بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با ایمپلنت

دندان مصنوعی با فوایدی که دارد ازسوی دیگر مشکلاتی را برای کسانی ایجاد می کند که از آن استفاده می کنند. تحلیل رفتن استخوان آلوئول یکی از مشکلاتی است که دندان مصنوعی ایجاد می کند و به تدریج اتفاق می افتد.
 
0
هزینه ایمپلنت در مراکز درمانی مختلف متغیر است. عواملی که به این موضوع بستگی دارد تا حد زیادی به متخصص پروتز دندانی و متریال آن بستگی دارد زیرا برخی از دندان پزشکان کلیه مراحل کاشت ایمپلنت و پرتز و روکش های ایمپلنت را خودشان انجام می دهند تا مبلغ کاشت دندان برای بیمار کاهش پیدا کند
 
0
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم در عکس‌برداری دندان، رادیولوژی و رادیوگرافی دیجیتالی دندان کاربرد بسیار فراوانی پیدا کرده است که با کمک آن می‌توان مشکلات دهان و دندان را به خوبی تشخیص داد.
 
0
بطور کلی فاصله بین دندان‌ها وجود دارد ولی در بعضی افراد این فاصله بیشتر از حد معمول است و باعث می‌شود فرد در هنگام لبخند زدن، لبخندی زیبا نداشته باشد از این رو برای رفع این مشکل درمان‌هایی با ارتودنسی و بدون آن وجود دارد.
 
0
بریج دندان وسیله پرکاربردی در دندانپزشکی است. بریج با توجه به محل دندان از دست رفته، وضعیت دندان‌های کنار فضای خالی و سلامت عمومی دهان و دندان‌ها انتخاب می‌شود. دندانپزشک بهترین نوع بریج را با توجه به شرایط تعیین می‌کند.
 
0
دندان مصنوعی جایگزینی متحرک یا ثابت برای دندان‌های از دست رفته محسوب می‌شود که از پلاستیک یا فلز و به صورت سفارشی تهیه می‌شود تا به خوبی روی لثه‌ها قرار بگیرد. از دندان مصنوعی کامل در صورت از دست دادن تمام دندان‌ها و از دندان مصنوعی تکه‌ای در صورت باقی بودن چند دندان استفاده می‌شود.
 
0
ایمپلنت­ دندان درمان موثری برای جایگزینی دندان ­های از دست رفته می­باشد. ایمپلنت های دندانی عالی­ترین گزینه برای بازسازی لبخند شما هستند و تا سالیان سال کارایی خود را حفظ خواهند کرد.
 
0
از دست دادن یک یا چند دندان از مشکلاتی است که ممکن است به هر دلیلی برای هر کسی اتفاق بیفتد که تاثیر بسزایی در چهره فرد و مهمتر در روحیه و اعتماد به نفس او دارد.
 
0
روکش دندان، که به آن پروتز دندان هم گفته می‌شود، قابلیت عملکرد دندان‌های آسیب‌دیده را حفظ می‌کند. از روکش دندان می‌توان برای محافظت از یک دندان ترک خورده، حفظ قابلیت عملکرد یک دندان دارای پوسیدگی گسترده یا تعویض روکشی که قبلاً نصب شده است استفاده کرد.‌ هدف از نصب پروتز دندان، روکش کردن یک دندان نیازمند پوشش با استفاده از ماده‌ای با طراحی متناسب است. امروزه دندانپزشکان گزینه‌های درمانی مختلفی برای ترمیم دندان‌ها در اختیار دارند، که در صورت امکان، می‌بایست پیش از انتخاب نوع روکش دندان، این گزینه‌ها بررسی شوند.
 
0