بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با پر کردن دندان

کشیدن دندان به معنی حذف یکی از دندان‌ها از لثه‌ی دهان است. کشیدن دندان دلایل مختلفی دارد، رایج‌ترین آن‌ها حذف دندان به دلیل پوسیدگی، بیماری لثه یا آسیب دندان است.
 
0
آمالگام دندانی (ماده پر کردنی نقره ای رنگ) آلیاژی است که از ترکیب فلزات شامل جیوه، نقره، قلع و مس حاصل می شود. دلیل استفاده گسترده از آمالگام ماندگاری رستوریشن های آمالگام برای مدت طولانی و ارزان تر بودن ترمیم آمالگام نسبت به ترمیم با سایر مواد دندانپزشکی از جمله کامپوزیت های هم رنگ دندان است.
 
0
درمان پر کردن دندان برای ترمیم پوسیدگی‌ دندان‌هایی که هنوز پیشرفت زیادی نکرده‌اند، انجام ‌می‌شود. از مواد مختلفی برای پر کردن دندان همچون کامپوزیت، پرسلن، آمالگام و ... استفاده می‌شود که دندانپزشک مناسب‌ترین ماده را با توجه به نیازها و ضرورت‌های پزشکی و تخصصی موجود تعیین می‌کند.
 
0
خرابی یا پوسیدگی دندان در واقع حفره‌هایی است که روی دندان‌ها ایجاد می‌شود. خرابی و پوسیدگی دندان بعد از سرماخوردگی، دومین مشکل سلامتی شایع در مردم جهان است. زمانی‌که شما هر غذا یا نوشیدنی حاوی قند بخورید، مینا و عاج دندانتان توسط نوعی اسید، نرم می‌شوند و با گذشت زمان، این اسید باعث ایجاد حفره‌ای در دندان می‌شود و پوسیدگی در دندان شما رخ می‌دهد. پوسیدگی دندان ممکن است در هر سنی در افراد بروز کند، اما در بین کودکان و جوانان بسیار بیشتر شایع است. خرابی و پوسیدگی دندان، یکی از شایع‌ترین علل از دست دادن دندان در بین افراد جوان می‌باشد.
 
0