امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم در عکس‌برداری دندان، رادیولوژی و رادیوگرافی دیجیتالی دندان کاربرد بسیار فراوانی پیدا کرده است که با کمک آن می‌توان مشکلات دهان و دندان را به خوبی تشخیص داد.
 
0
در ملل و فرهنگ های مختلف در طول نسل ها از آب نمک برای ضدعفونی و شستشوی زخم ها و حتی دهان (برای رفع آفت های دهانی) مورد استفاده قرار می گرفته است.
 
0
روکش دندان، که به آن پروتز دندان هم گفته می‌شود، قابلیت عملکرد دندان‌های آسیب‌دیده را حفظ می‌کند. از روکش دندان می‌توان برای محافظت از یک دندان ترک خورده، حفظ قابلیت عملکرد یک دندان دارای پوسیدگی گسترده یا تعویض روکشی که قبلاً نصب شده است استفاده کرد.‌ هدف از نصب پروتز دندان، روکش کردن یک دندان نیازمند پوشش با استفاده از ماده‌ای با طراحی متناسب است. امروزه دندانپزشکان گزینه‌های درمانی مختلفی برای ترمیم دندان‌ها در اختیار دارند، که در صورت امکان، می‌بایست پیش از انتخاب نوع روکش دندان، این گزینه‌ها بررسی شوند.
 
0
از لیزر بیشتر در پروسه سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود با این حال ممکن است در برداشتن پوسیدگی، آماده ساختن دندان برای روکش و یا ترمیم و در نهایت جراحی‌های حفره دهان، شامل جراحی لثه و دیگر بافت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
 
0