خدمات ما
بیشتر
روکش دندان سرامیکی بهتره یا معمولی

روکش دندان سرامیکی بهتره یا معمولی

روکش دندان سرامیکی بهتره یا معمولی

داشتن دندان های سالم و زیبا برای هر کسی از اهمیت زیادی برخوردار است و همه تلاش می کنند تا دندان های زیبایی داشه باشند. از همین رو نگهداری و مراقبت از دندان ها نیز باید به بهترین نحو ممکن انجام شود تا شما بتوانید همواره از دندان های زیبا و سالم خود لذت ببرید. استفاده از روکش دندانی یکی از روش های مناسب برای زیباتر کردن دندان ها است که توسط بسیاری از افراد انجام می شود. با این حال از مواد مختلفی برای ساخت روکش های دندانی استفاده می شود که روکش سرامیکی و روکش معمولی از مهم ترین آن ها هستند.

روکش دندان سرامیکی بهتره یا معمولی

تفاوت های روکش سرامیکی با معمولی

هر کدام از روکش های سرامیکی و معمولی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند. در روکش معمولی شما شاهد یک یک فریم فلزی خواهید بود که بر روی آن پرسلن یا همان کاشی چینی قرار خواهد گرفت. در واقع وجود این ماده باعث فرم گرفتن روکش خواهد شد. در صورتی که شما از روکش معمولی استفاده کنید، ممکن است که بعد از گذشت مدت زمانی، لبه فلزی از قسمت لثه کاملا مشخص شود و عوارضی همچون کبودی لثه یا ایجاد هاله خاکستری به وجود بیاید.

در حال حاضر با وجود محصولات جدید در این بخش، می توان از زیرکونیا به جای فریم فلزی بهره مند شد. به صورت کلی زیرکونیا دارای رنگ سفید است که به همین علت مشکلاتی مانند کبودی را ایجاد نخواهد کرد.  در واقع زیرکونیا همان روکش سرامیکی است که عوارض بسیار کمتری را برای شما به دنبال دارد. میزان استحکام و ماندگاری روکش سرامیک بسیار زیاد است و تا مدت ها باقی خواهد ماند.

به نظر می رسد که استفاده از روکش سرامیکی زیبایی بیشتری را به همراه دارد پس بهتر است که حتما آن را امتحان کنید. در روکش سرامیکی شما زیبایی و درخشندگی بیشتری را می بینید که نشان دهنده کیفیت بالای آن است. مهم ترین مزیت روکش سرامیکی این است که در برابر تغییرات دمایی حساس نیست و شما را اذیت نمی کند. این در حالی است که به کار بردن روکش معمولی باعث می شود که در هنگام خوردن غذاهای داغ یا خنک، حساسیت در روکش ها بروز کند.

نکات مهم در انتخاب نوع روکش دندانی

در حال حاضر هزینه دندانپزشکی در این بخش نیز بسیار مناسب است و شما می توانید از این شرایط به نحو احسن استفاده کنید. در هنگام انتخاب روکش دندانی حتما باید به شرایط شخصی خود نیز دقت کنید. بعضی از افراد به روکش های معمولی حساسیت زیادی دارند. در چنین وضعیتی این افراد حتما باید از روکش سرامیکی برای خود استفاده کنند.

به یاد داشته باشید که ساختار روکش سرامیکی نیاز به مراقبت بیشتری دارد، پس در هنگام غذا خوردن حتما به این مورد نگاه ویژه ای داشته باشید. فراموش نکنید که روکش سرامیکی اگر خراب شود قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض کنید. از همین رو بهتر است که برای کاهش هزینه های خود، حتما مراقبت های لازم را در برنامه خود قرار دهید. حتما عامل هزینه را هم در این میان در نظر بگیرید. روکش سرامیکی دارای قیمت بالاتری نسبت به روکش معمولی است و از این لحاظ بسیار حائز اهمیت است. با توجه به شرایط ویژه ای که در هر کدام از این روش ها وجود دارد، شما باید بعد از انجام بررسی های مختلف بهترین انتخاب ممکن را برای خود انجام دهید.

روکش دندان سرامیکی بهتره یا معمولی

نتیجه گیری
انجام خدمات دندانپزشکی همچون استفاده از روکش‌های سرامیکی، توسط متخصص ارتودنسی به صورت حرفه ای انجام می شود. کلینیک سیمادنت با داشتن بهترین متخصصان به شما کمک می کند تا از بهترین خدمات دندانپزشکی با قیمت مناسبی برخوردار شوید. در حال حاضر نرخ کشیدن دندان و هزینه عصب کشی دندان در این مرکز در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد. در صورتی که شما مایل باشید می توانید از تمامی این خدمات ویژه با قیمت و شرایط مناسب بهره مند شوید. کافیست با مشاورین کلینیک سیمادنت از طریق شماره: ۰۹۳۷۱۳۵۷۳۷۳ در ارتباط باشید.
ارتباط با تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی