خدمات ما
بیشتر
درمان دندان درد کودکان | دندانپزشکی کودکان سیمادنت

درمان دندان درد کودکان | دندانپزشکی کودکان سیمادنت

درمان دندان درد کودکان توسط دندانپزشک اطفال

زمانی که دندان درد کودکان شدید شود دچار بی خوابی می شود و غذا خوردن و آشامیدن او دچار اختلال می شود. به همین منظور والدین کودک نگران از سلامت وی دنبال راه چاره ای برای تسکین درد دندان کودک خود خواهند گشت. قبل از مراجعه به مطب دندانپزشک اطفال بهتر است علت درد کودک خود را ابتدا بشناسید و سپس به درمان آن در خانه بپردازید اما در صورتی که درد دندان کودک شما بسیار حادتر بود باید حتما به دندانپزشک اطفال برای درمان او مراجعه کنید.

 

دلایل دندان درد کودکان

زمانی که کودک شما از درد دندان خود رنج می کشد بهتر است در ابتدا خودتان به معاینه دندان او بپردازید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این کار را بدون اضطراب انجام دهید زیرا نگرانی شما باعث اضراب کودکتان هم خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید همین نگرانی در روند کار پزشک تاثیرگذار خواهد بود. زیرا کودک شما همکاری لازم را با پزشک نخواهد کرد.

در اکثر مواقع هنگامی که غذا لای دندان کودک گیر می کند ممکن است علت این درد باشد. و یا علت دیگر این باشد که کودک دچار التهاب لوزه شده است و گلوی آن درد می کند و به اشتباه فکر می کند که دندان او درد دارد. در بعضی مواقع ممکن است التهاب لثه در کودک پیش بیاید یا دچار تبخال های دهانی شدید همراه با التهاب لثه شود و او را بی تاب کند، که دندانپزشک اطفال علت آن را عدم رعایت بهداشت دندان می دانند.

دلیل دیگر درد دندان شیری کودکان  که نیاز به درمان دندانپزشک اطفال دارد پوسیدگی دندان کودکان ( تغییر رنگ دندان به قهوه ای ، شکسته شدن کنار دندان) می باشد. در صورتی که هیچکدام از علت های ذکر شده نبود ممکن است کودک شما در حال دراوردن دندان جدید در پشت دندان شیری باشد که اغلب در سن 6 سالگی اتفاق می افتد و باعث فشار به لثه ی او می شود.

درمان دندان درد کودکان توسط دندانپزشک اطفال

 

درمان دندان درد کودکان در منزل

1- ابتدا دندان های فرزندتان را با نخ دندان تمیز نمائید. به گونه ای که هیج مواد غذایی در بین دندان های باقی نمانده باشد و سپس دندان های او را به خوبی مسواک زده و سپس مقداری آب نمک ولرم دهان شویه برای او تهیه نمائید تا دهان خود را با او شستشو کند. امتحان این روش به صورت مکرر بسیار موثر می باشد حتی در صورتی که علت آن پوسیدگی باشد امکان رفع آن وجود خواهد داشت و دیگر نیازی به مراجعه به دندانپزشک اطفال نخواهد بود.
2- در صورتی که پوسیدگی دندان فرزند شما بسیار حادتر بود قبل از مراجعه به دندانپزشک اطفال، حتما دندان او را تمیز نمائید یا حواس او را به بازی های مختلف پرت نمائید تا درد خود را احساس نکند و در صورتی که درد دندان او شدید بود و بی تابی می کرد به تجویز دندانپزشک اطفال به شربت ایبوپروفن برای تسکین دردش بدهید.
3- می توانید برای تسکین دندان درد کودکان به جای دارو از کمپرسور آب گرم یا سرد استفاده کنید.
4- از استفاده از مسکن های موضعی مانند اسپری لیدوکایین یا گل میخک و قطره و …. اکیدا خودداری نمائید.

 

راه حلی برای تجربه نکردن دندان درد برای کودکان

1- در صورتی که اولین دندان شیری فرزند شما رشد کرد حتما با دندانپزشک اطفال مشورت نمائید.
2- حتما به صورت دوره ای به دندانپزشک اطفال مراجعه نمائید و این فرهنگ را در ذهن کودک خود جا بیاندازید که حافظ و مراقب سلامتی دندان خود در همین سن پایین باشد.
3- برای کودک زیر 9 سالتان روزی یک بار دندان او را مسواک بزنید.
4- استفاده از نخ دندان حتی برای دندان شیری فراموش نشود.
5- سعی کنید کودکتان را از مواد شیرینی و شکلاتی دور نمائید.
6- استفاده از فلوراید به صورت دوره ای برای کودکتان بسیار مفید می باشد.
7- به جای تنلقات به کودکتان شیر و لبنیات بدهید.

ارباط با تلگرام

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی