خدمات ما
بیشتر
تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان چیست؟

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان چیست؟

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان

سلامت دندان ها همواره یکی از مهمترین ارکان در بهداشت دهان و دندان و زیبایی صورت می باشد. کامپوزیت و لمینت دندان هر دو روش هایی برای زیبا سازی دندان و رفع عیوب ظاهری آن ها هستند. برای انجام لمینت و کامپوزیت با کیفیت بالا پزشک متخصص بیشترین نقش را دارد. به همین خاطر در ادامه ی این مقاله یکی از بهترین پزشکان متخصص دندان در تهران را معرفی می کنیم.

مراحل انجام لمینت دندان توسط متخصص

کامپوزیت و لمینت دندان تفاوت های زیادی در نوع انجام و زمان اعمال دارند.معمولا تمامی متخصصین هر دور روش را انجام می دهند و پزشک مجزایی ندارد. در روش لمینت دندان، ابتدا بیمار توسط پزشک ویزیت می شود و نوع دندان و فک و … برای قالب گیری مورد بررسی قرار می گیرد. سپس در جلسه ی دوم عملیات تراش دندان ها و قالب گیری توسط مواد مخصوص انجام می شود و برای لابراتوارهای ساخت لمینیت سرامیکی دندان ارسال می شود. در نهایت جلسه ی سوم لمینت دندان ها آماده می شود و در صورت رضایت بیمار و تایید متخصص لمینت، توسط خود پزشک بر روی دندان ها چسبانده و در معرض نور آبی قرار می گیرد. تعداد متخصصین که لمینیت و کامپوزیت انجام می دهند در تهران بسیار زیاد می باشد، اما به دلیل تاثیر بسیار زیاد دندان در سلامتی و زیبایی باید پزشکی مجرب و مورد اطمینان را انتخاب کنید.

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان 7

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان عملی ساده تر از لمینت می باشد و در یک جلسه ی دو الی سه ساعته قابل انجام می باشد. برای کامپوزیت دندان از همان مواد پر کردن دندان ها استفاده می شود و رنگ آن به انتخاب بیمار یا همرنگ دندان و یا سفید تر خواهد بود. کامپوزیت ونیر توسط پزشک متخصص انجام می گیرد. در این روش اگرچه نیاز به قالب گیری و تراش دندان ها نمی باشد اما باید مواد به صورت مرتب و کاملا حرفه ای بر روی دندان ها پالیش شود. معمولا عمر کامپوزیت دندان بستگی به کیفیت مواد مصرفی و نوع انجام کار توسط پزشک دارد. برای ترمیم ونیر دندان باید حداقل سالی یکبار و با توجه به نظر پزشک مراجعه کنید، در جلسات ترمیم دندان ها مجددا پالیش می شوند نا زردی ها و آلودگی هایی که ناشی از عادات مصرف برخی مواد غذایی مانند قهوه و نوشابه است، از سطح کامپوزیت ها پاک شود. برای بهتر ماندن ونیر دندان باید همواره مراقب آن ها بود و مسواک زدن به روش درست را فراموش نکرد. در زمینه ی مراقبت از دندان ها پزشک متخصص وظیفه دارد تا تمام نکات را به شما ارائه دهد، یک متخصص لمینت دندان خوب برای زیبا سازی و رفع عیوب دندان با بهره گیری از بهترین متد ها و مواد اولیه از برند های معروف مراحل کار خود را انجام می دهد و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهد.

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان 5

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان

تنها نقطه ی شباهت در میان لمینت و کامپوزیت دندان، نتیجه ی آن ها می باشد، یعنی از هر دو روش برای بهتر شدن رنگ دندان و همچنین رفع ایرادات و عیوب ظاهری دندان استفاده می شود و نوعی روکش دائمی محسوب می شوند. روش اول یعنی لمینت به زمان بیشتری احتیاج دارد و همچنین برای اعمال آن حتما باید دندان ها تراش بخورند و قالب گیری شوند، این روش غیر بازگشت می باشد و در صورت خراب شدن و مشکلاتی مانند شکستن و لب پریدگی قابل ترمیم نیست. روش کامپوزیت دندان نسبت به روش لمینت به زمان کمتری نیاز دارد و برای انجام آن هیچ آسیبی به دندان ها وارد نمی شود، این روش نیازی به تراش دندان و قالب گیری ندارد و در صورتی که لب پریدگی یا هر مشکل دیگری پیش بیاید به راحتی قابل ترمیم است. هزینه کامپوزیت یا ونیر دندان از روش لمینت سرامیکی کمتر می باشد و بستگی به تعداد دندان ها دارد .

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان 6

انواع کامپوزیت دندان

ماهیت اصلی کامپوزیت ها، مواد رزینی می باشند که با توجه به سایز ذرات آن ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند. دلیل مختلف بودن نوع کامپوزیت ها نوع دندان ها می باشد. برای مثال دندان های جلویی که در معرض دید هستند و از نظر زیبایی اهمیت بیشتری دارند و یا دندان های عقبی یا آسیابی باید از نظر استحکام بسیار قوی باشند تا در برابر حرکات جویدن و فشار مواد غذایی دچار آسیب نشوند. معمولا کامپوزیت ها به چهار دسته کامپوزیت هیبرید، کامپوزیت نانوفیل، کامپوزیت میکروفیلد، و ips های ونیری تقسیم می شوند که هر کدام کارایی خاص خود را دارند، تمام نوع های کامپوزیت دندان در تمامی تناژهای رنگ دندان تولید و ارائه می شوند.

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان 8

هزینه کامپوزیت و لمینت دندان

هزینه کامپوزیت دندان ها به دو عامل کلی بستگی دارد، اول تعداد دندان ها که در اصطلاح پزشکی به آن واحد می گویند و دوم به مواد ماتریس کامپوزیت، برند و کشور تولید کننده و درجه ی کیفیت آن ها. پزشک ها با توجه به تعداد دندان ها و مواد مصرفی منتخب بیمار، هزینه ی مواد اولیه را محاسبه کرده و به اضافه ی هزینه ی دستمزد خود برای فرم دادن رزین بر روی دندان و پالیش آن می کنند. همواره باید این نکته را در نظر گرفت که سلامت دندان ها به کیفیت مواد رزینی و نحوه ی عملکرد پزشک متخصص بستگی دارد، به همین دلیل باید برای انجام کامپوزیت و لمینت دندان به یک پزشک معتبر مراجعه کنید و بهترین مواد را انتخاب نمایید

شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر درباره ی هزینه ی کامپوزیت و لمینت دندان در تهران، از طریق راه های ارتباطی موجود در صفحه همچون تلگرام و صفحه تماس با ما با یکی از بهترین متخصصین لمینت در تهران تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کنید.

تصویر 5

 

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی