بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با سلامت دهان و دندان

جرم گیری و تصحیح سطح ریشه (روت پلانینگ) به پاکسازی عمیق و تخصصی سطح زیر خط لثه ای گفته می‌شود که توسط دندانپزشک و جهت درمان بیماری لثه انجام می‌شود.
 
0
در مبتلایان به دیابت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندان پزشک جهت پاک ­سازی تخصصی دهان و دندان، سبب کاهش میانگین سطح قند خون می شود.
 
0
بیماری لثه به عفونتی است که بافتهای حمایت کننده و احاطه کننده دندان ها را درگیر می سازد و علت ایجاد این بیماری پلاک دندانی است که در اثر میکروبها ایجاد میشود.
 
0
یکی از مزایای تغذیه کودک با شیر مادر این است که نوزادی که تنها با شیر مادر تغذیه می شود، ریسک پایین تری جهت ابتلا به پوسیدگی شیشه شیر و نیاز به درمان ارتودنسی در آینده دارد. البته که مادرانی که به نوزاد خود شیر می­ دهند نیز، باید مراقب سلامت دهان خود باشند، زیرا چنانچه قاشق کودک با دهان مادری که پوسیدگی دندانی دارد حتی یک تماس کوچک داشته باشد، میکروب­ های مواد پوسیدگی از دهان مادر به دهان کودک منتقل خواهند شد.
 
0
مسواکها ابزارهایی برای تمیز کردن دهان و دندان هستند و علاوه بر اینکه رعایت بهداشت دهان و دندان اهمیت دارد، توجه به بهداشت مسواک نیز حائز اهمیت است. همواره تاریخ نوع مسواکی که به کار می­برید، نحوه مسواک زدن و دفعات انجام آن اهمیت بسزایی دارد.
 
0
پوسیدگی دندانی فقط مختص به کودکان نیست. این بیماری در هر سنی می­تواند ایجاد شود. مراجعه منظم به دندانپزشک به سلامت دهان و دندان شما کمک می­کند.
 
0
مراجعات دندانپزشکی جهت حفظ سلامت دهان در دوران بارداری الزامی است. اگر در زمان بارداری تغییراتی در دهان و دندان ایجاد می شود حتما با یک دندانپزشک در میان بگذارید.
 
0
دانه های خوراکی مغذی علاوه بر اینکه سبب استحکام ساختار دندانها شده و از آن ها حفاظت می­کنند، با افزایش جریان بزاق سبب تمیز شدن دهان و دندان­ها می­شوند.
 
0
برای آنکه سلامت دهان شما از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد توصیه می کند شیوه درست استفاده از نخ دندان را آموزش ببینید و حداقل یک بار در روز سطوح بین دندانی را با نخ دندان تمیز کنید.
 
0
تکنیک و شیوه صحیح مسواک زدن اهمیت بسزایی دارد. همواره با مراجعه به دندانپزشک ، علاوه بر معاینه کامل دهانتان از پاکسازی دندان های خود مطمئن شوید.
 
0