کامپوزیت دندان توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان
0
(0)

کامپوزیت دندان یکی از انواع اقدامات دندانپزشکی زیبایی است. مشکلات ظاهری دندان‌ها علی الخصوص دندان‌های جلویی را می‌توان به راحتی با استفاده از کامپوزیت دندان با هزینه به صرفه‌تر برطرف کرد. فیسینگ کامپوزیت راه حل مناسبی برای بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های ظاهری دندان‌ها از جمله شکستن دندان، فاصله بین دندان و مشکلاتی از این دست است. این اقدام زیبایی حتما باید توسط یک متخصص و دکتر کامپوزیت دندان انجام شود تا با توجه به ناهنجاری موجود، بهترین شکل درمان ارائه شود.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت ماده‌ای خمیری شکل است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و با استفاده از نور آبی آن را به دندان می‌چسبانند. از کامپوزیت برای پوشش دهی دندان‌های سیاه، شکسته، ترک خورده و پوسیده کاربرد دارد. استفاده از کامپوزیت شما را صاحب دندان‌های سفید و براق و لبخندی جذاب می‌کند. کامپوزیت در دندانپزشکی برای اهداف مختلف از جمله اصلاح ظاهر دندان و نیز ترمیم و پر کردن دندان استفاده می‌شود. با این وجود کامپوزیت دندان به صورت عمومی و مصطلح به عنوان یکی از انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی و برای اصلاح طرح لبخند به کار برده می‌شود. در این محتوا نیز به جنبه زیبایی کامپوزیت دندان پرداخته شده و درباره مزایا، معایب و انواع کاربردهای کامپوزیت دندان برای زیبایی بیشتر لبخند اشاره شده است.

فیسینگ کامپوزیت یا کامپوزیت ونیر؟

فیسینگ دندان به قرار دادن روکشی نازک برای اصلاح فرم و شکل دندان اطلاق می‌شود. حال اگر ماده‌ای که بر روی دندان قرار می‌گیرد از جنس ونیر کامپوزیت باشد این روش با نام فیسینگ کامپوزیت شناخته می‌شود. بنابراین به طور کلی اصطلاحاتی از جمله فیسینگ کامپوزیت، کامپوزیت ونیر هر دو اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت اشاره دارند.


کاربردهای فیسینگ کامپوزیت

کامپوزیت ونیر برای بد رنگی دندان
کامپوزیت ونیر برای بد رنگی دندان
فیسینگ کامپوزیت برای فاصله بین دندان‌ها
فیسینگ کامپوزیت برای فاصله بین دندان‌ها
فیسینگ کامپوزیت برای دندان‌های کوتاه
فیسینگ کامپوزیت برای دندان‌های کوتاه
فیسینگ کامپوزیت برای دندان‌ شکسته
کامپوزیت ونیر برای دندان‌ شکسته

تفاوت کامپوزیت و لمینت چیست؟

شاید جالب باشد که کامپوزیت ونیر نیز نوعی لمینت است! در واقع لمینت می‌تواند در دو نوع سرامیکی و یا ونیر (کامپوزیت ونیر) ارائه شود. ولی در بین عموم مردم با دو نام لمینت و کامپوزیت شناخته می‌شود. در روش لمینت سرامیکی، دندان‌ها تراشیده شده و قالب‌گیری شده، در نهایت روکش لمینت سرامیکی (پرسلن لمینت) در لابراتوار ساخته شده و در جلسه دوم بر روی دندان چسبانده می‌شود. در کامپوزیت ونیر، میزان تراشیدن دندان، بسیار کمتر از لمینت سرامیکی بوده و نیز کل مراحل درمان در یک جلسه انجام شده و نیازی به ساخت روکش در لابراتوار نخواهد بود.

بهترین متخصص کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان همانند هر اقدام دندانپزشکی زیبایی دیگری باید حتما توسط متخصص آن انجام شود. در صورتی که برای انجام فیسینگ کامپوزیت به بهترین متخصص کامپوزیت دندان مراجعه کنید در مرحله اول با معاینه دقیق و تخصصی دندان‌ها، مشاوره‌های لازم را در این زمینه ارائه می‌کند. در طی این مشاوره، نکات مهم قبل و بعد از انجام کامپوزیت ونیر به بیمار ارائه می‌شود. متخصص کامپوزیت دندان با توجه به نوع ناهنجاری دندان‌ها، تعداد واحد کامپوزیت مورد نیاز را تعیین می‌کند. همچنین در مشاوره‌های تخصصی بهترین دکتر کامپوزیت دندان، وضعیت سلامت لثه‌ها، رنگ دندان‌ها و فاصله بین دندان‌ها را نیز بررسی کرده و طرح درمان لازم را برای بیمار پیشنهاد می‌دهد.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت، توسط بهترین متخصصین کامپوزیت مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌شود. به این ترتیب با مراجعه به دکتر فیسینگ کامپوزیت در کلینیک سیمادنت، مراجعین در ابتدا با شرایط و سلامت فعلی دهان و دندان خود مطلع شده و سپس طرح درمان کامپوزیت ونیر خود را دریافت می‌کند. در ادامه با بهترین متخصصین کامپوزیت دندان در سیمادنت آشنا خواهید شد.

ویدیوهای کامپوزیت دندان در سیمادنت

اهمیت مراجعه به متخصص کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان برای رفع مشکلات و ناهنجاری‌های ظاهری خفیف تا متوسط دندان بسیار مناسب است. با این وجود در صورتی که مشکلاتی همانند نامرتبی دندان‌ها و یا فاصله زیاد بین دندان‌ها بسیار شدید باشد دیگر نمی‌توان با انجام فیسینگ کامپوزیت آن را درمان نمود. متخصص کامپوزیت دندان در جلسه معاینه و مشاوره اولین میزان شدت ناهنجاری دندانی بیمار را بررسی کرده و در صورتی که کامپوزیت دندان به تنهایی برای اصلاح طرح لبخند کافی باشد، آن را پیشنهاد می‌کند. در غیر اینصورت لازم است درمان‌های دیگری همانند ارتودنسی و یا لمینت دندان و سایر خدمات دندانپزشکی ارائه شود. گاهی مواقع نیز لازم است که چند درمان به صورت ترکیبی برای بیمار انجام شود که می‌توان کامپوزیت دندان در مرحله آخر درمان و جهت اصلاح طرح لبخند اعمال شود.

قبل و بعد از ارتودنسی و کامپوزیت ونیر
قبل و بعد از ارتودنسی و کامپوزیت ونیر در کلینیک سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

تصاویر قبل و بعد از کامپوزیت دندان

قبل و بعد فیسینگ کامپوزیت دندان
قبل و بعد فیسینگ کامپوزیت دندان در کلینیک سیمادنت

مزایای کامپوزیت ونیر

اگر کامپوزیت کردن دندان‌های خود را به یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران بسپارید، نه تنها عوارضی در پی نخواهد داشت بلکه مزایای بی شماری نیز به دنبال خواهد داشت. مزایایی که از کامپوزیت کردن دندان نصیب شما خواهد شد شامل موارد زیر می باشد:

  • بدون آسیب زدن به عاج، مینا و ریشه دندان انجام می شود.
  • هزینه فیسینگ کامپوزیت نسبت به سایر روش‌های اصلاح طرح لبخند مقرون به‌ صرفه‌تر است.
  • بدون نیاز به تراش دندان‌ها انجام می‌شود. مراحل کامپوزیت دندان‌ها تنها در یک جلسه انجام می‌گردد.
  • در صورت آسیب کامپوزیت، به سادگی قابل ترمیم خواهد بود.
  • عمر و ماندگاری کامپوزیت ونیر در صورت رعایت اصول مراقبتی و بهداشت دندان‌ها طولانی و در حدود چندین سال خواهد بود.

مراحل کامپوزیت کردن دندان

متخصص کامپوزیت دندان پیش از اقدام به کامپوزیت کردن دندان ها آنها را مورد بررسی قرار می دهد تا در صورت نیاز هرگونه جرم و آلودگی را از سطح دندان ها پاک کند زیرا جرم روی دندان امکان اینکه بعد از کامپوزیت دچار عفونت لثه ای شوید وجود دارد. پس از مرحله جرم گیری دندان ها را کاملا خشک کرده و سپس ماده خمیری شکل کامپوزیت را بر روی دندان ها قرار می‌دهد و با استفاده از امواج نوری آن را به طور کامل به دندان چسبانده و سفت می کند.

مراحل کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

همیشه نمی‌توان گفت هر روش درمانی برای همه افراد مناسب می‌باشد. کامپوزیت دندان نیز برای افرادی که مشکلات جدی لثه‌ای و عفونت فعال در لثه دارند، افرادی که پروتز متحرک دارند، افرادی که مشکل در قرارگیری درست فک بالا و پایین دارند و در خانم های باردار منع استفاده دارد. اهمیت مراجعه به متخصص کامپوزیت دندان در همین جا مشخص می‌شود تا بررسی و معاینه دقیق دهان و دندان‌های بیمار، امکان انجام فیسینگ کامپوزیت را تعیین خواهد کرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از کامپوزیت دندان

اقدامات قبل از کامپوزیت دندان: نیاز است پیش از کامپوزیت کردن دندان در انتخاب کلینیک دندانپزشکی و متخصص کامپوزیت دندان دقت زیادی انجام شود. پیش از کامپوزیت حتماً از مشاوره تخصصی استفاده شود. در نتیجه لازم است حتماً در انتخاب دکتر فیسینگ کامپوزیت دقت شود.

به طور معمول اگر مراقبت‌های بعد از کامپوزیت را جدی بگیرید عمر کامپوزیت دندان حتی به ده سال نیز خواهد رسید. این مراقبت از دندان ها شامل: مسواک زدن دندان‌ها به صورت مرتب، استفاده از نخ دندان در کنار مسواک برای بهداشت بیشتر دندان‌ها و مراعات در هنگام خوردن مواد غذایی سفت می‌شود. به دلیل اینکه کامپوزیت دندان، قابلیت رنگ پذیری دارد بهتر است پس از هر بار استفاده از قهوه یا چای دندان‌های خود را مسواک بزنید.

ماندگاری کامپوزیت دندان

مدت زمان ماندگاری کامپوزیت‌های دندان بین هفت تا ده سال است. با این حال، باید در نظر داشت که در همه موارد به عادت‌ها و عوامل فردی نیز بستگی دارد. علاوه بر نوع و مرغوبیت مواد کامپوزیتی مورد استفاده، تبحر و تخصص متخصص کامپوزیت دندان نیز در میزان ماندگاری و طول عمر ونیر کامپوزیت بسیار اهمیت دارد. برای اینکه بدانید هزینه کامپوزیت دندان چگونه محاسبه می شود و یا چند در می آید باید یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران و یا شهرستان شما دندان هایتان را مورد بررسی قرار دهد زیرا هزینه کامپوزیت دندان با توجه به اینکه نیاز به درمان پیش از کامپوزیت است یا خیر متفاوت می باشد.

هزینه کامپوزیت دندان
هزینه کامپوزیت دندان

مشاوره حضوری با متخصص کامپوزیت دندان در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و برا یانجام فیسینگ کامپوزیت قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه کرده و کامپوزیت دندان خود را انجام دهید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری با دکتر کامپوزیت دندان در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری و نیز انجام کامپوزیت دندان به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید و برای انجام کامپوزیت ونیر قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مثال: 09120001234
Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

کلینیک سیمادنت ستارخان

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت های مورد استفاده به منظور انواع مختلف درمان های کامپوزیتی دارای انواع مختلفی بوده و بسته به اندازه ذرات و تعداد، در دسته های مختلفی قرار خواهند گرفت. تقسیم بندی کلی مواد کامپوزیتی به شرح زیر است:

کامپوزیت های هیبریدی

این نوع از کامپوزیت های دندانی به دلیل برخورداری از استحکام بالا به منظور کامپوزیت دندان های خلفی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کامپوزیت خلفی به ویژه برای ترمیم دندان در ناحیه خلفی نشان داده می شود. این کامپوزیت ها با در نظر گرفتن افزایش فشار جویدن که ترمیم های خلفی به آن وارد می شوند، طراحی می شوند. نتیجه کاربرد آنها ترمیم دندان بسیار مطمئن و طولانی مدت است.

کامپوزیت های میکرو فیلد

این نوع از کامپوزیت های دندانی به دلیل برخورداری از ظاهر براق، درخشان و شفاف به منظور کامپوزیت دندان های قدامی و با هدف اصلاح طرح لببخند مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کامپوزیت های قدامی یا همان کامپوزیت زیبایی، به منظور ترمیم دندان کاربرد دارد. ویژگی مهم کامپوزیت زیبایی قابلیت براق شدن و درخشش بالا و قدرت ماندگاری آن می باشد، از همین رو دندانپزشکان به منظور برای ترمیم زیبایی، کامپوزیت قدامی بهترین و مناسب ترین انتخاب می باشند.

کامپوزیت یا جریان سیال

از روی سازگاری و سیالیت بسیار خوب آن شناسایی می شود. این ویژگی های خوب می تواند راحتی دندانپزشک را در مدیریت کامپوزیت فراهم کند. در دندانپزشکی از کامپوزیت های مایع برای پر کردن حفره های کوچک دندان مانند شکاف، منافذ یا پوسیدگی اندام باقیمانده اندام استفاده می شود. در Dentaltix می توانید طیف گسترده ای از کامپوزیت های مایع را پیدا کنید.

کامپوزیت های نانو فیلد

این نوع از کامپوزیت های دندانی دارای هر دو ویژگی استحکام و زیبایی ظاهری بوده و بیشترین کاربرد را خواهند داشت.

ونیرها و IPS

ونیرها نسل جدید کامپوزیت های دندانی هستند که به دلیل برخورداری از ذرات سرامیکی دارای ثبات و استحکام بالاتری بوده و بیشترین تشابه ظاهری را به لمینت های سرامیکی خواهند داشت.

انتخاب کامپوزیت های مختلف متناسب با وضعیت قرارگیری دندان ها انتخاب شده و به منظور ایجاد زیبایی، درخشندگی و استحکام، به ویژه در دندان های عقبی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

کامپوزیت های niversal

برای ترمیم زیبایی دندان های قدامی و خلفی درست شده اند. کامپوزیت های دندانی niversal، از جهت سازگار بودن با سایه مینای دندان به صورت گسترده موجود هستند. کامپوزیت جهانی را می توان در قالب های مختلفی از جمله سرنگ، کپسول یا مایع یافت.

به این صفحه امتیاز دهید!

برای امتیاز بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. امتیاز: 0

اولین نفری باشید که به این پست رای می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت