اخبار تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با پوسیدگی دندان

استرپتوکوک موتانس میکروب اصلی است که اغلب با پوسیدگی دندانی همراه است و از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود.
پنج شنبه 10 تیر 1395
0
BioMinf بعنوان ماده جدید تشکیل دهنده خمیردندان که توسط دانشگاه کوئین مری لندن ارائه شده است، تکنولوژی جدیدی جهت بازسازی ساختار دندان ارائه می کند. ماده جدیدی که در ترکیب خمیردندان معرفی شده است،‌ موادمعدنی از دست رفته از مینای دندان را هنگامی که شما خواب هستید در جای خود قرار میدهد و به این صورت از پوسیدگی جلوگیری کرده و افزایش حساسیت دندان را درمان می کند.
یکشنبه 30 خرداد 1395
0
چنانچه کودکان در معرض دو ماده شیمیایی خاص و مواد قارچ کش قرار بگیرند، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به دندان های آنها وارد شود. این مواد سبب اختلال هورمون های رشد انامل ( مینا ) دندان خواهند شد.
یکشنبه 23 خرداد 1395
0
میزان مصرف قند باید کمتر از 10 درصد کل کالری روزانه باشد. بنا به گفته سازمان جهانی بهداشت بیشتر قندی که در طول روز مصرف می شود، قند پنهان است یعنی قندی که در فراورده های غذایی مصرف شده وجود دارد.
سه شنبه 15 اردیبشت 1394
0
بزاق دندان ها را در برابر اثرات سوء میکروب پوسیدگی زای دندانی یعنی استرپتوکوک موتانس محافظ می­کنند.
سه شنبه 15 اردیبشت 1394
0
مصرف منظم خمیر دندان­های فلوراید دار که حاوی تریکلوزان و کوپلیمر هستند، سبب کاهش پلاک دندانی، التهاب لثه و خونریزی لثه می­شود.
چهارشنبه 07 بهمن 1394
0
طی درمان ارتودنسی،خمیر دندان های حاوی مقدار زیادی فلوراید، تشکیل لکه های سفید روی دندان را که نتیجه پوسیدگی دندان است را به تعویق می اندازد.
دوشنبه 05 بهمن 1394
0
کاهش استنشاق دود سیگار محیطی در میان کودکان به پیشگیری از پوسیدگی دندانی کمک می کند. به عبارت دیگر چنانچه کودکان در معرض دود سیگار قرار نگیرند، پوسیدگی دندانی در آنها کاهش می یابد.
یکشنبه 10 آبان 1394
0