با سلام. من 4 روز پیش جراحی پیوند پودر استخوان…

با سلام. من 4 روز پیش جراحی پیوند پودر استخوان برای انجام ایمپلنت رو روی دندان شماره 2 چپ فک بالا انجام دادم. از همان بعد عمل لثه دندان شماره 3 که برای جراحی اون قسمت هم باز شده بود حالت ورم و گوشت اضافه شده بود اما بقیه قسمت های مورد جراحی قرار گرفته مشکلی نداشتند. امروز متوجه شدم روی همون قسمت لثه دندان 3 یه نقطه سفید کوچک ایجاد شده و انگار کل اون قسمت حالت آبسه شده اما دردی نداره. خواستم بدونم با توجه به اینکه بعد جراحی دکترم برام اموکسیسیلین تجویز کردن، امکان ایجاد ابسه و عفونت وجود داره؟ و اینکه این حالت لثه آبسه هست؟ اینم بگم که من کاملا به بهداشت دهانم رسیدگی کردم بعد از عمل و روزی 6-7 بار دهانم رو با آب نمک و 2 بار با دهانشویه کلروهگزیدین که دکتر تجویز کردن شستشو دادم. 
باتشکر
فائزه

سوالات : با سلام. من 4 روز پیش جراحی پیوند پودر استخوان برای انجام ایمپلنت رو روی دندان شماره 2 چپ فک بالا انجام دادم. از همان بعد عمل لثه دندان شماره 3 که برای جراحی اون قسمت هم باز شده بود حالت ورم و گوشت اضافه شده بود اما بقیه قسمت های مورد جراحی قرار گرفته مشکلی نداشتند. امروز متوجه شدم روی همون قسمت لثه دندان 3 یه نقطه سفید کوچک ایجاد شده و انگار کل اون قسمت حالت آبسه شده اما دردی نداره. خواستم بدونم با توجه به اینکه بعد جراحی دکترم برام اموکسیسیلین تجویز کردن، امکان ایجاد ابسه و عفونت وجود داره؟ و اینکه این حالت لثه آبسه هست؟ اینم بگم که من کاملا به بهداشت دهانم رسیدگی کردم بعد از عمل و روزی 6-7 بار دهانم رو با آب نمک و 2 بار با دهانشویه کلروهگزیدین که دکتر تجویز کردن شستشو دادم. باتشکر

پاسخ دکتر :
سلام،
لطفا پرسش خود را همراه عکس هایی از دندانها و صورت تان ترجیحا همراه رادیوگرافی های دندانی،فکی برای ما تلگرام کنید تا در اسرع وقت جهت راهنمایی دقیق تر شما پیرامون تشخیص و طرح درمان مناسب اقدام گردد.
با سپاس،
دکتر شیما نقوی،
جراح دندانپزشک در تهران
نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش خود را مطرح کنید.
دسته بندی پرسش و پاسخ
موقعیت جغرافیایی
نحوه آشنایی
آپلود تصویر