خدمات ما
بیشتر
هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 (جدیدترین هزینه ها + شرایط اقساطی)

با وجود بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان (که به صورت حدودی در ایران چیزی بین 5 تا 15 میلیون تومان است)، هر ساله به تعداد افرادی که دندان از دست رفته خود را با ایمپلنت جایگزین می‌کنند افزوده می‌شود. ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که قیمت ایمپلنت دندان چقدر است، به چه دلیل هزینه این روش زیاد است و چرا با وجود بالا بودن هزینه، هر ساله، دست کم 150 هزار نفر در ایران عمل ایمپلنت انجام می‌دهند؟

محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است؟

با توجه به اینکه تعدد ایمپلنت‌ها زیاد است و هر کدام کیفیت متفاوتی دارند، هزینه ایمپلنت دندان نیز یکسان نیست. ما تنها می‌توانیم به صورت خلاصه یک بازه قیمت عنوان کنیم. بر همین اساس محدوده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 چیزی بین 5 تا 15 میلیون تومان است.
محدوده-قیمت-ایمپلنت-دندان

جدول هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 در یک نگاه

توضیحات جدول تعرفه‌ها: در این جدول نام برند ایمپلنت، نام کشور سازنده، محدوده قیمت و توضیحات مرتبط با هر ایمپلنت درج شده است. مندرجات داخل این جدول در تاریخ …… به روز رسانی شده است.

نام برندکشور سازندهقیمتتوضیحات
یک واحد ایمپلنتکره ای70.000.000
یک واحد ایمپلنت نئودنتسوئیسی10.000.000
یک واحد ایمپلنت اشترومنسوئیسی150.000.000

چرا قیمت ایمپلنت دندان، اختصاصی و متناسب با نیاز هر بیمار است؟

هرچند که ما قیمت‌ها را در جدول بالا لیست کرده‌ایم اما باید بدانید که تعرفه ایمپلنت برای همه افراد یکسان نیست و در نهایت قیمت تمام شده، بسته به شرایطِ هر شخص و مسیر درمان او، به صورت اختصاصی محاسبه می‌شود. مثلاً ممکن است شخصی بدون هیچ آمادگی خاصی جراحی ایمپلنت انجام دهد و هزینه کمی پرداخت کند، اما یک نفر دیگر نیازمند کشیدن دندان، پیوند استخوان، عمل لیفت سینوس و … باشد. بنابراین چنین شخصی هزینه‌های بیشتری از افراد دیگر پرداخت می‌کند.

از کجا بدانم که قیمت ایمپلنت اختصاصی من چقدر است؟

مزایای ایمپلنت دندان، کاشت ایمپلنت دقیقاً چه فوایدی دارد؟

مزایای-ایمپلنت-دندان

یک راه حلی دائمی برای از دندان از دست رفته است

برخلاف بریج‌ها و دندان‌های مصنوعی که نیاز به تعمیر و تعویض دوره‌ای دارند و به هیچ عنوان جایگزین دائمی برای دندان از دست رفته نیستند، ایمپلنت‌ها دائمی هستند . آن‌ها می‌توانند تا واپسین لحظات عمر شخص، صحیح و سالم باقی بمانند و کار کنند. به عبارتی شما یک بار قیمت و هزینه ایمپلنت را پرداخت می‌‍کنید و تا پایان عمر یک دندان سالم و قوی دارید.

بسیار طبیعی و زیبای است

از نظر ساختار، ایمپلنت مشابه دندان است. زیرا از یک ریشه و یک تاج تشکیل می‌شود. ریشه در استخوان فک کاشته می‌شود و روی آن یک روکش دندان قرار داده می‌گیرد. رنگ و سایه روکش دندانی مشابه با رنگ سایر دندان‌های شما انتخاب می‌شود و بنابراین هیچ کس به جز شما و دندانپزشکتان متوجه نمی‌شود ایمپلنت کاشته‌اید. زیرا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد.

مانع از تحلیل استخوان فک می‌شود

طی یک فرآیند طبیعی، زمانی که دندان از دست می‌رود، استخوان نگهدانده آن دچار تحلیل می‌شود. اما زمانی که این جای خالی را با روشی مانند ایمپلنت پر می‌کنید، استخوان تحلیل نمی‌رود و تا آخر عمر سالم باقی خواهد ماند. در اینجا هم به طور مشابه هزینه و قیمت ایمپلنت دندان پرداخت می‌شود، اما انگار این هزینه صرف سلامتی استخوان فک شده و کاملا ارزش صرف این هزینه را داشته است.

توانایی جویدن را بهتر می کند

به دلیل اینکه پایه ایمپلنت در استخوان جوش خورده و نقش ریشه دندان ما را ایفا می‌کند، می‌توان فشار و نیروی لازم جهت جویدن غذا را تحمل کند و مانع از وارد شدن فشار بیشتر به دندان‌های مجاور می‌‍شود.

به بهبود گفتار کمک زیادی می‌کند

از دست دادن دندان‌ها معمولاً می‌تواند گفتار شما را تغییر داده و با مشکل مواجه کند. برخی از گزینه‌های جایگزینی دندان، مانند دندان مصنوعی نیز می‌توانند بر توانایی شما در تلفظ صحیح کلمات تأثیر منفی بگذارند. اما چون ایمپلنت دندان ثابت است و مانند دندان طبیعی ما عمل می‌کند، نه تنها مشکلات گفتاری ایجاد نمی‌کند که به بهبود تلفظ و ادای حروف و کلمات کمک شایانی می‌کند.

از تغییر شکل صورت شما جلوگیری می‌کند

به طور کلی، دندان‌های ما به حمایت از ساختار صورتمان کمک می‌کنند. آن‌ها باعث می‌شوند که شکل صورت ما پرتر و بهتر باشد. در واقع آن‌ها تکیه‌گاه صورت ما محسوب می‌شوند. بنابراین وقتی دندان‌های خود را از دست می‌دهیم، انگار که آن تکیه‌گاه دیگر وجود ندارد.
همین امر باعث می‌شود که صورت‌مان تغییر شکل داده و چهره ما مسن‌تر نشان داده شود. خوشبختانه ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی از ساختارهای صورت پشتیبانی می‌کنند و از تغییر شکل آن جلوگیری می‌کنند. اینجا هم هزینه و قیمت ایمپلنت می‌دهید ولی انگار که جوانی را مجدد خریداری کرده‌اید و چه مزیت و سودی بیشتر و بهتر از این.

دچار پوسیدگی نمی‌شود

خوشبختانه ایمپلنت‌ها طوری ساخته می‌شوند که هیچگاه دچار پوسیدگی نمی‌شوند و این یعنی دندانی دارید که تا آخر عمر به شرط داشتن حداقلِ مراقبت از آن‌ها، سالم و بدون پوسیدگی باقی می‌مانند.

از دندان‌های مجاور حمایت و پشتیبانی می‌کند

وجود فاصله بین دندان‌ها می‌تواند باعث کج شده دندان‌های دیگر شود. این فاصله اگر با دندان مصنوعی و یا حتی بریج پر شود، باز هم نمی‌تواند مانع از حرکت دندان‌ها و کج شدن‌شان شود. ولی ایمپلنت چون در استخوان کاشته می‌شود مانع از حرکت دندان‌های مجاور و کج شدنشان می‌شود.

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی