بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان کجاست ؟

خصوصیت کلینیک برتر در حوزه ی دندانپزشک اطفال

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان کجاست ؟

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان جایی است که از متخصصین برتر و تجهیزات و مواد مرغوب در زمینه دندانپزشکی کودکان بهره ببرد . متخصصان دندانپزشک اطفال علاوه بر این که باید دوره آموزشی دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه بگذرانند. باید چند سال هم دوره تخصصی را بگذراند.  4 سال مدت دوره آموزشی است که دانشجوی دندانپزشکی در دانشکده باید تحصیل کند تا بعد از اتمام آن مدرک دکترای عمومی را دریافت کند. در واقع متخصص دندانپزشک کودک به گونه ای آموزش تخصصی را می گذراند، که می توانند عمل ها و درمان هایی  مانند بی حسی، بیهوشی و ارتودنسی را برای کودکان انجام دهند. تا کودکان ارتباط صمیمانه تری با محیط کلینیک و دندانپزشک کودک خود داشته باشند همه ی اینا به روابط عاطفی بین پزشک و کودک و نوع درمان تخصصی که روی کودک انجام می دهد بر می گردد.

کار متخصص دندانپزشک اطفال محدودیت خاصی رو سن ندارد و زمینه ی درمانی و بهداشتی را برای کودکان از خردسالی تا نوجوانی انجام می دهد.  یعنی یک متخصص دندانپزشک اطفال باید تجربه و مهارت کافی را در زمینه ی درمان  مشکلات دندان و  ناراحتی یا درمان عفونت لثه ی آن ها داشته باشد.

یک متخصص دندانپزشک اطفال  درمان ها و مراقبت های زیر را برای کودک شما انجام می دهد:

1-دندانپزشک زیبایی یک سری مراقبت ها و توصیه های بهداشتی را برای حفظ سلامت و رشد دندان کودک توسط مادر به کودک انجام می دهد.

2-همچنین آموزش مسواک زدن و نحوه استفاده از فلوراید دهانی و چگونگی شرایط تغذیه ای ( مثلا نخوردن شکلات یا آبنبات زیاد در روز) به صورت نمایشی برای کودکان

3-مشاوره و راهنمایی به والدینی که نوزاد شیر خواره دارن که عادت استفاده از پستونک یا مکیدن انگشت دارد.

4-ترمیم دندان های پوسیده ی کودک و مراقبت ها و درمان های پیشگیرانه درمانی ( صاف و یکدست بودن دندان ها) برای جلوگیری از درمان سخت تر ارتودنسی ( البته ارتودنسی درمان راحتی است برای هم کودکان هم بزرگسالان ولی طول مدت آن از درمان پیشگیرانه بیشتر می باشد)

 

مهم ترین دغدغه های دندانپزشک اطفال مشکل شایع پوسیدگی دندان کودکان است که به دلایل متعددی به وجود می آید. عدم توجه به بهداشت دهانی بچه ها روی عملکرد آن ها در مطالعه ی درس های مدرسه شان و نوع ارتباطشان با بچه های دیگر تاثیر منفی می گذارد.  به همین دلیل همیشه باید به توصیه های مراقبتی که دندانپزشک اطفال به گونه های مختلف اعلام می کنند، عمل کرد تا از بیماری های مختلف و انجام درمان های سخت پیشگیری کرد.

کودک شما بالاخره در هر سنی باید حتی برای چکاپ دوره ای دندانپزشک اطفال را ملاقات کند تا ترسی از محیط مطب و دکتر نداشته باشد، این مسئله ای است که بزرگترها هم حداقل یک بار با آن مواجه شده اند . بهترین و مناسب ترین سن مراجعه زمان 9 ماهگی نوزاد است که در آن موقع دندان ها تازه شروع به درآمدن کرده اند و والدین در نظر داشته باشند با مراجعه ی دوره ای از این سن از هر نوع بیماری های دهان و دندان برای طفل خود پیشگیری لازم را انجام داده اند.

 

در بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان باید با کودکی که اولین برخورد را با دندانپزشک دارد با مهربانی و ملایمت برخورد کرد. دکتر متخصص خود را باید دوست کودک معرفی کند و با ملاطفت و حتی شوخی با اون کار معاینه یا درمان را انجام دهد تا کودک ترسی در وهله ی اول نداشته باشد.

شرایطی که بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان برای کودک فراهم می کند:

• محیطی سرزنده و کودکانه
• دارای محیط و بستری آرام
• داشتن برخورد مناسب و مهربان با کودک
• حوصله ی لازم و کافی در برخورد با کودک
• حرفه و تخصص دندانپزشک اطفال

ارباط با تلگرام

پرسش خود را مطرح کنید.
دسته بندی پرسش و پاسخ
موقعیت جغرافیایی
نحوه آشنایی
آپلود تصویر