پیشرفت جدید در مواد تشکیل دهنده خمیردندان سبب محکم شدن دندانهای شما در هنگام خواب میشود.

پیشرفت جدید در مواد تشکیل دهنده خمیردندان سبب محکم شدن دندانهای شما در هنگام خواب میشود.

پیشرفت جدید در مواد تشکیل دهنده خمیردندان سبب محکم شدن دندانهای شما در هنگام خواب میشود.

BioMinF بعنوان ماده جدید تشکیل دهنده خمیردندان که توسط دانشگاه کوئین مری لندن ارائه شده است، تکنولوژی جدیدی جهت بازسازی ساختار دندان ارائه می کند. این تکنولوژی سبب می شود میلیون ها نفر در سراسر جهان که دندانهایشان مستعد پوسیدگی و افزایش حساسیت است، آسودگی خاطر پیدا کنند.

ماده جدیدی که در ترکیب خمیردندان معرفی شده  است،‌ موادمعدنی از دست رفته از مینای دندان را هنگامی که شما خواب هستید در جای خود قرار می دهد و به این صورت از پوسیدگی جلوگیری کرده و افزایش حساسیت دندان را درمان می کند. این ماده جدید از سوی توزیع کنندگان اختصاصی مواد دندانی به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته است و انتظار می رود تا پایان سال از طریق فروشگاه های اصلی شهر در دسترس عموم قرار بگیرد.
BioMinF بعنوان ماده جدید تشکیل دهنده خمیردندان، تکنولوژی جدیدی جهت تعمیر و بازسازی ساختار دندان ارائه می کند. این تکنولوژی سبب می شود میلیونها نفر در سراسر جهان اعم از کودکان و بزرگسالان که مستعد پوسیدگی و افزایش حساسیت دندانی هستند، آسودگی خاطر پیداکنند.
پوسیدگی دندانی شایعترین بیماری در سراسر جهان است و اکثریت بزرگسالان در طول زندگی خود درجاتی از حساسیت دندانی را تجربه می کنند. پوسیدگی دندانی، ‌مهم ترین دلیل بستری شدن کودکان در بیمارستان است و بین 90-60 درصد کودکان محصل را متأثر می سازد.
تخمین زده میشود که پوسیدگی و افزایش حساسیت دندانی، 13/5 میلیون نفر را در بریتانیا تحت تأثیر قرار می دهد.

خمیردندان هایی که حاوی BioMinF هستند،‌ قادرند در مدت زمان 12-8 ساعت و با روندی آهسته، یون های کلسیم، فسفات و فلوراید آزاد کنند. این امر سبب می شود که موادمعدنی هیدروکسی آپاتیت دوباره ساخته شوند، ‌به ساختار دندان استحکام ببخشند و از آن محافظت کنند. آزادسازی آهسته فلوراید در پیشگیری از پوسیدگی نقش دارد.
پروفسور روبرت هیل Robert Hill، رئیس علوم فیزیکال دندانی دانشگاه کوئین مری لندن که سرپرست تیم پژوهشی ارائه کننده BioMinF و برنده جایزه Armourers and Brasiers Venture در سال 2013 می باشد می گوید: استفاده از خمیردندانی که رمینرالیزاسیون (دوباره معدنی شدن) را انجام دهد،‌ دندانها را بیش از پیش به حملات اسیدی که در اثر نوشیدن نوشیدنی های غیرالکلی مانند آبمیوه ها و سوداها حاصل می شود،‌ مقاوم می سازد.
این خمیردندان نسبت به خمیردندانهای معمولی که مواد فعال آنها مانند فلوراید محلول به راحتی شسته شده و در کمتر از دو ساعت پس از استفاده غیرفعال می شود،‌ بسیار مؤثرتر است.
پروفسور هیل می افزاید: این کشف خارق العاده به طور چشمگیری پوسیدگی دندانی را کاهش میدهد و از مشکل افزایش حساسیت دندانی که هنگام نوشیدن یا خوردن مواد خنک در بعضی از افراد ایجاد می شود می کاهد.
پروفسور هیل می گوید: تکنولوژی که در ورای BioMinF است منحصراً برای خمیردندانها طراحی نشده است. از این تکنولوژی میتوان در دیگر فراورده های کاربردی دندانی مانند خمیرهای تمیز کننده و پالیشینگ، وارنیش ها و مواد پرکردنی با خاصیت رمینرالیزاسیون استفاده کرد.

پروفسور هیل از بنیانگذاران تکنولوژی های BioMin است که بنا دارد این پیشرفت علمی را تجاری کند.
مدیر عامل کمپانی مذکور، Richard Whatley است که دارای تجربه 30ساله در مدیریت بین الملل صنعت دندانپزشکی است و سابقه همکاری با کمپانی های مطرح دندانی مانند Dentsply و KaVo را دارد. Richard Whatley می گوید: آینده نوید بخشی در انتظار توسعه این تکنولوژی انحصاری است که مجوز آن توسط دانشگاه کوئین مری و امپریال کالج لندن صادر شده است. ما در مرحله قرارداد با تولیدکنندگان خمیردندان و مواد دندانی در سراسر دنیا هستیم.
وی می افزاید: عنصر کلیدی در کارها،‌ پیدا کردن شرکای تجاری است که به سهامداران سرمایه گذار در کمپانی ما تبدیل شوند. در نتیجه نیاز به تأمین مالی سنتی از سوی سرمایه گذاران ثالث کاهش می یابد. هدف ما برندسازی برای BioMin است به طوری که این نام در اذهان عمومی و نیز در اذهان در دندانپزشکان مترادف درمان حساسیت دندانی باشد.
دکتر دیوید گیلام David Gillam با تخصص در زمینه مدیریت افزایش حساسیت دنتین که consultant و از بنیانگذاران BioMin است می گوید: حساسیت دندانی در اثر باز شدن توبول های دندانهاست که اجازه دسترسی مواد به پایانه های عصبی را می دهد. این امر کیفیت زندگی افراد را متأثر می سازد،‌ خصوصا هنگام خوردن و نوشیدن غذاها و نوشیدنیهای داغ و سرد. خمیردندانهای حاوی BioMin بوسیله مهروموم کردن توبول ها و با ایجاد بلورهای فلوروآپاتیت مقاوم به اسید که بعنوان سدی در برابر مواد داغ و سرد عمل می کنند، در کاهش حساسیت دندانی مؤثر هستند.

نوع بدون فلوراید BioMin نیز برای افرادی که نمی خواهند از خمیردندان های فلورایددار استفاده کنند، ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی