جراحی لثه با لیزر – لیزر درمانی لثه

جراحی لثه با لیزر – لیزر درمانی لثه

جراحی لثه با لیزر - لیزر درمانی لثه

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر یکی از روش های بسیار کاربردی و نوین در امر جراحی لثه شناخته شده و به سبب محبوبیت بسیار انقلابی عظیم در عصر دندانپزشکی به وجود آورده است. در این مقاله قصد داریم به چگونگی انجام این روش و مزایای استفاده ازین روش را مورد بررسی قرار و تحلیل قرار دهیم.

جراحی لثه با لیزر

قبل از هر چیز دندانپزشک به طور کامل بافت های لثه رو معاینه کرده و بر اساس تجربه و تخصص کافی در علم جراحی زول موج دستگاه لیزر را با توجه به محل جراحی و بافت نرم یا سخت لثه تنطیم می کند. سپس دندانپزشک به کمک لیزر بافت های لثه را تحت تاثیر قرار داده و مراحل درمان را آغاز می کند. اشعه لیزر به کمک انتقال انرژی بافت های لثه مرتب کرده و یا برخی از بافت های اضافی را از بین می برد. ممکن است متخصص در حین کار از آب و یا اسپری استفاده نماید که این امر می تواند جراخی را بسیار ساده تر نماید. جراحی با لیزر مناسب ترین روش برای طرح لبخند و کسانی که تمایل دارند زیبایی دندان ها و لثه هایشان را به تصویر بکشند مناسب ترین روش جراحی ست. به جرات می توان گفت تمامی بیمارانی که جراحی با لیزر را تجربه کرده اند این موضوع را تایید کرده اند. توجه داشته باشید که جراحی با لیزر امری تخصصی ست بنا براین می باسیت این جراحی را به متخصصین این روش واگذاری کرد. خوشبختانه متخصصین و جراحین کلینیک دندانپزشکی سیمادنت با داشتن مهارت و دانش کافی در این زمینه جراحی ها موفقیت آمیزی را برای کسانی که به این کلینیک مراجعه کرده اند به ارمغان آورده است.

فواید و مزایای جراحی با لیزر

این روش جراحی نسیت به روش های رایجی که در اکثر کلینیک ها مزایایی را به همراه داشته که به بارزترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

این روش تقریبا هیچ دردی را برای بیمار ایجاد نکرده لذا نیازی به استفاده از بی حس کننده های موضعی نیست.

لیزر به طوز کامل باکتری ها را از بین برده و مانع از بیماری های عفونی در دهان می شود. لیزر به خوبی می تواند محیطی که تحت تاثیر خود بوده  را از وجود هر گونه میکروبی پاکسازی کند.

جراحی لثه با لیزر - لیزر درمانی لثه

در لیزر درمانی احتمال خونریزی لثه نسبت به روش های معمول و سنتی بسیار کم است و جراحت کمتری را در پی خواهد داشت.

از آنجا که این روش همانطور که از اسمش پیداست کاملا جراحی ساده و بدون درد بوده و نگرانی و استرس جراحی را از بیمار سلب خواهد کرد.

یکی از دلایلی که دندانپزشکان روش جراحی لثه با لیزر را انتخا می کنند این است که عملیات جراحی بسیار دقیق بوده و موجب می شود دندانپزشک با دقت و تسلط  بیشتری بر روی ناحیه مورد نظر عمل جراحی را انجام دهد.

در روش لیزر درمانی لثه پس از حذف بافت های عفونی و آسیب دیده دیگر هیچ نیازی به بخیه و دردسرهای بعد از آن نیست.

لیزر سبب تمیز شدن پاکت ها شده و به مرور از عمق آن ها کاسته می شودو در نتیجه به بهودی آن ها نیز کمک می کند. علاوه بر تمیز شدن پاکت ها و دندان ها سبب استحکام و پایداری دندان ها شده و از احتمال وقوع مشکلات وبیماری های دیگر ممانعت به عمل می آورد.

افرادی که قصد زیباترین لبخند را داشته باشند به طور معمول می باست عمل جراحی را انجام بدهند. جراحی لثه با لیزر ایده آل ترین روش برای ایجاد زییباترین لبخند است چرا که دیگر نیازی به تحمل عوارض بعد از جراحی و مشکلات بعد از آن نیست.

بافت های عفونی لثه و یا بافت هایی که دچار التهاب شده اند به کمک لیزر متورم نشده و باعث ایجاد ناراحتی و یا درد در لثه نمی شوند.

از دیگرمزیت های لیزر درمانی نسبت به روش های دیگر این است نیاز به مراقبت های کمتری پس از درمان خواهید داشت.

 لیزر قادر است بافت های نرم لثه را بدون آسیب رساندن به بافت های مجاور حذف نماید.

لیزر سبب لخته شدن خون در رگ ها شده و از بروز خونریزی های شدید بعد از جراحی جلوگیری می کند.

دوره بهبود درمان با لیزر در مقایسه با روش های دیگر جراحی لثه بسیار کمتر بوده و در نتیجه بیمار را کمتر درگیر مراقبت های پس از جراحی خواهد کرد.

ارباط با تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی