بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با سلامت دهان

مسواک زدن به دندان ها و رعایت بهداشت دهان و دندان ضامن سلامتی دندان ها و زیبایی لبخند است.
 
0
بیماری لثه به عفونتی است که بافتهای حمایت کننده و احاطه کننده دندان ها را درگیر می سازد و علت ایجاد این بیماری پلاک دندانی است که در اثر میکروبها ایجاد میشود.
 
0
یکی از مزایای تغذیه کودک با شیر مادر این است که نوزادی که تنها با شیر مادر تغذیه می شود، ریسک پایین تری جهت ابتلا به پوسیدگی شیشه شیر و نیاز به درمان ارتودنسی در آینده دارد. البته که مادرانی که به نوزاد خود شیر می­ دهند نیز، باید مراقب سلامت دهان خود باشند، زیرا چنانچه قاشق کودک با دهان مادری که پوسیدگی دندانی دارد حتی یک تماس کوچک داشته باشد، میکروب­ های مواد پوسیدگی از دهان مادر به دهان کودک منتقل خواهند شد.
 
0
محافظ دهانی در هنگام وارد آمدن ضربه شدید به صورت، به عنوان ضربه گیر عمل می کند و سبب کاهش ریسک شکستگی دندان و آسیب به فکین، لب ها، زبان و دیگر بافت های نرم صورت می شود که در سه نوع اختصاصی، غیر اختصاصی و Boil and Bite عرضه می شود.
 
0
تکنیک و شیوه صحیح مسواک زدن اهمیت بسزایی دارد. همواره با مراجعه به دندانپزشک ، علاوه بر معاینه کامل دهانتان از پاکسازی دندان های خود مطمئن شوید.
 
0
آب، خصوصاً نوع فلورایددار آن، باعث مقاومت بیشتر دندان در برابر حملات اسید می شود و بهترین نوشیدنی جهت حفظ سلامت دهان و دندان می باشد
 
0
با افزایش سن، رعایت اصول درست بهداشت دهان و دندان و حفظ سلامت دهان، اهمیت بیشتری پیدا می­کند. چنان­چه به نحوه مناسبی از دندانهایتان مراقبت کنید، دندان­های شما در تمام طول عمر باقی خواهند ماند.
 
0
ADA توصیه می کند دو بار در روز دندانهایتان را مسواک بزنید و روزانه یک بار با نخ دندان ( و یا دیگر تمیزکننده های بین دندانی) فضای بین دندانهایتان را تمیز کنید.
 
0
دانشمندان نشان دادند که درمان موضعی دهان و کاهش التهاب حاصل از بیماری پریودونتیت که در میان مردم به عنوان بیماری لثه شناخته می شود، سبب پیشگیری از التهاب عروق شده و به کاهش حمله قلبی می­ انجامد.
 
0