خدمات ما
بیشتر
هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

قیمت ارتودنسی

عناوین

با وجود بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان (که به صورت حدودی در ایران چیزی بین 7 تا 20 میلیون تومان است)، هر ساله به تعداد افرادی که دندان از دست رفته خود را با ایمپلنت جایگزین می‌کنند افزوده می‌شود. ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که قیمت ایمپلنت دندان چقدر است، به چه دلیل هزینه این روش زیاد است و چرا با وجود بالا بودن هزینه، هر ساله، دست کم 150 هزار نفر در ایران توسط یک متخصص ایمپلنت ، عمل ایمپلنت را انجام می‌دهند.

محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

با توجه به اینکه تعدد ایمپلنت‌ها زیاد است و هر کدام کیفیت متفاوتی دارند، هزینه ایمپلنت دندان نیز یکسان نیست. ما تنها می‌توانیم به صورت خلاصه یک بازه قیمت عنوان کنیم. بر همین اساس محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 چیزی بین 5 تا 15 میلیون تومان است.

جدول هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 در یک نگاه

توضیحات جدول تعرفه‌ها: در این جدول نام برند ایمپلنت، نام کشور سازنده، محدوده قیمت و توضیحات مرتبط با هر ایمپلنت درج شده است. مندرجات داخل این جدول در تاریخ 1400/09/09 به روز رسانی شده است.

نام برندکشور سازندهقیمت
ایمپلنت کره ایکره9۰/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت نئودنتسوئیس۱3۰/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت اشترومنسوئیس20۰/۰۰۰/۰۰۰

چرا قیمت ایمپلنت دندان، اختصاصی و متناسب با نیاز هر بیمار است؟

هرچند که ما قیمت‌ها را در جدول بالا لیست کرده‌ایم اما باید بدانید که تعرفه ایمپلنت برای همه افراد یکسان نیست و در نهایت قیمت تمام شده، بسته به شرایطِ هر شخص و مسیر درمان او، به صورت اختصاصی محاسبه می‌شود. مثلاً ممکن است شخصی بدون هیچ آمادگی خاصی جراحی ایمپلنت انجام دهد و هزینه کمی پرداخت کند، اما یک نفر دیگر نیازمند کشیدن دندان، پیوند استخوان، عمل لیفت سینوس و … باشد. بنابراین چنین شخصی هزینه‌های بیشتری از افراد دیگر پرداخت می‌کند.

از کجا بدانم که قیمت ایمپلنت اختصاصی من چقدر است؟

برای اینکه دقیقا متوجه شوید هزینه تمام شده برای جایگزین کردن دندان از دست رفته شما با ایمپلنت چقدر است حتما باید با یک متخصص ایمپلنت مشورت کنید.بنابراین قبل از هرچیزی یک متخصص خوب پیدا کنید.یا یک جلسه مشاوره رایگان با متخصصان سیمادنت ترتیب دهید.

مشاوره آنلاین با متخصصان سیمادنت در واتساپ

تجربه هیجان انگیز چت با دکتر های سیمادنت (2 نفر در روز)

مزایای ایمپلنت دندان، کاشت ایمپلنت دقیقاً چه فوایدی دارد؟

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

یک راه حلی دائمی برای از دندان از دست رفته است

برخلاف بریج‌ها و دندان‌های مصنوعی که نیاز به تعمیر و تعویض دوره‌ای دارند و به هیچ عنوان جایگزین دائمی برای دندان از دست رفته نیستند، ایمپلنت‌ها دائمی هستند . آن‌ها می‌توانند تا واپسین لحظات عمر شخص، صحیح و سالم باقی بمانند و کار کنند. به عبارتی شما یک بار قیمت و هزینه ایمپلنت را پرداخت می‌‍کنید و تا پایان عمر یک دندان سالم و قوی دارید.

بسیار طبیعی و زیبای است

از نظر ساختار، ایمپلنت مشابه دندان است. زیرا از یک ریشه و یک تاج تشکیل می‌شود. ریشه در استخوان فک کاشته می‌شود و روی آن یک روکش دندان قرار داده می‌گیرد. رنگ و سایه روکش دندانی مشابه با رنگ سایر دندان‌های شما انتخاب می‌شود و بنابراین هیچ کس به جز شما و دندانپزشکتان متوجه نمی‌شود ایمپلنت کاشته‌اید. زیرا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد.

مانع از تحلیل استخوان فک می‌شود

طی یک فرآیند طبیعی، زمانی که دندان از دست می‌رود، استخوان نگهدانده آن دچار تحلیل می‌شود. اما زمانی که این جای خالی را با روشی مانند ایمپلنت پر می‌کنید، استخوان تحلیل نمی‌رود و تا آخر عمر سالم باقی خواهد ماند. در اینجا هم به طور مشابه هزینه و قیمت ایمپلنت دندان پرداخت می‌شود، اما انگار این هزینه صرف سلامتی استخوان فک شده و کاملا ارزش صرف این هزینه را داشته است.

توانایی جویدن را بهتر می کند

به دلیل اینکه پایه ایمپلنت در استخوان جوش خورده و نقش ریشه دندان ما را ایفا می‌کند، می‌توان فشار و نیروی لازم جهت جویدن غذا را تحمل کند و مانع از وارد شدن فشار بیشتر به دندان‌های مجاور می‌‍شود.

افزایش-قدرت-جویدن-min

به بهبود گفتار کمک زیادی می‌کند

از دست دادن دندان‌ها معمولاً می‌تواند گفتار شما را تغییر داده و با مشکل مواجه کند. برخی از گزینه‌های جایگزینی دندان، مانند دندان مصنوعی نیز می‌توانند بر توانایی شما در تلفظ صحیح کلمات تأثیر منفی بگذارند. اما چون ایمپلنت دندان ثابت است و مانند دندان طبیعی ما عمل می‌کند، نه تنها مشکلات گفتاری ایجاد نمی‌کند که به بهبود تلفظ و ادای حروف و کلمات کمک شایانی می‌کند.

از تغییر شکل صورت شما جلوگیری می‌کند

به طور کلی، دندان‌های ما به حمایت از ساختار صورتمان کمک می‌کنند. آن‌ها باعث می‌شوند که شکل صورت ما پرتر و بهتر باشد. در واقع آن‌ها تکیه‌گاه صورت ما محسوب می‌شوند. بنابراین وقتی دندان‌های خود را از دست می‌دهیم، انگار که آن تکیه‌گاه دیگر وجود ندارد.

همین امر باعث می‌شود که صورت‌مان تغییر شکل داده و چهره ما مسن‌تر نشان داده شود. خوشبختانه ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی از ساختارهای صورت پشتیبانی می‌کنند و از تغییر شکل آن جلوگیری می‌کنند. اینجا هم هزینه و قیمت ایمپلنت می‌دهید ولی انگار که جوانی را مجدد خریداری کرده‌اید و چه مزیت و سودی بیشتر و بهتر از این.

حفظ-شکل-صورت-min

دچار پوسیدگی نمی‌شود

خوشبختانه ایمپلنت‌ها طوری ساخته می‌شوند که هیچگاه دچار پوسیدگی نمی‌شوند و این یعنی دندانی دارید که تا آخر عمر به شرط داشتن حداقلِ مراقبت از آن‌ها، سالم و بدون پوسیدگی باقی می‌مانند.

از دندان‌های مجاور حمایت و پشتیبانی می‌کند

وجود فاصله بین دندان‌ها می‌تواند باعث کج شده دندان‌های دیگر شود. این فاصله اگر با دندان مصنوعی و یا حتی بریج پر شود، باز هم نمی‌تواند مانع از حرکت دندان‌ها و کج شدن‌شان شود. ولی ایمپلنت چون در استخوان کاشته می‌شود مانع از حرکت دندان‌های مجاور و کج شدنشان می‌شود.

قصد کاشت ایمپلنت دندان دارم از کجا شروع کنم ؟

شما میتوانید به صورت مستقیم با دریافت نوبت آنلاین از سیمادنت فرآیند کاشت ایمپلنت را آغاز کنید همچنین اینفوگرافی زیر 0 تا 100 مراحل درمان را به شما نشان خواهد داد.

مراحل ایمپلنت دندان: ایمپلنت در چند مرحله کاشته می‌شود؟

روند کاشت ایمپلنت دندان همیشه یک مسیر مشخص را دنبال نمی‌کند و بسته به شرایط شما و یا تکنیکی که جراح در پیش می‌گیرد متفاوت خواهد بود. اما معمولا برای کاشت ایمپلنت مراحل مشابه زیر دنبال می‌شود.

مراحل-ایمپلنت-دندان-min

با اشتراک در خبرنامه سیمادنت اخبار مربوط به ایمپلنت را در ایمیل خود دریافت کنید

1. ارزیابی اولیه

دندانپزشک یا جراحی که انتخاب کرده‌اید طی یک جلسه دهان و دندان شما را معاینه می‌کند. این ارزیابی شامل تهیه تصاویر رادیوگرافی از دهان و دندان و مخصوصاً استخوان فک است. پس از مشخص شدن وضعیت سلامت عمومی و استخوان فک شما، طرح درمان و بهترین مسیر کاشت ایمپلنت برای شما ترسیم می‌شود. در این جلسه جراح تمام پروسه درمان را برای شما توضیح خواهد داد و پس از آن درباره هزینه و قیمت ایمپلنت دندان نیز صحبت‌هایی خواهد داشت.

2. کشیدن دندان

ایمپلنت دندان در دو حالت کاشته می‌شود. حالت اول زمانی است که دندان از چند ماه قبل کشیده شده و حفره آن نیز بسته شده است. در این حالت نیازی به کشیدن دندان نیست و می‌توان وارد مرحله بعد شد. اما در حالت دوم شما هنوز دندان خود را نکشیده‌اید.

دندان را دقیقاً در همان جلسه که قصد کاشت ایمپلنت دارید می‌کشید و بدون اینکه صبر کنید تا حفره آن پر شود، ایمپلنت کاشته می‌شود. در چنین شرایطی هزینه کشیدن دندان به قیمت ایمپلنت دندان اضافه می‌شود. ممکن است در همان جلسه نیز ایمپلنت کاشته نشود و پس از چند روز ایمپلنت وارد استخوان فک شود.

3. قرار دادن ایمپلنت دندان و پیوند استخوان

ایمپلنت به روش‌های خاصی درون استخوان فک کاشته می‌شود. قبل از شکافتن فک، در لثه برشی ایجاد می‌شود و با کمک مته‌های دندانپزشکیِ ظریفی، استخوان دریل می‌شود. اینکار بسیار حساس و پیچیده است و باید با دقت بالا و توسط متخصصان آموزش دیده صورت بگیرد.
در این مرحله ممکن است مشخص شود استخوان فک به اندازه کافی، بافت استخوانی متراکم ندارد. و یا نیاز به اضافه شدن بافت استخوانی به ناحیه و اطراف ایمپلنت است. بنابراین بافت استخوانی به اطراف ایمپلنت اضافه می‌شود. سپس ناحیه بسته شده تا به مدت 3 تا 9 ماه، بهبودی کامل لثه و استخوان حاصل شود.
در طی این مدت بافت استخوانی، اطراف ایمپلنت را احاطه می‌کند و شروع به ساخت بافت تازه استخوانی می‌کند که به آن استئواینتگریشن گفته می‌شود. نکته: هزینه پیوند استخوان معمولا سوای از قیمت و هزینه ایمپلنت دندان محاسبه خواهد شد.

قرار-دادن-پروتز-دندان-min

4. قرار دادن اباتمنت یا ابوتمنت

هنگامی که ایمپلنت شما به اندازه کافی پایدار شد، دندانپزشک یک قطعه کوچک به نام اباتمنت را در بالای ایمپلنت قرار می‌دهد. این قطعه، ایمپلنت را به پروتز دندان (که معمولاً روکش است) متصل می‌کند. اباتمنت باید سفت شود تا هنگام غذا خوردن در جای ثابت باقی بماند.
البته گاهی اوقات ابوتمنت را می‌توان همزمان با جایگذاری ایمپلنت، روی آن قرار داد. زیرا از خط لثه عبور کرده و قابل مشاهده خواهد بود. پس از نصب این قطعه، برای محافظت از پایه ایمپلنت، قطعه‌ای با نام هیلینگ کپ روی ایمپلنت سوار می‌شود تا از رشد بافت لثه و استخوان بر روی اباتمنت جلوگیری شود. ابامتنت و هیلینگ کپ نیز هزینه‌هایشان همراه با قیمت ایمپلنت محاسبه می‌شود.

5. نصب پروتز دندان

بعد از آنکه لثه به طور کامل بهبود پیدا کرد و ایمپلنت نیز طی فرآیند استئواینتگریشن به استخوان فک جوش خورد، اکنون نوبت گذاشتن پروتز دندان است. معمولاً روکش دندان به عنوان پروتز بر روی ایمپلنت استفاده می‌شود. در این مرحله که مرحله نهایی ایمپلنت دندان است، شما صاحب یک جایگزین کامل دندان هستید و همان ظاهر و عملکرد را برایتان دارد که پیش از این دندان خودتان داشت.
به طور معمول هزینه روکش دندان معمولاً همراه با هزینه ایمپلنت در همان ابتدای کار دریافت می‌شود. اما ممکن است نحوه دریافت آن از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت باشد.

کاشت-ایمپلنت-دندان-min

چرا قیمت ایمپلنت دندان زیاد است؟

جراحی کاشت ایمپلنت دندان یکی از گرانترین پروسه‌های دندانپزشکی است. در واقع بعد از ارتودنسی دندان، یکی از روش‌های
گرانقیت دندانپزشکی به شمار می‌رود. اگر تصور می‌کنید هزینه ایمپلنت دندان زیاد بوده و منصفانه نیست، پیشنهاد می‌کنیم موارد زیر را با دقت بخوانید تا بدانید که چرا بالا بودن هزینه این روش، به سادگی قابل توجیه است و دور از انصاف هم نیست:
• زیرا کاشت ایمپلنت یک درمان جراحی، تهاجمی و نسبتاً طولانی مدت است که طی فرآیندهای حساس و پیچیده‌ای، جایگزین دندان از دست رفته می‌شود.
• زیرا جراحی ایمپلنت دندان بسیار پیچیده‌تر از ترمیم‌ها و درمان‌های دیگر مانند پر کردن دندان و یا نصب بریج و روکش است.
• زیرا برای کاشت ایمپلنت دندان، دندانپزشک حتماً باید آموزش تخصصی دیده باشد و مدرک انجام این پروسه را دریافت کرده
باشد. در واقع دندانپزشک باید پس از دوره عمومی، آموزش لازم در خصوص ایمپلنتولوژی را گذرانده باشد. هرچه تخصص دندانپزشک بیشتر باشد هزینه ایمپلنت دندان نیز بیشتر خواهد شد.
• زیرا روند ساخت خود ایمپلنت پیچیده، حساس و دشوار است.
• زیرا مواد بکار رفته برای ساخت ایمپلنت با کیفیت بالا و سازگار با بدن هستند
• زیرا پروسه کاشت ایمپلنت نیاز به مراجعات مکرر دندانپزشکی دارد

سایر علل گران بودن قیمت ایمپلنت دندان (بررسی سایر عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ایمپلنت دندان)

به جز موارد بالا، تعدادی عوامل وجود دارند که بر روی ارزان یا گران بودن هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می‌‎گذارند. ما فقط به معرفی 8 عامل مهم بسنده می‌کنیم:

1. نوع و برند ایمپلنت

بسته به اینکه ایمپلنت‌ها توسط چه شرکتی و در چه کشوری ساخته می‌شوند هزینه ایمپلنت دندان نیز بسیار متغییر است. مثلاً ایمپلنت‌های اروپایی و آمریکایی به دلیل کیفیت ساخت بالا قیمت بیشتری دارند و ایمپلنت‌های آسیایی در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.

2. جنس ایمپلنت

ایمپلنت‌های دندانی باید از مواد زیست سازگار ساخته شوند تا بدون ایجاد واکنش آلرژیک یا پس زده شدن شدن توسط بدن با استخوان فک ادغام شوند. بهترین ماده برای ایمپلنت تیتانیوم یا آلیاژ تیتانیوم است. برخی از جراحان دندانپزشکی استفاده از زیرکونیوم را به عنوان جایگزین شروع کرده اند زیرا سفیدی آن باعث می شود که با دندان های طبیعی ترکیب شود. که این امر باعث شده قیمت ایمپلنت دندان زیرکونیومی بیشتر از تیتانیومی باشد.

جنس-ایمپلنت-دندان-min

3. تعداد ایمپلنت

هرچه تعداد ایمپلنت بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه عمل شما و درنتیجه قیمت ایمپلنت نیز بیشتر خواهد بود. برخی از بیماران ممکن است فقط نیاز به کاشت تنها یک ایمپلنت داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به جایگزینی کامل دندان‌های یک قوس فکی یا هر دو فک باشند.

4. موقعیت کاشت ایمپلنت

اگر موقعیت دندان از دست رفته در خلف دهان باشد ممکن است به دلیل دشواری در دسترسی به ناحیه خلف دهان و کاشت ایمپلنت، هزینه بیشتر شود. این درحالی است که هزینه کاشت ایمپلنت‌های قدامی ممکن است کمتر باشد.

5. تکنیک قرار دادن ایمپلنت (شیوه جراحی)

این روزها، به روش‌های خاص و با دقت بالا ایمپلنت دندان کاشته می‌شود و معمولا برای اینکار از پیشرفته‌ترین تکنولوژی کامپیوتری بهره می‌برند. قرار دادن ایمپلنت در جایگاه مناسبش، مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود. اینکه جراح چطور عمل را پیش می‌برد، از چه تجهیزات و تکنولوژی‌هایی کمک می‌گیرد و درصد موفقت تکنیکش چقدر است، همگی روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر خواهند گذاشت و اگر همه چیز بی عیب و نقص باشد هزینه‌های نیز بالاتر می‌رود.

6. مرکز ایمپلنتی که در آن قصد کاشت دندان دارید

قیمت ایمپلنت دندان در شهرهای مختلف ایران یکسان نیست. از یک شهر به شهر دیگر تعرفه‌های متغییر هستند. نه تنها این، بلکه از یک نقطه شهر تهران تا نقطه دیگر آن هزینه‌ها با هم متفاوت است. به این شکل که هر چه به سمت شمال شهر برویم هزینه ایمپلنت دندان نیز بیشتر خواهد شد. البته هرچه کلینیک مجهزتر باشد نیز به صورت مشابه با افزایش تعرفه و قیمت ایمپلنت روبرو خواهیم بود.

کلینیک-و-مرکز-کاشت-ایمپلنت-min

7. تخصص و آموزش جراح دندانپزشک

هر چه جراح ایمپلنت شما آموزش دیده و با تجربه‌تر باشد، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه بیشتری داشته باشید. البته آرامشی که با دانستن اینکه در مطب جراح خود بهترین مراقبت‌ها را دریافت می‌کنید، ارزش هزینه اضافی را دارد. و چنانچه مطمئن هستید جراح شما باتجربه بوده و کلینیک او کاملا مجهز است، هرچقدر هزینه ایمپلنت دندان بیشتری پرداخت کنید باز هم ارزشش را دارد.

8. نیاز به پروسه‌های دیگر

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود با ایمپلنت نیازی به هیچ پروسه دیگری نداشته باشید، آنوقت شما یک کاندید ایده‌آل و خوشحال هستید زیرا هزینه کمتری برای کاشت ایمپلنت می‌پردازید. اما اگر نیاز داشته باشید تا هر کدام از پروسه‌های زیر را انجام دهید، به ازای هر پروسه، بر قیمت ایمپلنت شما نیز افزوده خواهد شد:
• کشیدن دندان
• نیاز به پیوند استخوان
• لیفت و بالا کشیدن سینوس
• ارتودنسی دندان
• بیماری لثه (از هر نوع)
• و ….
جدول هزینه های اضافی در صورت نیاز به انجام پروسه های نامبرده

جدول هزینه های اضافی در صورت نیاز به انجام پروسه های نامبرده

عنوانقیمت
پیوند استخوان بلاک120,000,000
پیوند استخوان برای ایمپلنت70,000,000

چطور هزینه ایمپلنت دندان را کاهش دهیم؟ (روش کاهش قیمت ایمپلنت دندان)

از آنجایی که قیمت ایمپلنت دندان ممکن است برای برخی افراد بالا باشد و به خاطر تعرفه‌های آنچنانی، نتوانند صاحب ایمپلنت باکیفیت شوند، 8 راهکار یا نکته که می‌توانند به کاهش هزینه ایمپلنت کمک کنند را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

1. به ایران سفر کنید (مخصوص ایرانیان خارج از کشور)

این گزینه برای افرادی است که در خارج از ایران زندگی می‌کنند. آن دسته از ایرانیانی که به دلیل بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان در خارج از کشور ایران، نمی‌توانند صاحب ایمپلنت باکیفیت شوند، می‌توانند با هزینه به مراتب کمتر و به صرفه‌تر در ایران، صاحب ایمپلنت شوند. تنها کافیست یک سفر به ایران تدارک ببینید و با پیدا کردن یک متخصص ایمپلنت خوب، طرح لبخند خود را بهتر کنید.

2. با دندانپزشک خود درباره شرایط پرداخت صحبت کنید

به منظور جذب مشتری بیشتر، برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی هزینه ایمپلنت دندان را به صورت اقساطی و یا با تخفیف‌های محدود دریافت می‌کنند. با پیدا کردن یکی از این کلینیک‌ها و یا صحبت کردن با متخصص و جراح خود، می‌توانید درباره کاهش قیمت ایمپلنت به نتایج خوب و قابل قبولی برسید. اگر شانس بیاورید ممکن است از تخفیف و اقساط با هم برخوردار شوید.

صحبت-کردن-با-متخصص-ایمپلنت-min

3. به یک دانشکده دندانپزشکی دولتی بروید

به طور کلی هزینه عمل‌های دندانپزشکی در دانشکده‌ها یا مراکز دندانپزشکی دولتی کمتر از مطب دندانپزشکی است. در این دانشکده‌ها و مراکز، متخصصینِ باتجربه و خوبی نیز حضور دارند که می‌توانید با پرداخت کمتر هزینه ایمپلنت دندان، صاحب یک دندان جدید و قابل اعتماد شوید.

4. از بیمه‌های تکمیلی یا بیمه‌های دندانپزشکی استفاده کنید

برخی از شرکت‌های بیمه با شرایط خاص، حاظر هستند که بخشی از هزینه ایمپلنت شما را پرداخت کنند. با جستجو در اینترنت می‌توانید یکی از این شرکت‌های بیمه را پیدا کنید. و با عضویت یا ثبت نام در بخش بیمه دندانپزشکی آن‌ها، قیمت ایمپلنت دندان خود را به میزانی هرچند اندک پایین بیاورید.

5. روکش دندانی ارزان‌تر در نظر بگیرید

بخشی از قیمت ایمپلنت دندان به روکش‌های دندانی اختصاص داده می‌شود. زمانی که ایمپلنت به طور کامل کاشته شد، روکش که همان تاج دندان مصنوعی است روی ایمپلنت سوار می‌شود. اگر ایمپلنت کاشته شده شما در طرح لبخندتان نمایان نیست و در خلف دهان است، می‌توانید به جای خرید روکش دندان تمام سرامیکی که نسبتا گران است، یک روکش دندان فلزی یا فلز سرامیک تهیه کنید. بدین شکل هزینه ایمپلنت دندان برای شما کاهش خواهد یافت.

6. یک گزینه درمانی متفاوت را انتخاب کنید

هرچند که ایمپلنت دندان بهترین روش جایگزین کردن دندان از دست رفته است، ولی زمانی که توانایی پرداخت هزینه ایمپلنت دندان را ندارید، می‌توانید روی گزینه‌های جایگزین تمرکز کنید. مثلاً دندان مصنوعی و بریج دندان، گزینه‌های بسیار ارزان‌تری هستند که با هزینه کم، جایگزین دندان از دست رفته شما می‌شوند.

7. در یک کارآزمایی بالینی شرکت کنید

برخی از متخصصان و جراحان یا برخی مراکز آموزشی ممکن است به دلیل آنچه که تولید علم خوانده می‌شود، از افرادی برای انجام آزمایش‌های کنترل شده کمک بگیرند. مثلاً ممکن است در خصوص دوام ایمپلنت های تیتانیومیِ یک برند خاص، تحقیقی انجام شود و در آن از تعدادی بیمار که ایمپلنت کاشته اند استفاده شود. قیمت ایمپلنت دندان برای این افراد یا به حداقل کاهش خواهد یافت یا صاحب ایمپلنت رایگان می‌شوند.

8. نزد یک دندانپزشک غیر متخصص، ایمپلنت بکارید (توصیه نمی‌شود)

این مورد با اینکه یکی از روش‌های کاهش هزینه ایمپلنت دندان است، اما هیچگاه به هیچ شخصی توصیه نمی‌شود. زیرا تا زمانی که یک جراح و متخصص باتجربه ایمپلنت باشد، هیچ لزومی به مراجعه به یک دندانپزشک عمومی و غیر متخصص نیست. دندانپزشکان عمومی ممکن است از ایمپلنت ارزان و بی‌کیفیت برای کاشت استفاده کنند و چون تجربه کافی ندارند در نهایت منجر به دردسر شما خواهند شد. بنابراین از این یک مورد بگذرید بهتر است.

دندانپزشک-غیر-متخصص-و-ناشی-min

بین ایمپلنت ارزان و گرانقیت کدام را انتخاب کنیم؟

در مارکت دندانپزشکی، انواع ایمپلنت‌ها با طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها وجود دارد. مثلاً ممکن است به شما ایمپلنتی معرفی شود که 2 میلیون تومان هزینه دارد. و یا ایمپلنت مرغوبی به شما پیشنهاد شود که هر واحدش 15 میلیون تومان قیمت دارد. ما باید کدام را تهیه کنیم؟ دست روی ایمپلنت ارزان بگذاریم؟ یا ایمپلنت گران و بسیار پر هزینه را در نظر بگیریم؟

6 خطر انتخاب ایمپلنت های ارزان قیمت و بیکیفیت

از هر متخصص ایمپلنتی که بپرسید به شما خواهد گفت که قید ایمپلنت ارزان را بزنید. زیرا هیچ ارزانی بی دلیل نیست و دست کم 6 کلاه بزرگ با انتخاب ایمپلنت ارزان بر سر شما خواهد رفت. در ادامه ببینید که انتخاب ایمپلنت ارزان چه کلاه گشادی بر سر شما می‌گذارد و چطور زندگی شما را با خطر روبرو می کند. بعد از خواندن این 6 مورد نظرتان درباره بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان کمی تغییر خواهد کرد.

1. شکست فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان

ایمپلنت‌های دندانی تنها راه حل ترمیمی هستند که با ترکیب شدن مستقیم با استخوان فک، جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شوند. این فرآیند که به عنوان osseointegration شناخته می‌شود، ایمپلنت‌ها را قادر می‌سازد تا ثبات و پشتیبانی بالاتری را برای ایمپلنت کاشته شده ایجاد کنند. با این حال، ایمپلنت دندان ارزان ممکن است از موادی ساخته شده باشد که به خوبی با استخوان ادغام نمی‌شود.

عدم ادغام شدن مناسب با استخوان نیز می‌تواند منجر به شکست کلی ایمپلنت شود. علاوه بر این، اگر دندانپزشک شما تجربه زیادی در مورد ایمپلنت نداشته باشد، ممکن است مهارت یا دانش لازم برای اطمینان از موفقیت فرآیند ادغام استخوانی را نداشته باشد.

کاشت-ایمپلنت-دندان-min

2. شکسته شدن ایمپلنت

پایین بودن هزینه و قیمت ایمپلنت دندان اغلب به دلیل این است که مواد بکار رفته در ساخت ایمپلنت، ارزان و بی‌‎کیفیت هستند. در نتیجه چنین ایمپلنت‌هایی استحکام و دوام کمی دارند و احتمال شکستن یا شکسته شدن آن‌ها زیاد خواهد بود.

3. افزایش خطر عفونت ایمپلنت و لثه

ایمپلنت ارزان همچنین ممکن است خطر عفونت لثه و استخوان را افزایش دهد و منجر به ایجاد عارضه‌ای به نام پری‌ایمپلنتیت شود که یک عفونت التهابی است و می‌تواند در اطراف پایه ایمپلنت های دندانی ایجاد شود. این عارضه معمولاً باعث تحلیل بافت لثه و استخوان می‌شود. در برخی موارد، پری ایمپلنتیت حتی می‌تواند منجر به شکست ایمپلنت دندان شود.

4. وارد شدن آسیب عصبی به لثه و صورت

یک دندانپزشک بی‌تجربه که ایمپلنت دندان ارزان ارائه می‌دهد ممکن است در طول فرآیند کاشت آن، به اعصاب دهان شما آسیب برساند. بنابراین مراقب دندانپزشکانی که ادعای ارزان بودن یا پایین بودن هزینه و قیمت ایمپلنت دندان دارند باشید.

5. وارد شدن صدمه به دندان‌های سالم

درمان ایمپلنت زمانی بهترین نتیجه را دارد که متخصص شما، یک طرح درمان سفارشی را فقط برای شما و مخصوص شما در نظر بگیرد. این یعنی ایمپلنت باید در اندازه مناسب تهیه شود و در موقعیت مناسبی نسبت به دندان‌های دیگر کاشته شود. اما ایمپلنت‌های ارزان معمولاً از نظر اندازه و تراش، استاندارد نیستند و ممکن است به دندان‌های مجاور آسیب بزنند یا در موقعیت و زاویه بدی قرار بگیرند.

ایمپلنت فوری چیست و هزینه ایمپلنت دندان فوری چقدر است؟

در حالت معمول، ایمپلنت دندان چند ماه پس از کشیدن دندان در استخوان فک کاشته می‌شود و پس از اینکه ایمپلنت به فک جوش خورد، روکش بر روی پایه ایمپلنت سوار می‌شود. این پروسه ممکن است از 4 تا 9 ماه به طول بی‌انجامد و قیمت ایمپلنت دندان با این روش به دلیل مراجعات مکرر ممکن است کمی زیاد شود. اما این امکان نیز وجود دارد که ایمپلنت را به صورت فوری کاشت.

به این معنی که دیگر لازم نیست مراحل حوصله سر بر و طولانی را طی کرد. اما باید شرایط کاشت ایمپلنت فوری نیز مهیا باشد. یعنی باید در سلامتی کامل بود و فک نیز تراکم استخوانی کافی داشته باشد. منظور از ایمپلنت فوری دو چیز است. در یک حالت بلافاصله پس از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کاشت که به آن ایمپلنت یک روزه گفته می‌شود. در حالت دیگر نیز اگر بارگذاری روکش بلافاصله پس از کاشت انجام شود گفته می‌شود ایمپلنت فوری است.

نام برندکشور سازندهقیمت
ایمپلنت کره ایکره9۰/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت نئودنتسوئیس۱3۰/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت اشترومنسوئیس20۰/۰۰۰/۰۰۰

چه افرادی می توانند ایمپلنت فوری دندان بکارند؟

افرادی که از سلامتی عمومی مناسبی برخوردارند و بافت استخوانی متراکمی داشته باشند می‌توانند ایمپلنت فوری انجام دهند. همچنین اگر از شهرستان و یا خارج از کشور به تهران مراجعه می‌کنید و نمی‌توانید به صورت مکرر بین شهر خود و تهران در رفت و آمد باشید می‌‍توانید ایمپلنت فوری انجام دهید. با اینکار هم در هزینه و هم در زمان خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

آیا شما شرایط کاشت ایمپلنت فوری دندان را دارید؟

قیمت ایمپلنت دندان فوری در سال 1400 چقدر است؟

افرادی که از سلامتی عمومی مناسبی برخوردارند و بافت استخوانی متراکمی داشته باشند می‌توانند ایمپلنت فوری انجام دهند. همچنین اگر از شهرستان و یا خارج از کشور به تهران مراجعه می‌کنید و نمی‌توانید به صورت مکرر بین شهر خود و تهران در رفت و آمد باشید می‌‍توانید ایمپلنت فوری انجام دهید. با اینکار هم در هزینه و هم در زمان خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

ایمپلنت کامل دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

برای آندسته از افرادی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند این امکان وجود دارد که ایمپلنت کامل دندان برای هر دو قوس فکی انجام دهند. بحث ایمپلنت کردن کامل فک یک موضوع تخصصی و پیچیده است و اگر تمایل دارید در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتماً باید با یک متخصص ایمپلنت صحبت کنید. و از نزدیک تحت معاینه قرار بگیرید. قیمت ایمپلنت کامل دندان معمولا بالاً است ولی روش‌هایی وجود دارد که می‌توان هزینه‌های آن را به میزان اندکی کاهش داد.

فرمول نهایی محاسبه قیمت ایمپلنت دندان چیست؟

فرمول-نهایی-محاسبه-قیمت-ایمپلنت-دندان-min

اگر اجازه دهید کم کم بحث قیمت و هزینه ایمپلنت دندان را ببندیم و به یک جمع‌بندی نهایی در این خصوص برسیم. هیچ فرمول آنچنانی و پیچیده‌ای پشت برآورد و نحوه محاسبه نهایی تعرفه ایمپلنت دندان وجود ندارد و شما می‌توانید تنها با یک مراجعه حضوری به صورت دقیق معاینه شوید و هزینه دقیق کاشت ایمپلنت نیز برایتان محاسبه شود.

چرا سیمادنت کلینیک مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان است؟

سیمادنت یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای دندانپزشکی در ایران و دارای 2 کلینیک تخصصی در تهران است. در سیمادنت تمامی پروسیجرهای دندانپزشکی شامل عمل کاشت ایمپلنت دندان، ارتودنسی دندان، انواع جراحی دهان و دندان، ترمیم و زیبایی دندان و … با تکنولوژی های نوین زیر نظر متخصصان باتجربه انجام می‌شود.

در میان مراکز کاشت ایمپلنت دندان در تهران، سیمادنت از نام آشنا‌ترین کلینیک‌ها است و سابقه نسبتا طولانی در کاشت انواع ایمپلنت دندان دارد. متخصصان ما در سیمادنت طرح درمان ایمپلنت افراد با دقت و به صورت تخصصی ارائه می دهند و در ایمنترین شرایط جراحی کاشت ایمپلنت را انجام می دهند. همچنین هزینه ایمپلنت دندان در سیمادنت همواره به صورت منطقی و بر اساس فاکتورهایی به صورت منصفانه محاسبه می‌شود.

کاشت-ایمپلنت-دندان-min

لیست متخصصان ایمپلنت در سیمادنت

برای اینکه با متخصصان ایمپلنت در سیمادنت آشنا شوید می توانید روی تصاویر زیر کلیک کنید تا به صفحه معرفی هر کدام از متخصصان مد نظر خود بروید.

آخرین تعرفه و هزینه دندانپزشکی در سال 1400
آخرین تعرفه و هزینه دندانپزشکی در سال 1400

 

دریافت نوبت آنلاین و شروع مسیر کاشت ایمپلنت شما در سیمادنت

با دریافت نوبت آنلاین از طریق فرم تماس زیر می توانید از تخفیف ویژه و ویزیت حضوری رایگان بهره مند شوید. همچنین در صورت تمایل می توانید از طریق واتساپ به صورت زنده و تصویری با متخصصان سیمادنت صحبت کنید و درباره روند کاشت ایمپلنت خود از آن ها مشورت بگیرید.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی