بالغ بر %75 سرطان های دهان با استعمال دخانیات مرتبط هستند. نتایج نشان داد که فلور میکروبی دهان افراد که سیگار می کشند با آنهایی که هیچ وقت سیگار نکشیده اند و آنهایی که سیگار را ترک کرده اند به طرز چشمگیری متفاوت است. در افرادی که قبلا سیگاری بوده اند اما در 10 سال گذشته سیگاری نکشیده اند، بالانس میکروبی مانند دهان افراد غیر سیگاری است.
چهارشنبه 08 اردیبشت 1395
0
بر اساس یافته های جدید که اخیرا در ژورنال میکروبیولوژی منتشر شده است، به زودی می توان پوسیدگی های دندانی را با مصرف مکمل های ویژه کنترل نمود.
یکشنبه 29 فروردین 1395
0
پوسیدگی و سایش دندان در دهان افرادی که از راه دهان تنفس می کنند، بیشتر ایجاد می شود و در واقع تنفس دهانی از عوامل سببی بیمارهای دندانی مانند سایش انامل و مینا و پوسیدگی است.
چهارشنبه 05 اسفند 1394
3
مصرف‌کنندگان باید از ماهیت محصولات بدون قند آگاه باشند چرا که بیشتر این مواد به دلیل ترکیب شیمیایی خاصشان به طور بالقوه به دندان‌ها آسیب می رسانند.
پنج شنبه 01 بهمن 1394
0
علاوه بر پیامدهای وسیع سلامت مادر و شرایط اجتماعی و روانی محیط زندگی روی سلامت دندان­های کودک، استرس مزمن مادران در دوران بارداری به عنوان یک ریسک فاکتور بالقوه در پوسیدگی دندانی کودکان به حساب می آید و باید مورد توجه قرار بگیرد.
سه شنبه 14 مهر 1394
0