جراحی لثه | لیفت لثه با لیزر + هزینه جراحی زیبایی لثه

جراحی لثه | لیفت لثه با لیزر + هزینه جراحی زیبایی لثه

جراحی لثه و لیفت لثه در سیمادنت

جراحی‌های لثه مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌های جراحی هستند که برای درمان و یا زیبایی بر روی بافت لثه صورت می‌گیرند. در این مقاله درباره اهداف درمانی و زیبایی جراحی لثه توضیحات کاملی ارائه شده و محدوده قیمت هر روش جراحی نیز درج شده است. چنانچه دندانپزشک انجام این جراحی را به شما توصیه کرده است خواندن محتوای این صفحه برایتان مفید خواهد بود.

در واقع جراحی لثه با یکی از اهداف زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود. در اصل، ما تنها یک روش جراحی نداریم و زمانی که صحبت از جراحی لثه می‌‍شود، منظور ما مجموعه‌ای از روش‌های جراحی برای بهبود وضعیت ظاهر و سلامتی لثه است.


متخصصان جراحی لثه در سیمادنت

کاور دکتر هاوش غارتی
دکتر تراب زاده متخصص ایمپلنت

جدول هزینه جراحی لثه در سال 1401 در یک نگاه

تاریخ آپدیت قیمت‌ها : شهریور 1401

نوع جراحیتعرفه به ریال
فلپ نیم فک3۰/۰۰۰/۰۰۰
افزایش طول تاج همراه با فلپ35/۰۰۰/۰۰۰
پیوند لثه یک دندان45/۰۰۰/۰۰۰
دپیگمانتاسیون لثه3۰/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه هر دندان (نسج سخت)10/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه (نسج نرم) با لیزر هر دندان۸/۰۰۰/۰۰۰

هزینه‌های اعلام شده در این جدول برای اقدامات درمانی و زیبایی لثه همانند لیفت لثه و یا پیوند لثه اعلام شده است. اگر شما احساس می‌کنید که به جراحی لثه نیاز دارید بهتر است در ابتدا بدانید که کدام یک از اقدامات زیبایی و یا درمانی لثه برای شما لازم است.

جراحی زیبایی لثه

جراحی لثه همیشه با اهداف درمانی انجام نمی‌شود. گاهی اوقات ممکن است بدون اینکه هیچ علائمی در خصوص بیماری‌های لثه وجود داشته باشد، صرفاً به جهت بهبود ظاهر لثه بر روی آن جراحی صورت بگیرد. جراحی زیبایی لثه معمولاً به دنبال اصلاح طرح لبخند (به جهت هماهنگی بیشتر لثه با دندان‌ها) و یا تسهیل سایر پروسه‌های زیبایی در نظر گرفته می‌شود. مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی که بر روی بافت لثه صورت می‌گیرد لیفت لثه و فرنکتومی هستند که در ادامه بیشتر درباره آن‌ها توضیح داده شده است.

دریافت مستقیم نوبت جراحی زیبایی لثه از سیمادنت

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

لیفت لثه

در برخی افراد بنا به دلایلی مانند ژنتیک و التهاب، بافت لثه به مقدار قابل توجهی روی سطح دندان را می‌پوشاند. در این افراد جایگاه خط لثه غیرطبیعی خواهد بود و علاوه بر زیبایی، می‌تواند برای سلامت دهان و دندان در آینده مشکلاتی ایجاد کند.

زمانی که بافت لثه به صورت غیرطبیعی و بیش از حد روی دندان را بپوشاند حین لبخند زدن نمای لبخند اغلب نازیبا و نامتوازن است. به این لبخند اصطلاحاً لبخند لثه‌ای یا گامی اسمایل گفته می‌شود و اصلاح این لبخند یکی از اهداف جراحی زیبایی لثه است. این روزها بیشتر افرادی که برای جراحی لثه به سیمادنت مراجعه می‌کنند هدفشان اصلاح لبخند لثه ای با لیفت لثه و به منظور زیبایی است.

جراحی لیفت لثه

در جراحی لیفت لثه، متخصص لثه یک برش بر روی لثه ایجاد می‌کند و با تکنیک‌های نسبتا تهاجمی، جراحی را پیش می‌برد. در طی این جراحی، پس از بی حسی موضعی جراح اقدام به ایجاد برش و برداشتن بافت اضافی لثه می‌کند. در نهایت پس از دستیابی به اهداف مد نظر، لثه با کمک نخ بخیه به هم متصل شده و عمل جراحی به اتمام می‌رسد. با این وجود امروزه تکنیک‌های جدیدتری از جمله استفاده از لیزر برای بهبود ظاهر و سلامتی لثه وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است.

لیفت لثه با لیزر

خوشبختانه با پیشرفت فناوری‌های دندانپزشکی امروز می‌توان بیشتر جراحی‌های لثه را با کمک لیزر دندانپزشکی ترتیب داد. در واقع اگر تا چندسال پیش جراحی تنها با تیغ قابل اجرا بود، امروزه جراحی لثه با لیزر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. مزیت جراحی لثه با لیزر، تهاجمی نبودن آن، به حداقل رسیدن خونریزی، تسریع روند درمان و بهبودی بسیار بسیار سریع‌تر است.

در روش لیفت لثه با لیزر، بافت نرم اضافی که روی دندان‌ها را پوشانده با لیزر برداشته می‌شود. ما در سیمادنت برای انجام این فرآیند از لیزر بافت نرم سیرونا استفاده می‌کنیم که مطرح‌ترین و ایمن‌ترین انواع لیزرهای دندانپزشکی حال حاظر در دنیا است. عمل برداشتن بافت اضافی لثه با دقت بالا و در یک جلسه کوتاه انجام می شود.

آیا من به لیفت لثه بدون جراحی نیاز دارم؟

فیلم لیفت لثه

لیفت لثه برای ارتودنسی با لیزر

همچنین جراحی لیفت لثه ممکن است برای برخی از مراجعان و بیمارانی که تحت درمان ارتودنسی هستند انجام شود. اگر متخصص برای نصب براکت‌های ارتودنسی فضا و سطح کافی در جلوی دندان نداشته باشد، قبل از نصب براکت‌ها، با کمک لیزر یا با کمک تیغ جراحی، خط لثه را کاهش داده تا بتواند براکت‌ها را به خوبی بر روی دندان‌ها نصب کند.

همچنین در آن دسته از بیماران ارتودنسی که در حین درمان یا پس از برداشتن دستگاه‌های ارتودنسی با التهاب بافت لثه و یا افزایش غیرطبیعی بافت لثه روبرو هستند، ممکن است لیفت لثه و یا تسکین التهاب با لیزر توصیه شود.

لیفت لثه برای افزایش طول تاج

دندان‌هایی که به شدت آسیب دیده‌اند و با روش‌های معمولی دیگر مانند پر کردن قابل ترمیم نیستند، در صورت امکان با روکش‌ها ترمیم می‌شوند. برای نصب روکش دندان لازم است که دور تا دور دندان آسیب دیده را بتراشند تا روکش به خوبی با سمنت به دندان تراش خورده متصل شود.

در بیشتر اوقات بدون هیچ مشکلی روکش نصب می‌شود. اما گاهی اوقات ممکن است نسج دندانی زیادی برای حمایت روکش وجود نداشته باشد. در این مواقع قبل از نصب روکش، مقداری از بافت لثه را کاهش می‌دهند تا سطح بیشتری از دندان در معرض دید قرار بگیرد. بالا بردن لثه برای نصب روکش نوعی جراحی لثه است که عمل افزایش طول تاج نیز خوانده می‌شود.

جراحی درمانی لثه

هدف از انجام جراحی درمانی لثه، درمان بیماری‌های لثه و پریودنتال (التهاب و عفونت) است. در چنین مواردی، ملاک زیبایی لثه نبوده و بازگرداندن و احیای بافت آسیب دیده لثه، استخوان و اطراف دندان هدف اصلی این جراحی خواهد بود. برخی از مهم‌ترین جراحی‌های درمانی لثه در ادامه توضیح داده شده‌اند.

جراحی فلپ  (کاهش عمق پاکت)

در صورتی که بیماری شدید لثه (پریودنتیت) با آنتی‌بیوتیک‌ درمانی و جرمگیری دندان، درمان نشود، ممکن است نیاز به جراحی فلپ (Flap surgery) داشته باشید. دندانپزشک طی جراحی فلپ لثه، بخش خارجی ریشه دندان، پاکت پریودنتال و استخوان اطراف دندان را تمیز کرده و آسیب‌های استخوانی ناشی از بیماری لثه را ترمیم می‌‎کند. متخصص لثه (پریودنتیست) یا جراح دهان اغلب این روش را انجام می‌دهند.

جراحی فلپ لثه

قبل از شروع این جراحی، به شما یک بی حسی موضعی زده می‌شود تا ناحیه‌ای که دندانپزشک روی لثه شما کار می‌کند بی‌حس شود. دندانپزشک سپس برای تمیز کردن ریشه دندان و ترمیم استخوان آسیب دیده در صورت نیاز، بخشی از لثه شما را با ایجاد برش عقب می‌زند. در انتهای عمل نیز فلپ لثه بخیه شده و با گاز پوشانده می‌شود تا خونریزی متوقف شود.

همچنین در طی این عمل ممکن است استخوان ناحیه عمل، صاف و تغییر شکل داده شده تا پلاک میکروبی فضای کمتری برای تجمع  داشته باشد. برای ترمیم و بازسازی استخوان آسیب دیده نیز ممکن است از قسمت دیگری از بدن یا با مواد دیگر پیوند استخوان صورت بگیرد.

قبل از اینکه بیماری پیشرفته لثه منجر به بروز عوارض جبران ناپذیر شود با دندانپزشکان سیمادنت مشورت کنید.

پیوند لثه

پیوند لثه نوعی از انواع جراحی لثه است که برای اصلاح اثرات تحلیل لثه به دنبال بیماری انجام می‌شود. این یک جراحی سریع و نسبتا ساده است که در آن پریودنتیست برای احیای لثه اقدام به پیوند بافت می‌کند.

هرچند که نوع گرفت و پیوند برای این جراحی ممکن است متفاوت باشد اما در اغلب اوقات دندانپزشک بافت سالم و مشابه لثه را از سقف دهان برمی‌دارد و از آن برای ساختن پیوند لثه در جایی که عقب رفته است استفاده می‌کند.

تحلیل رفتن لثه زمانی اتفاق می‌افتد که خط لثه عقب رفته و با این عقب نشینی بخش‌هایی از ریشه دندان در معرض دید قرار می‌گیرد. این مشکل باعث افزایش حساسیت دندان، به ویژه هنگام خوردن یا نوشیدن غذاهای سرد یا گرم می‌شود. در صورت عدم درمان تحلیل لثه، این مشکل می تواند در نهایت منجر به از دست دادن دندان شده و سلامتی دهان و دندان نیز به طرز جدی با خطر روبرو کند.

آیا من به پیوند لثه نیاز دارم؟

فرنکتومی با لیزر

در داخل دهان ما ساختارها یا بافت‌های عضلانی به نام فرنوم یا فرنولوم وجود دارد. این بافت‌ها در اصل متصل کننده، کنترل و یا محدود کننده هستند. در دهان 2 نوع فرنوم زبانی و لبی داریم. فرنوم زبانی زبان را به کف حفره دهان متصل می‌کند و وظیفه آن محدود کردن حرکات زبان و کمک به کنترل آن است. فرنوم لبی نیز، لب‌ها را به بافت لثه و استخوان فک متصل می‌کند. به طور مشابه وظیفه این فرنوم نیز کنترل حرکات لب است.

فرنکتومی در سیمادنت

زمانی که فرنوم‌ها چسپندگی پیدا کنند یا خیلی کوتاه و سفت شوند مشکلات متعددی از جمله مشکل در صحبت کردن یا فاصله بین دندان‌ها ایجاد می‌شود که زیبایی لبخند را نیز با خطر مواجه می‌کند. برای برداشتن فرنوم، نوعی عمل جراحی لثه به نام فرنکتومی صورت می‌گیرد که بسیار رایج است. فرنکتومی زبانی در اصل یک جراحی درمانی محسوب می‌شود اما فرنکتومی لبی بیشتر جنبه زیبایی دارد.

جراحی زیبایی و درمانی لثه توسط چه دندانپزشکانی انجام می‌شود؟

به طور کلی تمام اقدامات و درمان‌های تخصصی که بر روی بافت لثه صورت می‌گیرد توسط متخصص پریو یا لثه انجام می‌شود. پریودنتیست متخصصی است که پس از دوره عمومی دندانپزشکی، 3 تا 4 سال دیگر به صورت حرفه‌ای و تخصصی آموزش‌های لازم جهت تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات لثه را پشت سر می‌گذراند.

دکتر هاوش غارتی

دکتر غارتی متخصص و جراح بیماری‌های لثه در کلینیک تخصصی سیمادنت هستند. ایشان بورد تخصصی پریودنتولوژی خود را در سال ۱۳۹۰ اخذ کردند. آن دسته از بیماران و مراجعان گرامی که برای مشکلات مربوط به لثه، جراحی دهان و دندان و کاشت ایمپلنت به سیمادنت مراجعه می کنند توسط ایشان ویزیت می‌شوند.

دکتر هاوش غارتی

دکتر مجید تراب زاده

دکتر مجید تراب زاده متخصص جراحی لثه و ایمپلنت (پریودنتیست-ایمپلنتولوژیست) هستند. ایشان ورودی سال ۱۳۸۶ دانشگاه آزاد تهران بوده و پس از فارغ‌التحصیل شدن از آن دانشگاه و کسب مهارت لازم برای طبابت، تخصص جراحی لثه و ایمپلنت خود را در سال ۱۳۹۶ و در دانشگاه آزاد اصفهان ادامه دادند. دکتر در سال ۹۹ موفق به اخذ مدرک دانشنامه تخصصی شدند و دارای بورد تخصصی در رشته پریودنتولوژی می باشند. جراحی‌های مختلف دهان و‌ دندان و جراحی‌های مرتبط با ایمپلنت جزو حیطه کاری ایشان می‌باشد.

دکتر مجید تراب زاده

هزینه جراحی لثه چقدر است؟

بسته به اینکه جراحی به چه روشی و برای حصول چه نتایجی انجام می‌شود، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. تعرفه برخی از مهم‌ترین خدمات جراحی لثه در سیمادنت در قالب جدول زیر درج شده است. چنانچه سوالی در این خصوص دارید با کلینیک تماس بگیرید.

نوع جراحیتعرفه به ریال
فلپ نیم فک3۰/۰۰۰/۰۰۰
افزایش طول تاج همراه با فلپ35/۰۰۰/۰۰۰
پیوند لثه یک دندان45/۰۰۰/۰۰۰
دپیگمانتاسیون لثه3۰/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه هر دندان (نسج سخت)10/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه (نسج نرم) با لیزر هر دندان۸/۰۰۰/۰۰۰

هزینه لیفت لثه

همانطور که پیش‌تر مطرح شد، افراد زیادی برای داشتن لبخند زیبا به دنبال انجام لیفت لثه هستند؛ لیفت لثه می‌تواند هم با جراحی و هم بدون جراحی (با لیزر) انجام می‌شود. بر همین اساس و با توجه به روش مورد استفاده و البته مواردی دیگر از قبیل نوع لثه بیمار و نیز جنس دندان‌های او هزینه لیفت لثه متغیر خواهد بود. در جدول بالا هزینه لیفت لثه برای هر دندان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت به طور دقیق مشخص شده است.

قبل و بعد از جراحی زیبایی لثه
قبل و بعد لیفت لثه

چرا مراجعان ما، برای جراحی لثه به سیمادنت اعتماد می‌کنند؟

مراجعان زیادی به صروت روزانه برای جراحی لثه با لیزر و روش‌های مرسوم به سیمادنت مراجعه می‌کنند. زیرا ما در تمام کلینیک‌های خود:

  • ایمن‌ترین روش درمان را انجام می‌دهیم.
  • از حضور متخصصان دندانپزشکی باتجربه بهره می‌بریم.
  • دستیاران دندانپزشکی حرفه‌ای داریم.
  • محیط مطب‌های ما کاملاً مناسب حضور کودکان است.
  • به نسبت هزینه‌ای که دریافت می‌کنیم خدمات با کیفیت ارائه می‌دهیم.
  • به مراجعان آموزش می‌دهیم.
  • همیشه در دسترس هستیم (تماس، سایت، شبکه‌های اجتماعی)
  • پاسخگوی تمام سوالات مراجعان عزیز هستیم.
  • زیر نظر مدیریت دکتر داوودیان هستیم.
دکتر تراب زاده

مراقبت‌های پس از جراحی لثه

در جراحی لثه نیز همانند هر جراحی دیگری لازم است که بیمار بعد از اتمام جراحی مجموعه مراقبت‌هایی را تا مدت زمان مشخص رعایت کند تا بهبودی کامل حاصل شود. از آنجاکه جراحی لثه در دهان انجام می‌شود، یکی از مهمترین مراقبت‌ها رعایت رژیم غذایی خواهد بود که در ادامه به طور کامل مطرح شده است.

رژیم غذایی بعد از لیفت لثه

تا سه ساعت پس از جراحی لثه چیزی نخورید و پس از آن مایعات یا غذای نرم مانند سوپ گرم میل کنید؛ این رژیم غذایی را دو تا سه روز ادامه دهید. از آشامیدن نوشابه‌های الکلی، کربنات‌دار و میل کردن خوراکی‌های سفت و تردی مانند چیپس خودداری کنید تا محل جراحی آسیب نبیند. نوشیدن مایعات فراوان و داشتن رژیم غذایی متعادل برای بهبود یافتن لثه‌ها بسیار مهم است.

جراحی لثه | لیفت لثه با لیزر + هزینه جراحی زیبایی لثه

کنترل خونریزی احتمالی بعد از جراحی لثه

خونریزی یا ترشح تا یک یا دو روز پس از جراحی طبیعی است. از شستن شدید دهان یا محکم تف کردن خودداری کنید، چون با این کار لخته خون باز می‌شود. توصیه می‌کنیم دهان را تا چهار ساعت پس از جراحی نشویید.

اگر پس از جراحی لثه خونریزی قطع نشد چای کیسه‌ای یا گاز پانسمان مرطوبی را روی محل خونریزی دهنده بگذارید و به مدت 20 دقیقه آرام فشار دهید. این کار را در صورت لزوم تکرار کنید. آرام و بی‌حرکت بمانید، دراز بکشید و دو یا سه بالش زیر سر بگذارید تا سر بالاتر قرار بگیرد. در نهایت اگر خونریزی بند نیامد، حتماً با دندانپزشک تماس بگیرید.

کنترل ورم بعد از جراحی لثه

ورم خفیف یکی از واکنش‌های معمول بدن در دوران بهبود است. برای به حداقل رساندن ورم یک کیسه یخ یا کمپرس سرد و مرطوب را به مدت 10 تا 20 دقیقه روی ناحیه متورم بگذارید این کار را به مدت 48 ساعت چند بار تکرار کنید. اگر ورم بیشتر شد یا دچار درد و ناراحتی شدید، با دندانپزشک تماس بگیرید.

جراحی لثه | لیفت لثه با لیزر + هزینه جراحی زیبایی لثه

نکات بهداشت دهان و دندان

تمیز نگه داشتن لثه‌ها و دندان‌ها پس از جراحی لثه بسیار مهم است. رعایت بهداشت باعث می‌شود نتایج بهتری به دست بیاید و بافت لثه نیز سریع‌تر التیام یابد. شب اول پس از جراحی دندان‌ها را با ملایمت مسواک بزنید. روز بعد دندان‌ها را نخ بکشید، نخ را به آرامی به لثه‌های جراحی شده نزدیک کنید. نخ را محکم بین دندان‌ها و لثه‌ها نکشید تا اتصال جدید به خوبی شکل بگیرد.

دریافت مستقیم نوبت جراحی لثه با لیزر از سیمادنت

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

مشاوره حضوری جراحی لثه در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های مناطق شمالی تهران هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی جراحی و لیفت لثه در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی کلینیک تخصصی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی،بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد،طبقه 3، واحد 11

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری جراحی لثه در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز انجام جراحی لثه به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
کلینیک سیمادنت ستارخان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی