هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

هزینه ایمپلنت دندان
0
(0)

با وجود بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان (که به صورت حدودی در ایران چیزی بین 7 تا 20 میلیون تومان است)، هر ساله به تعداد افرادی که دندان از دست رفته خود را با ایمپلنت جایگزین می‌کنند افزوده می‌شود. ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که قیمت ایمپلنت دندان که یکی از روش‌های مهم در اصلاح طرح لبخند است چقدر بوده، به چه دلیل هزینه این روش زیاد است و چرا با وجود بالا بودن هزینه، هر ساله، دست کم 150 هزار نفر در ایران توسط یک متخصص ایمپلنت ، عمل ایمپلنت را انجام می‌دهند.

لیست متخصصان ایمپلنت در سیمادنت

برای اینکه با متخصصان ایمپلنت در سیمادنت آشنا شوید می توانید روی تصاویر زیر کلیک کنید تا به صفحه معرفی هر کدام از متخصصان مد نظر خود بروید.

آخرین تعرفه و هزینه دندانپزشکی در سال 1400

تاریخ آپدیت قیمت‌ها : آبان 1402

محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 چقدر است؟

با توجه به اینکه تعدد ایمپلنت‌ها زیاد است و هر کدام کیفیت متفاوتی دارند، هزینه ایمپلنت دندان نیز یکسان نیست. ما تنها می‌توانیم به صورت خلاصه یک بازه قیمت عنوان کنیم. بر همین اساس محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 چیزی بین 12 تا 35 میلیون تومان است.

جدول هزینه ایمپلنت دندان در سال 1402 در یک نگاه

توضیحات جدول تعرفه‌ها: در این جدول نام برند ایمپلنت، نام کشور سازنده، محدوده قیمت و توضیحات مرتبط با هر ایمپلنت درج شده است. مندرجات داخل این جدول در تاریخ 1402/08/20 به روزرسانی شده است.

نام برندکشور سازندهقیمت به ریال
ایمپلنت کره ایکره120/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت نئودنتسوئیس20۰/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت اشترومن (معمولی)سوئیس300/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت اشترومن (راکسالید)سوئیس350/۰۰۰/۰۰۰

قیمت ایمپلنت دندان، اختصاصی و متناسب با نیاز هر بیمار است!

هرچند که ما قیمت‌ها را در جدول بالا لیست کرده‌ایم اما باید بدانید که تعرفه ایمپلنت برای همه افراد یکسان نیست و در نهایت قیمت تمام شده، بسته به شرایطِ هر شخص و مسیر درمان او، به صورت اختصاصی محاسبه می‌شود. مثلاً ممکن است شخصی بدون هیچ آمادگی خاصی جراحی ایمپلنت انجام داده و هزینه کمی پرداخت کند، اما یک نفر دیگر نیازمند کشیدن دندان، پیوند استخوان فک، عمل لیفت سینوس و … باشد. بنابراین چنین شخصی هزینه‌های بیشتری از افراد دیگر پرداخت می‌کند.

قبل و بعد از ایمپلنت
قبل و بعد از انجام ایمپلنت

از کجا بدانم قیمت ایمپلنت اختصاصی من چقدر است؟

برای اینکه دقیقا متوجه شوید هزینه تمام شده برای جایگزین کردن دندان از دست رفته شما با ایمپلنت چقدر است حتما باید با یک متخصص ایمپلنت مشورت کنید. بنابراین قبل از هرچیزی یک متخصص خوب پیدا کنید و یک جلسه مشاوره رایگان با متخصصان سیمادنت ترتیب دهید.

مشاوره آنلاین با متخصصان سیمادنت در واتساپ

تجربه هیجان انگیز چت با دکتر های سیمادنت (2 نفر در روز)

کاشت ایمپلنت دندان دقیقاً چه فوایدی دارد؟

کاشت دندان یا همان ایمپلنت تنها برای زیبایی دندان‌های شما انجام نمی شود؛ شاید برایتان جالب باشد که بدانید انجام ایمپلنت دندانی علاوه بر دو چندان کردن زیبایی لبخندتان، برای سلامتی شما نیز نه تنها مفید بلکه الزامی است. با کاشت دندان در محل دندان‌های از دست رفته شما بر روی حفظ سلامتی و صد البته اعتماد به نفس خود سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ در ادامه مزایای انجام ایمپلنت دندان را مطالعه نمایید.

1. یک راه حلی دائمی برای از دندان از دست رفته است

برخلاف بریج‌ها و دندان‌های مصنوعی که نیاز به تعمیر و تعویض دوره‌ای دارند و به هیچ عنوان جایگزین دائمی برای دندان از دست رفته نیستند، ایمپلنت‌ها دائمی هستند . آن‌ها می‌توانند تا واپسین لحظات عمر شخص، صحیح و سالم باقی بمانند و کار کنند. به عبارتی شما یک بار قیمت و هزینه ایمپلنت را پرداخت می‌کنید و تا پایان عمر یک دندان سالم و قوی دارید.

2. نتیجه کاشت دندان بسیار طبیعی است

از نظر ساختار، ایمپلنت مشابه دندان است. زیرا از یک ریشه و یک تاج تشکیل می‌شود. ریشه در استخوان فک کاشته می‌شود و روی آن یک روکش دندان قرار می‌گیرد. رنگ و سایه روکش دندانی مشابه با رنگ سایر دندان‌های شما انتخاب می‌شود و بنابراین هیچ کس به جز شما و دندانپزشکتان متوجه نمی‌شود دندان کاشته‌اید زیرا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد.

کاشت ایمپلنت دندان طبیعی

3. ایمپلنت مانع از تحلیل استخوان فک می‌شود

طی یک فرآیند طبیعی، زمانی که دندان از دست می‌رود، استخوان نگهدانده آن دچار تحلیل می‌شود. اما زمانی که این جای خالی را با روشی مانند ایمپلنت پر می‌کنید، استخوان تحلیل نمی‌رود و تا آخر عمر سالم باقی خواهد ماند. در اینجا هم به طور مشابه هزینه ایمپلنت دندان پرداخت می‌شود، اما انگار این هزینه صرف سلامتی استخوان فک شده و کاملا ارزش صرف این هزینه را داشته است.

4. توانایی جویدن را بهتر می‌شود

به دلیل اینکه پایه ایمپلنت در استخوان جوش خورده و نقش ریشه دندان ما را ایفا می‌کند، می‌توان فشار و نیروی لازم جهت جویدن غذا را تحمل کرده و مانع از وارد شدن فشار بیشتر به دندان‌های مجاور شود. خیالتان راحت شما یک دندان مثل دندان های دیگرتان دارید!

5. به بهبود گفتار کمک زیادی می‌کند

از دست دادن دندان‌ها معمولاً می‌تواند گفتار شما را تغییر داده و با مشکل مواجه کند. برخی از گزینه‌های جایگزینی دندان، مانند دندان مصنوعی نیز می‌توانند بر توانایی شما در تلفظ صحیح کلمات تأثیر منفی بگذارند. اما چون ایمپلنت دندان ثابت است و مانند دندان طبیعی ما عمل می‌کند، نه تنها مشکلات گفتاری ایجاد نمی‌کند که به بهبود تلفظ و ادای حروف و کلمات کمک شایانی می‌کند.

6. از تغییر شکل صورت شما جلوگیری می‌کند

ایمپلنت دندان و جلوگیری از جابه جایی دندان ها

به طور کلی، دندان‌ها به حمایت از ساختار صورت کمک می‌کنند. در واقع وجود دندان‌های مرتب در دهان باعث می‌شوند که شکل صورت شما پرتر و بهتر باشد. در واقع می توان گفت دندان‌ها تکیه‌گاه صورت محسوب می‌شوند. بنابراین وقتی دندان‌های خود را از دست می‌دهید، انگار که آن تکیه‌گاه دیگر وجود ندارد.

همین امر سبب می‌شود که صورت‌ شما به مرور زمان تغییر شکل داده و چهره شما مسن‌تر نشان داده شود. خوشبختانه ایمپلنت‌ های دندانی مانند دندان‌های طبیعی از ساختارهای صورت پشتیبانی کرده و از تغییر شکل آن جلوگیری می‌کنند. بنابراین شما با پرداخت هزینه ایمپلنت گویی جوانی را مجددا به صورت خود برگردانده‌اید و چه مزیت و سودی بیشتر و بهتر از این!

7. دندان کاشته شده دچار پوسیدگی نمی‌شود

خوشبختانه ایمپلنت‌ها طوری ساخته می‌شوند که هیچگاه دچار پوسیدگی نمی‌شوند و این یعنی دندانی دارید که تا آخر عمر به شرط داشتن حداقلِ مراقبت از آن‌ها، سالم و بدون پوسیدگی باقی می‌ماند.

8. ایمپلنت از دندان‌های مجاور حمایت و پشتیبانی می‌کند

وجود فاصله بین دندان‌ها می‌تواند باعث کج شدن دندان‌های دیگر شود. این فاصله اگر با دندان مصنوعی و یا حتی بریج پر شود، باز هم نمی‌تواند مانع از حرکت دندان‌ها و کج شدنشان شود. ولی ایمپلنت چون در استخوان کاشته می‌شود مانع از حرکت دندان‌های مجاور و می‌شود و به نوعی از همسایگان خود محافظت می‌کند.

قصد کاشت ایمپلنت دندان دارم از کجا شروع کنم ؟

شما میتوانید به صورت مستقیم با دریافت نوبت آنلاین از سیمادنت فرآیند کاشت ایمپلنت را آغاز کنید همچنین اینفوگرافی زیر 0 تا 100 مراحل درمان را به شما نشان خواهد داد.

مراحل ایمپلنت دندان: ایمپلنت در چند مرحله کاشته می‌شود؟

روند کاشت ایمپلنت دندان همیشه یک مسیر مشخص را دنبال نمی‌کند و بسته به شرایط شما و یا تکنیکی که جراح در پیش می‌گیرد متفاوت خواهد بود. اما معمولا برای کاشت ایمپلنت مراحل مشابه زیر دنبال می‌شود.

مراحل-ایمپلنت-دندان-min

1. ارزیابی اولیه

دندانپزشک یا جراحی که انتخاب کرده‌اید طی یک جلسه دهان و دندان شما را معاینه می‌کند. در این ارزیابی با پرداخت هزینه یک جلسه مشاوره و هزینه تصویر برداری جهت تهیه تصاویر رادیوگرافی از دهان، دندان و استخوان فک، طرح درمان و بهترین مسیر کاشت ایمپلنت برای شما ترسیم می‌شود. در این جلسه پس از مشخص شدن وضعیت سلامت عمومی و استخوان فک شما، جراح تمام پروسه درمان را برای شما توضیح داده و پس از آن درباره قیمت نهایی ایمپلنت دندان نیز صحبت‌ خواهد داشت.

2. کشیدن دندان

ایمپلنت دندان در دو حالت کاشته می‌شود. حالت اول زمانی است که دندان از چند ماه قبل کشیده شده و حفره آن نیز بسته شده است. در این حالت نیازی به کشیدن دندان نیست و می‌توان وارد مرحله بعد شد. اما در حالت دوم شما هنوز دندان خود را نکشیده‌اید.

در نتیجه این دندان دقیقاً در همان جلسه که قصد کاشت ایمپلنت را دارید، کشیده شده و بدون هیچ وقفه‌ای تا قبل از پر شدن حفره آن، ایمپلنت کاشته می‌شود. در چنین شرایطی هزینه کشیدن دندان به قیمت ایمپلنت دندان اضافه می‌شود. ممکن است در همان جلسه نیز ایمپلنت کاشته نشود و پس از چند روز ایمپلنت وارد استخوان فک شود؛ در این زمینه متخصص ایمپلنت شما تصمیم نهایی را می‌گیرد.

هنگامی که نیاز به کشیدن دندان باشد، با توجه به شرایط دندان ها و اینکه آیا لازم است جراحی انجام شود یا خیر، باید هزینه ای در حدود 400 هزار تومان تا 1 میلیون تومان را در نظر بگیرید. دقت داشته باشید در مواردی که جراحی های سخت جهت کشیدن دندان انجام شود ممکن است این هزینه تا مرز 3 میلیون تومان نیز افزایش پیدا کند.

3. قرار دادن ایمپلنت دندان و پیوند استخوان

ایمپلنت به روش‌های خاصی درون استخوان فک کاشته می‌شود. قبل از شکافتن فک، در لثه برشی ایجاد می‌شود و با کمک مته‌های دندانپزشکیِ ظریفی، استخوان دریل می‌شود. اینکار بسیار حساس و پیچیده بوده و باید با دقت بالا و توسط متخصصان آموزش دیده صورت بگیرد.
در این مرحله ممکن است مشخص شود استخوان فک به اندازه کافی، بافت استخوانی متراکم ندارد و یا نیاز به اضافه شدن بافت استخوانی به اطراف ایمپلنت است. بنابراین بافت استخوانی به اطراف ایمپلنت اضافه می‌شود و سپس ناحیه بسته شده تا به مدت 3 تا 9 ماه، بهبودی کامل لثه و استخوان حاصل شود.
در طی این مدت بافت استخوانی، اطراف ایمپلنت را احاطه می‌کند و شروع به ساخت بافت تازه استخوانی می‌کند که به آن استئواینتگریشن گفته می‌شود. نکته‌ای که لازم است در این مورد به آن دقت کنید این است که هزینه پیوند استخوان معمولا جدا از هزینه ایمپلنت دندان محاسبه خواهد شد.

4. قرار دادن اباتمنت یا ابوتمنت

هنگامی که ایمپلنت شما به اندازه کافی پایدار شد، دندانپزشک یک قطعه کوچک به نام اباتمنت را در بالای ایمپلنت قرار می‌دهد. این قطعه، ایمپلنت را به پروتز دندان (که معمولاً روکش است) متصل می‌کند. اباتمنت باید سفت شود تا هنگام غذا خوردن در جای خود ثابت باقی بماند.
البته گاهی اوقات ابوتمنت را می‌توان همزمان با جایگذاری ایمپلنت، روی آن قرار داد. زیرا از خط لثه عبور کرده و قابل مشاهده خواهد بود. پس از نصب این قطعه، برای محافظت از پایه ایمپلنت، قطعه‌ای با نام هیلینگ کپ روی ایمپلنت سوار می‌شود تا از رشد بافت لثه و استخوان بر روی اباتمنت جلوگیری شود. ابامتنت و هیلینگ کپ نیز هزینه‌هایشان همراه با قیمت ایمپلنت محاسبه می‌شود.

5. نصب پروتز دندان

بعد از آنکه لثه به طور کامل بهبود پیدا کرد و ایمپلنت نیز طی فرآیند استئواینتگریشن به استخوان فک جوش خورد، اکنون نوبت گذاشتن پروتز دندان است. معمولاً روکش دندان به عنوان پروتز بر روی ایمپلنت قرار داده می‌شود. در این مرحله که مرحله نهایی ایمپلنت دندان است، شما صاحب یک جایگزین کامل دندان طبیعی هستید که دقیقا همان ظاهر و عملکرد را مانند یک دندان واقعی برایتان به همراه خواهد داشت.
به طور معمول هزینه روکش دندان همراه با هزینه ایمپلنت در همان ابتدای کار دریافت می‌شود. اما ممکن است نحوه دریافت آن از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت باشد.

ایمپلنت دندان در سیمادنت

چرا قیمت ایمپلنت دندان زیاد است؟

جراحی کاشت ایمپلنت دندان یکی از گران‌ترین پروسه‌های دندانپزشکی است. در واقع بعد از ارتودنسی دندان، یکی از روش‌های گران قیت دندانپزشکی به شمار می‌رود. اگر تصور می‌کنید هزینه ایمپلنت دندان زیاد بوده و منصفانه نیست، پیشنهاد می‌کنیم موارد زیر را با دقت بخوانید تا به علت بالا بودن هزینه این روش پی ببرید و بدانید که این هزینه ها به سادگی قابل توجیه بوده و دور از انصاف نیست:
• کاشت دندان یک درمان جراحی، تهاجمی و نسبتاً طولانی مدت است که طی فرآیندهای حساس و پیچیده‌ای، جایگزین دندان از دست رفته می‌شود.
• جراحی ایمپلنت دندان بسیار پیچیده‌تر از ترمیم‌ها و درمان‌های دیگر مانند پر کردن دندان و یا نصب بریج و روکش است.
• برای کاشت ایمپلنت دندان، دندانپزشک حتماً باید آموزش تخصصی دیده باشد و مدرک انجام این پروسه را دریافت کرده باشد؛ در واقع دندانپزشک باید پس از دوره عمومی، آموزش لازم در خصوص ایمپلنتولوژی را گذرانده باشد. هرچه تخصص دندانپزشک بیشتر باشد هزینه ایمپلنت دندان نیز بیشتر خواهد شد.
• روند ساخت خود ایمپلنت پیچیده، حساس و دشوار است.
• مواد بکار رفته در ساخت ایمپلنت، دارای کیفیت بالا و نیز سازگار با بدن هستند.
• پروسه کاشت ایمپلنت نیاز به مراجعات مکرر دندانپزشکی دارد.

سایر علل گران بودن قیمت ایمپلنت دندان (بررسی سایر عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ایمپلنت دندان)

به جز موارد بالا، تعدادی عامل دیگر نیز وجود دارند که بر روی ارزان یا گران بودن هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می‌‎گذارند. در ادامه به معرفی 8 عامل مهم بسنده می‌کنیم:

1. نوع و برند ایمپلنت

بسته به اینکه ایمپلنت‌ها توسط چه شرکتی و در چه کشوری ساخته می‌شوند هزینه ایمپلنت دندان نیز بسیار متغییر است. مثلاً ایمپلنت‌های اروپایی و آمریکایی به دلیل کیفیت ساخت بالا قیمت بیشتری دارند و ایمپلنت‌های آسیایی در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.

2. جنس ایمپلنت

ایمپلنت‌های دندانی باید از مواد زیست سازگار ساخته شوند تا بدون ایجاد واکنش آلرژیک یا پس زده شدن شدن توسط بدن با استخوان فک ادغام شوند. بهترین ماده برای ایمپلنت تیتانیوم یا آلیاژ تیتانیوم است. برخی از جراحان دندانپزشکی استفاده از زیرکونیوم را به عنوان جایگزین شروع کرده اند زیرا سفیدی آن باعث می شود که با دندان‌های طبیعی ترکیب شود. که این امر باعث شده تعرفه ایمپلنت دندان زیرکونیومی بیشتر از تیتانیومی باشد.

جنس-ایمپلنت-دندان-min

3. تعداد ایمپلنت

هرچه تعداد ایمپلنت بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه عمل شما و در نتیجه قیمت ایمپلنت نیز بیشتر خواهد بود. برخی از بیماران ممکن است فقط نیاز به کاشت تنها یک ایمپلنت داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به جایگزینی کامل دندان‌های یک قوس فکی یا هر دو فک باشند.

4. موقعیت کاشت ایمپلنت

اگر موقعیت دندان از دست رفته در خلف دهان باشد ممکن است به دلیل دشواری در دسترسی به ناحیه خلف دهان و کاشت ایمپلنت، هزینه بیشتر شود. این درحالی است که هزینه کاشت ایمپلنت‌های قدامی ممکن است کمتر باشد.

5. تکنیک قرار دادن ایمپلنت (شیوه جراحی)

با پیشرفت روز افزون علم پزشکی، به روش‌های خاص و با دقت بالا ایمپلنت دندان کاشته می‌شود و معمولا برای اینکار از پیشرفته‌ترین تکنولوژی کامپیوتری بهره می‌برند. قرار دادن ایمپلنت در جایگاه مناسبش، مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود. اینکه جراح چطور عمل را پیش می‌برد، از چه تجهیزات و تکنولوژی‌هایی کمک می‌گیرد و درصد موفقیت تکنیکش چقدر است، همگی روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر خواهند گذاشت.

6. مرکز ایمپلنتی که در آن قصد کاشت دندان دارید

قیمت ایمپلنت دندان در شهرهای مختلف ایران یکسان نیست. از یک شهر به شهر دیگر تعرفه‌ها متغییر هستند. علاوه بر این، حتی از یک نقطه شهر تهران تا نقطه دیگر آن نیز ممکن است هزینه‌ها کمی با هم متفاوت باشند. به این شکل که هر چه به سمت شمال شهر برویم هزینه ایمپلنت دندان نیز بیشتر خواهد شد. علت این امر استفاده از تجهیزات پیشرفته‌تر و به روزتر در کلینیک مورد البته هرچه کلینیک مجهزتر باشد نیز به صورت مشابه با افزایش تعرفه و قیمت ایمپلنت روبرو خواهیم بود.

ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی سیمادنت

7. تخصص و آموزش جراح دندانپزشک

هر چه جراح ایمپلنت شما آموزش دیده و با تجربه‌تر باشد، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه بیشتری داشته باشید. البته آرامشی که با دانستن اینکه در مطب جراح خود بهترین مراقبت‌ها را دریافت می‌کنید، ارزش هزینه اضافی را دارد. و چنانچه مطمئن هستید جراح شما باتجربه بوده و کلینیک او کاملا مجهز است، هرچقدر هزینه ایمپلنت دندان بیشتری پرداخت کنید باز هم ارزشش را دارد.

8. نیاز به پروسه‌های دیگر

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود با ایمپلنت نیازی به هیچ پروسه دیگری نداشته باشید، آنوقت شما یک کاندید ایده‌آل و خوشحال هستید زیرا هزینه کمتری برای کاشت ایمپلنت می‌پردازید. اما اگر نیاز داشته باشید تا هر کدام از پروسه‌های زیر را انجام دهید، به ازای هر پروسه، بر قیمت ایمپلنت شما نیز افزوده خواهد شد:
• کشیدن دندان
• نیاز به پیوند استخوان
• لیفت و بالا کشیدن سینوس
• ارتودنسی دندان
• بیماری لثه (از هر نوع)
جدول هزینه‌های اضافی در صورت نیاز به انجام پروسه های نامبرده

جدول هزینه های اضافی در صورت نیاز به انجام پروسه های نامبرده

عنوانقیمت به ریال
پیوند استخوان بلاک130,000,000
پیوند استخوان برای ایمپلنت80,000,000

بهترین انواع ایمپلنت

شاید بتوان گفت بیش از 100 نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد که هریک از آن‌ها توسط شرکت‌های مختلف و در کشورهای گوناگونی تولید می‌شوند؛ هر یکی از این ایمپلنت‌ها با تکنولوژی متفاوت و در سطوح درجه کیفی خاصی تولید می‌شوند که متخصص ایمپلنت با توجه به وضعیت و نیاز بیمار بهترین نوع آن را معرفی می‌کند. اولین بار ایمپلنت در کشور سوییس ساخته شده است به همین علت ایمپلنت های سوییسی بسیار معروف و شناخته شده هستند. با این وجود با گذشت زمان سایر کشورها همانند کشور کره نیز کیفیت بسیار بالا و مطلوبی را در تولید ایمپلنت های دندانی ارائه کرده است.

چه معیارهایی در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت موثر است؟

زمانی که بیمار به متخصص ایمپلنت مراجعه می‌کند، علاوه بر اینکه کشور تولید کننده ایمپلنت و قیمت ایمپلنت در انتخاب نهایی فرد تاثیرگذار خواهد بود، فاکتورهای مهم تری نیز وجود دارد که لازم است در ابتدا توسط پزشک بررسی شده و پس از بررسی آن‌ها ایمپلنت مناسب به بیمار معرفی گردد؛ از جمله این فاکتورها می‌توان به میزان استخوان باقی مانده و استحکام آن و نیز زمان انجام ایمپلنت اشاره نمود. بنابراین در صورتی که جهت انتخاب نوع ایمپلنت سردر گم شده‌اید بهتر است به پیشنهاد پزشک خود اعتماد کنید زیرا متخصصین ایمپلنت در سیمادنت با انواع ایمپلنت ها سرکار داشته و به تجربه بهترین نوع ایمپلنت متناسب با شرایط شما را معرفی می‌کنند.

انجام ایمپلنت کامل

قیمت انواع ایمپلنت

انواع مختلفی از ایمپلنت وجود دارد که قیمت‌های متفاوتی دارند. ایمپلنت‌های کره‌ای، آمریکایی، اشترومن و نئودنت از معروف‌ترین ایمپلنت‌های موجود در ایران است.
ایمپلنت اشترومن یکی از باکیفیت‌ترین ایمپلنت‌هایی است که در بازار پیدا می‌شود و کارایی بسیار بالایی که دارد اما قیمت آن بالا می‌باشد.
ایمپلنت نئودنت یکی از ساخته‌های شرکت اشترومن می‌باشد که از قیمت بسیار مناسب با توجه به کیفیت بالا برخوردار است و محبوبیت بالایی در ایران به دلیل نتایج مثبت و موفق دارد.
از دیگر ایمپلنت‌های موجود، ایمپلنت آمریکایی است. ایمپلنت آمریکایی بسیار کارآمد، باکیفیت، پیشرفته و سازگار است اما به دلیل نوسانات نرخ دلار و ارز از قیمت بسیار بالایی برخوردار است و خیلی از کلینیک‌های دندانپزشکی آن را ارائه نمی‌دهند.
هزینه ایمپلنت‌های مختلف به موارد بسیار زیادی بستگی دارد و قیمت پایین و یا بالای یک ایمپلنت به معنی مناسب بودن یا نبودن آن نیست. برای دریافت نتیجه‌ای موفق و مثبت، انجام ایمپلنت باید زیر نظر یک متخصص ایمپلنت صورت گیرد تا درمانی متناسب با ناهنجاری و استخوان فک انجام شود.

ایمپلنت سوئیسی یا کره ای؟!

در کلینیک های تخصصی و حرفه‌ای دندانپزشکی همانند سیمادنت همیشه برای ایمپلنت از برندهای با کیفیت و با دوام استفاده می‌شود؛ با این وجود معمولا یکی از چالش هایی که در زمان محاسبه هزینه‌های مربوط به ایمپلنت پیش روی بیماران قرار می‌گیرد، انتخاب بین ایمپلنت کره ای و سوئیسی است؛ قبل‌تر گفته شد که به دلیل اینکه نقطه شروع تاریخچه ایمپلنت به کشور سوئیس برمی‌گردد، ایمپلنت های سوئیسی بسیار پر آوازه‌تر و گران‌تر از ایمپلنت های کره ای هستند ولی این مسئله به معنی کیفیت پایین ایمپلنت های کره ای نیست. در ادامه به بررسی چند برند شناخته شده و مورد تایید ایمپلنت ساخته کشورهای سوئیس و کره پردا خته می شود تا شما بتوانید با شناخت بیشتر و دید بازتر انتخاب نهایی خود را انجام دهید.

قیمت ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت یکی از انواع ایمپلنت سوئیسی است که در عین کیفیت بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار است و افرادی که در پروسه درمان خود مایل هستند از ایمپلنت های نام آشنای سوئیسی مانند ایمپلنت اشترومن استفاده کنند ولی در عین حال نمی‌توانند هزینه زیادی را تقبل کنند، با انتخاب برند نئودنت با یک تیر به دو هدف درمان با کیفیت در عین هزینه مقبول خواهند رسید.

بین ایمپلنت ارزان و گران قیمت کدام را انتخاب کنیم؟

در مارکت دندانپزشکی، انواع ایمپلنت‌ها با طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها وجود دارد. مثلاً ممکن است به شما ایمپلنتی معرفی شود که 2 میلیون تومان هزینه دارد و یا ایمپلنت مرغوبی به شما پیشنهاد شود که هر واحدش 20 میلیون تومان قیمت دارد. ما باید کدام را تهیه کنیم؟ دست روی ایمپلنت ارزان بگذاریم؟ یا ایمپلنت گران و بسیار پر هزینه را در نظر بگیریم؟

6 خطر انتخاب ایمپلنت های ارزان قیمت و بی‌کیفیت

از هر متخصص ایمپلنتی که بپرسید به شما خواهد گفت که قید ایمپلنت ارزان را بزنید زیرا هیچ ارزانی بی دلیل نیست و دست کم 6 کلاه بزرگ با انتخاب ایمپلنت ارزان بر سر شما خواهد رفت. در ادامه ببینید که انتخاب ایمپلنت ارزان چه کلاه گشادی بر سر شما می‌گذارد و چطور زندگی شما را با خطر روبرو می کند. بعد از خواندن این 6 مورد نظرتان درباره بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان کمی تغییر خواهد کرد.

1. شکست فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان

ایمپلنت‌های دندانی تنها راه حل ترمیمی هستند که با ترکیب شدن مستقیم با استخوان فک، جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شوند. این فرآیند که به عنوان osseointegration شناخته می‌شود، ایمپلنت‌ ها را قادر می‌سازد تا ثبات و پشتیبانی بالاتری را برای ایمپلنت کاشته شده ایجاد کنند. با این حال، ایمپلنت دندان ارزان ممکن است از موادی ساخته شده باشد که به خوبی با استخوان ادغام نمی‌شود.

عدم ادغام شدن مناسب با استخوان نیز می‌تواند منجر به شکست کلی ایمپلنت شود. علاوه بر این، اگر دندانپزشک شما فرد با تجربه‌ای در این زمینه نباشد، ممکن است مهارت یا دانش لازم برای اطمینان از موفقیت فرآیند ادغام استخوانی را نداشته باشد.

اینفوگرافیک ایمپلنت دندان
اینفوگرافیک ایمپلنت دندان

2. شکسته شدن ایمپلنت

پایین بودن هزینه و قیمت ایمپلنت دندان اغلب به دلیل این است که مواد بکار رفته در ساخت ایمپلنت، ارزان و بی‌‎کیفیت هستند. در نتیجه چنین ایمپلنت‌هایی استحکام و دوام کافی نداشته و احتمال شکسته شدن آن‌ها زیاد خواهد بود.

3. افزایش خطر عفونت ایمپلنت و لثه

علاوه بر احتمال شکستگی ایمپلنت ارزان، ممکن است خطر عفونت لثه و استخوان نیز افزایش پیدا کند و منجر به ایجاد عارضه‌ای به نام پری‌ایمپلنتیت شود که یک عفونت التهابی است و می‌تواند در اطراف پایه ایمپلنت‌های دندانی ایجاد شود. این عارضه معمولاً باعث تحلیل بافت لثه و استخوان می‌شود و در برخی موارد حتی می‌تواند منجر به شکست ایمپلنت دندان شود.

4. وارد شدن آسیب عصبی به لثه و صورت

یک دندانپزشک کم تجربه که از ایمپلنت دندان ارزان استفاده می‌کند ممکن است در طول فرآیند کاشت آن، به اعصاب دهان شما آسیب برساند. بنابراین مراقب دندانپزشکانی که ادعای ارزان بودن یا پایین بودن هزینه و قیمت ایمپلنت دندان را دارند باشید.

5. وارد شدن صدمه به دندان‌های سالم

درمان ایمپلنت زمانی بهترین نتیجه را دارد که متخصص شما، یک طرح درمان سفارشی را فقط برای شما و مخصوص شما در نظر بگیرد. این یعنی ایمپلنت باید در اندازه مناسب تهیه شده و در موقعیت مناسبی نسبت به دندان‌های دیگر کاشته شود. اما ایمپلنت های ارزان معمولاً از نظر اندازه و تراش، استاندارد نبوده و ممکن است به دندان‌های مجاور آسیب بزنند یا در موقعیت و زاویه بدی قرار بگیرند.

ایمپلنت فوری چیست و هزینه ایمپلنت دندان فوری چقدر است؟

در حالت معمول، ایمپلنت دندان چند ماه پس از کشیدن دندان در استخوان فک کاشته می‌شود و پس از اینکه ایمپلنت به فک جوش خورد، روکش بر روی پایه ایمپلنت سوار می‌شود. این پروسه ممکن است از 4 تا 9 ماه به طول بی‌انجامد و قیمت ایمپلنت دندان با این روش به دلیل مراجعات مکرر ممکن است کمی زیاد شود. اما این امکان نیز وجود دارد که ایمپلنت را به صورت فوری کاشت.

به این معنی که دیگر لازم نیست مراحل حوصله سر بر و طولانی را طی کرد. اما باید شرایط کاشت ایمپلنت فوری نیز مهیا باشد. یعنی باید در سلامتی کامل بود و فک نیز تراکم استخوانی کافی داشته باشد. منظور از ایمپلنت فوری دو چیز است. در یک حالت بلافاصله پس از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کاشت که به آن ایمپلنت یک روزه گفته می‌شود. در حالت دیگر نیز اگر بارگذاری روکش بلافاصله پس از کاشت انجام شود گفته می‌شود ایمپلنت فوری است.

نام برندکشور سازندهقیمت به ریال
ایمپلنت کره ایکره120/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت نئودنتسوئیس20۰/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت اشترومن (معمولی)سوئیس300/۰۰۰/۰۰۰
ایمپلنت اشترومن (راکسالید)سوئیس350/۰۰۰/۰۰۰

چه افرادی می توانند ایمپلنت فوری دندان بکارند؟

افرادی که از سلامتی عمومی مناسبی برخوردارند و بافت استخوانی متراکمی داشته باشند می‌توانند ایمپلنت فوری انجام دهند. در واقع ایمپلنت فوری همان طور که از نامش مشخص است در مواقعی انجام می‌شود که در یک جلسه و بلافاصله بعد کشیدن دندان، کاشت ایمپلنت نیز انجام می‌شود.

قیمت ایمپلنت دندان فوری در سال 1402 چقدر است؟

از آنجا که انجام ایمپلنت فوری، برای تمامی بیماران قابل اجرا نبوده و معمولا روند پیچیده‌تری داشته و به ارزیابی‌های دقیق‌تری نیاز دارد، معمولا به میزان اندکی شاید در حدود 10 الی 20 درصد هزینه بیشتری نسبت به ایمپلنت معمولی خواهد داشت. بدیهی است که مطابق نام این نوع ایمپلنت، روند اجرای آن فوری بوده و بسیاری از مراحل لازم تنها در یک جلسه انجام شده و در نتیجه از مراجعه چند باره به کلینیک و صرف مدت زمان بیشتری برای طرح درمان بی‌نیاز خواهید شد.

قیمت ایمپلنت فوری در سیمادنت

آیا شما شرایط کاشت ایمپلنت فوری دندان را دارید؟

قیمت هر واحد ایمپلنت چقدر است؟

همانطور که پیش‌تر ذکر شد شرایط هر بیمار متفاوت است و جهت تعیین دقیق هزینه نهایی ایمپلنت لازم است که علاوه بر هزینه هر واحد ایمپلنت، در صورت نیاز هزینه‌های دیگری نیز محاسبه شود. به بیانی دیگر درست است که قیمت ایمپلنت یک دندان با توجه به برند و کشور سازنده آن یک عدد ثابت و مشخص شده است ولی در صورتی که بیمار به اقدامات دیگری قبل و بعد از ایمپلنت نیاز داشته باشد، این هزینه‌ها نیز باید محاسبه گردد.

زمانی که شما جهت انجام کاشت دندان به متخصص مراجعه می‌کنید، پس از معاینه دقیق و بررسی تصاویر تهیه شده از دهان و فک شما، پزشک طرح درمان لازم را تعیین کرده و در صورت نیاز برخی از اقدامات مورد نیاز قبل و یا بعد از کاشت تجویز می‌گردد که کشیدن دندان ناحیه ایمپلنت، جراحی سینوس لیفت، پیوند و بازسازی استخوان تحلیل رفته (در صورتی که استخوان کافی برای ایمپلنت در دسترس نباشد) و ریج اسپلیت (جراحی افزایش عرض استخوان فک) در این طرح درمان گنجانده می‌شود.

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

گارانتی مادام العمر ایمپلنت

چه زمانی باید به جای ایملنت تک واحدی، ایمپلنت کامل انجام داد؟

در صورتی که بیمار بیش از 8 دندان کنار هم را به صورت ردیفی از دست داده باشد و یا به علت پوسیدگی مجبور به کشیدن آن ها باشد، دیگر نمی توان ایمپلنت یک واحدی را پیشنهاد نمود زیرا در این صورت مدت زمان طولانی و نیز هزینه بالایی را می طلبد که چندان منطقی به نظر نمی رسد. در چنین مواقعی بهترین راه استفاده از ایمپلنت کامل فک بالا یا پایین بوده که هم از نظر هزینه و هم مدت زمان طرح درمان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

ایمپلنت کامل دندان چیست و هزینه آن چقدر است؟

برای آن دسته از افرادی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند این امکان وجود دارد که ایمپلنت کامل دندان برای هر دو قوس فکی انجام دهند. بحث ایمپلنت کردن کامل فک یک موضوع تخصصی و پیچیده است و اگر تمایل دارید در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتماً باید با یک متخصص ایمپلنت صحبت کنید و از نزدیک تحت معاینه قرار بگیرید. قیمت ایمپلنت کامل دندان معمولا بالا است ولی روش‌هایی وجود دارد که می‌توان هزینه‌های آن را به میزان اندکی کاهش داد.

فرمول نهایی محاسبه قیمت ایمپلنت دندان چیست؟

در اینجا می‌خواهیم کم کم بحث قیمت و هزینه ایمپلنت دندان را ببندیم و به یک جمع‌بندی نهایی در این خصوص برسیم. هزینه ایمپلنت دندان در سال 1402 با جزئیات کامل همانند سایر تعرفه‌های دندانپزشکی از سوی کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت به ریال اعلام شده است؛ این امر سبب می‌شود تا متقاضیان ایمپلنت دندان پیش از مراجعه به کلینیک از هزینه‌های این پروسه درمانی آگاه باشند. تعرفه‌های اعلام شده بر اساس نوع ایمپلنت مورد استفاده، کشور سازنده آن و قیمت نهایی آن به دلار محاسبه می‌گردد و در کلینیک سیمادنت سعی شده است در عین استفاده از بهترین انوع ایمپلنت‌های موجود در بازار جهانی، هزینه‌های معقولی نیز از بیماران دریافت شود. در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه حضوری به صورت دقیق معاینه شده و هزینه دقیق کاشت ایمپلنت برایتان محاسبه شود.

چرا سیمادنت کلینیک مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان است؟

سیمادنت یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای دندانپزشکی در ایران و دارای 2 کلینیک تخصصی در تهران است. در سیمادنت تمامی فرآیندهای دندانپزشکی شامل عمل کاشت ایمپلنت دندان، ارتودنسی دندان، انواع جراحی دهان و دندان، ترمیم و زیبایی دندان و … با تکنولوژی‌های نوین زیر نظر متخصصان باتجربه انجام می‌شود.

در میان مراکز کاشت ایمپلنت دندان در تهران، سیمادنت از نام آشنا‌ترین کلینیک‌ها بوده و سابقه نسبتا طولانی در کاشت انواع ایمپلنت دندان دارد. متخصصان ما در سیمادنت طرح درمان ایمپلنت مراجعین را با دقت و به صورت تخصصی ارائه می‌دهند و در ایمن‌ترین شرایط جراحی کاشت ایمپلنت را انجام می‌دهند. همچنین هزینه ایمپلنت دندان در سیمادنت همواره به صورت منطقی و بر اساس فاکتورهایی به صورت منصفانه محاسبه می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان در سیمادنت

دریافت نوبت آنلاین و شروع مسیر کاشت ایمپلنت شما در سیمادنت

با دریافت نوبت آنلاین از طریق فرم تماس زیر می توانید از تخفیف ویژه و ویزیت حضوری رایگان بهره مند شوید. همچنین در صورت تمایل می توانید از طریق واتساپ به صورت زنده و تصویری با متخصصان سیمادنت صحبت کنید و درباره روند کاشت ایمپلنت خود از آن ها مشورت بگیرید.


مشاوره حضوری ایمپلنت دندان در شمال تهران

از آنجا که معمولا فرآیند انجام ایمپلنت دندان به چندین جلسه مراجعه به دندانپزشکی نیاز دارد، بهتر است در انتخاب کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت علاوه بر تخصص پزشکان، به بعد مسافت آن نیز توجه نمایید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی ایمپلنت در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی،بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد،ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری ایمپلنت دندان در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز انجام ایمپلنت دندان به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز ایمپلنت در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک سیمادنت ستارخان

به این صفحه امتیاز دهید!

برای امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. امتیاز: 0

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت