اخبار تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با بیماری لثه

بیماری لثه از عوامل اصلی از دست رفتن دندان‌هاست و درمان آن چالش برانگیز است. براساس پژوهشی که اخیراً صورت گرفته است سیلیکون نیترید (نوعی ماده سرامیک که در ایمپلنت‌های نخاع کاربرد دارد ) می‌تواند در درمان بیماری لثه مؤثر باشد.
دوشنبه 20 اردیبشت 1395
0
نرخ بیماری لثه در میان مبتلایان به آلزایمر از مقدار نرمال بالاتر است. این امر در درجه اول به دلیل آن است که با پیشرفت بیمار، مبتلایان کمتر به رعایت بهداشت دهان و دندان میپردازند.
یکشنبه 05 اردیبشت 1395
0
دانشمندان نشان دادند که درمان موضعی دهان و کاهش التهاب حاصل از بیماری پریودونتیت که در میان مردم به عنوان بیماری لثه شناخته می شود، سبب پیشگیری از التهاب عروق شده و به کاهش حمله قلبی می ­انجامد.
چهارشنبه 16 اردیبشت 1394
0
انتشار گایدلاین جدید انجمن دندان­پزشکی آمریکا (ADA)، به دندان­پزشکان توصیه می کند که برای درمان بیماری لثه شدید، در اولین فاز درمان، جرمگیری و روت پلانینگ (تصحیح سطح ریشه) را انجام دهند
پنج شنبه 25 تیر 1394
0
طبق مطالعه ای که توسط پژوهشگران بنیاد سلامت دندان بریتانیا انجام شد و نتایج آن در ژورنال پریودونتولوژی به چاپ رسید، مبتلایان به بیماری لثه بیشتر از افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت می کنند، در معرض ابتلا به آسم قرار دارند.
سه شنبه 13 بهمن 1394
0
مصرف منظم خمیر دندان­های فلوراید دار که حاوی تریکلوزان و کوپلیمر هستند، سبب کاهش پلاک دندانی، التهاب لثه و خونریزی لثه می­شود.
چهارشنبه 07 بهمن 1394
0
طبق پژوهش های انجام گرفته زنانی که در دوره یائسگی به بیماری پریودونتال مبتلا هستند بیشتر از سایرین احتمال دارد به سرطان پستان مبتلا شوند
دوشنبه 28 دی 1394
0
ارتباط بین بیماری لثه و بیماری قلبی با شناسایی تاثیر یک میکروب که در هر دو بیماری بصورت معمول وجود دارد، مشخص گردید
سه شنبه 10 آذر 1394
0