بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با عفونت دندان

کیست‌ها کیسه‌های پر از مایعی هستند که می‌توانند در صورت، دهان و دندان وجود داشته باشند. در این مقاله با انواع کیست، علل، علائم و درمان آن بیشتر آشنا می‌شویم.
 
0
در ابتدا باید به این مورد اشاره کرد که بیشترین آمار پوسیدگی دندانها در میان افراد، مربوط به پوسیدگی های بین دندانی می باشد
 
0
ممکن است ضایعات دهانی علامت بیماری یا اختلال خاص، عفونت و یا در نتیجه تحریک پلاک‌ های ارتودنسی، دست دندان‌ها و لبه تیز دندان یا پرکردگی شکسته باشد.
 
0
دندانپزشک با توجه به شرایط، کشیدن یا نکشیدن دندان عقل را توصیه می کند. لازم به ذکر است که دندان عقلی که کشیده نشده باشد باید تحت مراقبت و بررسی های دوره ای قرار بگیرد چرا که پتانسیل بروز مشکل در مورد دندان عقل همواره وجود دارد.
 
0
شکستگی دندان انواع زیادی از علائم مختلف شامل درد در هنگام جویدن غذا، حساس شدن نسبت به گرما و سرما و یا حتی ناتوانی در گذاشتن دندان‌ها (آرواره‌ها) بر روی یکدیگر، را به دنبال دارد. همچنین ممکن است که درد ناشی از آن به‌طور مرتب بروز کند و دوباره متوقف شود و در نتیجه، تشخیص علت اصلی ناراحتی به‌سادگی امکان‌پذیر نباشد.
 
0
آبسه دندان یک نوع عفونت دهانی است که گسترش آن در دهان از پوسیدگی‌های کوچک موجود در دندان‌ها آغاز می‌شود. آبسه دندان ممکن است به خاطر ضربه خوردن و آسیب دیدن یک دندان نیز ایجاد شود، اما به هر علتی که ایجاد شود، اغلب منجر به تشکیل ورم در داخل یا خارج دهان خواهد شد.
 
0