تحلیل لثه | علل و علائم | راه های درمان عقب نشینی لثه

تحلیل لثه | علل و علائم | راه های درمان عقب نشینی لثه

تحلیل لثه
0
(0)

تحلیل لثه یا عقب‌نشینی لثه (پسروی لثه) بیماری دهانی است که در آن بافت لثه‌هایی که دندان‌ها را احاطه کرده و پوشانده‌ است، نسبت به سطح طبیعی تاج دندان عقب می‌‎رود. در موارد شدید این بیماری، این عقب‌نشینی می‌تواند به حدی باشد که ریشه دندان نیز در معرض دید قرار بگیرد.

تحلیل لثه به عنوان یکی از بیماری‌های لثه (پریودنتال) شناخته می‌شود و اگر در زمان مناسب درمان نشود می‌‌تواند سبب از دست رفتن دندان‌های با ارزش شما شود. بسته به شدت تحلیل لثه؛ درمان‌های مختلفی برای این بیماری وجود دارد، هرچه تشخیص و درمان زودتر انجام شود، نتیجه بهتری برای بیمار به همراه خواهد داشت.


منشا تحلیل لثه چیست و چه عواملی سبب بروز این بیماری می‌شوند؟

تحلیل لثه | علل و علائم | راه های درمان عقب نشینی لثه

بیایید از اینجا شروع کنیم که اصلاً چه اتفاقی می‌افتد که لثه دچار تحلیل می‌شود و عقب‌نشینی می‌کند؟

انجمن دندانپزشکان کالیفرنیا تخمین می‌زنند که از هر 4 نفر 3 نفر به یکی از انواع بیماری‌های پریودنتال مبتلا هستند. با درنظر گرفتن بیماری تحلیل لثه به عنوان یک بیماری پریودنتال، می‌توان شیوع این بیماری را بیشتر از حد تصور در نظر گرفت.

بیماری‌های پریودنتال به شکل و شدت‌ها مختلف التهاب لثه گفته می‌شود که با تجمع باکتری‌ها و پلاک‌ها در لثه شروع می‌شود. این یک آغازی برای یک شرایط سخت دندانی – دهانی است.

با گذشت زمان پلاک ها و جرم‌های تجمع شده در لثه‌ها شروع به آسیب زدن به بافت آن می‌کنند و لثه‌ها را نسبت به سطح طبیعی که دندان‌ها را می‌پوشانند به عقب می‌رانند. تجمع این جرم‌ها و پلاک‌ها و باکتری‌ها در بعضی از مواقع بعد از عقب راندن لثه سبب ایجاد یک فاصله‌ای زیاد بین لثه و دندان می‌شود که همین امر امکان رشد و تکثیر باکتری‌های بیشتر را فراهم می‌کند.

شرایط و عوامل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد بییماری تحلیل لثه شوند که عبارتند از

 • استعمال دخانیات
 • تغییرات هورمونی در زنان
 • ژنتیک و عوامل وراثتی
 • دیابت
 • اچ آی وی

در کنار مواردی که گفته شد استفاده از برخی داروهای پزشکی هم که باعث خشکی دهان می‌شوند، می‌توانند سبب بروز بیماری تحلیل لثه شوند. خشکی دهان به این معناست که میزان بزاق در دهان از حد استاندارد و نرمال آن کمتر است. بدون بزاق کافی، بافت‌های دهانی می‌توانند در برابر عفونت و آسیب‌های باکتریایی آسیب‌پذیرتر شوند.

بر اساس آخرین مطالعات انجام شده توسط CDA ، تحلیل لثه (عقب رفتن لثه) در بزرگسالان بالای 40 سال شایعتر است که به اشتباه به عنوان یکی از نشانه ‌های میانسالی در نظر گرفته می‌شود. همچنین تحلیل لثه در مردان بیشتر از زنان اتفاق می‌افتد. هرچه زودتر نسبت به تشخیص و درمان تحلیل لثه اقدام کنید، نتایج بهترین خواهید گرفت ولی اگر دچار تخلیل لثه شده باشید و درمان را به تعویق بیاندازید ممکن است دندان‌های با ارزش خود را از دست بدهید.


علایم و نشانه‌های تحلیل لثه (عوارض تحلیل لثه)

بارزترین علامت تحلیل رفتن لثه، تغییر مکان قابل‌ مشاهده بافت لثه به سمت پایین ریشه دندان است، که باعث می‌شود سمان زرد دندان نمایان (سمان قسمتی از دندان است که به رنگ زرد است و باید کاملا زیر لثه پنهان باشد) شود. بر حسب اینکه عامل خطر تحلیل لثه چه باشد، منطقه تحلیل لثه ممکن است به یک دندان یا بخشی از دهان محدود باشد و یا اینکه در سراسر دهان گسترش یابد.

مجموعه‌ای از علائم و نشانه‌ها به ما می‌توانند تحلیل لثه را نشان دهند که عبارتند از :

 • خونریزی از لثه هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن
 • لثه های متورم و قرمز شده
 • تنفس سخت دهانی
 • درد در لثه‌ها
 • کوچک شدن لثه‌ها
 • دیده شدن ریشه دندان‌ها
 • لق شدن و افتادن دندان‌ها
تحلیل لثه | علل و علائم | راه های درمان عقب نشینی لثه

عوارض به تعویق انداختن درمان تحلیل لثه

به تعویق انداختن درمان تحلیل لثه عوارض زیادی دارد که از اصلی ترین آن میتوان به از دست رفتن دندان اشاره کرد. اگر تحلیل لثه جدی و درمان نشود تا حدی پیش میرود که دندان ها لق شده و می افتند و دندان از دست رفته نیز درمانی به جز ایمپلنت ندارد که خود هزینه مضاعفی میشود بر درمان تحلیل لثه.

بهتر است بعد از اولین نشانه‌های تحلیل لثه سریعا به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و با دندانپزشک متخصص مشورت نمود تا سریعا درمان آغاز گردد.

متخصصان لثه در کلینیک سیمادنت

چرا برای درمان مشکل تحلیل لثه‌مان به سیمادنت اعتماد کنیم؟


تشخیص بیماری تحلیل لثه

تحلیل لثه‌ها چگونه توسط پزشک تشخیص داده می‌‍شود

تشخیص تحلیل لثه و سایر بیماری‌های پریودنتال توسط دندانپزشک صورت می‌گیرد. احتمالاً پس از اینکه خودتان متوجه شرایطی غیرعادی روی لثه و دهانتان می‌شوید. در اینصورت است که یک پریودنتیست یا دندانپزشک متخصص لثه می‌تواند بهترین مشاوره را در خصوص درمان‌های لازم به شما بدهد. در کلینیک سیمادنت دکتر غارتی معاینه بیماران مبتلا به بیماری‌های لثه را انجام می‌دهند.

دندانپزشک متخصص لثه، برای سنجش شدت بیماری معمولاً از یک پروب برای اندازه‌گیری میزان عقب‌نشینی لثه استفاده می‌کند. پروب یک وسیله مدرج است که مانند خط کش عمل می‌کند و می‌توان با آن میزان فاصله بین دندان و لثه را اندازه گرفت. حدفاصل طبیعی فاصله دندان از لثه 1 تا 3 میلیمتر است. هر فاصله‌ای بیشتر از این مقدار بیانگر یک مشکل پریودنتال است.

دریافت مستقیم نوبت درمان تحلیل لثه از سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden


درمان تحلیل لثه : عقب نشینی لثه چگونه درمان می‌شود؟

(برای درمان تحلیل رفتن لثه با توجه به شدت بیماری روش‌ها و درمان‌های متفاوتی وجود دارد)

پس از تشخیص تحلیل رفتن و عقب‌نشینی لثه توسط پریودنتیست (دندانپزشک متخصص لثه)، می‌توان بهترین روش درمانی را برای حفظ لثه و بافت‌ها دندان تعیین کرد. در ابتدای درمان ممکن است برای کاهش التهاب و کاهش فعالیت‌های باکتریایی روی سطوح لثه‌ها برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز شود. یک دندانپزشک متخصص لثه در طول درمان ممکن است از داروهای زیر برای کمتر کردن علائم و نشانه‌های تحلیل لثه استفاده کند.

 • ژل آنتی بیوتیک موضعی
 • نوارهای ضد عفونی کننده لثه
 • دهانشویه‌های ضد میکروبی
 • سرکوب کننده‌های آنزیم‌های تغذیه کننده باکتری‌ها
تحلیل لثه | علل و علائم | راه های درمان عقب نشینی لثه

ممکن است با استفاده از همین دارو‌ها و با روش دارو درمانی و بهبود و ارتقا سطح بهداشت دهان و دندان تحلیل لثه درمان شود. در مواردی که تحلیل لثه شدید است و با این روش‌ها به شکل کامل درمان انجام نمی‌شود، دندانپزشک متخصص پریو ممکن است برای مراقبت از دندان‌ها و درمان تحلیل لثه و بازگردانی عقب نشینی لثه به مکان طبیعی خود، جراحی را به عنوان یک گزینه درمانی به بیمار پیشنهاد دهد.

جراحی برای درمان تحلیل لثه

در موارد شدید تحلیل لثه که در آن لثه به مقدار زیادی عقب نشینی کرده است، ممکن است پریودنتسیت تصمیم به جراحی لثه بگیرد. به شکل کلی دو گزینه جراحی پیش روی بیمار قرار دارد که عبارتند از

 1. جراحی فلپ
 2. پیوند لثه

جراحی فلپ

جراحی فلپ یک درمان تهاجمی است که در صورتی که سایر روش‌های درمانی برای درمان تحلیل لثه جواب ندهند، برای ریشه کن کردن بیماری تحلیل لثه از آن استفاده می‌شود. در این جراحی، پریودنتیست به شکل عمیقی بافت‌های لثه را تمیز می‌کند. در این درمان لثه‌ها از شر جرم و باکتری در بافت خود خلاص می‌شوند. در انجام این جراحی پریودنتیست‌ها لثه‌ها را از دندان‌ها جدا کرده بالا می‌آورند و پس از تمیز کردن بافت‌های زیر آن‌ها مجدداً لثه‌ها را در مکان قبلی خود بخیه می‌زنند.

پیوند لثه

در جراحی پیوند لثه ، هدف احیای بافت لثه است. در این شکل از درمان پریودنتیست یک تکه‌ای کوچک از بافت لثه را به منظور کمک به رشد مجدد لثه‌‌ها در مکانی که دچار تحلیل لثه شده است، پیوند می‌زند. این عمل نیاز به همکاری زیاد بیمار با درماننگر و جراح خود دارد و در صورتی که مراقبت‌های بهداشتی مناسب دهان و دندان نباشد، این عمل شکست می‌خورد.

انواع پیوند لثه

پیوند لثه به رشد بافت لثه کمک می‌کند. یکی از مزایای عمده این روش این است که می‌تواند ریشه دندان را از پوسیدگی حفظ کند. مزیت دیگر این روش، بهبود ظاهر دندان‌ها است. انواع مختلفی از جراحی پیوند لثه انجام می‌شود، که عبارتند از:

تحلیل لثه | علل و علائم | راه های درمان عقب نشینی لثه

پیوند آزاد بافت لثه:
این نوع از جراحی پیوند شامل استفاده از بافت کام است. در این روش، بافت پیوندی به‌طور مستقیم از کام گرفته‌شده و به منطقه تحت درمان پیوند می‌شود. این روش معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که دارای لثه نازک بوده و نیازمند بافت اضافی برای افزودن به لثه‌ها هستند.
پیوند بافت همبند:
این تکنیک متداول‌ترین روش برای درمان ریشه نمایان شده دندان است. در این روش بافت پیوندی از دو مکان گرفته می‌شود. معمولاً یک بافت پیوندی از کام گرفته می‌شود، علاوه بر آن، یک فلاپ از بافت همبند زیر اپی تلیال گرفته‌شده و در منطقه تحت درمان متصل می‌گردد.
پیوند پایه‌دار:
برخلاف استخراج بافت پیوندی از کام، در این روش، بافت پیوندی از بخش نزدیک به محل نیازمند پیوند گرفته می‌شود. فلاپ خاصی که در این عمل جراحی استفاده می‌شود، پایه نامیده می‌شود. پایه پیوندی به شیوه‌ای گرفته می‌شود که یکی از طرفین آن به محل خود متصل باقی می‌ماند. سپس، لثه به پایین کشیده می‌شود تا قسمت نمایان شده دندان را بپوشاند. این روش تنها در مواردی انجام می‌شود که مقدار کافی از بافت لثه وجود دارد.


درمان تحلیل لثه در کلینیک سیمادنت به روش جراحی پیوند لثه

وقتی دندانپزشکان متخصص سیمادنت برای درمان تحلیل لثه، جراحی پیچیده پیوند لثه را انجام می‌دهند

برای شما از انواع روش‌های درمان تحلیل صحبت کردیم و به شما گفتیم که در مواردی که بیماری شدید است، نیاز به انجام روش جراحی برای درمان تحلیل لثه است.

یکی از روش‌های درمان جراحی تحلیل لثه را پیوند بافت لثه عنوان کردیم و به شما گفتیم که دندانپزشکان سیمادنت این عمل پیچیده را با به کارگیری لیزر با کمترین عوارض انجام می‌دهند. با هم گوشه‌ای از هنر و تخصص و دانش دندانپزشکان سیمادنت را ببینیم.

دریافت مستقیم نوبت مشاوره جراحی لثه از سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden


عوارض عدم درمان تحلیل لثه برای بیمار چیست؟

می‌دانید که حفط یک دندان چقد ارزشمند است!

CDA تخمین می‌زند که مسئولیت حدود 70 درصد از علل از دست دادن دندان‌ها در بزرگسالان بیماری‌های پریودنتال مانند تحلیل لثه است. وقتی بافت کافی از لثه برای نگه‌داری ریشه دندان وجود نداشته باشد، دندان‌ها در برابر افتادن و لق شدن آسیب‌پذیر تر می‌شوند. در مواردی که تحلیل لثه شدیدتر است، برای حفظ دندان‌‌ها حتما نیاز به جراحی‌های پیشرفته لثه است.

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا، درمان تحلیل لثه را جدی بگیرید، تحلیل لثه اگر در زمان مناسب درمان نشود ممکن است به از دست دادن دندان‌های با ارزش شما منجر شود. با استفاده از راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید یک نوبت معاینه توسط دندانپزشکان متخصص لثه و بیماری‌های لثه سیمادنت رزرو نمایید.


مشاوره ارتودنسی دندان به صورت رایگان توسط دکتر داوودیان در واتساپ

ویزیت آنلاین و رایگان تحلیل لثه توسط دندانپزشک متخصص پریو

? عجیب و باور نکردنی، امکان طرح سوال و مشکل دندانپزشکی در واتس آپ و دریافت پایخ از دکتر متخصص

خیلی از مواقع پیش می‌آید که متوجه می‌شوید لثه شما دچار تغییراتی جدی شده است اما بنا به دلایلی از درمان آن چشم‌پوشی می‌کنید. کلینیک تخصصی سیمادنت در راستای مسئولیت مدنی و پزشکی خود درباره ارتقا سلامت و بهداشت دهان و دندان اقدام به راه‌اندازی امکان ویزیت و مکالمه با پزشکان خود را در پیام‌رسان واتس‌آپ مهیا کرده است.

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت، قصد دارد به صورت آنلاین، اقدام به ویزیت رایگان مراجعانی کنند که نیازمند درمان تحلیل لثه خود بوده ولی امکان مراجعه حضوری ندارند. این ویزیت آنلاین، از طریق تماس تصویری و در اپلیکیشن واتساپ صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که جلسات ویزیت آنلاین به صورت روزانه صورت خواهد گرفت. در هر روز، تعدادی از متقاضیان به صورت تخصصی و در یک فضای کاملاً دوستانه توسط دندانپزشکان سیمادنت ویزیت و معاینه خواهند شد.  


پیشگیری از بروز بیماری تحلیل لثه

چه کار کنیم که دچار تحلیل لثه نشویم و لثه‌هایمان عقب‌نشینی نکند!

شاید بهترین روش برای پیشگیری از تحلیل لثه بعد از ارتقا سطح بهداشت دهان و دندان ویزیت دوره‌ای و منظم با یک دندانپزشک عمومی یا متخصص با تجربه است. حتی اگر تحلیل لثه برای شما بدون علامت اتفاق بیافتد ، دندانپزشک می‌تواند علائم اولیه بیماری را شناسایی کند. همچنین بهبود شرایط بهداشت دهانی می‌تواند از بروز مشکلات لثه جلوگیری کند.

دریافت مستقیم نوبت چکاپ دوره‌ای از سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

روش‌های نخ دندان کشیدن و مسواک زدن مرتب می‌توانند ذرات غذایی گیر کرده بین دندان‌ها و پلاک‌های باکتریایی تشکیل شده در آن‌ها را از بین ببرند ولی برای از بین بردن و حذف جرم‌های دندانی ، باید از دندانپزشک کمک گرفت. از آنجایی که جرم‌های دندانی می‌توانند به بیماری لثه و تحلیل آن منجر شوند، جرمگیری دندان را باید به عنوان یکی از خدمات بهداشتی دندانپزشکی سالیانه 2 بار انجام داد که به تعویق انداختن آن می‌تواند منجر به آسیب بیشتر به لثه و از دست دادن دندان‌های با ارزش شما منجر شود.

حتی اگر مرتب مسواک می‌زنید و نخ دندان استفاده می‌کنید، سالانه باید 2 بار جرمگیری دندان انجام دهید!

بهترین اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تحلیل لثه:

تمیز کردن دندان به‌طور منظم:
 شستشو و تمیز کردن دندان به صورت مرتب، به جلوگیری از جرم دندان و تجمع باکتری و نهایتاً بروز بیماری لثه و تحلیل آن کمک می‌کند.
ارتودنسی: 
حتی قبل از آنکه تحلیل لثه‌ها مشهود گردد، با درمان پیشگیرانه ارتودنسی می‌توانید دندان‌های نامنظم خود را اصلاح کنید، به این ترتیب، دچار تحلیل لثه و یا بیماری لثه نخواهید شد.
 نایت گارد: 
فشار بیش‌ازحد ناشی از خرد کردن مواد سخت، فشار دادن دندان‌ها و یا دندان‌قروچه می‌تواند باعث لطمه زدن به مینای دندان و تحلیل لثه‌ها شود. نصب اسپلینت یا بایت گارد هنگام شب (که مخصوص شما ساخته‌شده است)، می‌تواند فشار واردشده بر دندان‌های شما را کاهش ‌دهد، همچنین از سایش کلی و تحلیل لثه‌ها جلوگیری کند.
نرم مسواک زدن:
 از یک مسواک نرم استفاده کنید، زیرا باکتری‌های بیشتری را از بین می‌برد. مسواک را به حالت زاویه‌دار نسبت به  لثه‌ها قرار دهید و دندان‌ها را دو بار در هر روز تمیز و پاکسازی کنید.


پزشکان سیمادنت که تحلیل لثه را درمان می‌کنند

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت، دندانپزشکان عمومی و متخصصین پریو معاینه اولیه بیماران را انجام می‌دهند و در صورت نیاز بیمار به جراحی و درمان‌های پیشرفته، متخصصین لثه کار جراحی را برای بیماران انجام می‌دهند. با پزشکان سیمادنت آشنا شوید.

اگر بیماری تحلیل لثه به موقع درمان شود مشکل خاصی برای بیمار ایجاد نمی‌کند و برای او هزینه سنگینی ندارد، برای تشخیص این بیماری لازم نیست تا زمان چکاپ‌های دندانپزشکی خود صبر کنید، اگر فکر می‌کنید شرایط دهانی و دندانی شما مناسب نیست و متوجه مشکل خاصی شده‌اید  قبل از اینکه مشکل جدی‌تر شود حتما به دندانپزشک مراجعه کنید. در چنین شرایط ممکن است بتوانید یک بیماری مختصر التهاب لثه را قبل از اینکه به تحلیل لثه منجر شود، درمان کنید.

مشاوره حضوری با متخصص لثه در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی لثه در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری با متخصص لثه در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکزبیماری‌های لثه در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک سیمادنت ستارخان

به این صفحه امتیاز دهید!

برای امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. امتیاز: 0

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهد.

 • وحيد عقبا گفت:

  خيلي ممنون از اين اطلاعات مفيد من موقع غذا خوردن بشدت لثه هام درد ميگيره و ميدونم كه لثه هام پايين رفتند و به همين خاطر فاصله بين دندان هام زياد شده و موقع غذا خوردن مواد غذايي بين دندانها ميرود و موجب درد ميشود من تقريبا از بهبود لثه هام قطع اميد كرده بودم چون به من گفته شده بود كه در مان ندارد ولي حالا اميدوار هستم كه بتوانم لثه هامو درمان كنم

 • ایوب موسی زادە گفت:

  لثە من تنها در قسمت بین دو دندان آسیاب دچار تحلیل شدە، کە البتە قبل از رفتن بە دندانپزشکی خیلی کم بود، ولی بعد از عمل عصب کشی و پر کردن، با وسایلی کە برای این کار در بین دندان‌هایم کار گذاشتە شد، این فاصلە چند برابر شدە و حین غذا خوردن کامل پر می‌شود، همین هم باعث میشود عفونت و درد دندان عود کند، آیا این مورد خاص هم بە همین صورت قابل درمان است یا روش دیگر و آسانتری دارد؟

 • داکتر صبغت الله گفت:

  تشکر از معلومات مفید تان ، من امروز یک مریض داشتم که لثه های دندانش بسیار زیاد تحلیل کرده بود بنا وسایل ولوازم جراحی را نداشتم تنها کاری که کردم کمی ادویه توصیه کردم در ضمن حفظ و مراعات نمودن حفظ الصحه دهن وندان را برایش توصیه کردم

 • مبین گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدتون …
  بنده دندان عقل کشیدم فک پایین چند بخیه خورده …الان بعد از ده روز حفره ایجاد شده باید چیکار کنم اقای دکتر

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   لطفا به متخصص دندانپزشک مراجعه نمایید. و جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید.
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • مهران گفت:

  درود بر شما.
  پدر من لثه های خیلی ضعیفی دارن خیلی نازک شدن..تمام دندوناشونم کشیدن قبلا.تاحالا چندین بار دندون مصنوعی براش گزاشتیم ولی دکتر میگه چون لثه هات ضعیفه خوب وای نمیسه دندونات تو دهنت و لق میشه هی..
  غذا نمیتونن بخورن..از این روشی ک گفتین میتونن حجیم کنن لثه هاشونو؟
  یا پیشنهاد دیگری دارین؟
  شایان به ذکره سیگار هم میکشن.

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   لطفا هرچه سریعتر به متخصص لثه مراجعه فرمایید خمچنین جهت دریافت مشاوره دقیق تر عکس های رادیوگرافی خود را به واتساپ سیمادنت ارسال نمایید.
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • پروانه مولایی گفت:

  سلام من یکی ازدندوناموکه چندسال پیش کشیدم اخیراایمپیلنت کردم ودکترم گف چون لثه ت تحلیل رفته بین دندونت فضای بازمثلثی شکل موندوموقع غذاخوردن غذاگیرمیکنه لایه دندونم ..آیاراه حل درمانش پیوندلثه س؟

  • کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت گفت:

   سلام
   لطفا به متخصص جراح لثه مراجعه نمایید، همچنین جهت دریافت مشاوره دقیق تر به واتساپ سیمادنت
   پیام ارسال نمایید.
   با سپاس
   کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیما دنت
  مشاوره آنلاین
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  تماس با ما
  سیمادنت
  دریافت نوبت