قیمت لمینت دندان 1402

قیمت لمینت دندان 1402

عناوین

لبخند زیبا تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی دارد. به لطف پیشرفت تکنولوژی و ساخت مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی جدید همه افراد می‌توانند لبخند زیبایی داشته باشند. لمینت دندان لایه ای از جنس سرامیک، زیرکونیوم و… است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و شکل و رنگ دندان‌ها را بهبود می‌بخشد. لمینت دندان همچنین فاصله بین دندان‌ها را می‌پوشاند و دندان‌های شکسته را اصلاح می‌کند. بعد از استفاده از لمینت دندان، دندان‌ها بسیار زیبا، مرتب و سفید شده و هنگام لبخند زدن و صحبت کردن، درخشندگی بالایی را از خود نشان می‌دهند. در کنار کیفیت و کارایی بسیار بالای لمینت دندان، قیمت لمینت دندان به عنوان یکی از چالش‌های بیماران نیازمند درمان‌های لمینت است. در کنار سایر درمان‌های دندانپزشکی پرداخت هزینه لمینت دندان به عنوان یک درمان زیبایی نیازمند بررسی بیشتر و دقیق‌تر قیمت لیمنت دندان است. در این نوشتار شما را با هزینه لمینت دندان 1402 آشنا خواهیم کرد.


وقتی دندان ها  فقط از لحاظ فرم نامناسب باشند و رنگ آنها طبیعی باشد، اولین خط درمانی ارتودنسی است زیرا با ارتودنسی به راحتی و بدون کوچکترین نیاز به تراش دندان‌ها و در طول مدت تقریبا یک سال، دندان‌ها مرتب می‌شوند و طرح لبخند فرد اصلاح می‌شود. اما زمانی که علاوه بر فرم نامرتب، رنگ دندان‌ها نیز دچار مشکل باشد و یا در حالتی که فرد زمان کافی برای اصلاح طرح لبخند از طریق ارتودنسی را نداشته باشد در این حالت، بهترین گزینه درمان با استفاده از لمینت دندان است. در این نوشتار به لمینت، انواع لمینت دندان و هزینه لمینت دندان و… پرداخته می‌شود.


قیمت لمینت دندان چقدر است ؟ جدول قیمت لمینت دندان در سال 1402

قیمت لمینت دندان در سال 1402
هزینه لمینت دندان در سال 1402 تفاوت چندانی با سال قبل نداشته است.

قیمت لمینت دندان شما پس از مشاوره با متخصص لمینت و دندانپزشک زیبایی کلینیک سیمادنت مشخص می‌گردد. اما برای آشنایی شما با قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 جدول زیر خدمتتان ارائه می‌گردد.

هزینه لمینت دندان در سال 1402 در مقایسه با سال 1400 افزایش داشته است. هیچ قیمت استاندارد یا ثابتی برای لمینت دندان وجود ندارد. هزینه لمینت کردن دندان به عوامل مختلفی از جمله جنس لمینت‌‎ها، وضعیت دندان‌ها، تعداد دندان‌هایی که باید لمینت شوند و… بستگی دارد. قیمت لمینت هر دندان به طور تقریبی در سال 1402 در جدول زیر آمده است:

قیمت لمینت دندان در سال 1402

قیمت لمینت دندان در کلینیک سیمادنتعمومی (هزینه به ریال)تخصصی (قیمت به ريال)
لمینت دندان60.000.00080,000,000 – 110,000,000 بسته به لابراتور

کدام لمینت برای کدام مشکل دندانی است؟

 لمینت های دندانی انواع مختلفی دارند که با توجه به ماهیت و کاربردی که قرار است روی سطح دندان‌ها داشته باشد می‌توان از آن‌ها به تشخیص متخصص استفاده کرد.

ونیرهای ویوانیرز (vivaneer)

این لمینت دندانی مناسب افرادی است که دندان‌های کچ و زاویه‌دار دارند و به دلیل دوام و استحکامی که دارند به عنوان یک درمان ایده‌آل برای مشکلات ذکر شده شناخته می‌شوند. در درمان اصلاح عیوب ظاهری دندانی با استفاده از ونیر‌های ویوانیرز، نیازی به ایجاد تراش زیاد روی دندان‌ها نیست و در کوتاهترین زمان ممکن عیوب ظاهری دندان برطرف می‌شود.

لومینیرز (lumineers)

لمینیت سرامیکی لومینیرز، بدون نیاز به تراش گسترده وعمیق، روی دندان نصب می‌شود و مراحل درمانی بسیار ساده ای دارد، بطوریکه در طول نصب لمینت‌ها هیچ بی‌حس کننده ای به بیمار تزریق نمی‌شود. این برند از انواع  لمینت دندانی، با توجه به قیمت وهزینه مناسبی که دارد، طرفداران بسیار زیادی در ایران پیدا کرده است. از طرفی، پس از گذشت مدتی طولانی، عوارضی مانند انواع بیماری‌های لثه و آسیب‌های لثه‌ای در آن گزارش نشده است.

لمینت ایمرس و ایمکس

از این برند بیشتر برای افرادی که قصد تغیر رنگ دندان‌های خود را به دلیل سیاه شدن یا زرد شدن دارند، استفاده می‌شود. این نوع از برند لمینت با توجه به درصد متفاوتی از مواد که در آن بکار رفته است توانسته از سطح بالای استحکام برخوردار باشد و در سال‌های اخیر از جمله برند‌هایی بوده که فروش بسیار بالایی داشته است و برای بیماران زیادی استفاده شده است.

ونیر سرک

نام دیگر این برند، لمینت فوری دندان می‌باشد. ونیر سرک، در کنار داشتن هزینه‌های بالا، از کارایی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و با تجهیزات پیشرفته همچون اسکن و دستگاه پرینتر سه بعدی، توانسته است خود را به عنوان یک درمان لمینت فوری معرفی کند. با توجه به این امکانات، فرایند نصب لمینت‌ها در یک جلسه، پایان می‌یابد.

هزینه لمینت برای من چقدر است؟

مشاوره با یک متخصص لمینت با تجربه


موارد استفاده از لمینت دندان در کلینیک سیمادنت

به طور کلی در تمام مواردی که رنگ و تقارن دندان‌ها از حالت طبیعی خارج شده باشد، می‌توان برای بازگرداندن درخشش و زیبایی به دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند، از لمینت دندان استفاده کرد. این موارد عبارت اند از:

 • تغییر رنگ دندان‌ها
 • اصلاح ترک خوردگی و شکستگی دندان‌ها
 • مرتب کردن دندان‌های نامنظم خصوصا در دندان‌های جلو
 • اصلاح طرح لبخند
 • اصلاح فاصله بین دندان‌ها
 • درمان مشکل کوتاه بودن دندان‌ها
 • درمان دندان‌های کج
 • استفاده در کنار درمان ارتودنسی برای رفع مشکل تجمع و نامنظم بودن شدید دندان‌ها

دریافت مستقیم نوبت ویزیت و مشاوره قیمت لمینت دندان سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden


آشنایی با انواع لمینت دندان

لمینت‌های دندانی انواع متفاوتی دارند که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد :

لمینت زیرکونیا : قیمت لمینت زیرکونیا

برای افزایش استحکام این نوع لمینت‌ها، از ترکیب سرامیک و اکسید زیرکونیوم استفاده شده است. لمینت زیرکونیا به علت عدم استفاده از عنصر شیشه، دارای استحکام بسیار بالا و شکنندگی پایین است. این نوع لمینت را می‌توان به کمک دستگاه Cadcam طراحی و تولید کرد. هزینه لمینت زیرکونیا از هزینه لمینت سرامیکی دندان بیشتر است. برای قیمت لمینت دندان زیرکونیا می‌توان بازه 3 میلیون تا 4 میلیون تومان را در نظر گرفت.

لمینت فلدسپاتیک : قیمت لمینت فلدسپاتیک

لمینت فلدسپاتیک دارای شفافیت و ضخامت بسیار پایین و شگفت آوری است. ترکیب اصلی لمینت فلدسپاتیک را شیشه تشکیل می‌دهد. همچنین در ساخت این نوع لمینت از عنصر دی اکسید سیلیکون نیز استفاده می‌شود. هزینه لمینت دندان فلدسپاتیک در حدود 7 میلیون تومان است.

لمینت IPS EMAX : قیمت لمینت EMAX

در بین انواع لمینت، استحکام این نوع لمینت بسیار بالا است و می‌تواند فشارهای بالا را به راحتی تحمل کند. جهت ساخت این نوع لمینت از ترکیب دی سیلیکات و سرامیک استفاده می‌شود.  استفاده از دی سیلیکات به این نوع لمینت، قابلیت شفافیت بالا و ضخامت پایین می‌بخشد. قیمت لمینت دندان IPS EMAX در حدود 5 میلیون تومان است.

لمینت ونیر : قیمت لمینت ونیر کامپوزیت

لمینت ونیر کامپوزیت، همان لمینت دندان معروف مورد استفاده بازیگران هالیوودی است که امروزه نیز همچنان در بین سلبریتی‌ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از بهترین برندهای این نوع لمینت دندان مارک MAC است که البته به دلیل داشتن قیمت بسیار بالا فقط برخی از پزشکان و افراد مشهور به آن دسترسی دارند. لمینت ونیر از سرامیک ساخته می‌شود و شباهت بسیاری زیادی به لمینت IPS EMAX دارد. به دلیل کیفیت فوق العاده بالایی که این نوع لمینت دارد قیمت آن بالاتر از بقیه انواع لمینت است. انواع مختلف لمینت در حالت کلی دارای 4 طیف رنگی هستند اما ونیر MAC دارای 16 رنگ مختلف است.


مزایای استفاده از لمینت دندان

استفاده از لمینت‌های دندانی فواید و مزایای زیادی دارد که برای استفاده کننده ارزشش را دارد. در ادامه به برخی از این فواید و مزایا اشاره خواهیم کرد.

 • زیبایی بخشی و اصلاح طرح لبخند : روکش‌های لمینت همانند مینای دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند. همچنین روکش‌های لمینت به عنوان یک محافظ برای دندان‌های شکسته، ترک خورده، بد رنگ و فاصله‌دار عمل می کنند و به فرد امکان می‌دهند تا به طور طبیعی غذا بخورد و صحبت کند.
 • دوام و ماندگاری بالا : لمینت دندان جزء راه حل‌های طولانی مدت رفع مشکلات دندان محسوب می‌شود و در صورت مراقبت مناسب از  این روکش‌ها، عمر آنها به بیش از 10 سال نیز می‌رسد. همچنین لمینت به خوبی در برابر پوسیدگی و تغییر رنگ مقاومت می‌کند. برای مراقبت بیشتر از لمینت لازم است تا فرد از خوردن غذاهای سخت و قهوه بیش از حد اجتناب کند تا به روکش‌ها کمتر آسیب برسد.
 • سرعت اجرای درمان بالا : برخی از درمان‌های دندان‌پزشکی مانند ارتودنسی و ایمپلنت می‌توانند چندین ماه تا یکسال نیز طول بکشند. نصب روکش‌های لمینت معمولاً به دو ویزیت دندان‌پزشکی نیاز دارد. در اولین مراجعه، دندان‌پزشک دندان‌های بیمار را برای دریافت لمینت دندان آماده می‌کند و سپس قالب آنها را به لابراتور می‌فرستد. در جلسه دوم و پس از اینکه روکش‌های لمینت در لابراتور آماده شدند، دندان‌پزشک آنها را روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد. و به این ترتیب، فرد دیگر نیازی به مراجعه به دندان‌پزشک ندارد.
 • نگه داری و مراقبت آسان : به روش مشابه مراقبت از دندان‌های طبیعی، نیاز است که از روکش‌های لمینت نیز مراقبت شود. این مراقبت‌ها شامل روزانه دو بار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به منظور کاهش پلاک می‌شود. همچنین بهتر است لمینت‌ها به صورت دوره ای،  توسط دندان‌پزشک معاینه شوند. مراقبت از روکشهای لمینت باعث می‌شود بتوانید برای مدت طولانی از داشتن دندانهای سفید‌ و یک لبخند زیبا لذت ببرید.

اختلالات دندانی مختلفی وجود دارد که با استفاده از  لمینت دندان قابل درمان هستند. به طور کلی این روش یک راه حل سریع و موثر برای رفع دندان‌های از دست رفته، نامنظم بودن دندان‌ها و تغییر رنگ دندان‌ها محسوب می‌شود. لمینت نسبت به روش‌های دیگر ترمیم دندان از جمله روکش دندان کمتر تهاجمی است. در روش استفاده از لمینت‌های دندانی فقط بخش کمی از سطح دندان توسط دندان‌پزشک تراشیده می‌شود تا فضای لازم برای قرار دادن لمینت‌ها روی دندان‌ها ایجاد شود. همچنین لمینت دندان نیازی به بیهوشی ندارد. قیمت لمینت کردن دندان تابع عوامل مختلفی مانند جنس لمینت‌ها، تعداد لمینت‌ها و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت