ویدیو های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با پلاک دندانی

میکروب های پلاک دندانی می تونن به دندانها آسیب بزنن و باعث ایجاد حفرات پوسیدگی بشن. برای کمک به دندانها باید روزی دوبار صبح ها و شب ها قبل از خوابیدن به مدت دو دقیقه مسواک بزنیم. نخ دندان کمک می کنه پلاک و خرده های غذا از بین دندانها و زیر لثه پاک بشه. یکی از راههای تمیز و سالم نگهداشتن دندانها خوردن و آشامیدن غذاهای سالم است. اگر مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و درست غذا بخورید، لبخند زیبایی تا پایان عمر خواهید داشت.
یکشنبه 10 خرداد 1394
0
کشیدن نخ دندان بخشی از برنامه روتین بهداشت صحیح دهان می باشد زیرا اهمیت زیادی در جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه دارد. شما باید دندانهایتان را روزی یک بار نخ دندان بکشید، ترجیحا قبل از خوابیدن و بعد از مسواک زدن. با کشیدن مقداری نخ دندان از جعبه آن شروع کنید. نخ را به آرامی با حرکت عقب و جلو بین دندانها بکشید. وقتی نخ دندان به خط لثه شما می رسد آنرا دور یکی از دندانهایتان خم کنید. سپس نخ دندان را بین دندان و لثه بالا و پایین کنید. این امر کمک می کند بین دندانهایتان را تمیز کنید.
شنبه 02 خرداد 1394
0
پلاک دندانی لایه چسبنده نرمی است که روی دندان را می پوشاند. باکتری های درون پلاک تولید اسید می کنند که سبب تخریب مینای دندان و بروز پوسیدگی خواهد شد. در صورت عدم رفع پلاک محکم شده و به جرم تبدیل می گردد. راههای مبارزه با پلاک دندانی عبارتند از : رعایت منظم بهداشت دهان و دندان، پرهیز از خوراکی های قندی و بین وعده ای و مراجعات منظم به دندانپزشک.
جمعه 28 فروردین 1394
0
پوسیدگی دندانی ناشی از تجمع پلاک میکروبی بوده و می تواند در هر سنی رخ دهد. با افزایش سن ممکن است لثه ها دچار تحلیل شده و سمنتوم سطح ریشه به محیط دهان راه پیدا کند، در این صورت احتمال پوسیدگی سطح ریشه وجود داشته و درمان آن نسبت به پوسیدگی تاج دندان مشکل تر است. برای داشتن دندانهایی سالم تا پایان عمر لازم است ضمن رعایت بهداشت دهان و دندان به طور مرتب چکاپ های دندانی نزد دندانپزشک داشته باشید.
یکشنبه 16 فروردین 1394
0