خدمات ما
بیشتر
فرق درمان ریشه دندان با عصب کشی

فرق درمان ریشه دندان با عصب کشی

فرق درمان ریشه دندان با عصب کشی

دندان عضوی از دهان شما که دارای اهمیت بسزایی است و وجود تک تک دندان‌ها برای داشتن زیبایی و همچنین توان تکلم و موارد دیگر نیاز است. لذا شما باید به این مورد توجه بسیاری کنید و سلامت دندان‌های خود را دراولویت قرار دهید. یکی از مشکلاتی که مدتی است توانسته ذهن افراد را درگیر کند و بین روش‌های مختلفی درمانی انتخاب سخت شده است، مشکلات عصب و ریشه دندان می‌باشد، مشکلاتی که برای درمان آن‌ها از روش‌های درمان ریشه و یا عصب کشی دندان استفاده می‌شود. اما این دو روش چگونه انجام می‌شوند؟ عصب کشی دندان چیست؟ اگر به دنبال دریافت پاسخ خود هستید در این مطلب با ما همراه باشید.

درمان ریشه و یا عصب کشی دندان چیست؟

درمان ریشه روندی درمانی است که برای حل مشکلات مربوط به ریشه‌ی دندان شما استفاده می‌شود، روشی درمانی که اشتباها از آن به عنوان عصب کشی دندان نیز یاد شده است. این روند درمانی در اصل به اینگونه است که در آغاز به خارج کردن ریشه یک دندان، تمیز نمودن و شکل دادن به فضای کانال تراپی پرداخته می‌شود. سپس شاهد این هستیم که پر نمودن دندان برای جلوگیری از نفوذ باکتری انجام می‌شود که در آخر شاهد حل شدن مشکل هستیم و جلوی بازگشت باکتری‌ها به سیستم اعصاب دندان گرفته می‌شود.

چه موقع عصب کشی کنیم؟

همیشه این سوال برای افراد پیش آمده است که در چه موقعیتی باید دندان خود را عصب کشی کنیم؟ چطور دندان به این وضعیت می‌رسید و در اصل می‌توان گفت علائم و دلایل این مورد کدامند؟ در این بخش از مطلب با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین این موارد بپردازیم. علائم مذکور را می‌توان نشان دهنده رسیدن پوسیدگی دندان به عصب است که نیازمند استفاده از روش‌های درمانی ریشه دندان یا عصب کشی می‌باشد.

  • 1_اولین مورد در رابطه با خورد و خوراک غذا‌های سفت می‌باشد که ممکن است شما درد‌های ناگهانی دندان را حس کنید.
  • 2_تیر کشیدن دندان هنگام غذا خوردن یا نوشیدن مایعات سرد و گرم.
  • 3_بدون اینکه دلیل خاصی وجود داشته باشد دندان شما به مدت طولانی و درد‌های عمیق تیر می‌کشد به طوری که غیرقابل تحمل است.
  • 4_ایجاد شدن سوراخ‌هایی عمیق و حتی ریختگی دیواره‌های دندان و سیاه شدن ظاهری.
  • 5_در صورت ایجاد تماس با دندان یا وارد شدن ضربه به آن، درد شدیدی خواهید داشت.
  • 6_ورم کردن صورت یا لثه‌ی شما در هنگام افزایش مشکلات و عفونت

فرق درمان ریشه دندان با عصب کشی

مراحل عصب کشی دندان و درمان ریشه

برای اینکه روند درمانی عصب‌کشی دندان و درمان ریشه آغاز شود، ابتدا شاهد این هستیم که متخصص با استفاده از ماده‌ای بی‌حس کننده بافت لثه‌ی بیمار و همچنین اطراف دندان را بی‌حس خواهد کرد تا بیمار درد روند درمانی را حس نکند. بعد از اینکه روند بی‌حسی به صورت درست و دقیق انجام شد، متخصص پوسیدگی‌های روی دندان مورد نظر را به طور کامل از روی دندان بر می‌دارد تا بتواند روند درمانی را آغاز کند.

حال که دندان شما به صورت کامل از عفونت‌ها تخلیه شده است وقت آن رسیده که به انجام مرحله‌ی آخر یعنی از بین بردن میکروب‌های دندانی بپردازید. میکروب‌های موجود در کانال‌های عصبی دندان توسط دندانپزشک از بین می‌روند و در آن لحظه است که مراحل درمان ریشه دندان به صورت کامل انجام شده است.

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم از خواندن موارد گفته شده لذت برده باشید و بتوانید اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با فرق درمان ریشه دندان با عصب کشی بدست بیاورید. ما سعی داشتیم تا به صورت کامل و مفصل به معرفی و توضیح این دو روش درمانی بپردازیم تا شما بتوانید دانش حداقلی در این رابطه بدست بیاورید. همانطور که اشاره کردیم بعضاً مردم فکر می‌کنند که این دو روش درمانی یکی هستند این مورد باعث می‌شود که فرد نتواند بر اساس شرایط و سلیقه‌ی خود به انتخاب روند درمانی مورد نظر بپردازد، موردی که در اصل نشان‌دهنده‌ی بی‌دقتی متخصص نیز می‌باشد.

ارتباط با تلگرام

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی