزشک اطفال خوب که بتوانید برای رفع مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان کودکتان به او اعتماد کنید، ویژگی‌های زیر را دارد:

 • دارای مدرک تخصصی دندانپزشکی کودکان است.
 • نسبت به بهداشت دهان و دندان کودک شما مانند فرزند خودش حساس است.
 • صبور است و نسبت به رفتارها و واکنش‌های اضطرابی کودک شما واکنش نشان نمی‌دهد.
 • در زمانی که لازم باشد جدیت مناسب را جهت کنترل شرایط و رفتار کودک با او دارد.
 • دلسوز است و در شرایط حساس مانند یکی از والدین کودک رفتار می‌کند.
 • مطب یا بعد مسافتی زیادی با شما ندارد و در فاصله‌ای منطقی نسبت به شما طبابت می‌کند.
 • توانایی تعامل با کودک را دارد و او را در طرح درمانش دخیل می‌کند.

هزنیه هایی که یک دندانپزشک اطفال دریافت می‌کند

هزینه دندانپزشکی کودکان سیمادنتقیمت به ريال
کشیدن قدامی (شیری)5/000/۰۰۰
کشیدن خلفی (شیری)7/۰۰۰/۰۰۰
پالپوتومی شیری10/۰۰۰/۰۰۰
پالپکتومی شیری12/۰۰۰/۰۰۰
فلوراید تراپی وبروساژهر فک5/۰۰۰/۰۰۰
فیشور سیلانت هر دندان8/۰۰۰/۰۰۰
استریپ هردندان5/۰۰۰/۰۰۰
بند و لوپ18/۰۰۰/۰۰۰
اس اس کراون12/0۰۰/۰۰۰
ترمیم دندان شیری با امالگام12/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم دندان شیری با کامپوزیت15/۰۰۰/۰۰۰
سدیشن (آرامبخشی) کودکان تا 12 سال توسط متخصص بیهوشی50/۰۰۰/۰۰۰

مراجعه به بهترین دندانپزشک کودکان در شمال تهران

از آنجا که در طول دوره درمان مشکلات دندان‌های کودکان لازم است جهت معاینه مرتب به کلینیک دندانپزشکی مراجعه شود، بعد مسافت برای بسیاری از والدین مهم خواهد بود، بنابراین بهتر است برای انتخاب بهترین دندانپزشک اصفال ، کلینیک دندانپزشکی که تا حد امکان نزدیک به محل سکونتتان است را انتخاب کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

مراجعه به بهترین دندانپزشک

اطفال در غرب تهران

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت شعبه‌ای دیگر نیز در غرب تهران داشته و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزدارن، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی جهت درمان ناهنجاری‌های دندانی کودکان خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک شریعتی سیمادنت

 

 • شیرین پایدار گفت:

  من برای ترمیم دندان‌های شیری پوسیده کودکم به سیمادنت مراجعه کردم وتوسط خانم دکتر اباذریان ،دندانپزشک کودکان سیمادنت کودکم ویزیت شد. از اونجایی که کودکم بی قراری می‌کرد برای ترمیم پوسیدگی های دندانی کودکم خانم دکتر اباذریان به همراه تیم پزشکان سیمادنت اقدام به ترمیم پوسیدگی‌های دندانی کودک من تحت بیهوشی کردند که بسیار ازشان ممنونم.

 • محیا گفت:

  دکتر ترابیان خدماتیو که یک دندانپزشک کودکان انجام میدن ارائه نمیدن؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   بله برای 7 سال به بالا قابل انجام میباشد.
   باسپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • بهاره صالحی گفت:

  خانم دکتر اباذریان، دندانپزشک کودکان سیمادنت چه روزهایی مطب ستارخان شما هستند، تماس گرفتم مشغول بودین!

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   متخصص اطفال این مجموعه (دکتر اباذریان) روزهای چهارشنبه در مطب شریعتی حضور دارند، لطفا جهت هماهنگی با تلفن مطب شریعتی تماس حاصل فرمایید.
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   فقط روز های چهارشنبه در مطب شریعتی حضور دارند.

 • مهیار سالارنیا گفت:

  سلام دندانپزشک کودکان چه موقعی از بیهوشی استفاده می‌کنند؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   بسیاری از کودکان، به دلیل پایین بودن سنشان و در برخی موارد به دلیل تجربه ی بدی که قبلا در دندانپزشکی داشته اند امکان دارد . رفتاری غیر منطقی نشان دهند و این کار درمان را سخت خواهد کرد. بنابراین پزشکان با استفاده از بیهوشی درمان کودک شما را به خوبی انجام خواهند داد. جهت دریافت مشاوره عکس های دندان را به واتساپ ارسال نمایید.
   دکتر داودیان
   متخصص ارتودنسی

 • حدیث کاظمی گفت:

  من برای چکاپ پوسیدگی دخترم به مطب سیمادنت مراجعه کردم اما به دلیل بی قراری کودکم خانم دکتر اباذریان به همراه تیم پزشکان سیمادنت اقدام به ترمیم پوسیدگی های دندان کودک من تحت بیهوشی کردند که از ایشان بسیار متشکرم.

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   خدمت به بیماران یکی از وظایف ماست ممنون از لطف شما.

 • فریبا شمس گفت:

  پسر من 5 سالشه اما به خاطر سن پایینش از دندانپزشکی کودکان میترسه و از طرفی هم دندان درد داره لطفا راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   برخی از کودکان به دلیل پایین بودن سنشان همکاری لازم را برای درست کردن دندانها انجام نمیدهند پس در صورت عدم همکاری کودک درمان به صورت بیهوشی انجام می شود ، جهت دریافت مشاوره دقیق تر مقاله زیر را در رابطه با بیهوشی کودکان مطالعه نمایید.
   بسپاس

 • مریم واحدی گفت:

  سلام
  ببخشید دکتر دندانپزشک برای بچه هام دارید؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   بله ، دکتر اباذریان( پزشک اطفال) هستند که در روزهای چهارشنبه در مطب شریعتی حضور دارند.
   با سپاس

 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

  با سلام
  دختر من حدودا 2ونیم سال داره که بخاطر مصرف قطره اهن دندانهایش خراب و سیاه شده از کی میتونم به دندانپزشکی ببرمش؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   لطفا در اسرع وقت به متخصص اطفال مراجعه نمایید. تا هرچه سریعتر اقدامات لازم صورت گیرد.
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • رویا گفت:

  سلام من دندون جلویی پسرم بر اثر ضربه شکست باید چیکار کنم پیش دندانپزشک اطفال برم یا پزشک عمومی؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   شما می توانید روزهای چهارشنبه نزد پزشک اطفال (خانوم دکتر اباذریان) در این مجموعه مراجعه نمایید.
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

  سلام
  پسر من 6 سالشه از دندون پزشکی خیلی می ترسه و از طرفی هم دندوناش به شدت درد میکنه میشه لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟

 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

  سلام
  پسرم بر اثر ضربه دندون جلوییش شکسته میخواستم بدونم باید ببرم پیش دکتر اطفال یا دندانپزشک عمومی؟

 • الناز یعقوبی گفت:

  سلام آقای دکتر ، پسر بچه 4 ساله و اهل سیستان و بلوچستان الان یکساله دندان هاش اینطور پوسبده و سیاه میشن و میشکنن بیماری خاصی در نظر شما نیست؟ قطره آهن مصرف نمیکنه، وضع غذا خوردن و رفاه خوبه ، مسواک خوب میزنه و مصرف لبنیات هم خوبه

  • دندان های شیری معمولا کرمی رنگ رنگ می باشند، ولی در مواردی این دندان ها تغییر رنگ می دهند و سیاه می شوند.ازعلت های سیاهی یا تغییر رنگ دندان شیری کودکان آسیب رسیدن به دندان ها یا لثه ها است که با زمین خوردن یا ضربه ایجاد می شود، و همچنین سیاه شدن دندان با قطره آهن، هم یکی دیگر از علت های سیاهی دندان کودکان است.

   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

   با سپاس

   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • سارا سلیمانی گفت:

  با سلام، پسرم هفت سالشه ،به دلیل پوسیدگی دندان آسیاب دچار آبسه شد که بعد از یک هفته مصرف شربت آموکسی سیلین دندان آسیاب شیری رو کشیدن ولی ریشه دندان توی لثه جا موند که نتونستن خارج کنن و گفتن زیر استخونه و به مرور زمان خودش از توی لثه خارج میشه الان باید براش فضا نگهدارنده بذاریم ،خواستم بدونم این ریشه جا مونده خطری برای پسرم و مشکلی برای فضا نگهدارنده ای که میذاریم ایجاد نمیکنه؟ و با توجه به اینکه دندان عفونت داشته احتمال اینکه ریشه جامونده عفونت کنه هست؟

  • با سلام

   حتما به کلینیک جهت ویزیت و درمان مراجعه فرمایید

   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

   با سپاس

   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • لیلا جعفری گفت:

  سلام کودک ۱.۵ سال بر اثر افتادن و فرو رفتن دندان در لب پایین لب شکاف خورده است آیا احتیاج به بخیه دارد

  • سلم
   لطفا هرچه سریعتربه پزشک متخصص مراجعه نمایید.
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • رویا زینعلی گفت:

  سلام خسته نباشید دختر 3 ساله دارم که هر شب به طور فجیعی دندان قروچه میکنه به طوری که هر لحظه امکان شکسته شدن دندان وجود داره میخواستم نایت گارد دکتر لطف کنه بسازه آیا شما اینکارو میکنید

  • سلام

   یکی از رایج ترین اختلالاتی که در بین کودکان بر اثر اظطراب به وجود می اید، دندان قروچه می باشد، که دندان و فکین دچار آسیب های شدیدی می شود، بنابراین جهت جلوگیری از آسیب های جدی به دندان پزشک متخصص مراجعه نمایید، و عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید. جهت کسب اطلاعات دقیق تر مقاله زیر را در خصوص دندان قروچه مطالعه نمایید.

   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

   با سپاس

   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • سیما گودرزی گفت:

  با سلام دکتر داوودیان پسر 15 ماهه من دیشب در اثر زمین خوردن فرنوم لب بالایی اش از وسط پاره شده است. ابتدا خیلی خونریزی کرد. ولی بعد متوقف شد و احساس درد هم ندارد. میخواستم بدونم نیاز به بخیه داره؟ یا اگر نیاز نداره امکان داره که خودش خود به خود جوش بخوره یا همین طوری پاره میمونه. با تشکر فراوان

  • سلام،
   لطفا هرچه سریعتربه پزشک متخصص مراجعه نمایید.

   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • شیما نظری گفت:

  سلام و روز خوش دو تا از دندانهای نیش شیری ردیف بالای پسرم که ۸ ساله است، تقریبا با هم و اواسط بهمن ۹۸ افتاده ولی هنوز دندان‌های اصلی در نیامده. بدلیل کرونا نگران مراجعه حضوری به دندانپزشک و عکس و … هستیم. میخواستم راهنمایی بفرمایید این تاخیر طبیعیه یا ممکنه اصلا دندان وجود نداشته باشه؟ و چه اقدامی باید بکنیم؟

  • سلام

   ارتودنسی پیشگیری نسبت به درمان از مزایاس بیشتری برخوردار است. در ارتودنسی درمان‌های پیشگیری زیادی در کودکان قابل انجام است از جمله هدایت رشد فک در ناهنجاری فکی، بهداشت صحیح دندان به منظور جلوگیری از پوسیدگی و افتادن دندان های شیری و دائمی، حفظ فضای دندا‌ن‌های شیری از دست رفته توسط فضا نگهدارهای ارتودنسی. کلینیک دندانپزشکی سیمادنت با رعایت تمامی نکات بهداشتی در ایام کرونا، آماده‌ی ارائه خدمت به تمامی بیماران عزیز می‌باشد. شما می‌توانید ویدیوی زیر در خصوص ارتودنسی پیشگیری را تماشا کنید و جهت کسب مشاوره بهتر تصاویر دندان‌های فرزند خود را در واتساپ برای ما ارسال کنید.

   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • هدیه کریمی گفت:

  سلام دکتر داوودیان من دخترمو تابستون بردم برای جرم گیری ولی متاسفانه دکتره با دستگاهی که دندونو سوراخ میکننن جرم گیری کرد و این باعث شد مینای فک پایینش همش برداشته بشه و لثه های دخترم شروع کردن به التهاب کردن و دخترم دندون درد شدیدی داشت بعد چند روز دندون جلویی فک بالای دخترم از پشت شکست و ما به یه دکتر دیگه رفتیم دکتر گفت باید چند جلسه بیاد و ترمیم لثه بشه ولی فرقی نکرد و لثه همون دندون شروع کرد به باد کردن با عکس برداری مشخص شد دندونش نیاز به عصب کشی داره ولی دکترش گفت چون فعلا براش زوده و درد هم نداره نیازی نیست فقط باید از روغن زیتون استفاده کنه تا لثه هاش ترمیم بشه ولی هنوز سه ماه گذشته و لثه های دخترم ترمیم نشدن و دندوناش کمی لق هستش به نظر شما باید چیکار کنم؟

  • سلام،
   لطفا پرسش خود را همراه عکس هایی از دندانها و صورت تان ترجیحا همراه رادیوگرافی های دندانی،فکی را برای ما واتساپ کنید تا در اسرع وقت جهت راهنمایی دقیق‌تر شما پیرامون تشخیص و طرح درمان مناسب اقدام گردد.
   جهت مشاوره مستقیم با متخصصین دندانپزشکی سیمادنت و دریافت نوبت حضوری از لینک زیر استفاده کنید.

   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • سامان گفت:

  باسلام
  من قصد داشتم پسرم را برای معاینه و ترمیم دندان به کلینیک سیمادنت نزد خانم دکتر اباذریان بیارم ، بطور اتفاقی فیلمی که از ایشون توی همین سایت قرار دادید و زیرش هم نوشتید که دیدن این فیلم می تواند سرنوشت کودک شما را تغییر دهد را دیدم ، وزن این جمله ای که نوشته بودید اصلا به سطح این فیلم نمیخوره ، خواهشا یا جمله تون رو اصلاح کنید یا ویدیوی وزین تری بزارید. باتشکر

  • با سلام،
   ممنونم بابت توجه تون به ویدیوها. حتما این موضوع به تیم محتوا و مارکتینگ ارجاع داده می‌شود.
   با تشکر
   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • سما زارع گفت:

  سلام پسرم دندانهای دائمش تازه کامل دراومده برای جلوگیری از پوسیدگی چه اقدامی کنم؟

  • طبیعتا بهداشت خیلی خوب می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. اگر دندان های فرزندتان پوسیدگی نداشته باشد می تواند فیشورسیلانت هم انجام دهید تا از پوسیدگی جلوگیری شود زیرا فیشور روی دندان های فاقد پوسیدگی قرار میگیرد.
   می توانید عکس دندان های فرزندتان را برای دریافت مشاوره به واتساپ سیمادنت پیام ارسال نمایید.

   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • مونا نجفی گفت:

  با سلام و خسته نباشید، پسر من تازه 2سالشو تموم کرده دندان های سمت بالا پوسیدگی داره و دندان های جلو سمت بالا اذیت میکنه، به دندان پزشک کودک مراجعه کردیم تشخیص دادن که باید 4دندان عصب کشی بشه و 4 دندان ترمیم که نیاز به بی هوشی هست، میخواستم از شما بپرسم، آیا بی هوشی میتونه عوارضی داشته باشه؟ واینکه اگر ما این کار رو انجام ندهیم چه عوارضی در آینده میتونه داشته باشه و آیا ممکنه بعد از دندان های شیری به دندان های اصلی هم لطمه وارد بشه یا نه.. از طرفی نگران شرایط حاد کرونا هستم و از طرف دیگر این مسائل که اشاره کردم.. لطفا منو راهنمایی بفرمایید چون به فرموده دکتر فرصتمون محدوده، ممنون از لطفتون

  • سلام

   کودکانی که سنشان زیر 3 سال می باشد ، به دلیل سن کم، ناتوانی های ذهنی و جسمی، همکاری لازمه را برای کارهای دندانپزشکی انجام نمی دهند .بنابراین برای این کودکان درمان دندانپزشکی را با داروی بیهوشی و ارام بخش توصیه می شود. جهت دریافت مشاوره دقیق تر به متخصص کودکان مراجعه نمایید و یا عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید.
   با سپاس

   مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت
   راه‌های ارتباط با کلینیک سیمادنت:
   کلینیک سیمادنت شریعتی : ۲۶۷۱۰۷۶۰
   کلینیک سیمادنت ستارخان : ۶۶۵۲۰۹۸۰
   شماره موبایل واتساپ مطب : 09371357373

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیما دنت
  مشاوره آنلاین
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  دریافت نوبت