قیمت ایمپلنت دندان کلینیک سیمادنت فروردین ماه 1400

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت در مراکز درمانی مختلف متغیر است. عواملی که به این موضوع بستگی دارد  تا حد زیادی به متخصص پروتز دندانی و متریال آن بستگی دارد زیرا برخی از دندان پزشکان کلیه مراحل کاشت ایمپلنت و پرتز و روکش های ایمپلنت را خودشان انجام می دهند تا مبلغ کاشت دندان برای بیمار کاهش پیدا کند و در این صورت نیازی نیست که بیمار به متخصص پروتز مراجعه کند برخی مراکز وجود دارد که کلینیک تخصصی ایمپلنت است که یک واحد ایمپلنت به صورت کامل به همراه پروتز یا روکش انجام می گیرد که این امر باعث کاهش استرس بیمار و راحتی او میشود. تعیین هزینه ایمپلنت در جلسات اولیه مشاوره تخصصی ایمپلنت با بیمار مشخص می گردد و قیمت ایمپلنت های مختلف به بیمار اعلام می گردد و بیمار می تواند از کیس های موجود با توجه با سلایق و علایق خود موردی را انتخاب کند. که به بودجه او نزدیک تر باشد. راهکارهایی مانند ایمپلنت قسطی و تنوع در نوع پرداخت می تواند راه حلی باشد تا بیمار بتواند قادر به انجام کاشت دندان باشد.

قیمت ایمپلنت

ایمپلنت قیمت به تومان
ایمپلنت کره ای 6/000/000
ایمپلنت نئودنت سوییسی 8/000/000
ایمپلنت اشترومن 12/000/000
پیوند استخوان بلاک 6/000/000
پیوند استخوان برای ایمپلنت 3/500/000

جهت مشاهده سایر قیمت دندانپزشکی کلیک کنید.

عوامل متغییر در تعیین قیمت ایمپلنت:

کیفیت قطعات

کیفیت قطعات ایمپلنت از دیگر مواردی است که در قیمت کاشت دندان تاثیر گذار است . در حقیقت هزینه تولید ایمپلنت برای شرکت های معتبر در این امر بالاتر است چون از بهترین مواد مصرفی در ساخت قطعات ایمپلنت استفاده می کنند که این موضوع هم کار را برای دندانپزشک متخصص راحت تر کرده و هم استرس را از بیمار سلب می کند. قطعات همراه ایمپلنت که شامل کاور درب ایمپلنت و هلینگ که متخص آن ایمپلنت است در قیمت ایمپلنت بی تاثیر نیست. ست یکبار مصرفی که حین جراحی به صورت پک کامل استفاده می شود شامل انواع گوناگونی است که قیمت های مختلفی دارد.

تنوع در برند ها 

در بین کشورهای سازنده ایمپلنت بعضی از کشورها دارای سبک های مخصوص و منحصربفردی در زمینه تولید قطعات ایمپلنت هستند و چون کشور های تولید کننده در حال رقابت با یکدیگر هستند هم از لحاظ کیفیتی با هم تفاوت دارند و هم اینکه از لحاظ قیمتی متغیر هستند. برخی از کشورها هم چون قدمتی طولانی در زمینه ساخت ایمپلنت دارند دارای سابقه کاری درخشانی می باشند مبلغ بالاتری در ایمپلنت دندانی را ارائه می دهند.

ضمانت 

 ضمانتی که شرکت سازنده ایمپلنت می دهد برای دندانپزشک و بیمار بسیار حائز اهمیت است. برخی از شرکت های سازنده ضمانت نامه کتبی به مراکز درمانی ارائه می دهند که این مسئله هم در تعیین هزینه ایمپلنت بسیار موثر است.

پزشک متخصص یا عمومی؟

دیگر اینکه درمان توسط یک دندانپزشک عمومی انجام شود و یا دندانپزشک متخصص کاشت دندان را انجام دهد بسیار در تغییر هزینه ایمپلنت موثر است. ایمپلنتی که به صورت دو مرحله ای انجام می گردد توسط دو دندانپزشک متخصص انجام می پذیرد . مرحله اول ایمپلنت توسط یک متخصص جراحی فک و صورت و یا متخصص پریو(لثه) و مرحله دوم توسط یک متخصص پرتز انجام می شود که این مورد نیز تاثیر زیادی در قیمت کاشت دندان دارد .

لابراتوار

لابراتوارهای مختلفی وجود دارد که مسلما سطح کیفی آنها متغیر است . دقت در جزییات فرم و شکل روکش و یا پروتز ایمپلنت مسئله مهمی است که برای دندانپزشک بسیار حائز اهمیت است.  لابراتوارهای پیشرفته تر مسلما با توجه به رعایت المان های مربوط مبلغ بالاتری از دندانپزشک دریافت می کنند. در نتیجه مبلغ نهایی کاشت دندان نیز بالاتر می رود.

هزینه های جانبی

در صورتیکه جراحی کاشت ایمپلنت نیاز به جراحی های جانبی مثل جراحی سینوس و یا بازسازی فک داشته باشد هزینه مازاد بر هزینه معمول ایمپلنت از شخص در یافت می گردد. همچنین اگر بیمار دچار تحلیل لثه باشد به پیوند استخوان جهت افزایش عرض استخوان ، افزایش ارتفاع استخوان و پیوند استخوان با توجه به مقدار استفاده از این موارد به هزینه کلی ایمپلنت اضافه می شود. دندانپزشک با توجه به برند پودر استخوان مصرف شده و ارائه فاکتور به بیمار به او اطمینان کامل می دهد تا بیمار به طور کامل در جریان هزینه های خویش باشد.

قیمت ایمپلنت

تبلیغات ایمپلنت ارزان ولی شاید مشکل ساز!!!!!

بنابراین با توجه به شرایط و هزینه های جانبی بالای ایمپلنت وقتی دندانپزشک قیمت بسیار پایین برای کاشت دندان لحاظ می کند قطعا از کیفیت پایین برخوردار است. ایمپلنت های چینی ، هندی ، پاکستانی که متاسفانه در بازار موجود است از کیفیت خوبی برخوردارنیست و حتی ممکن است این موارد با لیبل و برند های معروف اروپایی و آمریکایی تلقی شود اما تهیه این قطعات از شرکت های معتبر توسط دندانپزشک این مسئله را برطرف می کند. لذا از بیمارانی که به این مراکز مراجعه می کنند خواهشمندیم از جهت دندانپزشک و کیفیت مواد مصرفی اطمینان کامل حاصل نمایند در غیر این صورت ایمپلنت های بی کیفیت و غیز استاندارد می تواند صدمات زیادی به دنبال دشته باشد.

قیمت ایمپلنت

چرا هزینه ایملنت بالا است؟

به طور کلی هزینه این نوع درمان در مقایسه با درمان های سنتی بالاتر است چرا که هزینه ساخت ایمپلنت و لابراتوار و همچنین پزشک متخصص مجزا بوده که باعث بالا رفتن هزینه ایمپلنت گردیده است. ولی با وجود این مسئله راهکارهایی که دندانپزشک به بیمار پیشنهاد می دهد هر ساله تعداد بالایی ایمپلنت در مراکز درمانی انجام می پذیرد.

 

ارباط با تلگرام

 

پرسش خود را مطرح کنید.
دسته بندی پرسش و پاسخ
موقعیت جغرافیایی
نحوه آشنایی
آپلود تصویر