سلام دکتر داوودیان. از چند روز گذشته احساس درد در…

سلام دکتر داوودیان. از چند روز گذشته احساس درد در دندانهای «بالا، سمت راست» آغاز شد و به مرور شدید شد. پس از مراجعه به دندانپزشک و گرفتن عکس کامل، نشانه ای از پوسیدگی و … در آن ناحیه به چشم نیامد. دکتر معتقد بود که این درد مربوط به ردیف پایین و دندان دیگری است که پرکردگی آن شکستگی دارد و زیر آن نیز پوسیده. پس از ترمیم و پانسمان آن دندان، از نیمه شب مجددا درد در همان ناحیه بالایی، با شدت فراوان آغاز شد. کلا حس میکنم لثه در آن ناحیه از درون درد میگیرد و کل دندانها حساس و دردناک شده اند. صبح که بیدار شدم تا الان، احساس درد ندارم. اما هنگام خوردن صبحانه، دندانهای آن ناحیه به شدت حساس بودند و برخورد هر چیز با آنها، دردناک بود. با توجه به اینکه در عکس چیز مشخص نبوده، به نظر شما مشکل چیست؟
علیرضا اسدی

سوالات : سلام دکتر داوودیان. از چند روز گذشته احساس درد در دندانهای «بالا، سمت راست» آغاز شد و به مرور شدید شد. پس از مراجعه به دندانپزشک و گرفتن عکس کامل، نشانه ای از پوسیدگی و … در آن ناحیه به چشم نیامد. دکتر معتقد بود که این درد مربوط به ردیف پایین و دندان دیگری است که پرکردگی آن شکستگی دارد و زیر آن نیز پوسیده. پس از ترمیم و پانسمان آن دندان، از نیمه شب مجددا درد در همان ناحیه بالایی، با شدت فراوان آغاز شد. کلا حس میکنم لثه در آن ناحیه از درون درد میگیرد و کل دندانها حساس و دردناک شده اند. صبح که بیدار شدم تا الان، احساس درد ندارم. اما هنگام خوردن صبحانه، دندانهای آن ناحیه به شدت حساس بودند و برخورد هر چیز با آنها، دردناک بود. با توجه به اینکه در عکس چیز مشخص نبوده، به نظر شما مشکل چیست؟

پاسخ دکتر :
سلام،
لطفا پرسش خود را همراه عکس هایی از دندانها و صورت تان ترجیحا همراه رادیوگرافی های دندانی،فکی برای ما تلگرام کنید تا در اسرع وقت جهت راهنمایی دقیق تر شما پیرامون تشخیص و طرح درمان مناسب اقدام گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داوودیان
نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش خود را مطرح کنید.
دسته بندی پرسش و پاسخ
موقعیت جغرافیایی
نحوه آشنایی
آپلود تصویر