ویدیو های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با ارتودنسی

این کیس از ناهنجاری جلو بودن فک پایین رنج می برده است. درمان ایشان بدون جراحی فک و بدون کشیدن دندان با ارتودنسی کاموفلاژ (ارتودنسی جبرانی) انجام شده است. از سیستم ارتودنسی دیمون برای درمان این کیس کمک گرفته شده است.
یکشنبه 26 مهر 1394
0
مینی اسکرو ها ایمپلنت های موقتی هستند که با عنوان ابزاری کمکی برای تقویت انکوریج ارتودنسی بکار می روند. مینی اسکرو ها به ارتودنتیست اجازه می دهند که نیروی ارتودنسی را در جهتی مناسب و کنترل شده تر اعمال کند. از فواید مینی اسکرو می توان به کاهش مدت ارتودنسی، رفع نیاز به هدگیر و نتیجه بهتر ارتودنسی اشاره نمود.
دوشنبه 26 مرداد 1394
0
از دست دادن زودهنگام دندان شیری می تواند موجب بسته شدن فضای لازم برای رویش دندان دائمی زیرین گردد. در صورت از دست رفتن زودتر از موعد دندان شیری، جایگزینی آن با یک فضانگهدار می تواند به خوبی مانع بسته شدن فضای آن شود.
سه شنبه 23 تیر 1394
0
متخصص ارتودنسی علاوه بر دوره دندانپزشکی عمومی، یک دوره تخصصی ۳ الی ۴ ساله را در دانشگاههای معتبر سپری می کند. ارتودنتیست حرکت دندان، اصول بیولوژیک تکامل دندان، فک و صورت را می شناسد. برای درمان ارتودنسی بالاخص ارتودنسی ثابت باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.
جمعه 29 اسفند 1393
0
ارتودنسی تخصص برقراری تعادل مطلوب بین دندانها و عضلات صورتی احاطه کننده می باشد. امروزه ارتودنسی منحصر به نوجوانان نیست، بلکه بزرگسالانی هم که تمایل به داشتن دندانهایی مرتب دارند می توانند از دستگاههای ارتودنسی کمک بگیرند.
دوشنبه 24 فروردین 1394
0
دستگاههای جدید ارتودنسی می کوشند برای جلب مخاطبین بیشتر تا حد ممکن نمایش خود را کاهش دهند. ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی اینویزیلاین، ارتودنسی با براکت های سرامیکی نمونه هایی از این شیوه های نوین هستند.
جمعه 29 اسفند 1393
0
فرنوم اتصال بافتی کوچکی است که برای چسباندن بخش های متحرک حفره دهان مانند لب، گونه و زبان به استخوان و لثه که ثابت هستند عمل می کند. در مواردی این فرنوم ها برای تکلم، ارتودنسی و یا حتی تکامل فک مشکل ساز می شوند در این موارد به صلاحدید ارتودنتیست و توسط جراح فک و صورت برداشته می شوند. به این عمل، فرنکتومی گفته می شود.
جمعه 29 اسفند 1393
0
رژیم غذایی ارتودنسی باید به گونه ای باشد که سبب آسیب به دستگاههای ارتودنسی نگردد.
جمعه 29 اسفند 1393
0