خدمات ما
بیشتر
استرس در دندان پزشکی

استرس در دندان پزشکی

استرس در دندان پزشکی

استرس در دندان پزشکی

آيا برايتان پيش آمده که از فکر مراجعه به دندانپزشکي دچار اضطراب شويد؟

با پيشرفت هاي شگرفي که در حوزه علم دندانپزشکي انجام شده، پروسه تشخيص و درمان دندانپزشکي دستخوش تغييراتي شده است. امروزه با تکنيک هاي نوين و دانش روز دندانپزشکي، تشخيص دقيقتري صورت مي گيرد و پروسه درمان نيز نسبت به گذشته براي بيماران راحتي بيشتري به همراه دارد.
براي آنکه از اضطراب خود نسبت به مراجعه به دندانپزشکي بکاهيد به نکات و توصيه هاي زير توجه کنيد:

استرس در دندان پزشکی

– درباره ترس و اضطراب خود صحبت کنيد.

اگر مضطرب هستيد حتما اين موضوع را با دندانپزشک خود در ميان بگذاريد زماني که دندانپزشک بداند که شما به چه دليل دچار اضطراب شده ايد مي تواند پروسه درمان را به گونه اي مديريت کند که تا حدامکان دچار اضطراب نشويد.

– در کاهش اضطراب به خودتان کمک کنيد.

سعي کنيد زمان مناسبي را جهت مراجعه به دندانپزشکي انتخاب کنيد وقتي برنامه کاري فشرده اي داريد، تحت فشار هستيد و يا عجله داريد که به وقت ملاقات ديگري برسيد، زمان مناسبي جهت مراجعه به دندانپزشکي نيست. زماني را براي رفتن به دندانپزشکي در نظر بگيريد که آرامش داشته باشيد. براي بيشتر افراد روز پنج شنبه و يا وقت ملاقات در صبح هنگام، زمان مناسبي جهت مراجعه به دندانپزشکي است.

استرس در دندان پزشکی

-از هدفون بهره ببريد.

اگر صداي توربين دندانپزشکي آزارتان ميدهد هدفون و موسيقي دلخواهتان را با خود به دندانپزشکي ببريد و در  زمان شروع درمان به موسيقي مورد پسندتان گوش دهيد. در بعضي از مطب هاي دندانپزشکي در زمان شروع درمان، برنامه تلويزيوني يا برنامه هاي جالبي از DVD پخش مي شود. قوه تخيل  خود را  تقويت کنيد. هنگام ويزيت دندانپزشکي خود را در حالت استراحت بر روي شن هاي ساحل دريا تصور کنيد.

تکنيک هاي پيش گفته براي بسياري از افراد کارآمد بوده است و اضطراب آنها را کاهش مي دهد. در  ملاقات بعدي با دندانپزشک حتما اين تکنيک ها را به کار ببريد.

ارباط با تلگرام

نظرات :  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیما دنت