ویدیو های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با مسواک زدن

میکروب های پلاک دندانی می تونن به دندانها آسیب بزنن و باعث ایجاد حفرات پوسیدگی بشن. برای کمک به دندانها باید روزی دوبار صبح ها و شب ها قبل از خوابیدن به مدت دو دقیقه مسواک بزنیم. نخ دندان کمک می کنه پلاک و خرده های غذا از بین دندانها و زیر لثه پاک بشه. یکی از راههای تمیز و سالم نگهداشتن دندانها خوردن و آشامیدن غذاهای سالم است. اگر مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و درست غذا بخورید، لبخند زیبایی تا پایان عمر خواهید داشت.
یکشنبه 10 خرداد 1394
0
کشیدن نخ دندان بخشی از برنامه روتین بهداشت صحیح دهان می باشد زیرا اهمیت زیادی در جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه دارد. شما باید دندانهایتان را روزی یک بار نخ دندان بکشید، ترجیحا قبل از خوابیدن و بعد از مسواک زدن. با کشیدن مقداری نخ دندان از جعبه آن شروع کنید. نخ را به آرامی با حرکت عقب و جلو بین دندانها بکشید. وقتی نخ دندان به خط لثه شما می رسد آنرا دور یکی از دندانهایتان خم کنید. سپس نخ دندان را بین دندان و لثه بالا و پایین کنید. این امر کمک می کند بین دندانهایتان را تمیز کنید.
شنبه 02 خرداد 1394
0
باید موهای نرم مسواک را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به لثه قرار داده و مسواک را در فواصل کوتاه به جلو و عقب حرکت دهید. تمامی سطوح از جمله سطوح جونده همه دندانها باید مسواک زده شود. به منظور تمیز کردن سطح داخلی دندانهای جلویی مسواک را به حالت عمودی قرار داده و آن را به بالا و پایین حرکت دهید و در پایان زبان تان را مسواک بزنید تا ضمن پاک کردن باکتری های دهان، تنفس تان را تازه نگه دارد.
دوشنبه 21 اردیبشت 1394
0