خدمات ما
بیشتر

در همین ابتدا به خاطر حضورتان (در این صفحه) به شما تبریک می‌گوییم. زیرا حضورتان نشان می‌دهد چقدر برایتان مهم است که درمان ارتودنسی شما توسط یک ارتودنتیست خوب و به شیوه‌ای اصولی انجام شود. ما در این صفحه به شما توضیح می‌دهیم که یک ارتودنتیست به چه کسی گفته می‌شود و چطور می‌توانید بهترین متخصص ارتودنسی در تهران، کرج و یا شهرهای مدنظرتان را پیدا کنید. (بعد از خواندن این صفحه، ارتودنتیست بهتری انتخاب می‌کنید و درمان خود را هرچه سریع‌تر شروع خواهید کرد.)

متخصص ارتودنسی کیست؟

در ویدئوی کوتاه زیر دکتر مسعود داوودیان، به طور خلاصه و بسیار ساده توضیح می‌دهند که یک ارتودنیست کیست و چه اقداماتی برای بیمارانش انجام می‌دهد. نکاتی که دکتر داوودیان در این ویدئو عنوان می‌کنند در نهایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین متخصص ارتودنسی در تهران، کرج و خلاصه هر شهری که در آن زندگی می‌کنید را بهتر پیدا کنید.

بخشی از سخنان دکتر داوودیان پیرامون سوال “متخصص ارتودنسی کیست؟”:

“متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست یک دندانپزشکی هست که بعد از اتمام دوره 6 تا 7 ساله دندانپزشکی عمومی، یک دوره تخصصی 3 تا 4 سال دیگر را پشت سر می‌گذارند تا بتواند مشکلات مرتبط با نامنظمی دندان‌ها و یا ناهنجاری‌های فکی را روش‌های مختلف درمان کرده یا از بروز آن‌ها پیشگیری کند”

ویزیت آنلاین و رایگان شما توسط دکتر داوودیان

دکتر داوودیان بیش از 12 سال سابقه درمان انواع مشکلات و ناهنجاری‌های فکی و دندانی دارند و در حال حاظر جزء شناخته‌شده‌ترین ارتودنتیست‌های ایران و (مشخصاً) تهران هستند. اگر مایلید توسط ایشان به صورت آنلاین و رایگان ویزیت شوید روی دکمه‌های زیر کلیک کنید.

متخصص ارتودنسی خوب کیست و از چه خصوصیاتی برخوردار است؟

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی یا به عبارتی بهترین دکتر ارتودنسی فردی است که تخصص کافی در زمینه ی ارتودنسی علاوه بر دندانپزشکی داشته باشد. دکتر ارتودنسی، بعد از اتمام تحصیلات خود در زمینه ی دندانپزشکی یک دوره ی جداگانه ای را تحت عنوان تخصص در زمینه ی ارتودنسی به دست می آورد. این امر سبب می شود که در مقایسه با سایر دندانپزشکان تخصص و تجربه ی کافی به دست آورد. در حال حاضر فقط دو درصد از دندانپزشکان فعال در کشور دارای تخصص ارتودنسی هستند. فرایند ارتودنسی امروزه با بهره مندی از تکنیک های مختلف و روش های کاربردی متنوع بسیار آسانتر شده است ولی دندانپزشکی می تواند اصول کار را به طور مطلوب دنبال کند که تجربه ی لازم داشته باشد. بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در برطرف سازی مشکلات مختلفی تجربه دارد که شامل موارد زیر می باشد :

 • 1. برطرف سازی معایب دندان
 • 2. مشکلات موجود در فک
 • 3. معایب عضلات صورت

در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه ویژگی های بارز یک دندانپزشک فعال در زمینه ارتودنسی را نام برده و به شما کمک کنیم تا بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در تهران را انتخاب نمایید، پس با ما همراه باشید.

اخلاق، تعهد و وجدان کاری؛ خصوصیات بارز یک متخصص ارتودنسی خوب

با مراجعه به دندانپزشک و در همان جلسه نخست متوجه خواهید شد که آیا این فرد یک متخصص ارتودنسی خوب، دارای تعهد شغلی و اخلاق حرفه ای می باشد یا خیر؟

دندانپزشکی که از خصوصیات ذکر شده برخوردار است، به هیچ وجه در رابطه با وظایف خود سهل انگار نبوده و نسبت به ارائه مشاوره و خدمات درمانی بسیار دغدغه مند و دلسوزانه عمل خواهد نمود.

صرف وقت کافی برای بیمار و ارائه مشاوره ای خوب و کامل

یکی از بخش های فوق العاده مهم پروسه درمان ارتودنسی، مشاوره به بیمار می باشد. یک متخصص ارتودنسی خوب وظیفه دارد تا با بررسی مشکلات مراجعه کننده، مناسب ترین درمان را پیشنهاد و اجرا نماید. فرد دندانپزشک لازم است تا با فراهم نمودن محیطی راحت و آرام برای بیماران خود، این امکان را ایجاد کند که مشکلات دندانی خود را به روشنی بازگو نمایند.

برای شناخت یک ارتودنتیست مجرب و حرفه ای کافیست به نوع برخورد وی با بیمار توجه کنید:

 • _ آیا این دندانپزشک به اندازه کافی برای مراجعین خود وقت می گذارد تا دغدغه ها و مشکلات آنها را بشنود و به تمامی سوالات شان پاسخ دهد؟
 • _ آیا این دندانپزشک قادر است به صورت ساده و کاملا قابل فهم، جزئیات مربوط به تشخیص و درمان لازم را برای مراجعه کننده، با شفافیت و صداقت کامل، توضیح دهد؟
 • _ آیا این دندانپزشک، آموزش های لازم را در رابطه با روشهای پیشگیری، بهداشت سلامت دهان و دندان ها را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد یا خیر؟

رعایت تمامی موارد گفته شده سبب می شود تا اعتماد پایداری بین دندانپزشک و بیمار شکل گرفته، اضطراب بیمار به کلی برطرف شده و اعتماد به نفس وی به طرز چشمگیری افزایش یابد.

مقایسه متخصص ارتودنسی و دندانپزشک

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی با دندانپزشک تفاوت بسیاری دارد. یک فردی که در زمینه ی ارتودنسی تخصص لازم را به دست می آورد ، دوره هاي ويژه اي را در اين زمينه طي مي كند و اين امر سبب مي شود بتواند با مهارت كافي، اقدامات لازم را دنبال كند. زمانی که بیمار به مشکل دیپ بایت گرفتار شود در این صورت دندانپزشک مراحل درمان فرد را به بهترین دکتر متخصص ارتودنسی ارجاع می دهد. اقداماتی که توسط دندانپزشک دنبال می شود شامل موارد زیر است:

در مقایسه با موارد یاد شده، بهترین دکتر متخصص ارتودنسی، تخصص کافی در زمینه ی اصلاح نامرتبی دندان دارد و می تواند با مهارت و تجربه ای که در طول دوره های مختلف دریافت کرده است به راحتی مناسب ترین اصول برای از بین بردن نامرتبی دندان ها در اولویت قرار دهد. از جمله درمان هایی که توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. اصلاح نامرتبی
 • 2. کجی دندان‌ها ( طراحی لبخند )
 • 3. شلوغی و همچنین به هم فشردگی دندان‌ها
 • 4. دیپ بایت
 • 5. آندربایت
شما میتوانید جهت مشاوره با همکاران ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت از طریق شماره تلفن‌های 2671076066520980 تماس حاصل نموده و یا از طریق تلگرام ما سوالات خود را مطرح نمایید.
انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتودنسی
ویدئویی در مورد نظرسنجی از بیماران ارتودنسی دکتر داودیان

باید و نبایدهایی در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

در انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتودنسی زمان کافی صرف کنید در غیر این صورت گرفتار مشکلات متعددی خواهید بود. کلینیک های مختلفی هستند که در این زمینه فعالیت گسترده ای ارائه می دهند، البته سودجویان زیادی نیز از قافله عقب نمانده اند و به دنبال فریب افراد با ترفندهای گوناگون هستند. هر گاه هزینه ی لازم برای اجرای ارتودنسی بسیار کمتر از میزان استاندارد باشد در این صورت به کیفیت نهایی کار مشکوک باشید زیرا دلیلی وجود ندارد بهترین دکتر متخصص ارتودنسی هزینه ی کمتری را برای درمان نامرتبی دندان درخواست کند. با انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می توانید به راحتی از کیفیت نهایی نیز مطمئن باشید.
کلینیک های تخصصی ما به عنوان یکی از معتبرترین کلینیک های فعال در این زمینه مفتخر آن است که در همه ی این سال ها توانسته است با ارائه ی خدمات عالی و بی نظیر در اولویت انتخاب شما عزیزان باشد. اعتماد شما، سرمایه ما است به همین دلیل در تلاش آن هستیم که بتوانیم خدمات عالی در اختیار شما قرار دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی بیشتر تردید نکنی با ما با راههای ارتباطی موجود در تماس باشید تا بتوانید اطلاعات کامل را به دست آورید. به منظور ارائه ی خدمات کاربر پسند، شرايط ويژه ای را براي پرداخت هزينه ي لازم براي ارتودنسي دندان در نظر گرفته ايم. هدف ما، رضايت شما عزيزان است. سلامت و زيبايي دندان هاي خود را در اولويت قرار دهيد. زيبايي لبخند شما، مي تواند همه را جذب خود كند و اين امر به مراتب اعتماد به نفس شما را افزايش خواهد داد. ما با بهره مندي از پيشرفته ترين تجهيزات و امكانات نوين در زمينه ي ارتودنسي تخصصي در خدمت شما عزيزان هستيم.
مراجعه به بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

درمان‌های ارائه شده توسط بهترین متخصص ارتودنسی

درمان هاي مختلفي توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی ارائه مي شود. كه شامل موارد زير مي باشد:

 • _ ارتودنسي دندان
 • _ بكارگيري دستگاه فانكشنال ارتودنسي
 • _ فيس ماسك
 • _ فضا نگهدار دندان

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی با ارزيابي دقيق مشكل دندان و دهاني بيمار مي تواند مناسب ترين راهكار را در اولويت قرار دهد. قرار است به منظور بهره مندی از خدمات یاد شده هزینه ی قابل ملاحظه ای را پرداخت کنید ، به همین دلیل سعی کنید متخصصان کاردان در این زمینه را انتخاب کنید. در بسیاری از مواردی که افراد از فرایند ارتودنسی انجام شده، رضایت کافی نداشته اند، بدون تردید با افرادی در ارتباط بوده اند که تخصص لازم را نداشته اند. دندانپزشکی که فقط چند واحد ارتودنسی را پاس کرده است ، تخصص لازم را برای ارائه ی خدمات درمانی مطلوب در زمینه ی ارتودنسی نخواهد داشت، این امر همچنین می تواند بازه ی زمانی برای درمان را نیز افزایش دهد. انجام فرایند ارتودنسی برای افراد بزرگسال به مراتب به تخصص بیشتری نیازمند است زیرا در این دوران جابه جایی دندان ها و دسترسی به آرایش مطلوب برای قرار گیری آنها سخت تر می شود. بهترین دکتر متخصص ارتودنسی به صورت پیوسته دانش خود در زمینه ی ارتودنسی دندان را افزایش می دهد و این امر توانایی های او را در ارائه ی درمان با کیفیت بهبود خواهد ساخت.

مزیت بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

ارتوندسی دندان

ارتودنسی دندان زمانی که توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی انجام می شود، نتایج دلخواه خواهد داشت زیرا یک فرد متخصص در این زمینه می تواند با درایت کافی ، اصول مناسبی را در پیش بگیرد. در این روش که به طور عمده به درمان ناهنجاری های دندان مربوط می شود، دکتر ارتودنسی با بهره مندی از راهکارهای متفاوت می تواند مناسب ترین روش را انتخاب کند. بی نظمی و ناهمواری های موجود در دندان ها با بکارگیری این روش به طور کامل و برگشت ناپذیر در بسیاری از مواقع برطرف می شود به همین دلیل دکتر ارتودنسی همواره به منظور برطرف سازی دندان های نامرتب به کار کیری ارتودنسی را در اولویت قرار می دهد.
دندان های کج و نامرتب ظاهر خوشایندی ندارد از سوی دیگر خرابی این نوع از دندان ها به دلیل اینکه روی هم افتاده اند و یا در حین مسواک زدن مشکلاتی در پی دارند، می تواند بیشتر باشد. همچنین خرابی و ناسالم بودن دندان ها می تواند سلامتی بدن را نیز با مشکل مواجه کند. ارتودنسی بهترین روش برای مرتب کردن دندانهای به هم ریخته است. به کارگیری این روش با همه ی مزایایی که دارند، چالش های خاصی نیز دارد. در صورت که در انتخاب ارتودنسی دچار هرگونه شک و تردید هستید می توانید با ما در تماس باشید و مشاوره ی لازم را به دست آورید.

 

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی و دندانپزشک

مزیت ارتودنسی

بهترین دکتر متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید تا از کیفیت نهایی کار مطمئن باشید. به کار گیری ارتودنسی در مقایسه با سایر روش ها برای درمان و مرتب کردن به هم ریختگی دندان ها دارای مزایای بسیار زیادی است. از جمله مهمترین مزیت بکارگیری آن توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می توان موارد زیر را نام برد:

 • _ افزایش اعتماد به نفس فرد
 • _ بهبود ظاهر صورت
 • _ ملموس شدن جذابیت خنده
 • _ قابل اجرا در هر سنی
 • _ کارایی مطلوب
 • _ اطمینان بیشتر از نتایج آن
 • _ برگشت ناپذیر بودن در بیشتر مواقع
 • _ بهبود و ارتقا سلامت دهان و دندان

هر یک از موارد موجود سبب شده است که امروزه به کار گیری ارتودنسی توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در اولویت بسیاری از افراد به منظور مرتب ساختن ناهنجاری های موجود در دندان باشد. هر چه زودتر و در سنین پایین تر اقدامات مرتبط با مرتب سازی دندان ها در اولویت قرار گیرد در این صورت به مراتب کارایی آن بیشتر خواهد بود. این روش درمانی با به کارگیری تکنولوژی نوین می تواند در سال های آینده از توجه بالایی برخوردار گردد.

ارتودنسی با بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

معایب ارتودنسی

در مقابل مزایای یاد شد برای به کارگیری ارتودنسی توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی، استفاده از این روش چالش های خاص خود را دارد. یکی از مهمترین دلایلی که افراد ممکن است از به کار گیری آن دچار تردید باشند، مدت زمانی است که باید صرف شود. البته در نظر داشته باشید اگر به دنبال درمان دائمی و قطعی برای از بین بردن ناهنجاری های موجود در دندان خود هستید استفاده از تنها گزینه ی موجود می باشد. در بسیاری از مواقع از دندان ها به میزان بیشتر نامرتب باشد، چاره ای جز به کار گیری ارتودنسی نداریم. حتما اقدامات لازم را به بهترین دکتر متخصص ارتودنسی بسپارید تا بتوانید از کیفیت نهایی مطمئن باشید. علاوه بر مورد یاد شده یکی دیگر از چالش هایی که افراد در حین ارتودنسی با ان مواجه هستند، رعایت بهداشت ویژه می باشد. زمانی که براکت ها در دندان شما نصب می شود باید مسواک زدن را جدی بگیرید زیرا در غیر این صورت ممکن است عدم رعایت بهداشت به مشکلاتی از جمله پوکی دندان ها منجر شود.
از دیگر معایب ارتودنسی می توان به کیفیت نامطلوب آن اشاره کرد که بیشتر زمانی رخ می دهد که بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در اولویت قرار نگیرد. همانطور که در بخش های قبلی یاد آور شدیم یک دندانپزشک که فقط دو یا چند واحد ارتودنسی را پاس کرده است نمی تواند فرایند ارتودنسی قابل قبولی را انجام دهید به همین دلیل لازم است اقدامات مربوط توسط دکتر ارتودنسی صورت گیرد. دکتر ارتودنسی با دندانپزشک عمومی اگرچه ممکن است شباهت هایی داشته باشد ولی در اجرای فرایند ارتودنسی، تفاوت بسیاری با هم دارند. یک دندانپزشک عمومی نمی توان تخصص یک دکتر ارتودنسی را داشته باشد.

باید و نبایدهایی در مورد بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی دارای انواع مختلفی می باشد و با توجه به میزان ناهنجاری های موجود در هر دو فک به طور همزمان قابل اجرا است. یکی از انواع روش های آن ، ارتودنسی ثابت می باشد. طول درمان این نوع از ارتودنسی ها در مقایسه با سایر انواع آن از جمله ارتودنسی متحرک کوتاه تر بوده و نتایج به دست امده از این روش به مقدار بسیار زیاد قابل قبول است. دلیل این امر آن است که براکت ها از روی اول به طور ثابت بر روی دندان قرار می گیرد و به راحتی می توان اقدامات لازم را در جابه جایی دندان ها در راستای دلخواه را کنترل کرد. اعمال نیرو و فشار پیوسته بر روی دندان ها در بکارگیری ارتودنسی ثابت توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند دوره ی درمان را کوتاه تر کند زیرا کافی است دندان ها از موقعیت فعلی خود جابه جا شوند، در این صورت به راحتی می توان با اعمال فشار آن را در راستا دلخواه حرکت داد. ارتودنسی های متحرک به دلیل این که در بازه های زمانی مختلف جابه جا میشوند ، به دوره ی درمان طولانی تری وابسته هستند. البته بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند با تخصص و تجربه ای که دارد، راهنمایی دقیق ر ا با توجه به شرایط بیمار در اختیار بیمار قرار دهد.
به کار گیری ارتودنسی ثابت سبب ایجاد درد غیر قابل تحمل برای شما نخواهد بود. البته بیشترین میزان درد را در ویزیت های انجام شده در اثر جابجایی سیم ، و تعويض كش ها احساس خواهيد كرد. در صورتي كه ميزان درد بيشتر باشد مي توانيد پزشك مربوط مي تواند مسكن هاي خاصي را براي از بين بردن درد تجويز دهد. بهدر به كار گيري ارتودنسي ثابت حتما بهداشت دندان را جدي بگيريد زيرا در اين صورت اثر بريس ها بر روي دندان ها باقي مانده و بعد از برداشته شدن مي تواند تصوير ناخوشایندی داشته باشد.

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی متحرک

در مقابل ارتودنسي ثابت، ارتودنسي متحرك مي باشد كه در برخي از مواقع توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در اولويت قرار مي گيرد. طول درمان ارتودنسی متحرک با توجه به میزان ناهنجاری های موجود، متفاوت است. در برخی از مواقع نمی توان از مزیت این روش به منظور مرتب کردن دندان ها استفاده کرد. از جمله مهمترین آنها :

 • 1. زمانی که دندان ها بسیار فشرده در هم قرار گیرند
 • 2. کراس بایت شدید
 • 3. اپن بایت شدید
 • 4. وجود مشکلات در فک
 • 5. نیاز به چرخش های چندگانه

بهره مندی از ارتودنسی متحرک توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی دارای مزایای ویژه ای نیز است که در برخی از مواقع پزشک مربوط می تواند با ارزیابی شرایط آن را در اولویت قرار دهد. از جمله مهمترین مزیت به کارگیری ارتودنسی متحرک می توان موارد زیر را نام برد:

 • _ آسانتر بودن رعایت نکات بهداشتی
 • _ اکان جدا کردن بریس ها
 • _ امکان تنظیم پلاک ها
 • _ احتمال آسیب دیدگی کمتر
 • _ قابل استفاده برای کودکان

با همه ی مزایای که برای به کار گیری ارتودنسی متحرک ، بهره مندی از این روش عاری از عیب نیز نیست. چالش های خاصی برای به کار گیری آن مطرح می شود ولی بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند با تجربه و تخصصی که دارد ، بررسی مطلوب انجام داده و متناسب با شرایط موجود این گزینه را در اولویت قرار دهد. از جمله مهمترین معایب به کارگیری ارتودنسی متحرک می توان موارد زیر را نام برد:

 • 1. هزینه ی بیشتر آن
 • 2. امکان شکستگی
 • 3. قابل استفاده برای ناهنجاری های خفیف
 • 4. تاثیر گذاری آن در صدا و حرف زدن
ارتودنسی متحرک

ارتودنسی نامرئی

در مقابل هر یک از روش های موجود برای ارتودنسی ، که در بخش های قبلی مورد مطالعه قرار گرفت. ارتودنسی نامرئی از دیگر روش های موجود است که برای صاف کردن دندان های نامرتب مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این روش در مقایسه با روش های دیگر دارای مزایای ویژه ای است که از جمله مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • _ راحتی
 • _ جذابیت بیشتر
 • _ آسودگی
 • _ قابل متحرک بودن
 • _ نیازمند کمترین میزان مراقبت

البته به کار گیری ارتودنسی نامرئی از نظر بهترین دکتر متخصص ارتودنسی دارای معایب و چالش هایی نیز می تواند باشد. از جمله مهمترین چالش ها در ارتودنسی نامرئی می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • _ قیمت بالا
 • _ ضمایم
 • _ قرار گیری به مدت 22 ساعت بر روی دندان
 • _ درد دندان

میزان دردی که در استفاده از ارتودنسی ممکن است به وجود آید ، به قدری نیست که طاقت فرسا باشد. درد یاد شده معمولا در روزهای نخستین ایجاد می شود و به محض اینکه دندان ها در راستای دلخواه جابجا می شوند، مسواک زدن در حین به کار گیری ارتودنسی نامرئی را جدی بگیرید. رعایت اصول بهداشتی در همه ی انواع ارتودنسی از جمله مهمترین نکاتی است که بیماران باید در نظر بگیرند. در این نوع ارتودنسی از آنجا که جنس پلاستیک به کار رفته شفاف است، به اندازه ی سایر روش ها ، مشخص نیست که فرد از ارتودنسی استفاده کرده است. در صورتی که بودجه ی کافی برای به کار گیری این نوع ارتودنسی را دارید، پیشنهاد ما آن است که آن را در اولویت قرار دهید. البته باز هم تاکید می کنیم متخصص مربوط در این زمینه می تواند به راحتی با ا توجه به میزان دندان های نامرتب به کارگیری آن را در اولویت قرار دهد.

ارتودنسی نامرئی

دستگاه فانکشنال ارتودنسی

افرادی که با مباحث ارتودنسی درگیر هستند به احتمال زیاد تاکنون نام دستگاه فانکشنال ارتودنسی را شناخته اند. دستگاه فانکشنال یک دستگاه متحرکی است که از آن برای جلو آوردن فک ها استفاده می شود. دستگاه فانکشنال ارتودنسی به منظور اینکه بتواند بریس های لازم را بر روی دندان ها قرار دهد در اولین مرحله سعی می کند شرایط مطلوب را در دهان به منظور قرار دادن بریس ها در نظر بگیرد. این دستگاه ها در دو گروه متحرک و ثابت به فروش میرسند. هر کدام از انواع آن نیز دارای مزایای خاص خود هستند. اگر چه هدف اصلی از به کار گیری این دستگاه آن است که بی نظمی های موجود در دندان ها را از بین برد ولی در برخی از موارد می توان به منظور رفع ناهنجاری های موجود در فک نیز از آن استفاده کرد.
در صورتی که فک پایین بیمار عقب باشد می توان از کارایی آن به منظور تنظیم مشکلات در فک بهره مند شد. به منظور تمیز کردن این دستگاه نیز می توان از خمیردندان و مسواک استفاده کر، در این صورت باقی مانده ی غذا در داخل آن به راحتی جدا می شود. با توجه به اصول کار و کارهایی که قرار است از این دستگاه مد نظر قرار گیرد، دستگاه فانکشنال ارتودنسی دارای انواع مختلفی است.

فضا نگهدار دندان

فضا نگهدار دندان چیست و چه کارایی دارد؟ فضا نگهدار به عنوان وسیله ای پس از کشیدن دندان به کار میرود. زمانی که دندانی کشیده می شود، به منظور جلوگیری از حرکت دندان های مجاور می توان از این نوع از وسیله ها استفاده کرد. ا فضا نگهدار دارای انواع مختلفی است و با توجه به سن، تعداد دندان ، شرایط موجود مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین دکتر متخصص ارتودنسی می تواند با توجه به شرایط موجود یکی از انواع مطلوب ان را انتخاب کند. به کار گیری این دستگاه می تواند از انجام ارتودنسی در سال های آتی جلوگیری کند زیرا مانع جابه جایی دندان ها می شود.
بهتر است بلافاصله بعد از کشیده شدن دندان از فضا نگهدار استفاده کرد. فضا نگهدار دندان می توانند ثابت و متحرک باشد. هر کدام از آنها نیز دارای انواع مختلفی هستند. در نظر داشته باشید که به کار گیری آن آسیبی برای دندان ها ایجاد نمی کند زیرا دندان ها را حرکت نمیدهد بلکه مانع حرکت آنها می شود. برخی از افراد ممکن نگران درد حاصل از بکارگیری آن باشند ولی لازم به ذکر است که فضا نگهدار دندان هیچ گونه دردی ندارد.

نگهدارنده متحرک

یکی از پرکاربردترین فضا نگهدار دندان، نگهدارنده های متحرک است که مشابه ارتودنسی متحرک در نظر گرفته می شود. شرایط استفاده از آنها به این صورت است که فرد حداقل 14 ساعت در روز باید این نوع از نگهدارنده ها را استفاده کند. بعد از هر وعده ی غذایی شستشوی آنها الزامی می باشد . در به کارگیری هرگونه نگهدارنده دندان لازم است به طور جدی اصول بهداشتی در اولویت قرار گیرد. در بسیاری از مواقع توصیه می شود، زمانی که این وسیله ها مورد استفاده نیستند به منظور جلوگیری از تغییر شکل آنها، باید آنها را در آب قرار داد. متریال پرکاربرد برای ساخت آنها آکریلیک می باشد، شرکت های مختلف این نوع از نگهدارنده ها را در استانداردهای گوناگون تولید می کنند. رایج ترین شرایط لازم برای به کارگیری آنها، کودکانی هستند که که دندان آنها کامل نشده است. از آنجایی متحرک هستند می توان در بازه های زمانی آنها را جدا کرد ولی این امر همچنین دردسرهای خاص خود را دارد.

نگهدارنده متحرک

نگهدارنده ثابت

فضا نگهدار ثابت با استفاده از برخی از چسب های پزشکی توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی به دندان چسبیده می شود و امکان جابجا کردن آنها موجود نیست به همین دلیل از آنها به عنوان فضا نگهدار ثابت یاد می شود. به کارگیری آنها برای کودکانی که دندان های عقب آنها افتاده است ، پیشنهاد میشود. این نوع از فضا نگهدارها دارای انواع مختلفی هستند که از جمله پرکاربردترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • 1. فضا نگهدار ثابت باند و حلقه
 • 2. قوس نگهدارنده زبانی
 • 3. قوس ترانس پالاتال
 • 4. فضا نگهدار دیستال شو

این وسیله همچنین می تواند یک طرفه و دو طرفه باشد. نگهدارنده هایی که یک طرفه هستند فقط از یک طرف و نگهدارنده هایی که دو طرفه می باشند توانایی این را دارند از دو طرف برای جلوگیری از جابه جایی دندان ها استفاده کنند.

انتخاب فضا نگهدار دندان توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

وسایل تغییر دهنده موقعیت فک (پوزیشنر)

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، از ارتودنسی نه تنها می توان برای جابه جایی دندان های نامطنم استفاده کرد، بلکه به کارگیری آن به منظور بهبود ناهنجاری دندان ها نیز بسیار کارساز است. زمانی که وسایل تغییر دهنده موقعیت فک تشخیص دهد که مشکل فک موجود با تصحیح یافتن دندان ها از بین نرود می تواند جراحی فک را به بیمار پیشنهاد دهد. انحراف فک در بیشتر مواقع ناشی از نامرتب قرار گرفتن دندان ها است و اگر اصول لازم در ارتودنسی به کار گرفته شود، تا حدود قابل ملاحظه ای می توان مشکل موجود را از بین برد. این انحراف یک مشکل اسکلتی است و به دلیل ان فک به یک سمتی کج می شود. در صورتی که در دوران کودکی تشخیص داده شود، به راحتی می توان با به کارگیری ارتودنسی راهکار مطلوب برای درمان آن به دست آورد.

انتخاب فضا نگهدار دندان توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی

وسیع کننده (اکسپندر) کام

استفاده از وسیع کننده زمانی می تواند کارساز باشد که به جای کشیدن دندان مد نظر قرار گیرد. البته استفاده از آنها عوارض خاصی نیز دارد و ممکن است توسط پزشک شما پیشنهاد نشود. وسیع کننده ها توانایی این را دارند که بسط لازم را در دندان ایجاد کنند. این نوع از وسیله های باید به مقدار کافی در دهان بمانند که بعد از جدا کردن آنها دیگر امکان برگشت به حالت قبلی نباشد. وسیع کننده ها در مواقع خاص می توانند ابزار مطلوب برای ارتودنسی در نظر گرفته شوند. که با تشخیص پزشک مربوط مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به متریال به کار رفته این نوع از وسیله ها دارای انواع مختلفی هستند. شکاف ایجاد شده در اثر آنها نیز با گذر زمان از بین خواهد رفت .

وسیع کننده (اکسپندر) کام

هزینه درمان ارتودنسی

هزينه ي ارتودنسي به پارامترهاي مختلفي وابسته است. هر كدام از فاكتورهاي موجود مي تواند هزينه ي نهايي را تا حدود قابل ملاحظه اي تحت کنترل قرار دهد. به منظور ارائه ي خدمات كاربر پسند در نظر داريم كه هزينه ي معقول براي ارائه ي خدمات ارتودنسي از شما درخواست كنيم. با ما مي توانيد از ارتودنسي بي عيب و بي نقص توسط بهترین دکتر متخصص ارتودنسی برخوردار باشيد. در صورت نياز به هر گونه راهنمايي مي توانيد اطلاعات كامل را در جلسه ي مشاوره به دست آوريد. از جمله عوامل موثر در قیمت و هزینه ی نهایی ارتودنسی می توان موارد زیر را نام برد:

 • میزان ناهنجاری موجود در دندان ها
 • نوع تجهیزات به کار رفته
 • نوع ارتودنسی
 • کلینیک مراجعه شده
 • متخصص مد نظر

هر کدام از موارد موجود می تواند به مقدار قابل ملاحظه ای هزینه ی نهایی را تحت کنترل قرار دهد. به منظور کسب اطلاع بیشتر در مورد هزینه ی مربوط می توانید به اولین صفحه ی وب سایتمان مراجعه کنید، اطلاعات کامل تا حدودی درج شده است، البته در جلسه ی مشاوره ی قبل از درمان نیز پزشک مربوط می تواند با ارزیابی دقیق، راهنمایی کاملی در مورد هزینه ی موجود از شما درخواست کند.

مشاوره غیرحضوری ارتودنسی

جهت دریافت مشاوره یک روزه غیرحضوری به صورت آنلاین به صفحه پرسش و پاسخ ارتودنسی مراجعه کنید.

گالری تصاویر ارتودنسی

جهت مشاده گالری دندان های ارتودنسی افراد مختلف می توانید به صفحه گالری ارتودنسی بروید

هزینه ارتودنسی

جهت دریافت مشاوره یک روزه غیر حضوری به صورت آنلاین به صفحه پرسش و پاسخ ارتودنسی مراجعه کنید.

آدرس کلینیک های ارتودنسی دکتر داودیان

به منظور بهره مندي از خدمات بهترین دکتر متخصص ارتودنسی مي توانيد همين اكنون از خدمات منحصر به فرد ارائه شده توسط كلينيك هاي دكتر داوديان به عنوان دكتر ارتودنسي برخوردار باشيد. اعتماد شما، سرمايه ما است به همين دليل با به كار گيري جديدترين تجهيزات و همچنين ژيشرفته هاي به روز در صدد آن هستيم كه كيفيت عالي در زمينه ي انجام همه ي پروسه ي مربوط به ارتودنسي را در اختيار شما عزیزان قرار دهيم. در جلسه ي مشاوره ي ارائه شده قبل از درمان مي توانيد اطلاعت كامل در مورد قيمت و پروسه ي لازم به دست آوريد. اطلاعات كلي در مورد هزينه ي درخواستي نيز در وب سایتمان درج شده است، در صورت نياز به هر گونه راهنمايي مي توانيد با ما در تماس باشيد.

آدرس کلینیک ستارخان :
تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵
آدرس کلینیک شریعتی :
تهران ، شریعتی ، بین میرداماد و ظفر ، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد،طبقه 3 ، واحد 11
سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی