متخصص کامپوزیت دندان در تهران

Dental composite 4

امروزه یکی از روش های زیبایی برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی بخشیدن به دندان های شما استفاده از کامپوزیت دندان می باشد. افراد زیادی به مطب های دندانپزشکی مراجعه می کنند که از شکل دندان های خود رنج می برند به گونه ای که در پایین آوردن اعتماد به نفس آنها تاثیر بسیاری داشته است. این دسته از افراد پس از کامپوزیت دندان هایشان صاحب لبخند زیبا و جذاب خواهند شد و همین امر موجب بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته آنها نیز می شود. در این مقاله برای شناخت کامل از کامپوزیت شما را دعوت به خواندن این مطلب می کنیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان در واقع نوعی از لمینت دندان می باشد. کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که بر روی دندان ها قرار می گیرد و با استفاده از نور آبی آن را سخت می کنند. از کامپوزیت برای پوشش دهی دندان های سیاه، شکسته، ترک خورده و پوسیده کاربرد دارد. استفاده از کامپوزیت شما را صاحب دندان های سفید و براق و لبخندی جذاب می کند.

تجویز آنتی بیوتیک پیش از درمان (پروفیلاکسی)
همچنین بخوانید

مراحل کامپوزیت کردن دندان

برخی از افراد به دلیل پوسیدگی دندان ها، فاصله بین دندان ها، شکسته بودن دندان ها و ….. به یک دندانپزشک مراجعه می کنند، تا از روش کامپوزیت کردن دندان، دندان های آن ها را به زیبایی شکل دهند.

متخصص کامپوزیت دندان پیش از اقدام به کامپوزیت کردن دندان ها آنها را مورد بررسی قرار می دهد تا در صورت نیاز هرگونه جرم و آلودگی را از سطح دندان ها پاک کند زیرا جرم روی دندان امکان اینکه بعد از کامپوزیت دچار عفونت لثه ای شوید وجود دارد. پس از مرحله جرم گیری دندان ها را کاملا خشک کرده و سپس از آن ماده خمیری شکل کامپوزیت را بر روی دندان ها قرار می دهند و با استفاده از امواج نوری آنها را سخت می کنند.

 

Dental composite 2

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت های مورد استفاده به منظور انواع مختلف درمان های کامپوزیتی دارای انواع مختلفی بوده و بسته به اندازه ذرات و تعداد، در دسته های مختلفی قرار خواهند گرفت. تقسیم بندی کلی مواد کامپوزیتی به شرح زیر است:

کامپوزیت های هیبریدی

این نوع از کامپوزیت های دندانی به دلیل برخورداری از استحکام بالا به منظور کامپوزیت دندان های خلفی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

کامپوزیت های میکرو فیلد

این نوع از کامپوزیت های دندانی به دلیل برخورداری از ظاهر براق، درخشان و شفاف به منظور کامپوزیت دندان های قدامی و با هدف اصلاح طرح لببخند مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

بیهوشی کودکان برای ترمیم دندان | دندانپزشکی کودکان
همچنین بخوانید

کامپوزیت های نانو فیلد

این نوع از کامپوزیت های دندانی دارای هر دو ویژگی استحکام و زیبایی ظاهری بوده و بیشترین کاربرد را خواهند داشت.

ونیرها و IPS

ونیرها نسل جدید کامپوزیت های دندانی هستند که به دلیل برخورداری از ذرات سرامیکی دارای ثبات و استحکام بالاتری بوده و بیشترین تشابه ظاهری را به لمینت های سرامیکی خواهند داشت.

انتخاب کامپوزیت های مختلف متناسب با وضعیت قرارگیری دندان ها انتخاب شده و به منظور ایجاد زیبایی، درخشندگی و استحکام، به ویژه در دندان های عقبی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

کامپوزیت دندان چیست 7

اهداف کامپوزیت دندان چیست؟

  • _ اصلاح بدشکلی و بدرنگی دندان ها
  • _ اصلاح فواصل بین دندانی
  • _ اصلاح ظاهر نامناسب دندان‌ها با فرم غیر طبیعی
  • _ برطرف نمودن بی نظمی های خفیف دندانی

مراقبت های قبل و بعد از کامپوزیت  کردن دندان

مراقبت های قبل از کامپوزیت دندان: نیاز است پیش از کامپوزیت کردن دندان هایتان در انتخاب کلینیک یا دندانپزشکی دقت زیادی داشته باشید، پیش از کامپوزیت حتما از مشاوره برای آگاهی بیشتر استفاده کنید، در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنید و در آخر حتما از نحوه ی انجام کامپوزیت اطلاعات کافی را داشته باشید.

به طور معمول اگر مراقبت های بعد از کامپوزیت را جدی بگیرید عمر کامپوزیت ها به ده سال خواهد رسید. این مراقبت از دندان ها شامل: مسواک زدن دندان ها به صورت مرتب، استفاده از نخ دندان در کنار مسواک برای بهداشت بیشتر دندان ها، از خوردن مواد غذایی سفت خودداری کنید و مورد دیگر اینکه کامپوزیت به دلیل رنگ پذیری که دارد بهتر است پس از هر بار استفاده از قهوه یا چای دندان های خود را مسواک بزنید.

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کلینیک سیمادنت فروردین ماه 1400
همچنین بخوانید

کامپوزیت دندان چیست 3

مزایا کامپوزیت کردن دندان

اگر کامپوزیت کردن دندان های خود را به یک متخصص کامپوزیت دندان و دکتر کامپوزیت دندان در تهران بسپارید، نه تنها عوارضی در پی نخواهد داشت بلکه مزایای بی شماری نیز خواهد داشت. مزایایی که از کامپوزیت کردن دندان نصیب شما خواهد شد شامل موارد زیر می باشد:

بدون آسیب زدن به عاج، مینا و ریشه دندان انجام می شود، بدون نیاز به تراش دندان ها انجام می شود، مراحل کامپوزیت کردن دندان ها تنها در یک جلسه انجام می گردد، مناسب بودن قیمت آن نسبت به روش های دیگر، در صورت افتادن کامپوزیت به سادگی قابل ترمیم می باشد و از دیگر مزایای کامپوزیت کردن دندان ها، بالا بودن طول عمر کامپوزیت است به نحوی که اگر به مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان دقت شود، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد شد.

Dental composite1

موارد منع استفاده از کامپوزیت

همیشه نمی توان گفت هر روش درمانی برای همه مناسب افراد مناسب می باشد. در کامپوزیت دندان در افرادی که مشکلات جدی لثه ای و عفونت فعال در لثه دارند، افرادی که پروتز متحرک دارند، افرادی که مشکل در قرارگیری درست فک بالا و پایین دارند و در خانم های باردار منع استفاده دارد.

جهت دریافت مشاوره با متخصصین ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت می‌توانید با شماره‌های 26710760 و 66520980 تماس حاصل فرمایید و یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید. همچنین جهت اطلاع از تعرفه و هزینه خدمات دندانپزشکی می‌توانید به صفحه تعرفه دندانپزشکی 1400 مراجعه فرمایید.

ضایعات کانکر
همچنین بخوانید

جمع بندی در مورد کامپوزیت

همانطور که گفتیم کامپوزیت دندان مناسب افرادی می باشد که در دندان های جلویی خود دچار مشکل شده اند که این مشکلات شامل: شکستگی، فاصله زیاد بین دندان ها، تیرگی دندان ها، پوسیدگی دندان ها و یا لب پریدگی دندان ها می باشد. با استفاده از کامپوزیت و اصلاح طرح لبخند می توان شاهد بالا رفتن اعتماد به نفس خود نیز باشید.

کامپوزیت دندان اگر به صورت مرتب و دقیق از آن مراقبت شود طول عمر آن به ده سال هم خواهد رسید. برای اینکه بدانید هزینه کامپوزیت دندان چگونه محاسبه می شود و یا چند در می آید باید یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران و یا شهرستان شما دندان هایتان را مورد بررسی قرار دهد زیرا هزینه کامپوزیت با توجه به اینکه نیاز به درمان پیش از کامپوزیت است یا خیر متفاوت می باشد. کامپوزیت یک روش بسیار مقرون به صرفه نسبت به سایر روش های دیگر می باشد. با استفاده از کامپوزیت می توانید زیبایی را به چهره خود هدیه دهید.

 

ارباط با تلگرام

پرسش خود را مطرح کنید.
دسته بندی پرسش و پاسخ
موقعیت جغرافیایی
نحوه آشنایی
آپلود تصویر
/*============ jQuery search Form =========*/