خدمات ما
بیشتر
خمیردندانی که میزان زیادی فلوراید داشته باشد برای بیماران تحت درمان ارتودنسی سودمند است.

خمیردندانی که میزان زیادی فلوراید داشته باشد برای بیماران تحت درمان ارتودنسی سودمند است.

خمیردندانی که میزان زیادی فلوراید داشته باشد برای بیماران تحت درمان ارتودنسی سودمند است.

طبق مطالعه ای که در دانشگاه مالمو سوئد انجام گرفته است، چنانچه خمیر دندان حاوی مقدار زیادی فلوراید باشد تشکیل لکه های سفید روی دندان را (که در شروع پوسیدگی ایجاد می شود ) در افرادی که براکت های ارتودنسی در دهانشان قرار گرفته است، به تعویق می اندازد.

خمیر دندان ارتودنسی

رعایت بهداشت دهان و دندان از روش‌های توصیه شده توسط ارتودنتیست برای مراقبت از دندان‌ها در طول دوره درمان ارتودنسی است. این نکته به تنهایی بر اهمیت خمیر دندان ارتودنسی در انجام صحیح فرآیند تمیز نگهداشتن دندان‌های ارتودنسی شده می‌افزاید.

خمیر دندان‌های حاوی فلوراید در بیشتر مواقع مناسب ترین انتخاب برای خمیردندان مخصوص ارتودنسی به شمار می‌آیند. دومین نوع موثر خمیر دندان ارتودنسی نمونه ضد پوسیدگی این نوع محصولات می‌باشد که در صورت استفاده مناسب به تنهایی مانع بروز پوسیدگی در دندان ارتودنسی شده می‌شود.

اگر به دنبال رعایت صحیح بهداشت دندان‌ها در دوران ارتودنسی هستید و برایتان اهمیت دارد در پایان درمان با عارضه پوسیدگی در ارتودنسی مواجه نشوید در انتخاب خمیر دندان مناسب ارتودنسی نهایت دقت را داشته باشید..

تاثیرات خمیر دندان مخصوص ارتودنسی

خمیر دندان مخصوص ارتودنسی امروزه برای راحتی شرایط تمیز کردن دندان‌ها خصوصا در نوع ارتودنسی ثابت با فرمولاسیون خاص تولید و عرضه می‌شود. همانطور که اشاره شد می‌توانید با رعایت اصول مسواک زدن دندان‌ها در دوره ارتودنسی و همین طور استفاده از خمیر دندان ارتودنسی کابوس پوسیدگی دندان و زرد شدن دندان پس از پایان درمان را به فراموشی بسپارید.

ترکیبات به کار رفته در انواع خمیر دندان مناسب ارتودنسی به مقاومت دندان‌های محصورشده با سیم و براکت در مقابل باکتری و پلاک‌های دندانی بسیار کمک می‌کند. حرکت ملایم مسواک پوشیده شده از خمیر دندان مخصوص ارتودنسی بر روی دندان‌ها پس از هر وعده غذایی نسبتا ذرات جمع شده در دندان را پاکسازی می‌کند.

خمیردندانی که میزان زیادی فلوراید داشته باشد برای بیماران تحت درمان ارتودنسی سودمند است.

مطالعات متعددی نشان داده اند که ضایعات سفید رنگ دندانی در ۸۵ % دارندگان براکت های ارتودنسی دیده میشود. این ضایعات نتیجه پوسیدگی دندانی هستند.

این خمیر دندان جدید (حاوی مقادیر بالای فلوراید ) سبب توقف ایجاد ضایعات سفید رنگ دندانی در یک سوم نوجوانان16- 11 ساله شده است. هیچ یک از خمیر دندان هایی که سابق در این باره مورد  استفاده قرار می گرفتند در جلوگیری از لکه های سفید موثر نبودند.

چهارمطب دندانپزشکی و ۴۰۰ بیمار ارتودنسی در این مطالعه شرکت کردند و به نیمی از شرکت کنندگان خمیر دندان با میزان بالای فلوراید داده شد.

تمام بیماران دارای عکس قبل و بعد از درمان بودند و درمان به طور میانگین ۲۰ ماه به طول انجامید.

طبق یافته های این مطالعه ۴۵% مصرف کنندگان خمیر دندان معمولی  علایم بروز لکه های سفید را نشان دادند در حالی که این عدد در میان مصرف کنندگان خمیر دندان با فلوراید زیاد 34/6% بود.

پژوهشگران نشان دادند چنانچه مصرف خمیر دندان حاوی فلوراید زیاد با عادات مناسب بهداشت دهان و دندان همراه باشد، تاثیر مثبت آن در مقابله با پوسیدگی دندان حین درمان ارتودنسی افزوده خواهد شد.

 

ارباط با تلگرام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی