عنوان پرسش :

سلام جناب دکتر . خسته نباشید جناب دکتر امروز متوجه یک برامدگی کوچک رو قسمت retromolar trigon شدم . (اسم این محل رو هم با سرچ تو گووگل پیدا کردم . شاید اسم این محل اشتباه باشد. ( بعد از اخرین دندان فک پایین .یک عضله هست که به سمت بالا میرود. این قسمت )) این برامدگی مثل یک جوش سفید کم رنگ کوچک است . که با لمس کردن با دست سفت نیست و بافت نرمی داره . که با زبان حدودا 1-2 میلیمتر جا ب جا میشود . ( از قسمت پایین سمت زبان به سمت بالا میرود) درد نداره و مثل چرک و عفونت نیست . اندازه این توده هم کمتر از 1 میلیمتر و تقریبا اندازه (*) این ستاره است تو سایت های خارجی چک کردم , کمی نگران شدم که به سرطان ربط داده بودند پسری 24 ساله هستم و سابقه استفاده از سیگار و الکل هم ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید

15 مهر 1395
سلام جناب دکتر . خسته نباشید
جناب دکتر امروز متوجه یک برامدگی کوچک رو قسمت retromolar trigon شدم .
(اسم این محل رو هم با سرچ تو گووگل پیدا کردم . شاید اسم این محل اشتباه باشد. ( بعد از اخرین دندان فک پایین .یک عضله هست که به سمت بالا میرود. این قسمت ))
این برامدگی مثل یک جوش سفید کم رنگ کوچک است . که با لمس کردن با دست سفت نیست و بافت نرمی داره . که با زبان حدودا 1-2 میلیمتر جا ب جا میشود . ( از قسمت پایین سمت زبان به سمت بالا میرود)
درد نداره و مثل چرک و عفونت نیست . اندازه این توده هم کمتر از 1 میلیمتر و تقریبا اندازه  (*) این ستاره است
تو سایت های خارجی چک کردم , کمی نگران شدم که به سرطان ربط داده بودند
پسری 24 ساله هستم و سابقه استفاده از سیگار و الکل هم ندارم.
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دکتر :

سلام،

 لطفا عکس هایی از مشکل مورد نظر برای ما به آدرس تلگرام (www.telegram.me/drdavoudian) ارسال کنید تا در اسرع وقت جهت راهنمایی دقیق تر شما پیرامون تشخیص و طرح درمان مناسب اقدام گردد.

با سپاس،

دکتر سیما نقوی،

دندانپزشک،

مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

پرسش خود را مطرح کنید.
دسته بندی پرسش و پاسخ
آپلود تصویر
سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی