کاشت دندان

کاشت دندان

کاشت دندان

ایمپلنت چیست؟

مراحل درمان ایمپلنت

شرایط درمان ایمپلنت

 

ایمپلنت چیست؟

اگر نسبت به اين­که دندان­هايتان را از دست مي­ دهيد، آگاهید و مايليد دندانهای از دست رفته خود را جايگزين کنيد و در عین حال استفاده از دندان مصنوعي برايتان ناراحت کننده است يا مايل نيستيد که دندان سالم شما تراش داده شود تا بريج گذاشته شود، از دندانپزشک تان بخواهيد که در صورت دارا بودن شرایط ایمپلنت برای شما از این درمان کمک بگیرد.
ايمپلنت­هاي دنداني درمان مؤثري براي جايگزيني دندان­هاي از دست رفته مي­ باشد و نحوه طراحي آن­ها به گونه­ اي است که با دندان­هاي طبيعي شما هارموني خواهند داشت. در واقع مي­ توان گفت ايمپلنت­هاي دنداني عالي­ترين گزينه براي بازسازي لبخند شما هستند و تا ساليان سال کارايي خود را حفظ خواهند کرد.

 

ایمپلنت چیست؟

 

در حقيقت کاربرد ايمپلنت ­ها يکي از بزرگ­ترين پيشرفت­هاي علم دندان پزشکي در ۴۰ سال اخير بوده­ است. ايمپلنت­هاي دنداني از تيتانيوم و ديگر موادي که سازگاري مناسبي با استخوان­ها دارند ساخته شده ­اند.
ايمپلنت­ها با پروسه جراحي در فک بالا يا پايين قرار مي­گيرند و به عنوان تکيه­ گاه محکمي جهت جايگزيني دندان از دست رفته عمل مي­ کنند. بيشتر بيماران نگرش بسيار مثبتي نسبت به ايمپلنت دارند و آن­را مطمئن و با ثبات مي­ دانند که جايگزين مناسبي براي دندان از دست رفته آنان مي­ باشد.

ایمپلنت چیست؟

مراحل درمان ایمپلنت

ابتدا دندانپزشک به روش جراحي، ايمپلنت را در استخوان فک قرار مي­ دهد. ممکن است پس از جاي­گذاري ايمپلنت، دندانپزشک به شما توصيه نمايد در دوره التيام بافت­ی پس از قرارگيري ايمپلنت، از رژيم غذايي نرم، غذاهاي سرد و سوپ گرم استفاده کنيد.

سپس استخوان پيرامون ايمپلنت در پروسه ­اي که استئو اينتگريشن نام دارد، التيام مي­ يابد. آن­چه که سبب مي­ شود ايمپلنت محکم و قوي باشد اين است که استخوان، کاملا دور آن رشد مي ­کند و آن­را محکم در جاي خود نگه دارد. استئو اينتگريشن يعني ادغام و ترکيب شدن ایمپلنت با استخوان که نيازمند زمان مي ­باشد. برای برخی بيماران لازم است که مدت زماني صبر کنند تا استخوان و ايمپلنت حالت يک­پارچه پيدا کند که اين مدت ممکن است چندين ماه به طول بينجامد. براي بعضي ديگر از بيماران اين امکان وجود دارد که جاي­گذاري ايمپلنت و دندان­هاي پروتز در يک جلسه انجام شود.

مراحل درمان ایمپلنت

در نهايت زمان براي قرار دادن دندان/دندانهاي مصنوعي فرامي­ رسد. براي جايگزيني يک دندان با ايمپلنت، دندان پزشک يک کراون يا روکش برايتان مي­سازد. اين کراون اندازه، شکل و رنگ مشخصي دارد تا کاملا با ايمپلنت مطابق باشد و طوري طراحي مي­ شود که با ساير دندان­هاي شما هارموني داشته باشد و بتواند به نحو موثري در فعاليت­ها و فانکشن­هاي طبيعي آن­ها شرکت کند.

مراحل درمان ایمپلنت

اگر قرار باشد بيش از يک دندان در دهان شما جايگزين شود، بريج يا دست دندان خاصي براي شما ساخته خواهد شد که با ايمپلنت و دهان شما انطباق داشته باشد. (توجه داشته باشيد که ساخته شدن دندان­هاي جايگزين زمان مي­ برد) در مدت زماني که هنوز رستوريشن نهايي شما آماده نشده است، ممکن است دندانپزشک کراون موقت، بريج  يا دست دندان موقت را در دهان شما قرار دهد. اين امر به شما کمک مي­ کند تا زماني­که دندان­هاي جايگزين نهايي آماده شوند، بتوانيد غذا بخوريد و صحبت کنيد.

مراحل درمان ایمپلنت

 

شرایط درمان ایمپلنت

اگر به ايمپلنت­هاي دنداني علاقمند هستيد، بهتر است با دندانپزشک تان در اين مورد صحبت کنيد. اگر از نظر سلامت عمومي در وضعيت مطلوبي به سر مي­ بريد، اين درمان گزينه مناسبي برايتان به حساب مي­آيد. در حقيقت سلامت عمومي نسبت به سن، فاکتور مهم­تري است که قبل از درمان ايمپلنت بايد در نظر گرفته شود.

شرایط درمان ایمپلنت

امکان دارد از شما بخواهند قبل از درمان ايمپلنت مورد معاينه کامل پزشک قرار بگيريد تا سلامت عمومي شما تأييد گردد. بيماري­هاي مزمن مثل ديابت و سرطان خون ممکن است با پروسه التيام بافت­ها پس از جراحي، تداخل کنند. بيماراني که به اين بيماري مبتلا هستند، کانديد مناسبي براي درمان ايمپلنت نيستند. استفاده از دخانيات (تنباکو) نيز سبب کند شدن التيام بافتي مي ­شود.

شرایط درمان ایمپلنت

 

 ب9

 
ارتباط با تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی