بلاگ های تولید شده مجله دندانپزشکی سیمادنت در رابطه با ارتودنسی

دندان عقل و ارتودنسی چه ارتباطی با هم دارند؟ آیا کشیدن دندان عقل برای ارتودنسی ضروری می باشد؟ به چه دلیل و در چه زمانی بهتر است این کار انجام شود؟
 
0
همانطور که می دانید ارتودنسی یکی از شاخه های مهم رشته دندانپزشکی می باشد که در علم دندانپزشکی بسیار کاربرد دارد.
 
0
سن نوجوانی در افراد بهترین سن می باشد که در آن افراد می توانند مشکلات دهان و فک خود را با درمان ارتودنسی حل نمایند. به دلیل آن که این سن، سن رشد می باشد
 
0
زمانی که دندانپزشک اطفال به والدین توصیه می کنند که کودک خود را نزد یک متخصص ارتودنسی ببرند والدین بسیار از این پیشنهاد تعجب خواهند کرد. و این سوال برای آن ها پیش خواهد آمد با وجود این که دندان های دائمی کودک من هنوز رشد نکرده است چه نیازی به ارتودنتیست می باشد؟
 
0
متخصصان دندانپزشک اطفال علاوه بر این که باید دوره آموزشی دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه بگذرانند. باید چند سال هم دوره تخصصی را بگذراند. 4 سال مدت دوره آموزشی است که دانشجوی دندانپزشکی در دانشکده باید تحصیل کند تا بعد از اتمام آن مدرک دکترای عمومی را دریافت کند.
 
0
دندانپزشک کودکان و دندانپزشک اطفال مجموعه ای از انتخابهای درمانی را به منظور مراقبت از دندانها، لثه و دهان کودک شما به شما پیشنهاد می کند. زمانی که پزشک کودک شما پیشنهاد می کند که کودکتان یک معاینه دندانپزشکی داشته باشد، می توانید مطمئن باشید که متخصص دندانپزشک اطفال بهترین مراقبت ممکن را ارائه می دهد.
 
0
در واقع همیشه ارتودنسی برای افرادی تجویز می شود که دارای ناهنجاری فک و یا نا ردیفی دندان ها و یا دیگر مشکلات دندانی هستند. اما یک نوع دیگر ارتودنسی نیز وجود دارد که به آن ارتودنسی پیشگیری گویند که به وسیله این روش ارتودنسی که توسط متخصصی ارتودنسی برای کودکان انجام می شود برای رشد دندان ها جای کافی باز می شود و از نا ردیفی دندان های آینده جلوگیری می کند.
 
0
برای اصلاح مشکلات فکی و دهانی یا اختلال بایت می‌توان از انواع جراحی‌های فک یا ارتوگناتیک استفاده کرد. چنانچه به روش ارتودنسی بتوان مشکلات فک و صورت را برطرف کرد، نیازی به انجام جراحی ارتوگناتیک نخواهد بود.
 
0
با شروع دوران بارداری، تغییراتی از لحاظ هورمونی برای زنان اتفاق می‌افتد که این تغییرات، شامل تغییرات در دهان و دندان نیز می‌باشد و ممکن است باعث بروز بیمارری‌هایی ‌شود، با شروع هر کدام از علائم بیماری مربوط به دهان و دندان هر چه زودتر به دنداپزشک مراجعه کرده و شرایط خود را توضیح داده تا از آسیب رسیدن به خود و جنین جلوگیری شود.
 
0
بعد از اینکه درمان ارتودنسی به پایان رسید باید از نگهدارنده یا ریتینر ارتودنسی برای حفظ نتایج درمان استفاده کرد تا احتمال برگشت دندان‌ها به وضعیت اولیه به حداقل برسد. در این مقاله با انواع نگهدارنده‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.
 
0