انواع برند لمینت دندان

انواع برند لمینت دندان

انواع برند لمینت دندان

داشتن دندان‌هایی سفید و مرتب، از عواملی است که زیبایی لبخند را تحت تا‌ثیر قرار داده و در افزایش اعتماد بنفس به شما کمک می‌کند. لمینت دندان از جمله روش‌های ترمیمی است که با خلق این لبخند، چهره ای زیبا را به شما هدیه می‌دهد.

با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با لمینت آشنا کرده و برای انتخاب لمینت مناسب، شما را یاری کنیم.

لمینت، لایه نازکی از جنس سرامیک می‌باشد که برای پوشش سطح جلویی دندان‌ها طراحی شده است. این لایه از مواد خود دندان ساخته شده و در رنگ و نوع، تنوع بسیاری دارد. لمینت‌ها کاملا سفارشی می‌باشند و با توجه به اندازه و طول دندان شما، متغیر هستند. البته با گذشت زمان، نیاز است که لمینت‌هایتان اصلاح و ترمیم شوند که بستگی به نوع و میزان مراقبت شما از آن‌ها دارد.

لمینت جهت پوشش فاصله بین دندان‎‌ها، ترمیم شکستگی‌ها، تغییر رنگ و از بین بردن زردی دندان و غیره استفاده می‎شود.

لمینت برخلاف باور بسیاری از افراد، برای همه قابل استفاده نمی‌باشد. از جمله کسانی که نمی‌توانند از لمینت استفاده بکنند، افردای هستند که لثه‌های عفونت کرده، دندان‌های بسیار پوسیده‌ و غیره دارند.

انواع برند لمینت

امروزه ما با انواع برند‌ لمینت روبه‌رو هستیم که ممکن است در انتخاب نوع مناسب آن دچار سردرگمی شویم. لمینت مناسب هر دندان، با توجه به عیوبی که دارد متفاوت می‌باشد و برای انتخاب دقیق می‌توان با دندان پزشک خود مشورت کرد.

ونیرهای ویوانیرز (Vivaneer)

کسانی که دارای دندان‌های کج و زاویه دار هستند می‌توانند از این نوع برند که دارای ونیر‌های سرامیکی بادوام و مستحکم هست، استفاده بکنند. در فرایند اصلاح لبخند با ونیرهای ویوانیرز، نیازی به ایجاد فضا و تراش دندان وجود ندارد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عیوب ظاهری دندان‌های شما از بین میرود.

لمینت لومینیرز

لومینیرز (LUMINEERS)

لمینیت سرامیکی لومینیرز، بدون نیاز به تراش، روی دندان نصب میشود و فرایند بسیار ساده ای دارد، بطوریکه در طول نصب لمینت‌ها هیچ بی حس کننده ای تزریق نمی‌شود. این مارک، با توجه به قیمت مناسبی که دارد، طرفداران بسیار زیادی در ایران پیدا کرده است. از طرفی، پس از گذشت مدت طولانی، عوارضی همچون بیماری‌های لثه پس از کاشت گزارش شده است.

لمینت ایمپرس و ایمکس

استفاده از این برند، برای کسانی که دندان‌های زردی دارند و می‌خواهند دندان‌های درخشان و سفید را جایگزین ‌آن‌ها بکنند، توصیه می‌شود. این نوع از برند لمینت با توجه به درصد متفاوتی از مواد که در آن بکار رفته است توانسته از سطح بالای استحکام برخوردار باشد و در سال‌های اخیر از جمله برند‌هایی بوده که فروش بسیار بالایی داشته است.

ونیر سرک

نام دیگر این برند، لمینت فوری می‌باشد. ونیر سرک، در کنار داشتن هزینه‌های بالا، از کارایی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و با تجهیزات پیشرفته همچون اسکن و دستگاه پرینتر سه بعدی، توانسته است سرعت عمل خود را بالا ببرد. با توجه به این امکانات، فرایند نصب لمینت‌ها در یک جلسه، پایان می‌یابد.

لمینت ونیر سرک

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان، حدودا 35000000 ریال می‌باشد که با توجه دلایل بسیاری، این قیمت متغیر است. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • تعداد دندان‌های لمینت شده
  • نوع و کیفیت روکش استفاده شده
  • وضعیت دندان‌ها قبل از لمینت
  • تخصص دندان‌پزشک
  • دستمزد متخصص

متخصص لمینت دندان

افراد بسیاری داوطلب نصب لمینت می‌باشند که مهارت‌های بسیار متفاوتی دارند و سطح توانایی آن‌ها متفاوت می‌باشد. بعلت هزینه‌های بالای لمینت، افرادی در انتخاب دندان پزشک خوب دقت نمی‌کنند و از متخصص‌هایی کمک می‌گیرند که مهارت بالایی در این زمینه ندارند. مهارت کم در نصب لمینت موجب می‌شود، لمینت‌ها پس از گذشت مدتی، از روی دندان کنده شوند. هر کیفیتی بهایی دارد، بنابراین سعی کنید از یک متخصص لمینت دندان با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

وجود متخصص‌ها و امکانات پیشرفته در شهر‌هایی همچون تهران، بالا رفتن هزینه‌ها در این شهر‌ها را بدنبال داشته است. البته مهارت و تخصص پزشک‌های با تجربه، در افزایش نرخ بی تاثیر نمی‌باشد. چرا که کلینیک‌های تخصصی مشهور تهران تمامی کادر خود را از پزشک‌هایی تشکیل می‌دهند که سابقه کاری بسیار زیادی داشته اند و از مدارک عالی تری برخوردارند.

انواع لمینت

عوارض و معایب استفاده از لمینت

  • _ عدم امکان حذف لمینت از دندان

به‌سبب تراش خوردن دندان‌ها حین نصب لمینت، دیگر امکان بازگشت به دندان‌های پیشین وجود ندارد.

  • _ عدم امکان تغییر شکل

مواد تشکیل دهنده ای که در فرایند قالب گیری لمینت‌ها استفاده می‌شود، بسیار مستحکم بوده و باتوجه به ماندگاری بالای آن، تغییر شکل و فرم آن امکان پذیر نمی‌باشد.

  • _ پوسیدگی دندان زیر لمینت

در طول فرایند نصب لمینت، باید تمامی اصول نصب رعایت بشوند. در غیر این صورت، فرایند بصورت کاملا غیر حرفه ای پیش رفته و موجب می‌شود پس از مدتی، به‌سبب نصب نادرست دندان‌هایتان دچار پوسیدگی شوند.

شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت نوبت آنلاین  برای انواع خدمات دندانپزشکی توسط متخصص لمینت دندان در تهران می‌توانید به صفحه تعیین وقت مراجعه فرمایید و جهت کسب اطلاعات در زمینه انواع خدمات دندانپزشکی با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما ارتباط حاصل فرمایید.

ارباط با تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیما دنت
مشاوره آنلاین
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
تماس با ما
سیمادنت
دریافت نوبت
سیمادنت
هزینه دندانپزشکی