ایمپلنت دندان، انواع و مراحل آن | 7 فایده مهم کاشت دندان

ایمپلنت دندان، انواع و مراحل آن | 7 فایده مهم کاشت دندان

ایمپلنت دندان بهترین روش کاشت دندان

عناوین

ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان بهترین روش جایگزینی برای نداشتن دندان است. در مواردی که به دلایلی همانند کشیدن دندان، برخورد ضربه شدید، بالا رفتن سن و یا برخی از بیماری‌ها مانند بیماری‌های لثه، فرد یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، ایمپلنت دندان بهترین روش درمان شناخته شده تا کنون است. با کاشت دندان به روش ایمپلنت فضای خالی دندان با دندانی که بیشترین شباهت را به دندان طبیعی دارد پر شده و علاوه بر ایجاد ظاهر طبیعی، مشکلات تکلم و غذا خوردن نیز برطرف خواهد شد.


ایمپلنت یا کاشت دندان چیست؟

کلمه ایمپلنت به طور دقیق به معنای قرار دادن (کاشتن) یک جسم مصنوعی یا خارجی در داخل بافت‌های بدن انسان است؛ این جسم خارجی به نحوی در داخل بدن قرار داده یا کاشته می‌شود که پیوند بسیار خوبی با بافت‌های زنده انسان پیدا کرده و عملکرد آن عضو را بهبود می‌بخشد. ایمپلنت در شاخه‌های مختلف پزشکی از جمله دندانپزشکی بسیار پر کاربرد است. ایمپلنت دندان نزدیک‌ترین ظاهر و عملکرد را به دندان‌های طبیعی انسان دارد.

ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی از ریشه و تاج تشکیل شده است. ریشه مصنوعی ایمپلنت از جنس تیتانیوم و یا آلیاژهای آن بوده که بعد از قرار گرفتن در داخل استخوان فک به خوبی با بافت‌های استخوانی اطراف خود پیوند می‌خورد. در نهایت نیز روکش یا تاج مصنوعی که در لابراتوار ساخته می‌شود بر روی آن قرار داده می‌شود تا دندان کاشته شده مشابه دندان طبیعی شود.

اجزای ایملپنت دندان

اجزای ایمپلنت دندان

هر ایمپلنت دندانی دارای اجزای مختلفی است. سه بخش که به عنوان مهمترین اجزای ایمپلنت شناخته می‌شوند عبارتند از:

 • فیکسچر: این بخش که مهمترین قطعه در ایمپلنت است، پایه یا پیچ ایمپلنت است که در داخل استخوان فک و در زیر لثه کار گذاشته می‌شود.
 • اباتمنت: رابطی که پایه ایمپلنت در زیر لثه را به تاج ایمپلنت متصل می‌کند اباتمنت نام دارد. بعد از پیوند فیکسچر با استخوان فک، اباتمنت بر روی آن قرار داده می‌شود.
 • تاج ایمپلنت: پروتز دندانی یا روکشی از جنس پرسلن یا سرامیک دقیقاً مشابه تاج دندان طبیعی بر روی اباتمنت قرار داده می‌شود و یک دندان کامل ساخته می‌شود.

عوارض جایگزین نکردن دندان از دست رفته

جایگزین نکردن دندان از دست داده به دلیل عقب رفتن لثه (تحلیل لثه) و از بین رفتن استخوان اطراف دندان، آسیب‌ دیدگی دندان‌های مجاور را در پی خواهد داشت؛ در نتیجه دندان‌های دیگر دچار پوسیدگی زودرس می‌شوند. به علاوه صحبت کردن و غذا خوردن دشوار شده، دندان‌ها جابجا می‌شوند و بیمار از سر درد و درد فک رنج می‌برد. ضمناً پس از از دست دادن دندان و ریشه آن، استخوان داخل فک نیز تخریب می‌شود.

می‌توان گفت که ایمپلنت دندان به نحوی استخوان را هدفمند می‌سازد، عملکردی برای آن به وجود می‌آورد و از این پس استخوان وظیفه نگه داشتن آن را بر عهده دارد. چنانچه مدت زمان زیادی باشد که دندان از دست رفته است و بخش اعظم استخوان فک از بین رفته باشد، پیوند زدن (گرافت) باید پیش از عمل ایمپلنت به منظور افزایش توده استخوان انجام شود.

نقل قول دکتر غارتی درباره ایمپلنت
نقل قول دکتر غارتی متخصص ایمپلنت و لثه درباره ایمپلنت

برتری ایمپلنت در مقایسه با سایر روش‌های درمان بی‌‍دندانی

برای درمان دندان از دست رفته علاوه بر ایمپلنت دندان، روش‌های دیگری از جمله بریج (پل دندانی) و استفاده از دندان مصنوعی ثابت و متحرک وجود دارد. با این وجود کاشت دندان به روش ایمپلنت، محکم‌تر و بادوام‌تر از دندان مصنوعی یا بریج است؛ به علاوه ایمپلنت تنها درمان دائمی از دست دادن دندان محسوب می‌شود. از سویی دیگر در روش ایمپلنت دندان برخلاف روش‌های دیگر نه تنها به دندان‌های مجاور آسیبی وارد نمی‌شود بلکه از سلامت آن‌ها حفاظت نیز می‌شود.

با این وجود در صورت از دست دادن چند دندان کنار یکدیگر می‌توان از ایمپلنت برای نگه داشتن بریج یا دندان مصنوعی و در نتیجه افزایش پایداری و کاهش تحریک لثه استفاده کرد. ایمپلنت دندان، چه در تلفیق با دندان مصنوعی یا پل به کار برده شود چه به تنهایی از آن استفاده شود، غذا خوردن را آسان‌تر، تکلم را گویاتر و لبخند را زیباتر می‌سازد و در مجموع اعتمادبه‌ نفس را افزایش می‌دهد.

مزایای کاشت دندان

 • > بهبود قدرت جویدن غذا: بدیهی است که نداشتن یک یا چند دندان چقدر در قدرت جویدن غذا موثر است. با کاشت دندان می‌توان علاوه بر بهبود قدرت جویدن، لذت بیشتری از غذا خوردن نیز برد.
 • > ظاهر طبیعی و افزایش اعتماد به نفس: از دست دادن دندان مخصوصاً در قسمت جلویی دندان‌ها علاوه بر تأثیر منفی بر چهره و اعتماد به نفس، سبب ایجاد مشکل در تکلم نیز می‌شود. با ایمپلنت دندان علاوه بر بهود ظاهری و حفظ تقارن صورت، تکلم فرد نیز اصلاح می‌شود.
 • > شانس موفقیت بالا و ماندگاری طولانی مدت: نسبت به سایر روش‌های درمان بی‌دندانی، در صورت رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی، ایمپلنت شانس موفقیت و طول عمر بسیار بیشتری دارد.
 • > بهبود سلامت دهان و دندان: با پر شدن جای خالی دندان از دست رفته با ایمپلنت، احتمال پوسیدگی و خرابی دندان‌های مجاور کاهش پیدا می‌کند. همچنین به دلیل شباهت زیاد دندان کاشته شده با دندان طبیعی نحوه تمیز کردن و رعایت بهداشت آن دقیقاً مشابه سایر دندان‌ها است.
 • > جلوگیری از تحلیل استخوان: با کاشتن دندان، از تحلیل استخوان و از بین رفتن توده‌های استخوانی در محل بی‌دندانی جلوگیری می‌شود. همچنین به این ترتیب از تضعیف کلی استخوان فک نیز پیشگیری می‌شود.
 • > جلوگیری از جابه‌جایی و کج شدن دندان‌های مجاور: با کاشت دندان، فضای خالی بی‌دندانی پر شده و از جابه‌جایی و کج شدن دندان‌های مجاور جلوگیری می‌شود. در نتیجه نظم سایر دندان‌ها نیز با این روش حفظ می‌شود.
مزایای ایمپلنت دندان
اینفوگرافیک مزایای کاشت دندان

کاشت دندان چگونه انجام می‌شود؟ (مراحل ایمپلنت دندان)

در ابتدا مانند هر درمان دندانپزشکی دیگری لازم است معاینه توسط متخصص ایمپلنت انجام شود. متخصص ایمپلنت با معاینه و بررسی دقیق وضعیت سلامت دهان و دندان بیمار، محل و تعداد دندان از دست رفته و شرایط عمومی بیمار امکان انجام ایمپلنت دندان را تأیید می‌کند.

در مراجعه بعدی بیمار حتماً باید تصاویر و رادیوگرافی‌های تعیین شده از جمله تصاویر OPG و CBCT را همراه با خود نزد متخصص ایمپلنت ارائه کند تا درمانگر از وضعیت سلامت لثه، استخوان و سایر دندان‌ها اطمینان حاصل کند.

با توجه به شرایط موجود، متخصص ایمپلنت تصمیم می‌گیرد که درمان ایمپلنت بیمار طی چند مرحله انجام شود. در ادامه به صورت دقیق مراحل ایمپلنت دو مرحله‌ای و یا ایمپلنت یک مرحله‌ای یا یک روزه شرح داده شده است.

تعداد مراحل کاشت دندان

ایمپلنت دو مرحله‌ای

مرحله اول (پایه ایمپلنت): در ابتدا طی یک جراحی، متخصص ایمپلنت در محل بی‌دندانی، حفره‌ای ایجاد کرده و در داخل آن فیکسچر یا پایه ایمپلنت را قرار می‌دهد. پس از قرار دادن پایه لازم است که استخوان فک با پایه فلزی کاشته شده به خوبی جوش خورده و لثه نیز در این محل بهبود پیدا کند. بنابراین لازم است پروسه‌ای در حدود 3 تا 6 ماه با توجه به تشخیص متخصص ایمپلنت طی شود تا بعد از آن به سراغ مرحله بعدی رفت.

مرحله دوم (نصب روکش): بعد از پیوند خوب پایه ایمپلنت، اباتمنت ایمپلنت به پایه متصل شده و پروتز دندانی یا تاج ایمپلنت نصب می‌شود.

ایمپلنت فوری (یک مرحله‌ای)

در صورتی که وضعیت استخوان فک و همچنین سلامت دهان و دندان بیمار اجازه بدهد می‌توان از طریق ایمپلنت فوری همزمان مرحله اول و دوم را در یک روز انجام داد. در واقع در این روش در همان روزی که پایه ایمپلنت در داخل استوان فک قرار داده شد، روکش موقت نیز بر روی آن سوار می‌شود.

به این ترتیب در همان جلسه اول فضای بی‌دندانی با دندان کاشته شد پر می‌شود. جراحي ايمپلنت بلافاصله پس از کشيدن دندان انجام می‌شود و تاج نیز اندکی پس از آن در جای خود قرار داده می‌شود. تراکم و حجم استخوان بايد برای چنين عملی در حد قابل قبول و بالا باشد تا نتيجه مناسبی به دست بيايد. ایمپلنت فوری به دلیل جلوه بهتری که از همان جلسه اول درمان برای فضای دندان از دست رفته دارد، برای ایمپلنت دندان‌های جلویی بسیار مناسب است.

ایمپلنت دندان یک مرحله ای در سیمادنت
ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان

کشیدن دندان و ایمپلنت فوری

در صورتی که نیاز به کشیدن دندان باشد، ابتدا باید این مرحله انجام شود. گاهی اوقات نیز به هر دلیلی دندان افتاده یا از دست رفته است ولی همچنان بخشی از ریشه دندان در محل بی‌دندانی باقی مانده است؛ در نین مواردی نیز لازم است ابتدا اقدام به کشیدن و برداشتن بخش‌های باقی مانده دندان کرد.

معمولاً در صورت لزوم کشیدن دندان، باید حدود 8 هفته صبر کرد و سپس اقدام به قرار دادن پایه ایمپلنت (فیکسچر) نمود. با این وجود در صورتی که شرایط فراهم باشد و به تشخیص متخصص ایمپلنت می‌توان تحت عنوان ایمپلنت فوری در همان روز ایمپلنت دندان نیز قرار داده شود.

نقل قول دکتر تراب زاده درباره ایمپلنت
نقل قول دکتر غارتی درباره ایمپلنت

چه جراحی‌های دیگری برای ایمپلنت لازم است؟

گاهی اوقات شرایط فعلی برای کاشت دندان مناسب نیست و لازم است پیش از شروع فرآیند درمان، با انجام اقداماتی پیش نیازهای کاشت دندان فراهم شود.

لیفت سینوس

در فک بالا بافت استخوانی نزدیک به ناحیه سینوسی است و گاهی اوقات با تحلیل و کوچک شدن استخوان فک، سینوس‌ها گسترش یافته و فضای استخوان را کوچک می‌کنند. در نین مواردی لازم است با لیفت یا بالا بردن سینوس، فضا و سطح کافی برای استخوان فک را مجدداً فراهم نمود.

لیفت سینوس قبل از ایمپلنت دندان
پیوند استخوان قبل از ایمپلنت دندان

پیوند استخوان

در صورتی که به تشخیص متخصص ایمپلنت بافت استخوان فک برای کاشت دندان مناسب نباشد لازم است قبل از شروع فرآیند کاشت دندان جراحی پیوند استخوان انجام شود. در واقع ممکن است به دلایل مختلفی بافت استخوانی تحلیل رفته و استحکام کافی برای قرار دادن پایه ایمپلنت را نداشته باشد؛ از جمله این علل می‌توان به جراحت در ناحیه فک، عفونت عمیق لثه و یا تحلیل استخوان بعد از مدت زمان زیادی از کشیدن دندان اشاره کرد.

در پیوند استخوان با تقویت بافت استخوانی، شکل و انحنای استخوان فک مجدداً به حالت قبل برگردانده شده و برای ایمپلنت آماده می‌شود.


 انواع ایمپلنت بر اساس تعداد دندان‌های از دست رفته

از آنجا که کاشت دندان به عنوان بهترین جایگزین دندان از دست رفته شناخته می‌شود، روش‌های مختلفی بر پایه ایمپلنت دندان برای جایگزینی تعداد متفاوتی دندان ارائه شده است.

ایمپلنت یک دندان

ایمپلنت یک دندان

در صورتی که بیمار تنها یک دندان خود را از دست داده باشد و دندان‌های مجاور آن سالم باشند، طبق روش مرسوم ایمپلنت می‌توان آن را درمان نمود.

ایمپلنت چند دندان مجاور هم

در صورت نداشتن دو یا چند دندان در کنار هم می‌توان با دو ایمپلنت به عنوان پایه و روش بریج (پل دندانی) کل این فضای بی‌دندانی را با هزینه مناسب اصلاح نمود.

ایمپلنت چند دندان کنار هم
ایمپلنت کل دندان های یک فک

جایگزینی تمام دندان‌های یک فک

در این روش که با نام اوردنچر شناخته می‌شود، 4 تا 8 پایه ایمپلنت در فک کار گذاشته می‌شود و کل پروتز دندان مصنوعی بر روی آن نصب می‌شود.  


انواع برندهای ایمپلنت دندان

قرار است ایمپلنت دندان جایگزین دائمی دندان از دست رفته باشد بنابراین کیفیت ساخت اجزای تشکیل دهنده آن حرف اول را می‌زند. اگر ایمپلنت انتخاب شده از کیفیت خوبی برخوردار نباشد ممکن است عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد و یا حداقل به صورت دائمی باقی نماند. بنابراین حتماً برای درمان مشکل بی‌دندانی باید به سراغ انتخاب ایمپلنت‌های با کیفیت و برندهای شناخته شده رفت. درست است که هزینه ایمپلنت برخی از برندها بیشتر است ولی به نسبت کیفیت و دوام طولانی مدتشان این هزینه بیشتر کاملاً به صرفه است.

امروزه ایمپلنت‌های ساخته شده کشورهایی از جمله سوئیس، آمریکلا، آلمان و کره از کیفیت خوبی برخوردار هستند. در این میان، ایمپلنت‌های سوئیسی از جمله برندهای اشترومن و نئودنت، بالاترین و بهترین کیفیت را دارا هستند. همچنین ایمپلنت‌های کره‌ای در عین کیفیت مطلوبی که دارند قیمت مقرون‌ به صرفه‌تری به نسبت ایمپلنت‌های سوئیسی دارند.

برندهای معتبر ایمپلنت در کلینیک سیمادنت

برند ایمپلنت دندان نئودنت
توضیحات درباره برند نئودنت سوئیسی
مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی
مقایسه ایمپلنت کره‌ای و سوئیسی
برند ایمپلنت دندان اشترومن
توضیحات درباره برند اشترومن سوئیسی

کدام نوع ایمپلنت برای شما مناسب است؟

انتخاب نوع ایمپلنت، روش کاشت و برند مورد استفاده به عوامل متعددی از جمله وضعیت سلامت دهان و دندان شما، تعداد دندان‌های از دست رفته و البته بودجه و هزینه مد نظرتان بستگی دارد. بنابراین شما می‌توانید طی یک جلسه مشاوره با متخصص ایمپلنت، نوع ایمپلنت مناسب خود را تعیین کنید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

برای کاشت دندان باید به چه دندانپزشکی مراجعه کرد؟

ایمپلنت دندان یک درمان تخصصی دندانپزشکی است. به همین خاطر برای کاشتن دندان حتماً باید به متخصص ایمپلنت مراجعه کرد. زیرا متخصص ایمپلنت به دلیل تجربه و دانشش تخصصی که در زمینه شرایط کاشت دندان، سلامت لثه و مواردی از این دست دارد بهترین متخصص برای ارائه این درمان است. در صورتی که برای کاشت دندان به متخصص ایمپلنت مراجعه نشود ممکن است به دلیل عدم اجرای صحیح پروسه درمان، بیمار با عوارضی از جمله عفونت و شکست جراحی ایمپلنت مواجه شود.

تضمین ایمپلنت در کلینیک تخصصی سیمادنت

گارانتی ایمپلنت دندان
گارانتی ایمپلنت دندان در سیمادنت

متخصصان ایمپلنت در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

دکتر هاوش غارتی

دکتر هاوش غارتی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت (پریودنتیست-ایمپلنتولوژیست) یکی از قدیمی‌ترین همکاران ما در کلینیک تخصصی سیمادنت هستند. دکتر غارتی بورد تخصصی پریودنتولوژی خود را در سال ۱۳۹۰ اخذ کردند. آن دسته از بیماران و مراجعان گرامی که برای مشکلات مربوط به لثه، جراحی دهان و دندان و کاشت ایمپلنت به سیمادنت مراجعه می‌کنند توسط ایشان ویزیت می‌شوند.

دکتر هاوش غارتی
ویدیوهای ایمپلنت دندان در کلینیک سیمادنت

شرایط کاشت دندان

همانطور که قبلتر گفته شد ایمپلنت دندان بهترین راه حل برای درمان دندان از دست رفته است. با این وجود از آنجا که در کاشت دندان یک جسم خارجی وارد بدن می‌شود ممکن است محدودیت‌هایی برای برخی از افراد در استفاده از این روش وجود داشته باشد. در نتیجه باید پیش از اقدام به کاشت دندان حتماً با متخصص ایمپلنت مشورت کرده و بعد از معاینه دقیق و بررسی وضعیت سلامتی بیمار تصمیم به قرار دادن دندان ایمپلنت گرفته شود.

چه کساني می‌توانند از ايمپلنت دندان استفاده کنند؟

در اکثر موارد هر فردی که از سلامت کافی برای انجام عمل معمول کشيدن دندان يا جراحی دهان برخوردار باشد، می‌تواند از ايمپلنت دندان نيز استفاده کند. بيماران بايد لثه‌های سالم و استخوان کافی برای نگه داشتن ايمپلنت داشته باشند، بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعايت کنند و به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنند. امکان جايگزينی هر تعداد دندان با ايمپلنت، از يک دندان تا تمام دندان‌ها، وجود دارد.

در مورد چه بیماری‌هایی حساسیت بیشتری در کاشت دندان وجود دارد؟

 • > بیماری‌های لثه مانند آبسه و التهاب
 • > بیماری‌های خود ایمنی و دیابت
 • > پوکی استخوان
 • > شیمی درمانی سر و گردن
 • > مصرف زیاد دخانیات
 • > مصرف برخی داروهای خاص
 • > بارداری

در صورتی که بیماری با این شرایط جهت انجام کاشت دندان مراجعه کند، لازم است حتماً متخصص ایمپلنت به دقت شرایط بیمار را بررسی کرده و در نهایت امکان ایمپلنت دندان برای وی را معین کند.

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست
اینفوگرافیک محدودیت‌های ایمپلنت دندان

محدودیت سنی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان برای پر کردن دائمی و طبیعی جای دندان از دست رفته است. در نتیجه از آنجا که افراد بیشتر در سنین بالا به دلیل کهولت سن، پوسیدگی شدید و یا ابتلا به برخی از بیماری‌ها دندان خود را از دست می‌دهند، معمولاً کاشت دندان در سنین بالای 65 سال انجام می‌شود.

با این وجود در سنین جوانی نیز در صورتی که رشد فک به طور کامل انجام شده باشد (معمولاً بالای 20 سالگی) در صورت از دست دادن دندان می‌توان به سراغ ایمپلنت دندان رفت. کاشت دندان زمانی که هنوز رشد استخوان‌ فک کامل نشده باشد اصلاً توصیه نمی‌شود؛ علت این امر این است که ایمپلنت ریشه فلزی محکم در استخوان فک دارد و در صورت ادامه داشتن رشد فک، دندان کاشته شده نمی‌تواند مانند دندان‌های طبیعی جابه‌جا شود و سبب بروز مشکلات بعدی می‌شود.


عوارض و معایب ایمپلنت دندان

هر چقدر از مزایای ایمپلنت دندان گفته شود، باز هم کم است. با این وجود این روش درمانی هم همانند سایر درمان‌ها در کنار مزایایی که دارد ممکن است عوارضی هم به همراه داشته باشد. از جمله عوارضی که می‌توان برای ایمپلنت دندان برشمرد عبارتند از:

 • > هزینه ایمپلنت زیاد است ولی با توجه به عملکرد طبیعی آن و ماندگاری طولانی آن به صرفه است.
 • > شاید برای بیمارانی که به برخی از بیماری‌ها مبتلا هستند مناسب نباشد؛ ولی برای اکثر افراد بهترین درمان بی‌دندانی است.
 • > در صورت کاشت دندان توسط دندانپزشک غیر متخصص، ممکن است عفونت، آسیب به اعصاب و بافت لثه بروز کند.
 • > در موارد نادر و عدم رعایت اصولی بهداشتی ممکن است با شکست مواجه شود.
 • > فرآیند کاشت دندان زمانبر است ولی به داشتن دندان مشابه با دندان‌های طبیعی می‌ارزد.

مراقبت‌های بعد از جراحی ایمپلنت دندان

مراقبت های ایمپلنت دندان

توصیه می‌شود بعد از اتمام جراحی ایمپلنت دندان رانندگی نکنید و از کسی بخواهید شما را به خانه برساند. شما در هنگام عمل به صورت موضعی بیهوش شده‎‌اید، به همین دلیل ممکن است زمانی که اثر بیهوشی در حال از بین رفتن است، احساس خستگی یا کمی درد داشته باشید.

گذاشتن کمپرس یخ بر روی ناحیه متورم می‌تواند به کاهش تورم آن کمک کند. دندانپزشک برای شما مسکن تجویز می‌کند تا در طول دوره نقاهت هیچ‌گونه درد و ناراحتی نداشته باشید.

تا 48 ساعت بعد از کاشت ایمپلنت دندان، از خوردن چایی، قهوه، غذاهای ادویه‌دار و نوشیدنی‌های حاوی الکل خودداری کنید. متخصصین کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت بعد از اتمام جراحی کاشت ایمپلنت، به طور دقیق تمامی اقداماتی که لازم است پس از جراحی انجام شوند را به شما توضیح می‌دهند، تا مطمئن شوند که شما دوره‌ ریکاوری را به سرعت و به نحو موثر پشت سر خواهید گذاشت.

تمیز کردن دندان کاشته شده

مدت زمان دوام ايمپلنت، بيش از هر چيز بستگي دارد به اينکه شما چگونه از ايمپلنت خود مراقبت کنيد و به طور منظم جهت جلسات مراقبت و ترميم آنها مراجعه کنيد. اگر از ايمپلنت خود به خوبي مراقبت نکنيد، مانند دندان طبيعیی، لايه‌ای از جرم بر روی آن پوشيده خواهد شد. در صورت عدم درمان، اين مسئله ميی‌تواند منجر به عفونت لثه، خونريزی، درد و ناراحتی عمومی گردد. تمام اين مشکلات در مورد دندان طبيعی شما نيز صدق می‌کند.

رعايت بهداشت روزانه دهان و دندان، يعني مسواک زدن و کشيدن نخ دندان، به منظور کنترل زيست لايه (بيوفيلم) باکتری‌ها بسيار مهم است. مراجعه منظم به دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان نيز ضروری است. پس از انجام موفقيت‌آميز عمل ايمپلنت، متخصصان کلينيک دندانپزشکی سيمادنت، بهترين برنامه‌ مراقبتی لازم‌ براي نگهداری از ايمپلنت‌ها را به شما ارائه می‌دهند.

نقل قول درباره ماندگاری ایمپلنت دندان
نقل قول درباره ماندگاری ایمپلنت دندان

سوالات متداول درباره کاشت دندان

1. میزان موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

ايمپلنت درماني ايمن و پرسابقه است که در مجموع ميزان موفقت آن بالغ بر 98 درصد است و چنانچه به خوبي از آن مراقبت شود تا پايان عمر دوام خواهد داشت. نحوه مراقبت از ايمپلنت و مراجعه منظم به دندانپزشک بيشترين تأثير را بر ميزان دوام و ماندگاري ايمپلنت دارد.

2. ایمپلنت دندان تا چه مدت دوام دارد؟

با پیشرفت در علم دندانپزشکی ایمپلنت، اکنون می‌توانید انتظار داشته باشید که اکثر ایمپلنت‌ تا زمان نامحدودی دوام یابند. اگر ايمپلنت خود را به خوبي نگه‌ داريد و استخواني که ايمپلنت در آن نصب مي‌شود، قوي و سالم باشد، می‌توانید مطمئن باشید که ايمپلنت شما سال‌هاي زيادي دوام دارد. بااین‌حال، مانند همه موارد ترمیم دندان، ایمپلنت دندان‌ها ممکن است فرسایش یافته و یا بشکند و نیاز به ترمیم و یا تعویض داشته باشد.

3. آیا تا زمانی که پایه ایمپلنت به استخوان فک متصل شود باید بی‌دندان بود؟

در صورت وجود شرایط مناسب برای انجام ایمپلنت یک روزه می‌توان در همان جلسه اولیه درمان بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت روکش نیز گذاشته شود. با این وجود در صورت عدم امکان انجام ایمپلنت فوری به دلایلی از جمله نبود تراکم کافی استخوان و یا وجود عفونت لثه باید بین کاشت پایه ایمپلنت و قرار دادن تاج ایمپلنت ند ماه فاصله باشد.

4. روند درمان کاشت دندان چه مدت طول می‌کشد؟

تيمي از دندانپزشکان کلينيک دندانپزشکي سيمادنت، قبل از شروع درمان به شما يک جدول زماني دقيق ارائه خواهند داد. زمان دقیق کل فرآیند کاشت دندان به وضعیت دندان‌ها، تعداد ایمپلنت مورد نیاز، فوری یا دو مرحله‌ای بودن جراحی و البته درمان‌های پیش نیاز ایمپلنت بستگی دارد. بنابراین این فرآیند می‌تواند از یک جلسه تا چند ماه زمان نیاز داشته باشد.

5. آيا ايمپلنت دردناک است؟

قرار دادن ايمپلنت در دهان غالباً جراحی سخت و دردناکی برای بیمار نیست و معمولاً تحت بي‌حسي موضعی ساده انجام می‌شود. بنا به گفته اکثر بيماران، ناراحتی و درد عمل قرار دادن ايمپلنت در دهان بسيار اندک است و درد آن از درد کشيدن دندان بسيار کمتر است.


مشاوره حضوری برای ایمپلنت دندان در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی ایمپلنت دندان در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه 3، واحد 11

کلینیک شریعتی سیمادنت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

مشاوره حضوری برای کاشت دندان در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران،جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی ایمپلنت دندان در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

کلینیک سیمادنت ستارخان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

Hidden
Hidden
مراجعه به کدام کلینیک برای شما مناسب تر است :
Hidden
Hidden
آیا شما بیمار جدید هستید :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden
بهترین زمان جهت تعیین وقت مراجعه برای شما چه زمانی از روز است :
Hidden

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی