عصب‌کشی عبارت است از برداشتن بافت‌های مغز دندان در مواردی که این قسمت از دندان دچار التهاب یا عفونت شود.‌ دلایل عفونت یا التهاب مغز دندان عبارتند از پوسیدگی عمقی یا ترمیم گسترده دندان، طوریکه مغز دندان را نیز شامل شود؛ ترک یا شکستگی دندان به خاطر ضربه؛ ساییدگی گسترده مینا و عاج دندان، به طوری که باعث نمایان شدن مغز دندان شود؛ و گاهی اوقات بیماری شدید لثه.
 
0
شکستگی دندان انواع زیادی از علائم مختلف شامل درد در هنگام جویدن غذا، حساس شدن نسبت به گرما و سرما و یا حتی ناتوانی در گذاشتن دندان‌ها (آرواره‌ها) بر روی یکدیگر، را به دنبال دارد. همچنین ممکن است که درد ناشی از آن به‌طور مرتب بروز کند و دوباره متوقف شود و در نتیجه، تشخیص علت اصلی ناراحتی به‌سادگی امکان‌پذیر نباشد.
 
0
خرابی یا پوسیدگی دندان در واقع حفره‌هایی است که روی دندان‌ها ایجاد می‌شود. خرابی و پوسیدگی دندان بعد از سرماخوردگی، دومین مشکل سلامتی شایع در مردم جهان است. زمانی‌که شما هر غذا یا نوشیدنی حاوی قند بخورید، مینا و عاج دندانتان توسط نوعی اسید، نرم می‌شوند و با گذشت زمان، این اسید باعث ایجاد حفره‌ای در دندان می‌شود و پوسیدگی در دندان شما رخ می‌دهد. پوسیدگی دندان ممکن است در هر سنی در افراد بروز کند، اما در بین کودکان و جوانان بسیار بیشتر شایع است. خرابی و پوسیدگی دندان، یکی از شایع‌ترین علل از دست دادن دندان در بین افراد جوان می‌باشد.
 
0