بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با دندان شیری

دندان در آوردن مرحله سخت و دشوار برای هر کودک و نوزاد می‌باشد که این مرحله همراه با علائمی است که با رعایت نکات می‌توان از درد و ناراحتی ناشی از دندان در آوردن کاست.
 
0
با وجود اینکه دندان تشکیل دهنده بخش کوچکی از آناتومی بدن است، اما برای انجام اعمالی مانند غذا خوردن و صحبت کردن و ... نقش به سزایی دارد.
 
0
برای کودکان زیر 3 سال به محض دندان درآوردن، لازم است که والدین، با خمیر دندان فلوراید دار، دندان‌های کودکان را دو بار در روز (صبح و شب هنگام) و یا طبق نظر پزشک یا دندانپزشک مسواک بزنند.
 
0
دندان های شیری در فاصله زمانی بین 6 ماهگی تا 1 سالگی در دهان کودک ظاهر می‌شوند، و علاوه بر اینکه که فضای مورد نیاز جهت رویش دندان‌های دائمی در قوس فکی را ایجاد می‌کنند، سبب می‌شوند که کودک بتواند غذا بخورد و صحبت کند.
 
0
مکیدن انگشت یک رفلاکس طبیعی برای نوپایان به حساب می‌آید. مکیدن شست، انگشت، پستانک یا اشیایی از این دست، پس از رویش دندان‌های دائمی سبب بروز مشکلات جدی خواهد داشت.
 
0
زمانیکه دندان های شیری کودک از دست برود در حالیکه دندان دائمی جانشین آن آماده رویش پیدا کردن نیست، باید از فضا نگهدار استفاده کند. زیرا وقتیکه دندان های دائمی بخواهند رویش پیدا کنند، به دلیل از دست رفتن فضای مورد نیاز جهت رویش سیستم دندان دائمی، با مشکل کمبود فضا روبه رو خواهند شد.
 
0
در هنگامی­که دندان­های شیری در دهان کودکتان رویش پیدا می کند، بسیاری از عادات دهانی نا سالم کودک ریسک ایجاد پوسیدگی دندانها را بالا میبرد. بنابراین به محض این­که اولین دندان کودکتان در دهانش ظاهر شد، باید برای معاینه وی به دندان پزشک مراجعه کنید.
 
0